Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

italka63

Trochu mne zaráží až tak nízké hodnocení, tak zlé to opravdu nebylo, ke všemu krásné kostýmy, hezké prostředí, skvělé střihnutá Henrieta a krásná Linda Rybová. Zlo potrestán, dobro zvítězilo a tak to má být. ()

kajas

Nezřídka se stává, že Slováci v rámci nových štědrovečerních pohádek přijdou s originálnějším a lépe zpracovaným námětem než čeští tvůrci. Filmy "O vánoční hvězdě" a "O léčivé vodě" mají společných několik pozitivních a negativních vlastností. Oba se odehrávají i v jiném než lidském světě (ve hvězdné říši a ve vodní říši), v obou vystupuje princezna ztvárněná méně známou herečkou (ta slovenská mi bohužel sedla ještě méně), oba v druhé polovině trochu nudí. Takže si myslím, že souboj Česko: Slovensko tentokrát zůstává vyrovnaný :) ()

Tyckin

Vydržel jsem asi 40 minut a pak šel spát. Poněkud civilní a nepohádkově působící kostýmy, absurdní zápletka (stačila sklenice vody, netřeba darovat celou studnu ne?), zoufalé herecké výkony i dialogy, princezna vysloveně strašidlo. Mimochodem, jak se z té blonďaté holčičky stala černovlasá kudrnatka? Takové seky by se neměly prostě stávat. ()

dyfur

.....a opäť raz nevydarená rozprávka a opäť slovenská....princezná ....?.....ostatní predstavitelia tiež typologicky mimo....tmavé,subdepresívne,nezáživné,bez iskry....náhodou som bol pri tom ako rozprávku natáčali na zámku v Smoleniciach....exteriéry super-ostali nevyužité-sklamanie pre mňa...hmm čakali sme viac... ()

honajz2

Po filmařské stránce velmi povedené a už jen kvůli tomu tu pohádku nechci podceňovat, ale kromě zajímavého začátku se to strašně vleče jak šnek na silnici za jasné oblohy v poledne. Nejsem si jistý, jak moc za to může český dabing, ale zas tak velkou vinu bych na něj nesvaloval, ony jsou všechny karty odkryty poměrně rychle, vše se odehrává přesně tak, jak se dá ze začátku odhadnout a tak tu není žádný zvrat, překvapení a protože se to posouvá skutečně pomalu, chybí tomu napětí a je to prostě nuda. Podvodní svět není pořádně představen (To tam žijí jen ti tři? A co tam kromě vytváření lektvarů dělají? Proč odtamtud žádný příchozí člověk nemůže pryč?) a i když ten příběh není sám o sobě špatný, i tak moc nezaujme. Navíc Paní vod má schopnosti jak superhrdina, stačí fouknout a vše je rázem napraveno, takže se celý tenhle příběh vlastně skoro ani odehrát nemusel. A je to i divně vedené - chvíli to působí vážně a některé scény by v rámci slovenské kinematografie mohly být i v nějakém hororu, ale pak tu máme zase pokus o humorné scény, za kterými stojí především jeden z těch "vodních lidí". Ve finále to není ani jedno, ani druhé, takže i tak z toho mám poměrně rozporuplný dojem. Škoda, potenciál tu byl, ale nepovedlo se ho naplnit. O Vánoční hvězdě se mi z letošních pohádek líbilo víc, sice jen o chlup, ale i tak. Btw, herecké výkony mi tu přišli ve většině případů dost chladné... Lepší 2* ()

Nach

Nejslabší vánoční pohádka roku 2020. Příběh o živé vodě by přitom měl celou plejádu námětů na kvalitní děj, kdyby měl ale dobře napsané hlavní postavy. Ty tentokrát nemají kvalitní scenáristické vedení. Je to plejáda viděných postupů u jiných a lepších pohádek, bez vlastní tvůrčí invence. I to by ale nevadilo. Ostatně pohádky nemusí být originální. Zde ale nezajímavé postavy hrají herci, co ve výsledku nemají co hrát. Vedlejší charaktery se jen mihnou, aniž by zanechaly svou účastí vzpomínku či jakýkoli pocit v divákovi, který od jejich účasti čeká skládačku z níž vzejde finální dílo. To sice vznikne, ale jako nezajímavý příběh o vodě s pachutí, že to celé vlastně mohly postavy vyřešit jinak a lépe. Scénáristé si zde vybrali slabší chvilku a diváci na to opět doplatí. 45% ()

bourec

Nudná pohádka s povětšinou nevýraznýma tvářema.Co ale vůbec nefungovalo, byla pohádkovost příběhu.Paní vod pomůže princezně,a tak jí dá vodu , po které zapomene na své blízké.Co je to za kokotinu.Uz sem jenom čekal, kdy na studnu vyjedou s tankem.20%. ()

zette

Hezky pribeh, bavilo me to o dost vice jak pohadka stedrovecerni... Jen mi to prislo cele takove chladne, tocene s odstupem. Vcetne vetsiny hereckych vykonu, coz je skoda. ()

pakobylka

Taková trochu leklá pohádka ... jako ryba na suchu - co s ní, když pramen léčivé vody zmizel ? Dějová linka si v podstatě jen tak bez zájmu plyne, absolutně neléčivě, neprojevuje ani náznak vynalézavosti či zápalu pro věc. A do toho Linda Rybová (jak příhodné jméno) jakožto Paní vod a pramenů a její pomocníci ... ovšem namísto něčeho užitečného vynalézají dětinské nesmysly. Nedomrlé 2* ()

angel74

Nudnější pohádku jsem už dlouho neviděla. Důkazem budiž, že jsem u ní dvakrát usnula, než se mi ji podařilo dokoukat do konce. Poetický styl, který měl být zřejmě jejím základem, moc nezafungoval, natož pak těch několik rádoby humorných vsuvek. Celkově jsem byla z castingu i děje značně rozčarovaná. A zlá Henrieta tedy mnoha půvaby zrovna neoplývala, jak se nám tvůrci snažili namluvit ještě předtím, než ji celou zasypali bradavicemi. Dost možná to byl jediný pokus o vtip, který u mě zabodoval. Obávám se však, že k němu došlo asi nechtěně. (30%) ()

campix

Letos rozhodně to nejslabší, co jsem mohl o Vánocích vidět. Tohle se našim východním sousedům nepovedlo. Vůbec jsem nechápal tah, kdy jsou slovenští herci předabováni do češtiny, působí to pak dost rušivě až komicky. Ve finále by to byla průměrná až podprůměrná pohádka. Takhle mě to štvalo o dost víc. ()

WinnJets

Tohle mi teda fakt nesedlo, celé mi to připadalo dost kýčovité, strojené a hlavně nepřirozené. Když vezmu v potaz nelogické chování postav, katastrofální střih, absenci humoru atd. tak je to skoro jako nějaká nepovedená německá pohádka. Když se zde vyskytne nějaký problém, tak jej okamžitě řeší Linda Rybová, ale vlastně ani nevíme proč. Nezbývá mi něž se po tomhle vrátit k - Vánoční hvězdě a ještě tam jeden puntík přitlačit. ()

otík

Vysíláno na Druhý svátek vánoční roku 2020 jako původní vánoční pohádka. Nato, jaké příšernosti na 2. svátek vánoční Česká televize v posledních letech v koprodukci se slovenskou televizí vysílala, je tohle skvost. Teda až na příšerný dabing, který u většiny slovenských herců trhá uši. Ale jinak příběh není zas tak špatný, i když mám pocit, že první hodinu se ve filmu vlastně vůbec nic neděje, jen se buduje pozadí, ve kterém řádně vyzní kruté počínání záporné postavy. Pak už se to ale docela rozjede a do konce už to docela fičí. Za druhou polovinu si tahle pohádka alespoň průměrných 50% zaslouží. Hudba: Vladimír Martinka ()

kocik1

Oceňuji, že letos se už u pohádek nekňučí a nepitvoří, to je beze sporu krok správným směrem. Nicméně stejně jako u české štědrovečerní premiéry je tu nedotažený scénář, vtipy, navíc jsem se po celou dobu pohádky cítila jako na smuteční hostině. Taková příjemná princezna s veselým kukučem a přitom žádný vtip. To je skoro na pováženou. Hodnocení je rovnocenné s českou premiérou. Slabší 3* a oběma jsem po těch hrůzách předchozích let hodně nadsadila. ()

HonzaBez

Šíleně dlouhý a poměrně nudný rozjezd (i přes tu scénu se záchranou malé princezny z vody). Trošku zajímavějšího děje se člověk dočka až s příchodem zlé Henrietty. Ale celé to dění ve vodní říši bylo nejen nudné a místy až trapné a vizuálně (zejména z hlediska triků) naprosto nezajímavé. Celkově mi tahle pohádka přišla hodně nevýrazná. Ostatně jako většina česko-slovenských počinu na tomto poli. ()

UhLee

(4/10). Dle mého názoru, tohle byla nejhorší pohádka z těch nových tří pohádek. Nenabídla žádný highlight jako ty dvě předchozí. Přesto se ale nejednalo o žádný propadák. Hlavně to zachraňovala záporačka, kterou jste prostě museli nenávidět. Co naopak bylo dost ubohé, byly efekty pod vodou a dabing. ()

Skuby47

Na štědrovečerní pohádky se diváci těší a mají velká očekávání, která bývají většinou zklamána. Pokud by stejná pohádka byla vysílána v běžném nedělním odpoledni, pohlíželo by se na ni shovívavěji. V současné době ji považuji za aktuální, léčivá protikovidová voda by se hodila. Linda Rybová už svým jménem do pohádky zapadla. Slovenské herce neznám, ale tím jsou jejich postavy uvěřitelnější. Co mi vadí je, že tomu chyběl příběh, humor a pohádková atmosféra. Bylo to nevýrazné, nemělo to šťávu starých pohádek. Jinak slušná výprava a kostýmy. ()

Johnny.ARN

Ty bláho, to prečo natáčame tak ťažkopádne a rozvlečené rozprávky? Keď to nnei agitka na prírodu, tak je to nepodarený opis lásky a zákernosti na pozadí zámkov a kostýmov. No načo? Keď to porovnám s českou Vianočnou hviezdou, tak toto je číra zloba. Jednu za Kanocz, ktorá si rolu mrchy vyslovene užívala. Katastrofálna rozprávka. 1 z 5 ()