Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Mangus

Pre mňa jednoznačne symbol Ameriky ako krajiny neobmedzených možností. Douglas skvelý, dialógy jak by smäd a taktiež monológy. 10/10 ()

marek.kral

Vynikající sonda do světa velkých obchodů, mezi ty, kteří určují chod světa. Geniálnost těchto lidí spočívá v tom, že jediné co dělají je obchod s informacemi. Velmi dobře herecky obsazený snímek, který jistě zaujme ztvárněním nevšeního tématu. ()

Tomulka

Tak jsem to konečně viděl. Je fakt, že mně k tomu dokopala dvojka, abych věděl o co jde a je faktem to, že jde pouze o prachy, prachy, prachy. Film o penězích bez peněz. Michael Douglas předvedl dokonale zahraneho Gordona Gekko. Charlie Sheen dle mého nic tak světového nepředvedl, ale rozhodně předvedl své nejlepší umění a ostatní herci zahráli své i když nijak nadprůměrně. Zápletka je od A do Z jasná jak facka až na ten konec, je faktem, že jsem čekal za mřížema pouze Budyho ( Charlie Sheen ), aby byla míra ponaučení dokonána. Dokonána sic byla , ale trošku v jiném přísloví než jsem čekal :). Uvidíme co dokáže dvojka. ()

Sindymindy

Velmi pěkný výkon Charlie Sheena i Mechaela Douglase, podtržený výbornou režií Olivera Stonea. Ačkoliv šlo o "souboj" mezi podlými a dobrými nezvrhlo se to v nevkusný citový patos. Naopak, tvářilo se to jako skutečný příběh ze života, který člověka donutí přemýšlet nad věcmi, nad kterými obyčejně neuvažuje. Alespoň já ne. :-) Děj dost předvídatelný, ale pak se mi ulevilo, že to tak opravdu dopadlo... ()

Lukkyn

Tenhle film mě okouzlil. Představil mi originální prostředí s výborným scénářem a hereckým duem Douglas-Sheen. Příblížilo mi to svět , který neznám a dozvěděl jsem se spoustu nového a navíc mě film dokázal udržet ve střehu až do konce celé dvouhodinovky. Parádní kousek! ()

chlievik

O čom je svetový biznis, kapitalizmus a ekonomika? O tomto: "Prečo si tú firmu zničil a dal do krachu?", "Pretože je zničiteľná, tak preto!" - proste týpci z Wall Street nechajú padnúť na riť hocikoho, im ide len o čísielka: "Peniaze sa nevyrábajú, len sa presúvajú odtiaľ tam a niekedy aj naspať, niekto bohatne, iný ide na mizinu..."; "Myslíte si, že žijeme v demokracii? Sa zobuď Charlie..."; "Ľudia tam vonku nemajú nič, alebo majú veľmi málo. To MY robíme biznis, a ovládame systém, vládneme svetu..."; "Hladomor, politické prevraty, vojny? Ved to je jedno! To nie je naša vec!" atď atď. Známe výroky z filmu. Dôvodom, prečo sa tento film podarilo a najma dovolilo natočiť je to, že sa v ňom nehovorí o najvyšších sférach, či poschodiach pyramídy, ale len o "malých" obchodníkoch, čo zarábajú na dobrom krachu alebo predaji "len" nejakých 65 miliónov dolárov... Tí, čo zarobia trilióny, tí tu nie sú spomenutí. :) "Púhe 1% tejto krajiny vlastní 99% svetového bohatstva.".. Amerika nepadne, len sa porobia čistky... Európa pôjde do krachu celá ako BlueStar.. a Ázia bude vyrábať a zmietať sa v epidémiách a vojnách, podobne ako aj Európa.... Nezabudnuteľný Charlie Sheen, Martin Sheen, a výkonovo vynikajúci Douglas, jeho vrchol, a film o tom, o čom to naozaj je.... Brian Eno, Mea Culpa... toľko stačí, pozrite si ten film, pozrite si ho, kým máme "západné" impérium aj tuná v EU, dlho to tak nebude... ()

montel

Bud Fox (Charlie Sheen) je mladý finanční makléř, který vždy toužil po úspěchu a velkých penězích. Proto kontaktuje velkého finačního žraloka Gordona Gekka (Michaerl Douglas), který v Budym vidí sebe sama. Bud díky Gordonovi rychle bohatne, ale netuší, že svět korupce do kterého se dostal, jej může stejně rychle zahubit...Film Olivera Stonea z prostředí burzy a obchodování s akciemi možná běžnému smrtelníkovi nic neřekne. Slavný režisér však příběh natočil natolik chytře, že do sebe vcucne skoro každého diváka. Angažování Douglase byla navíc trefa do černého.60% ()

Chlo0opek

Celkem dobře udělaný film ze zákulisí burzy, dolarů, milionářů,.. Jen ten Charlie mně na tento druh role neseděl, zatímco Michael zas do své role sedl dokonale.. ()

Mort09

Film, který za svou kvalitu vděčí ústřední dvojici Sheenovi a Douglesovi, ten za svůj výkon dostal oprávněně Oskara. Právě hlavní protagonisté v kombinaci s dobře napsaným scénářem, dávají filmu svižný spád a dějovost, která je na tak „nudné“ téma, jako je burzovní makléřství, až překvapující. Jediným zklamáním, pro mě byl trochu zkratkovitý konec. Ten by si zasloužil větší a jasnější zpracování. Celkově je Wall Street skvělé drama, z dob kdy Stone ještě točil kvalitní filmy. ()

enzo_cz

Našlápnutý Stone, excelentní grázl Douglas, výborný "good guy" Sheen. Rub a líc finančnictví se vším všudy. ()

jarynzlesa

Napínavá podívaná z atraktivního prostředí burzovních makléřů a obchodníků s akcie, kde malá ryba může být sežrána žraloky pokud přistoupí na jejich hru. M. Dougles je excelentní. ()

JCS

úplně jsem zapomněl, že Charlie Sheen umí hrát a dobře ... No a klobouk dolů před Douglasem! Velmi zasloužený oscar, film jsem viděl po dlouhé době a opět mě uchvátil ...!!! :) A Oliver Stone super režie i scénář ... ()

Pythonator

Oliver Stone nám předvádí kapitalismus bez příkras a nezapomene zmínit, že demokracie vlastně není demokracie. Nic co bych nevěděl a nic na co by mě bavilo se dívat. Vygumovaní kravaťáci nakupují a prodávají nevím co, překřikují se záhadnými čísli ve zmatku připomínajícím smečku hladových supů poskakujících kolem zdechliny, snažíc se chamtivě urvat si pro sebe kus toho smradlavého masa. Film o burze a akciích mě nemůže zaujmout ať už je natočený jakkoli umně. To prostředí je hnusné jako systém samotný, takže bych mohl dát třeba pět hvězdiček za předpokladu, že bych věděl o čem to tam kurva mluví a že bych byl sám nadšený kapitalista. Dám však jenom tři, protože film beru jako shlédnutelnou kritiku systému se skvělou režií a perfektními hereckými výkony. Michael Douglas ve své životní roli i když osobně ho radši vidím v Honbě za diamantem. Charlie Sheen zde předváděl, že zamlada uměl hrát a někde při hledání dna flašky to asi zapomněl. No a Daryl Hannah je zde jako kráska osmdesátých let trestuhodně nevýrazná a nevyužitá. ()

Mesmeric

Tohle chceš. Finanční svět je džungle a tak s k ní má přistupovat. Jsi slabý, táhni do prdele. Full HD hodnocení, jak jinak ()

pan_Bily

Další legendární film se skvělou pověstí, který mě ovšem léta míjel a viděl jsem ho až teď. Což mu možná i trochu uškodilo při mém hodnocení. Rok výroby versus konzumace až v dnešní době mi tu nedává žádný závratný výsledek. Vizáž 80tých let je v tomto případě, z dnešního pohledu, trochu nudná. Samotný příběh jako takový není totiž nic strhujícího. Možná to chtělo trochu to okořenit na efekt. Co je naprosto výtečné, je výkon hlavní dvojice. Zejména famózního Douglase. 3,5*. Rozmýšlel jsem i nad 4*, ale nemůžu je dát, protože mě to opravdu neuchvátilo ani nevyvolalo potřebu to vidět znovu. ()

sk.Martin

Oliver Stone natočil po roce další úchvatný film. Obrovský tématický skok navíc zvládl bravůrně. Excelentní Michael Douglas, stejně tak Charlie Sheen, který se mi zde líbil podstatně více než v Četě. Plný počet bodů dávám hlavně proto, že mě film doukázal zaujmout v mi naprosto cizím prostředí akcií a burz. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook