O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

otík

Štědrovečerní pohádka roku 2020. Karel Janák se stává oblíbeným režisérem České televize a zásobuje nás novými pohádkami jak na počkání. Naštěstí na rozdíl od Zdeňka Trošky, jehož pohádky jsou čím dál horší, Janákovy pohádky jsou stále velmi slušné, zábavné, vtipné, nejsou ukřičené, trapné, jsou i docela nákladné díky skutečným reáliím a na českou pohádku i plné zdařilých triků. Příběh je u této pohádky sice trošku slabší, sem tam i Janákovi dochází tempo a pohádka je trošku nudnější, naštěstí se podařilo najít velmi dobrou postavu a herečku (Tereza Ramba), která děj prošpikovává vtípky, energií a nakažlivě dobrou náladou. Ano, není to pohádka, která by zlidověla asi jako Dvanáct měsíčků, ale jako štědrovečerní pohádka určitě nezklamala, může zaujmout malé i velké diváky, a to není málo. Já jsem spokojen. ()

UhLee

(6,5/10). No hvězdná pohádka to nebyla, ale ostudu to taky rozhodně neudělalo. Za poslední 3 roky to byla nejlepší pohádka na Štědrý večer. Tereza Ramba byla rozkošná a Aňa Geislerová byla krutá a opravdu jste jí chtěli vymazat z povrchu zemského. Vrcholem byl pro mě ovšem Ondra Sokol, který si tady střihl parádní roli Luciuse.. Pardon.. Teda Siriuse. ()

vnimatkrasu

Líbil se mi styl, Kotkovo přirozenost i prdlá Ramba. Janákovo pohádky maj komediální timing, kterej mi sedí. Bohužel maj ale vesměs i matně taženej děj, co zazáří a zase spadne. A bohužel i Ondřeje Sokola, kterej jako tradičně hraje jak když nehraje. ()

HonzaBez

Poměrně originální námět, příjemná vánoční atmosféra (nejen díky sněhu ale i pěkné hudbě). Herecky bych si odpustil Ondřeje Sokola v jeho typické poloze ala partička. Hlavní ženská postava naopak velmi sympatická. Na štědrovečerní pohádku celkově poměrně velká spokojenost ()

Skuby47

Nebylo od ČT příliš prozíravé nasadit letošní štědrovečerní pohádku mezi dva časem prověřené pohádkové klenoty Byl jednou jeden král a Tři oříšky pro Popelku. To samozřejmě nutí diváka ke srovnání. Podle mne to nebylo špatné, ale nemělo to tu lehkost, hravost, humor a atmosféru pohádek výše zmiňovaných. Příběh byl slabší, herecky nelze nic moc vyčítat, vždyť je to pohádka, výprava slušná a kostýmy odpovídaly době a finančním možnostem ČT. Od Marie Terezie mám ráda Vojtu Kotka a ten ani tady nezklamal. Základní pohádková témata jsou tvůrci vyčerpaná a moderní zpracování klasických příběhů diváci nechtějí. Škoda že hvězdný nápad nebyl dotažený. Chtělo by to věnovat emocím a dialogům větší pozornost i když je to jenom film pro děti. No jo, ono se to z křesla radí. ()

jedna_vrana

Ukričaný príbeh, zle nadabovaní zahraniční herci, najmä českí - vlasy mi stáli dupkom, skoro ako Síriovi. Byť dieťa, možno sa aj bojím. Neúprimne zahraté, ak vtipné, tak len násilný humor. Zdalo sa mi, ako keby úloha znela jasne - musíme natočiť novú vianočnú rozprávku. ()

KRYSIOPICE

Ve srovnaní s posledníma štědrovečerníma pohádkama to nebylo tak zlé. Příběh sám o sobě asi nebyl špatným měl aspoň zápletku. O obsazených hercích nepochybuju vím, že dovedou hrát dobře, ale bylo to celé takové toporné asi režií... celkově slabší průměr. ()

RonaMidu

pro mne nenáročná pohádka,ve které bylo dobro,co nad zlem zvítězilo,takže dobrý....nejlepší bylo,že jsem chvíli předtím koukala na Blízká setkání,kde na obloze lítaly stejné objekty,jako když se v pohádce blížil Malý nebo Velký vůz k Zemi...vtipné :) ()

Johnny.ARN

Aj keď príbeh je dementný, ostatné aspekty to dvíhajú. Hlavne tá chutnučká nemka. Pekna výprava, dobré obsadenie, dokonca aj náznak herectva tam bol. Aspekty rozprávky to splňalo, nehralo sa to na žiadnu novodobú agitku, ústredná dvojka sympatická. Rýchlo to plynie, takže fajn. Realne dve ale keďže je to prva rozprávka posledných rokov pri ktorej som nemal akútny pocit na dávenie, dávam 3 z 5 ()

Ryuuhei

Měl jsem to chuť po necelých 10 minutách vypnout a víc se k tomu nevracet, ale dobře jsem udělal, že jsem tak neuděla. Nakonec to byla totiž celkem fajn pohádka na české poměry! Zatraceně se mi líbilo zpracování prostředí hvězdné oblohy, které na televizní tvorbu vyniklo. Zbytek se skládal ze standardní pohádky, kde dobro a láska zvítězí nad zlem a závistí. Ale musím říct, že to všechno na mě nakonec působilo velice sympaticky. Zubatou Voříškovou většinou nemusím, ale roli naivní hvězdy zastala skvěle. Narcistický Sokol byl taky fajn, to samé Kotek alias prostý učitel, či jako vždy výtečná, zde záporná Geislerová. A mohl bych pokračovat. Pohádka si mě získala vším a z původního záměru udělit průměr se tak dostávám na lehký nadprůměr. Velké překvapení na poli českých televizních pohádek! ()

Lachtaan

Po dlouhých letech se České televizi podařilo stvořit štědrovečerní pohádku, která se v záplavě svých předchůdců zásluhou poněkud originálního tématu jen tak neztratí. Vojta Kotek je herecká jistotka a Ondra Sokol s podobou Lucia Malfoye nejlepší složkou celého filmu. Nechápu blbečky na internetu, co dokážou tuhle úsměvnou podobu nazývat vykrádáním Harryho Pottera. [viděno v iVysílání 25.12.2020] ()

Mrkvič

Vánoční hvězda běžela na Vánoce 2020? To jsem nějak propásl a zrovna, když se vánoční pohádka docela povedla. Janák komiku natočit umí a k ruce si přivzal osvědčené herce - Kotek a Terezka Ramba. Doplnění Sokolem (kterého jinak moc nemusím) a Hádkem se také více než povedlo. No a příběh neurazí, nenadchne, ale je použitelný. ()

oveckaoa

Je to takový jiný styl pohádky, ale proč ne za mě ano. Hodnotím o hvězdu výše než předchozí Janákovu Princeznu a Půl Království má to lepší příběh a postavy a i princezna je pěknější nehraje tam navíc tupý Eben. Mínus bohužel za interakci s okolím a postavami ženská spadne z nebe na Zemi a nikoho to nezajímá ženská tam svítí jak Černobyl, když vybuchl a nic absolutně žádné emoce ani překvapené výrazy všem je to prostě šumák s vitamínem C. 80 procent P.s. nezlobte se na mě, ale kde se naučí jakýsi chasník z vesnice tančit na královském bále zvláště, když s tím tancem měla problémy na začátku i ta princezna tady to chasník, který je tam poprvé v životě zatančí jak profesionál P.s. 2 jak to , že Bezejmenný nezářil hned na začátku, když potkal Deničku nebo to se do ní zamiloval až pak, když byla na Zemi případně na obloze zářit nemusel to samé u Proximy pokud Sýria milovala měla by zářit což nezářila navíc by bylo po zápletce. ()

ondraondra

Vesmírná koko*ina. Prvních 15 minut to vypadalo slibně, ale pak se to nějak zvrtlo. Outsider zamilovaný do princezny? To jsme tady ještě neměli. Je to prostě špatné, ale co čekat od novodobé české pohádky. Většina herců z toho "hvězdného" obsazení mě dost srala. A Ondřej Sokol mi z nějakého důvodu připomínal záporáka z druhého Hellboye. 3/10. ()

Eleanor05

Pohádka o ničem, nudná, "hvězdné nebe" bylo trapné. Pohádka, v níž divákovi nezáleží na postavách, ani na tom, jak to dopadne. 1,5*. ()

fabecc1222

Až mi příjde, že tvůrci místo pohádky chtěli natočit spíš klasickou rodinnou vztahovku, akorát v pohádkovém prostředí. Ta romantická linka tu opravdu bourá všechny ostatní, a nějak mi to tady prostě nešmakovalo. Co mě vadilo ještě víc, tak jak si furt postavy předávali zodpovědnost za děj, a každou chvíli byl hlavní postavou někdo jiný. Začíná se Kotkem, pak Ramba, Geislerová, Brill, Hádek, Sokol.... ()

mkubalikova

Jeden Hádek vypadá jak Saruman, druhý jak Grima, Sokol vypadá jak Lucius Malfoy a hláškuje o 106. Mám chuť okamžitě si pustit Hvězdný prach. 60% ()