Pro moderátora rádiové talk show v Dallasu, který si nebere servítky, jsou následující dny hodně důležité. Zjistil totiž, že jeho kontroverzní pořad vysílaný pozdě v noci by mohl "vykopnout" do celonárodní sítě rozhlasových stanic. Nicméně všechno není zdaleka tak skvělé jak se zdá. Má trable s láskou a bojí se, že vedení sítě se bude snažit změnit obsah show kvůli neonacistické skupině, kterou rozzlobily moderátorovy otevřené názory. (oficiální text distributora)

kinderman

Adrenalinová záležitost, takováhle kontaktní rozhlasová show- kdepak by naši "oblíbení" moderátoři nabrali ten vtip, pohotovost, inteligenci a znalosti, kombinované se sarkasmem a schopností okomentovat problémy tohoto světa, když už by jim někdo něco podobného dovolil vysílat. ()

Martin741

Prvych 20 minut je vybornych, ale potom film trestuhodne straca tempo a len sa vo velkom keca. Cheopszial v strede filmu su to casto len vatovo plane plky. 60 % ()

tomtomtoma

Zajímavý pohled na společnost prostřednictvím svérázného moderátora v rádiu Barryho Champlaina (dobrý Eric Bogosian). Je to kritika společnosti, ve které je hojnosti netolerance a strachu z odlišnosti, která přes strach vede až k páchání násilností a pošlapávání lidskosti. Je to kritika falešné morálky a pokrytectví a přetvářky. Nenávist a závist je zakořeněnou lidskou vlastností a díky němu bude dav vždy falešně moralizující, díky pokřivenosti vedoucím k militantnosti největších a nejzoufalejších nespokojenců, kteří z ryzí nenávisti dokáží zabít všechny, koho považují za své nepřátele. Barry se nebojí říkat krutou pravdu a hájit lidskost velmi tvrdě. Odsuzuje neschopnost lidí podívat se sami sobě do tváře, která se skrývá pod nánosem pochlebování a přetvářky a pokrytectví. Tepe do všeho s čím je nespokojený a tím pádem i sám do sebe. Další postavy: Barryho bývalá manželka Ellen (Ellen Greene), Brarryho současná milenka Laura (Leslie Hope), technik Stu (John C. McGinley), ředitel Dan (Alec Baldwin) a pozorovatel Dietz (John Pankow). Příjemně břitké s patřičně inteligentním nadhledem a melodramatickým koncem. ()

C0r0ner

Když už film z rádia, tak The Terror Live, ten má napínavý děj jako prase. Tady je to sice zajímavé, ale jenom tak půlku stopáže. Pak už je to jenom kolovrátek, který moc k ničemu nemíří a dál prodlužuje to, co už mohlo skončit před několika desítkami minut. 55% ()

zette

Bogosian se sve role ujal skvele, vyborne dialogy s volajicimi do radia. V dnesni dobe, zvlast v USA by vsak v radiu dlouho nepracoval... Bohuzel jsem od toho cekal trochu vice, kdyz jsem vedel, kdo je reziserem tohoto dila... ()

blitzer

Naprosto zbytečnej a nudnej film. Jestli to měl bejt obraz americký společnosti, tak to potěš. Film se měl podle mě zaměřit na jedno téma a to rozebrat, např. ten antisemitismus. Takhle se jednalo pouze o přehlídku zbabělých, bezcharakterních, bigotních, rozstřesených, ožralých nespavců, paranoidních, nechutných, zvrácených, voyeristických, ubohých, oplzlých telefonujících (slova hlavního hrdiny). Na druhém konci drátu to ovšem nebylo o moc lepší. Moderátor byl krajně nesympatickej, arogantní a namyšlenej. 1* dávám za povedenou kameru. PS: potěšila mě akorát hláška zfetovanýho rockera Kenta: znáš tu píšničku od Megadeth: "Mír je naprodej, ale kdo kupuje..." ()

Radiq

Princip americkejch rádiovejch stanic jsem asi nikdy nepochopil. Víc se tam kecá, než hraje a tenhle film je vlastně úplně stejnej. Tak ukecanej film s kadencí 200 slov za minutu není pro každýho. Třeba pro mě ne. Musím ale uznat, že hereckej výkon Erica Bogosiana je ten jeho životní... zahrál to fakt dobře. Taky John C. McGinley se mi líbil, ale to je tak všechno. Ten scénář se podle mě moc nepovedl a furt se tam mlelo něco o židech a různejch kontroverzních společenskejch problémech. A ten hlavní moderátor je podle mě zkurvenejch hejtrů král. Celkově ti lidi v tom rádiu jsou dobří leda tak k tomu, aby je člověk litoval. Mimochodem tady hrajou většinou samí kudrnáči - taková hustota kudrn na centimetr čtverečnej je smrtící. ()

hans500

Takřka geniální One-man show Erica Bogosiana, jenž je v hlavní roli zcela strhující za což si zaslouží uznaní, na plátně je téměř po celou stopáž a jeho ukecanost nezná mezí, aslespoň nominaci na Oscara by zasloužil. Bogosian je též autorem divadelní předlohy a spoluscénarista tohoto filmu (společně se Stoneem). Režie tradičně vysoce kvalitní, věrohodná atmosféra, mnoho výtečných dialogů a excelentní a nečekaný konec. ()

Cedr

V 80. letech možná ještě trochu edgy, dnešní optikou po třiceti letech takřka nekoukatelná sluníčkářská nuda. ()

HonzaBez

"Sklízíme, co jsme zaseli…" Může někdo, kdo přichází každý večer dělat talk show, v níž útočí na své posluchače, uráží je a ponižuje, dopadnout jinak než jak na konci tohoto Stonova filmu dopadl moderátor Barry? Asi těžko. Upřímně musím říct, že mě tenhle Barry (v dosti afektovaném podání  Erica Bogosiana) postupem času čím dál tím více štval a přišlo mi, že už ty své výpady vůči volajícím vážně přehání. Na druhou stranu těžko říct, jak by se člověk dokázal vypořádat s tím, kdyby byl vystaven debatám s tolika různými excentriky. Mě dostatečně vysílilo samotné sledovani téhle excentrické talk show. ()

Endyis

Stone je Stone! Více není potřeba dodávat. Ze všech jeho filmů se mi tají dech a ne jinak z tohoto víceméně minimalistického snímku... 95%ˇ ()

Brain-D

Já fakt nevím, ale mě se ten pohled na noční vysílání s velmi upřímným moderátorem hodně líbil. Skvělá noční atmosféra ameriky a skvělá stanice :) hned bych ji začal poslouchat ... ()

bloodline

Scenáristicky perfekcionizmus v luxusnom balení minimalistickej produkčnej ohraničenosti. Začiatok nakopne ako chilli con carne a aj napriek mierne stagnujúcej dejovej línii Bogosian/Stone a spol. servírovali jeden precízny rozhovor za druhým, gradovaný až do samého záveru. Pan Bogosian herecky ovládol Stone-ovu ako inak pozoruhodnú réžiu (schválne sa vyhýbam superlatívu, pretože Stone to neoživil tým správnym korením) a monológ na jeden zaber z ich podania - ako inak pour excellence. Čo k tomu viac dodať? Chýbalo už len spomínané oživenie deja a filmovo by som prežil iný rozmer, ktorý by sa určite prejavil aj na kladnejšom hodnotení. ()

Oxy

Wau, wau, wau. Nečekaně silný zážitek na minimálním prostoru, ovšem s mnoha slovy. Rád bych si s tím člověkem popovídal! A asi by mě pěkně nasral. Ale to je to, co všichni chceme! ()

farfalla

Film vychází z divadelní hry Erica Bogosiana a divadelnost je z filmu i cítit. Oliver Stone si podle mě vybírá zajímavá témata, ale jejich zpracování je dost těžkopádné. ´Talk Radio´ si zaslouží kredit za rychlé vyhmátnutí fenoménu kontaktních rozhlasových pořadů, kde ukecaný moderátor vyzve posluchače, aby volali a pouští se s nima na tenký led kontroverzních témat. Barryho mluvení (Eric Bogosian) s volajícími je plné napětí, ale to on právě chce. Díky své drzosti prorazil do médií a v rádiu dostal svůj pořad, kterým se snaží především šokovat posluchače. Drzost a lhaní jsou dvě věci, které ho nejlépe charakterizují. Lže všem, i když nemá žádný viditelný důvod. Rád manipuluje lidma. Jeho posluchači jsou k němu krutí, bezohlední, když ho potkají, ale tak si je vychoval. Manageři z celonárodního vysílání ho pozorují, imponuje jim styl jeho pořadu. Začnou však váhat, když si všimnou Barryho potyček s posluchači. Barry by nebyl jednoduchá celebrita. Všechno se rozhodne po jednom večerním vysílání, které je pro Barryho obzvlášť náročné. Ve filmu nehrají filmové hvězdy, nejznámější je Alec Baldwin. Barryho manželka se stane producentkou jeho pořadu, protože ´je dobrá ve falešných telefonátech do studia a udělá všechno, co ji Barry řekne´. Barry se často ptá posluchačů, proč ho poslouchají a nikdo z nich neví. Ta otázka zůstává viset ve vzduchu i po skončení filmu. Volající mají mizernou náladu a Barry jim ji zaručeně nezlepší. Celá dvouhodinové dění směřuje k nevyhnutelnému konci. ()

DannyBoy80

50%. Film docela o ničem. Moderátor je úplně stejný magor jako ti co mu volají. Ve filmu se moc normálních lidí nevyskytuje. Nevím moc co bych měl vyzdvihnout. Pokud to měla být ukázka americké společnosti, tak to nevím, až tak to nebude, ja jsem to takto nezažil. Ze začátku to bylo aspoň trochu ftipné, pak už jen trapné. ()

Paldiny

Na začiatku sa predvádza ako Oliver Stone tak aj Eric Bogosian, ale ako sa do toho zapojí príbeh, rázom sa dostáva do popredia silná téma a sme doma. V tejto polohe to filmu svedčí a obaja menovaní idú naplno. Zvlášť mala gule scénka s krútiacou sa kamerou, počas ktorej padá kritika do spoločenských kruhov z úst hlavného hrdinu, ktorý jednoducho musel skončiť ako skončil. ()

Mikino00

I když je naprosto jasné jak to dopadne, stejně to velice dobře drží pozornost a umožňuje pomalu sledovat proměnu moderátora, který není zrovna sympatický člověk. Rozhovory jsou velice dobře vystupňovány a načasovány. Přece jen by to chtělo něco více. ()

Gastovski

Miluju takovéto filmy - "konverzačky v jedné místnosti či s využitím minimálního prostoru". Celý děj se odehrává prakticky v jedné místnosti ve studiu a přesto tu není sebemenší hluché místo. Depresivní a hustá atmosféra večerního studia, telefonáty magorů z celého Dallasu - to vše zachyceno opravdu mistrnou prací s kamerou - a o skvělou podívanou je postaráno. Erica Bogosiana, coby moderátora Barryho, jsem obdivoval a nenáviděl zároveň. Dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal, až teď jsem zjistil, jaká to byla chyba. ()