Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

P@\/EL

Vydařená komedie, kde Jim Carrey opět předvádí svůj komediální talent v celé své kráse. Mnohé jeho hlášky byly fantastické. Další věc, která mě na něm fascinovala, byla jeho postava opraváře televizí, který krom toho, že je řádně potrhlý a šílený, působí taky docela tajemně, tudíž jsem s napětím pozoroval, co z něj nakonec vyleze. A vylezl z toho vskutku nápaditý příběh s psychopatickým šaškem v čele. ()

pvlkohout

Asi nejhorší film s Jimem Carrey... O tom jak tragéd k přátelství přišel... Film je hloupý a není dostatečně vtipný aby to byla komedie... ()

Jay.P.j.

Musím uznat,že když jsem Cable Guye viděl poprvé,tak jsem se dost nudil a film mi přišel příšerný. Potom jsem ho viděl po letech a už tak špatný nebyl. Cable Guy zraje jak víno :-D . ()

soukyd33

Hlavní hrdina Jim Carrey zde exceluje. 🤔👍🙂 Herecký výkon je až neuvěřitelný. Film je spíše drama než komedie. Zasmál jsem se pouze párkrát, a vlastně ani nevím proč. Hvězdiček 3 ()

Mič

Podla mna najhorší Carreyho film. Nevjem ako vám ale mne sa to absolutne nepačilo...ale na ODPAD! mam Jima rád takže davam * ()

bouchy02

Pro mě snad nejlepší film s Carreym, snaží se parafrázovat něco mezi komedií a hororem a škoda, že se častěji nereprízuje. ()

Fujin

Carreyho mám rád, ale zde byl hodně žalostnou figurkou. Jak se obvykle jeho grimasám směju, tak tady jsem jen udiveně zíral. Chování postav mi přislo někdy až do nebevolajícně nepochopitlné. Díky bohu, že to není úplně bez nápadu. Koplexně to stojí za vyliž čáru. To je taky silně směrováno tím, že Bena Stillera na režijní stoličce fakt nemusím. ()

DarkAngelus

Super komedie a Jim Carrey opět předvedl skvělí herecký výkon,mnoho vtipných scén,doporučuji všem co se chtějí zasmát :o) ()

Puchyr

Upřímně nic moc extra. Podlě mně Carreyho nejhorší film co jsem kdy viděl. Začátek dobrý a vtipný, jeho karaoke šou rovněž pobavilo ale to je tak všechno. Nepochopitelný scénář nikam se nevedoucí, děravější než emantál,, a co mnělo proboha znamenat to finále? Finále bylo naprosto nejhoší co jsem kdy viděl, scénarista by neměl brát houbičky. Ben Stiller dobrý herec, ale špatný režisér. ()

RADX1

Jediný film ve kterém mi Carreyho pitvoření aspoň dávalo nějaký smysl a celkově mě film bavil. Toho trapného pubertálního humoru tu prostě tolik nebylo. Respektive Carreyho pitvoření není určeno k pobavení diváka jak tomu bylo v jeho předešlých a masově populárních filmech (tj. Ventura, Blbý a blbější atd...). A právě to se mi tak líbilo (prostě pitvořením mě nikdo nepobaví, a když ano, tak ne na celovečerák). Abych to zcela jasně kontrastně vyjádřil oproti mnohým jiným zde komentujícím: U mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů Jima Carreyho ()

luxus1

Nebylo to uplně nejhorší )) Jim Carrey to zase podržel -- začátek trochu pomalejší ale pak se to celkem rozjede tempo samozřejmě nevydrží celý film ale 3 hvězdy tomu dám ))) ()

killberrybil

Příběh nula. Plný nesmyslů, blbostí. A z postav mi vyšel Jim Carrey jako nejsympatičtější. Začátek dobrej, zbytek otravnej. Mathew Broderick není herec, Jim Carrey to vlastně celé drží, a to ještě nehraje nic moc. Ovšem párkrát to bylo i trochu vtipné. ()