Píše se rok 1994 a někteří studenti právě odpromovali. Jako jedna z nejlepších absolventek vysoké školy by měla mít Lelaina Pierce před sebou zářivou budoucnost. Realita je ovšem mnohem těžší. Lelaina pracuje jako produkční asistentka nesnesitelného moderátora ranní televizní show. Ve svém volném čase natáčí jízlivý a často až urážející videodokument o svých vrstevnících. Aktéry jejího dokumentu jsou promiskuitní spolubydlící Vickie, Sammy, který potlačuje svou přirozenou sexualitu a její nejlepší kamarád Tray, velmi nadaný mladík, ovšem zároveň rebel bez přirozené životní motivace. Lelaina se seznámí s Michaelem, ambiciózním producentem, který chce uvést její dokument v televizi. A tak se ambiciózní dokumentaristka z ničeho nic ocitne uprostřed podivného milostného trojúhelníku. Na jedné straně stojí zajištěný, materialistický Michael a na druhé věčně filozofující, přitažlivý Tray. Film je režijním debutem Bena Stillera. (TV Barrandov)

Petike odpad!

Archetyp/prototyp sebastredného hipsterského filmového porna. Klimax nič nemení na fakte, že celý film je biedne zamaskovanou oslavou nihilistických, rozmaznaných hipsterských povaľačov. Tá tématická 180°ka na konci to nezachráni, vzhľadom na to, že celý film kŕmi diváka optikou "tí, ktorí dohovárajú 'protagonistovi' = nevoľnomyšlienkárski tyrani, hurá do ich démonizovania". Hawka mi je aj trochu ľúto - jeho postava je podľa mňa totálna karikatúra, ktorú tvorcovia vzali smrteľne vážne. To, že toto režíroval Stiller, napriek jeho znesiteľnému hereckému výkonu, je o to väčší paradox. Ale nič to, som si istý, že hipsteri si už tento výplod dávno zvolili za svoj dávno vytúžený veľkofilm na tému "problémy prvého sveta". ()

Uesbe

dobrý film, postavy sú neznesiteľné, atmosféra ponurá..........nech niekto skúsi povedať, že naša generácia je najhoršia!!! ()

Brooks

Pokiaľ by všetky filmy "o mladých a pre mladých" mali aspoň takúto kvalitu bol by som spokojný. Možno trochu naivné a scenáristicky zmätené, ale vo výsledku prevládajú pozitívne dojmy. Obsahovo určite najzaujímavejší film Stillerovej režijnej kariéry. ()

Kuba11

Bene, Bene, kam si dal rozum? Já těmhle asi rádoby uměleckym filmum či jak se jim říká nějak nerozumím! Jinač tak vynikající komik s pár vyborně zrežírovanyma filmama a tenhle jeho počin, brr. ()

teba

Kdybych film viděla v době jeho vzniku, pravděpodobně bych mu dala vyšší hodnocení. Dostala jsem se k němu ale až teď, takže hvězdy dávám spíš z nostalgie... a taky patřej' výbornýmu soundtracku - k němu se ráda vrátím ("My Sharona" a další), k filmu už asi ne. ()

saillor

Příběh několika přátel po skončení vysoké školy, první hledání práce, společné bydlení, vztahy, sex, jídlo...tolik k filmu v kostce. Myslím si, že vidět ten film v pubertě, tak mě mohl nadchnout, ale dnes už se mi zdál jen jako prázdné tlachání o ničem. A i když na Ethana se dobře kouká, tak jeho postava se svou "rozervaností" mi šla neskutečně na nervy. Nejzábavnější je promiskuitní kamarádka Vickie :-) ()

kolodej1

je to dobrý film. O mladých a jejich nazírání na svět, jejich ideálech a o bolestné realitě jejich života, i když by raději žili bezbolestným a bezstarostným životem. Ale to tak úplně nejde. A taky o jednom milostném trojúhelníku. Má to moc dobrou atmosféru, podpořenou kvalitní hudbou. Když se k tomu připočte, že se ve filmu sešli dobří herci, vznikne film, který rozhodně stojí za to vidět ()

jessic

Snesitelný snímek o problémech generace přecházející ze studentského života do období provázeného existenčními starostmi, hledáním práce atd. Přes skvělé herecké obsazení (shlédla jsem vlastně jen kvůli Ethanovi, který jako rebel bez příčiny, je docela příjemný), je to takový zmatený snímek se spoustou naivních, idealistických a polopaticky podaných mouder. NIc pro cyniky. Jednu hvězdu jsem raději přidala, protože jsem viděla v mizerném dabingu, ale rozhodně originál dohledávat nebudu. ()

chozze008

Nemam naladu se rozepisovat. Kazdopadne tendle film se u me valel dost dlouho a dostal poznamku "cult generace x". Nevim jak tomu bylo doopravdy, ale jestli chcete cult generace X, dejte si radsi Generation X od David Coupland (kniha) ()

acervena

Přes mého oblíbeného Ethana Hawka a pár jiskřivých momentů jinak snůška frází a nesmyslných scén. Ty 3 hvězdičky opravdu jen za ty Ethanovy drsné zamilované pohledy..... ()

depresario

Vyspelý režisérsky debut herca Bena Stillera je zaujímavou generačnou drámou/ komédiou s hviezdnym obsadením. Zaujímavosti: V malých úlohách sa vo filme mihnú Evan Dando (spevák skupiny Lemonheads) a Dave Pirner (spevák skupiny Soul Asylum a v čase natáčania priateľ Winony Ryder) ()

RoyBatty444

Slabá existencialistická prechádzka so zavádzajúcim názvom a obstojnými hereckými výkonmi Ryder a Hawke. Škoda, že nemali toho čo viac povedať. Celý čas o tom hovoriť, že som inteligenčná beštia a potom vysúkať definíciu irónie (Je to, keď skutočný význam je úplný opak od doslovného významu) my nepripadá ako to pravé orechové. Postava Stillera-Michael bola slabá aj keď kľúčová. Vedel by som si to predstaviť aj bez nej. Ako jednohubka dobré. ()

miskapejka

I když se nemůžu zbavit dojmu, kdyby byl film natáčen o 20 let později v dnešní době mládeže mnohem tragičtější a více "Troyovské", zdali by se mi doopravdy líbil, ale díky tomu, že si jeho tvůrci vybrali naprosto perfektní časování a obsazení pro svůj skvost, vznikl lehce nadprůměrný film z neobyčejné červené knihovny. ()

SunnyToby

Film je dobrý určitým zvláštním způsobem. Rádoby moudra a intelektuální objevy nejsou nic nového, nejsou ničím, co by člověka nějak zaujalo nebo ho vytrhlo z klidného pozorování. Nicméně postavy mají důvody k svému chování, což dodává filmu jakési autentičnosti. Koneckonců by to stejně tak dobře mohl být dokument. Co si tvůrci mohli odpustit, to je románek. Už proto, že se tak závěr stává předvídatelným. ()

sun.eagle

Vzhledem k memu datu narození je mi ten film tak nějak blíž. Film o vystřízlivění ze snů a nutnosti se ptát s realitou tam venku. Winona je tady dokonalá a Ethan a jeho podání rebela je taky zážitek. Happy end je fajn, ale tady by se sluselo vic ho vynechat. Musim zminit soundtrack který je prostě boží. ()

Sejkorka

Tady pode mnou někdo píše "Koukal jsem na to jen z důvodu účasti těch známých herců". U mne ta účast = pouze Winona Ryder, která je skvělá. Navíc má podobný úsměv jako moje oblíbená Keira. JInak je to opravdu film o ničem s předvídatelným hepyšem, což není žádná vyjímka. V jiném, slovenském komentáři jsem si přečet, že "trt makový". No, goole mi nepomohl, ale celkem ten výraz chápu a vnitřně souhlasím. ()