Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný.(14.12.2004)

Nevěděl jsem, že má tenhle film pod palcem režisér takového kalibru. Také proto jsem se na film docela těšil a docela mě to i překvapilo. Pumpující taneční hudba k tomu ale dodala určitě svoje a bez ní by to tak napěchované napětím nikdy být nemohlo. Také ale Cameron Diaz ukázala, že má na filmu svojí důležitou část. Ta totiž kam přijde, tam je vždycky vymetýno. A stejně tak i v tomhle filmu.(23.5.2011)

Jóóó, tohle je romantka podle mýho gusta. Vtipný dialogy, zábavný scény, originální příběh a někde mezi těma neortodoxníma postavičkama lítá láska. Svěží nenudící haha láska s krásnou Cami jako velmi přijatelným bonusem.(30.8.2014)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $4,366,722Tržby Celosvetovo $14,633,270║ roztomilo podarený úlet, Ewan McGregor a Cameron Diaz v iskrivej súhre /65%/(16.5.2009)

Hodne prumerna komedie, ktera ovsem mohla ze scenare vytezit daleko vic nez jen obcasne pousmani se.(31.7.2002)

Každý den nemůže být posvícení a každý film nemůže být Trainspotting, to ví už Danny Boyle asi dobře... Po takovém filmu se další projekt točí určitě těžko a očekávání bývají veliká, Boylemu se je bohužel podařilo naplnit jen z malé části. Trainspotting 2 se nekoná, jen velmi průměrná krimikomedie...(1.2.2007)

Jedna z nejlepších a rozhodně nejoriginálnější romantická komedie, co jsem kdy viděl. Originální, vtipné, hravé, a hodně cool natočené. K dokonalosti tomu chybí, jen kousek. Já osobně bych vystříhal několik zbytečných scén s andělama, ztrácí to kvůli nim spád. Ústřední duo je skvěle sehrané a zvlášť u Cameron mi to přišlo jako životní výkon.(6.5.2007)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $4,366,722(13.12.2006)

Docela dobrý, leč velmi nevlídně přijatý film. Vůbec nechápu, jak to někdo může vydávat za ROMANTICKOU komedii. To je samozřejmě nesmysl. Tahle komedie je proklatě černá a ještě k tomu dost netradičně pojatá, a jako taková to má s průměrným divákem těžké. Řekl bych, že je to taková koláž z Quentina Tarantina, Alfreda Hitchcocka a Franka Capry. Jestli vás tahle informace neodradí, tak se na to podívejte. 70 %(11.4.2003)

Tak tohle byla teda jizda. Cekal jsem jen nejakou romantickou komedii a byl jsem hodne mile prekvapenej. Pribeh by sice nebyl kdovico, navic je jasny, jak se vztahy budou vyvijet, jenze tu je jeste ta linie s nebem a to, ze tu v podstate jde o to, aby se dali dohromady. Takze ve vysledku docela zajimavej pribeh. Navic paradne sviznej a ladenej do cernohumorna, navic tu ani neni nouze o prestrelky. A pak tu je nejvetsi klad, herci. A to nemyslim jen hlavni dvojku, Cameron a Ewan, ktery se k sobe fakt skvele hodi a oba hrajou paradne, navic vetsina vtipku tu je prave diky nim a jsou fakt vtipny. Ale mym favoritem tu je Holly Hunter, ktera je naprosto uzasne psychopaticka a zaroven roztomila. Perfektni zabava.(9.8.2008)

Ta režie, ta kamera, ta hudba, ty herci-ten styl!V kinech to byl sice propadák, ale je to vynikající.(7.7.2002)

Milý Danny, asi bych se podivoval, že jsi na celý den dal paní logice neschopenku, ale co je mi to platné, když oba hrdinové byli tak roztomilí. Tentokrát tě zachránilo právě ono jiskření mezi Ewanem a Cameron, o proti kterému jsou Pompeje neškodnou zápalkou. Milé setkání, ale příště bych na ten tvůj sex-appeal raději nespoléhal.(28.9.2009)

Vida, za poměrně krátký čas lze vytvořit kousek, který je nejen vtipný, zábavný, příjemný s Ewanem a Cameron, kteří byli k zulíbání krásný párek. ale i se super muzikou, která to celé hodila ještě o level výš. Nejsem žádný filmový odborník, abych to podrobně analyzovala, ale strávila jsem s touhle fajn praštěnou dvojkou prima 100 +- minutovou chvilku a to se počítá. Příhoz si zaslouží i za ty originální titulky na konci.(1.9.2014)

Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

Bizarní hořko-bílo-černá s rozinkami... ;-) Neotřelá taškařice na otřepané téma s andělskou zápletkou, leč velmi vypointovaná, zábavná a svižná. Archanděl Gabriel >laboruje< , ale nakonec - "ty úspěšný vztahy se dělaj v nebi" - že... :o) - - - Extra komedie ala americký Boyle - s rozkošným animáčkem nakonec!(12.12.2006)

Extra je na tomhle filmu hlavně soundtrack (Prodigy, Orbital, Underworld...). Jinak to zase nic až tak extra neni. Danny Bojl sice točí (spíš teda před lety točil) takovym stylem, že se na většinu jeho filmů dobře kouká a člověk se u toho nenudí, ale nějak mi moc nesedla celá ta zápletka s andělama seslanejma na Zem. Ze začátku tam byly některý hodně dobrý scény, ale tak od půlky je to akorát pořád víc a víc romantický a míň a míň zábavný.(8.3.2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na kterej bych moh koukat každou chvilku, má to děsně pohodovej příběh, skvělý duo Cameron Diaz a Ewan McGregor, který jsou pro sebe jak stvořený a ještě to je příjemně vtipný. Prostě super(13.12.2006)

Když jsem poprvé četl movieho komentář, klepal jsem si na čelo, jenže jeho slova se mi při sledování Extra života nejednou vybavila. Ten střih, ta hudba... Jednoduchá věta, který jasně vystihuje celý snímek... Cameron Diaz je prostě úžasná, a její postava též, ony jsou vůbec všechny postavy velmi působivé a skvěle napsané, což skvěle funguje zejména na začátku, kdy příběh postupně graduje jak v napětí tak humoru, ale též na vrcholné scéně, kdy se hrdinové setkají s anděly. Bohužel ke konci snímek již sotva popadá dech a je značně nastavován, což se velice projevuje v jeho rytmu, která rychle uvadá. Posledních pár minut bylo nezajímavým utrpením, které znamená odtržení jedné hvězdičky. [TOP 19/6 80%](17.12.2006)

Kdyby Frank Capra fetoval a žil dneska, takhle nějak by vypadaly jeho filmy. Zábavná fraška s romantickým podtextem a sympatickými postavami. Skoro pět hvězd.(18.4.2011)

Kašlete na anděly a poslouchejte hlas svého srdce, případně barmana ze zaplivané putyky, nápadně připomínajícího detektiva Adriana Monka.. Boyle vmíchal do romantiky černý humor, muzikálové číslo, trochu techna i Presleyho a ve finále z toho vznikla extraordinární podívaná, která mě svou roztříštěností nedokázala patřičně vtáhnout. Ty sněžnou slepotu způsobující scény z nebeské úřadovny Chief Gabriela (Hedaya) mi připomínaly reklamy na prací prášek..(29.11.2010)

dvojka cameron-ewan opravdu funguje.. stejně jako dvojka holly-delroy.. ale to je asi tak všechno, co mi v tomhle filmu funguje.. tři.. horší tři.. (ovšem ty panďuláci z plastelíny, to je bombička!)(14.6.2007)

Docela jsem bavil. A dobře.(5.4.2004)

Geniální!!! Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že tohle dokoukám jen kvůli McGregorovi a Diaz. Jenže pak přišel únos, pak se Ewan pokoušel po telefonu vyjednat podmínky (u téhle scény jsem vážně nemohl) pak tanec v baru a já se přistihl, že jsem v extázi. Připomnělo mi to filmy bratří Coenových, jenže: Tohle je drsnější, ulítlejší a zároveň mnohem vtipnější, než kterýkoliv jejich film. Pokud chcete parádní černou komedii, u které se skvěle pobavíte, tak tohle by mohl být film pro vás. Už jen pro ten parádní závěrečný epilog!(28.9.2009)

"Tak dobře ty zmrde mám tady tvojí dceru a pokud nedostanu, co chci pošlu ti ji po kouskách, slyšel si mě? Ucvakám ji prsty štípačkama a pak si je usmažím k snídani" =D(3.3.2009)

Danny Boyle je mimoriadne flexibilný režisér. Túto nadupanú šialenú romantickú komédiu s anjelmi zbožňujem. Cameron Diaz je na zožranie!(23.6.2012)

70%(27.10.2011)

Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv.(3.3.2003)

Až na závěrečnou scénu s kulkou to byla průměrná, ale zábavná komedie. P1tr to strušně vystihl. Cameron Diaz mi tu byla mnohem sympatičtější než v jejích novějších rolích, zato Ewan McGregor vypadal -pro mě- nezvykle mladě.(29.7.2009)

• kingik

Archanděl Gabriel není spokojen se stavem lásky mezi lidmi, a proto vyšle dva anděly na speciální misi. Mají se postarat alespon o jednu skutečnou lásku, jinak za trest zůstanou na Zemi. Vyberou si snílka a smolaře Roberta, který dostal padáka, opustila ho dívka a ještě přišel o byt. S pistolí vtrhne do kanceláře bývalého šéfa, kde se právě nachází i jeho dcera, kterou Robert unese, zamiluje se do ní, ale pak padnou do rukou andělů, kteří se zmocní Roberta a očekávají, že ho dívka přijde zachránit. V této chvíli ani jeden netuší, jak se při plnění tohoto úkolu zapotí...Ani se nechce věřit, že tuhle slátaninu natočil před lety letošní oscarový vítěz režisér Danny Boyle. Film je tak splácaný, jako když pejsek s kočičkou pekli dort, a v některých pasážích je úplně mimo mísu. Herci se sice vydatně snažili, ale z téhle slaboduché pitominky nic nevydolovali. 40%(3.3.2009)

Trochu horší čtyři. Je to parádně ujetý a je jenom škoda, že je to tak nedotažený, stylově nejednotný, což je v tomhle případě ke škodě věci. Kdyby tenhle film natočili ve svým stylu bratři Coenové, byla by to kultovní záležitost jako vyšitá.(16.11.2006)

Skvělé, od první do poslední vteřiny originální a rozhodně ne romatická komedie (tedy esi je pro vás romantická komedie film, kde nekomu v detailu řezají nohu skalpelem, tak potom ano...). Příběh o andělích, lásce, dovednostech únosců a umění karaoke. Poznámka Oskara o koláži z Tarantina a Capry je velmi trefná...(27.1.2008)

• iamek

Hodně nudná komedie, která díky dobrému obsazení a slušného scénáře mohla dopadnout mnohem lépe.(15.8.2010)

Dost zamotané a nerozmotané, ale dialogy svižné a režie zručná....(20.2.2003)

Velmi příjemná a překvapivě dost vtipná komedie, plná jemně zvrhlého černého humoru. První půlka je ale mnohem lepší, ke konci film ztrácí tempo a je vidět snaha nějak film ještě natáhnout. Každopádně ústřední dvojice je skvělá a kdyby konec nebyl tak přeslazený a Ewanu McGregorovi nenačesali vlasy až někde do nebes, možná bych sáhla k maximálnímu hodnocení.(13.12.2006)

Výborný nápad, ale Extra život nebol až taký extra ... nevadí Danny, ideme ďalej. Apropo, zase skvelá muzika. FILMOVÁ RULETA 2017 a Videné v rámci 90 dní s deväťdesiatkami (2017)(4.6.2017)

Nežádoucí kilty (propagace trans-dez-orientace), a děj pouze plynul... ✔(15.9.2011)

Velmi nevyrovnaný film, a ten konec??!(16.3.2006)

Páčilo sa mi to. Neviem presne prečo, ale páčilo.(16.9.2009)

roztomile ujetá komedie,která má šmrnc,vtip a šarm:-)prostě danny boyle.náramně pobaví a sledovat ewana mcgregora je radost,herec je to prostě perfektní.chápu že ujetej styl humoru ne všem sedne,což dokazuje tak malé hodnocení,však pro mě jeto ten pravý šálek dobré kávy:-)(5.2.2010)

Boyle pričuchol k štúdiovej komercii, aj keď svojsky, McGregor sa začína štylizovať do polohy špecifických milovníkov a Diaz je proste iba pekný doplnok. Takže zatiaľ žiadny výrazný klad som nevymenoval, ale žiadne ma bohužiaľ nenapadajú. Celkom príjemná nekonvenčná jednohubka na večer, keď nič lepšie nejde v telke.(28.5.2012)

Příběh by byl zřejmě takovou nekoukatelnou romatickou sračkou s naprosto stereotypním spojení dvou naprosto odlišných a k sobě se nehodících lidí, kteří se do sebe bezhlavě zamilují, ovšem kdyby ji byl býval neměl na svědomí Danny Boyle, který ji umíchal dle svého typického receptu a stvořil velice milý, bláznivý a vtipný film. Skvělé bylo ústřední duo i herecké obsazení dvou hlavních protagonistů. Cameron Diaz byla neskutečná kočka a Ewan McGregor byl naprosto úžasný vidlák. O žádný extra trhák se sice nejednalo, ale v rámci žánru z mé strany určitě spokojenost. Příjemná komedie, která určitě nikoho nijak neurazí. Lepší tři kusy.(14.7.2018)

usmevný film na ktorom som sa pobavil a duo mcgregor a diaz ako spivaju somewhere under the sea je fantastickáááá danny išiel do holywoodu a natočil slušný film o osude ktorý mame každy nepisany aj ked anjeli sa snažia o pravý opak bravo ale preca už to neni anglicky film ale komerčak made in hollywood(22.8.2007)

Zástup hvězd v romantické komedii, která se vymkla z božích rukou... Scénář : John Hodge. Kamera : Brian Tufano.(22.5.2011)

Vcelku podceňovaný film, který mě překvapil v tom, jakej má rychlej spád, že má vcelku inteligentní dialogy, skvělý černý humor a originální příběh. A opět nepřekvapivě, jak to u Boylea bývá, super kamera, hudba a herecký výkony, Cameron Diaz tu podává zatím svůj nejlepší výkon ve své kariéře(vlastně až po Vítězové a Poražení). Prostě pohodovka a nenápadná hitovka. 80%(10.7.2008)

Výborný herci i celkem zajímavý nápad , ale jako celek to bohužel moc nevyšlo. Boyle pak taky už žádnou romantickou komedii nenatočil a to je jen dobře!(21.10.2008)

Kdyby všechny romkom vypadaly (co se nápaditosti a originality scénáře týče) jako tahle, rozhodně by nebylo od věci, přehodnotit můj odmítavý postoj k nim. Ewan a Cameron tvoří rozkošnej, s lehkostí zahranej párek, je mezi nimi jiskra a správně se kočkujou. Opravdovou scénáristickou vychytávkou jsou tady ale dva andělé „v podmínce“, co plní svojí tradiční úlohu velice netradičním způsobem. A rozhodně si počkejte na titulky, protože animovaná sekvence je další svěží (nesnáším to slovo-deformace z reklam na drogistický (Boží) zboží, a je ironií, že tenhle nekonvenční film přesně vystihuje tak konvenční slovo, ale je to tak) nápad, co mě jen utvrzuje v tom, že i tento žánr si zaslouží pozornost, pokud se dělá s vtipem, nadsázkou a zaujetím. Nadšení! „Human fucking beings! What you have to do!?“ PS: Holly Hunter znovu jako božská mrška…(17.11.2010)

Ani chvilku nudy jsem z filmu neměl. Prostě bláznivá, trhlá, pošahaná komedie, kterou miluju! Ewan a Cameron k sobě pěkně sednou...Dávám 95%(6.2.2006)

Strašně sympatická komedie, kde hlavní dvojice naprosto exceluje. Já se smál v jednom kuse a Cameron to vyšvihlo do mé TOPky hereček. Co k tomu dodat.(23.2.2012)

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :)(29.10.2012)

Diaz nemusím, ale jak napsala Kleopatra, je to správně praštěný :)(12.6.2011)

Vyborna komedie! Mam proste slabost pro filmy s andely... :)(6.12.2012)

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka.(9.9.2017)

Danny Boyle Trainspottingem nasadil vysokou laťku, takže následující film to neměl asi úplně jednoduchý. Možná i proto není Extra život v červených číslech. Přitom je to vtipná, originální a lehce plynoucí zábava s fungující dvojicí Ewan a Cameron .(7.8.2019)

Další povedená britská komedie(i když s některými americkými herci).. Tvůrci prostě umí a je to vidět. Některé scény jsou možná drastické, ale rozhodně nezapomenutelné.(1.2.2003)

Není to špatný film, hodně dobře se na to kouká, ale ten konec to totálně zabil...nebýt toho nepovedeného konce tak bych klidně dal 4*, takhle je to jen 2,5*(10.2.2011)

70% Komedie která mě pobavila a velmi mile překvapila černočerným humorem.(18.9.2011)

• Eldrick

Neskutečně otravná záležitost.(29.11.2010)

V podstate uplne priemerna a nicim vynimocna komedia, ktorej dava navrch akurat vyborny McGregor a niekolko skutocne vydarenych a vtipnych pasazi.(20.12.2005)

trochu iný romantický príbeh. má to všetko, čo mám na filmoch rada - romantiku, akciu, humor, mágiu. a kto by dokázal odolať Ewanovi McGregorovi?(19.1.2006)

Mám rád Dannyho Boyla, mám rád Ewana McGregora a Cameron Diaz byla za mlada neuvšřitelně sexy, takže není moc co řešit. Čas od času se film nevyhne slabším momentům, ale to přebijí dostatek vtipných momentů, zapříčiněných z velké části dvojící andělů.(11.4.2008)

Jé, mý pětihvězdičkový hodnocení nekompromisně nakoplo renomé filmu o celý procento:) No to jsem fakt rád, páč bych tenhle počin daleko radši viděl v červenejch barvách... to neříkám jen, protože se mi docela lehko povedlo identifikovat s brilantním McŘehořovym trotlovstvím/snílkovstvím, ale hlavně že jsem se prostě bezvadně bavil (zásluhou "šílenýho zálesáka z kopců" až slzel smíchy a pěstí bušíc do matrace). Diazku nijak zvlášť nemusim, ale v týhle švihnutý roli mi určitě sedla! Takže skvělá romanťárna, která se přesně trefila i do tej mej aortální pumpy. "Vy mě zabijete? ...Jo! ...Tak to nevim, proč bych měl kopat?! ...Jestli se ti to nelíbí, střelim tě do koulí a než vykrvácíš, tak ti hrob vykopu já!";)(1.9.2012)

Extra život je dost nedoceněný film, pravda trochu mišmaš, ale právě proto ten film mám rád. Výborní herci, skvělý soundtrack.(13.8.2006)

• pufina

Mé druhé setkání s Ewanem McGregorem bylo otřesné. Extra život není zrovna "extra film". Cameron Diaz (pardon její fanouškové) byla příšerná. Následující text obsahuje SPOILER Pointa filmu byla zajímavá - jak dva andělé mají spojit dva lidi (a ještě zásahne Bůh, kterého Gabriel poprosí přes andělskou pevnou linku), pointa zajímavá, ale provedení pokulhává (spíš bych diagnostikovala frakturu toho provedení). konec SPOILERU Celkově mi film nic nedal, na zaplácnutí nudy je ale lepší než reklamy.(28.11.2010)

• Lanark

Dlouho jsem nenapsal žádný trefný a dobrý komentář, tak je asi na čase a myslím, že to mám hodně promyšlené a myslím, že to tentokrát fakt trefím...takže: Tento film je píčovina na entou! ...dobrý ne?(27.10.2014)

Danny Boyle se nezapře. Komedie plná nápadů. Do toho skvělý McGregor a roztomiloučká Camerona Diaz. Teda ne tak roztomiloučká jako nádherná. Extra život a Něco na té Mary je jsou její jediné filmy, kde ji mám rád, ale stejně to ještě stačí. Kromě hlavních hrdinůl film ale obohacují další. Andělé, tatíče nebo i sluha. K tomu fajn písničky a vůbec nepotřebuju řešit, že film není nijak moc ucelený, a je v něm spousta zbytečných scén.(28.11.2010)

• pakobylka

Taková průměrná, trošičku fádní jednohubka. Nedokázala se vyhnout trapně afektovaným výstupům, které měly umocnit všeobecné veselí, ale co se mě týká, minuly se účinkem. Ke konci ztrácí vtip i nadhled a stává se mírně slaboduchou, což je vzhledem k neotřelému námětu docela škoda ... 2,5* ... P.S.: Jak vidno, andělé zachrání leccos, ale režisérům se do řemesla raději nepletou - asi pro to mají své důvody.(29.10.2012)

tak poslouchej ty zmrde, tohle by byla úplná nádhera ideální, kdybych měl s kým na to koukat..(2.3.2016)

V podstatě nejde o nic víc než romantický cajdák, který nad průměrnou komedii vynáší jen množství energie a nápadů do filmu vložených. Ne vždy šťastně, ale přece vložených. Film chvílemi nudí, chvíli se řítí napříč dimenzemi jako vítr. Je to zmatek, místy stupidní, chvílemi sentimentální a místy i trochu originální. Na neděli ideální, do letního kina super...a závěrečné titulky s formeláky přidaly tu nejistou čtvrtou hvězdu!(9.1.2011)

Mě se film líbil. Bylo tam napětí, střílení, zábava, píseň, romantika. Bylo tam opravdu vše.(17.7.2012)

Na to, ze to vzniklo rok po kultovom Trainspottingu je to len taky znesitelny priemer. V McGregorovi /a myslim, ze aj v Cameron Diaz/ drieme ovela vacsi herecky potencial nez predviedli obaja v tomto filme. 50 %(15.9.2013)

Na zem jsou sesláni dva andělé - O'Reillyová (Holly Hunter) a Jackson (Delroy Lindo) s neobvyklým úkolem - vzhledem k narůstajícímu počtu rozvodů, což se jejich šéfovi moc nelíbí, mají dát dohromady dva pozemšťany - jinak se nemají vůbec vracet. Problém je v tom, že předurčené osoby se nemají ani moc šancí potkat - Robert (Ewan McGregor), věčný smolař a uklízeč v jednom podniku a Celine (Cameron Diaz), znuděná dceruška bohatého miliardáře (shodou okolností Robertova šéfa). Ale andělé mají svoji práci docela zjednodušenou, když Robert, naštvaný svým vyhazovem, Celine unese ... Což o to, námět je docela zajímavej, akorát film skončil někde na půl cesty. Celý námět s anděly je až moc násilně na zbytek příběhu naroubovaný (skoro jako by "to" někoho napadlo až po přečtení již hotového scénáře a připsal to. Na druhou stranu celá hlavní linie Roberta a Celine je naprosto dokonalá - uťápnutý Ewan McGregon je brilantní, a ač Cameron Diaz dvakrát nemusím, tady mi vůbec nevadila. Například ve scéně s telefonátem tatínkovi je perfektní!(5.10.2009)

• Triple H

Milé, ale zároveň strašný maglajz, ktorý nevie čo chce byť, ani ako to povedať. Boyle po kredite zaslúžene vydobytom Trainspottingom dostal viac peňazí a v snahe posúvať sa ďalej tápe. Vybral si totiž látku, ktorá je jednoduchá, zemitá a strohá (podobne ako jeho prvé dva filmy) a v tomto štádiu jeho kariéry teda aj nutne zaostávajúca za jeho ambíciami a prirodzeným vývojom. V tomto prípade menej malo byť viac. Boyle ale mieša štýly, žánre, hudbu, nadprirodzené prvky, humor, akciu, romantiku a celé je to vlastne prázdna blbina. Tá pubertálna rozgajdanosť a úprimná snaha sú sympatické, ale výsledok je príliš nesúrodý, aby výraznejšie zaujal. 90s nostalgia.(23.1.2017)

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil).(16.7.2007)

Crazy komedie po "Boylovsku"?? Proč ne, já se bavil. Některé scény jsou hodně inspirované Trainspottingem, Cameron přesto že ji moc nemusím byla úžasná.(18.4.2009)

Jde o zdařilý pozitivní atmosférou nabitý snímek, který se nemá rozhodně za co stydět. Je to lehká romantická komedie s prvky nadsázky a černého humoru. Na nic jiného si ani nehraje, přiznává to. A tak to má být, ne? Já mu dávám 75% hvězdiček.(28.4.2009)

Nádherná netradiční, trochu mysteriózní romance, ve které je Cameron prostě nádherná. Tento film bych tak trochu řadil mezi filmy jako "True romance", "Interstate 60" a dalších, kterých zamilované romance se odehrávají na pozadí nečekaného, divácky atraktivního děje. Jsou vtipné ale taktéž násilné, a skrytě se dotýkají větších témat, které ale divák pro celkovou bezstarostnost a cool jízdu nemusí řešit.(14.3.2016)

Příjemná podívaná s kouzelnou dvojicí Ewan a Cameron.Na Boyla celkem milá změna,který si ale ne až tak dobře rozmyslel co vlastně točí,takže z toho vznikla dojemná,groteskní,ale i dramatická jízda únosců,kteří ani pořádně něvědí co vlastně chtějí.Co ale tomuto filmu pomohlo bylo zvolení země,kdyby to Boyle natočil na Ostrovech,nevyznělo by to tak jako ve Státech.Nakonec hudba byla fajn,obsazení vcelku taky(i na poměrně vyšinutého Holma) a vše hezky podtrženo skvělou kamerou.Je to úsměvné,nikoli ale vtipné....(31.12.2007)

Skvělá zábavná variace romantiky od Dannyho Boyla se s kvělým hůmorem...to nemohlo dopadnout špatně. Ewan McGregor jako smolař byl prostě skvělý.(13.5.2011)

Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%)(19.12.2017)

Chvílemi trochu zbrklý děj (nebo mi to tak připadalo) ale jinak velmi neobvyklý film, kde mimo hlavních představitelů vybočuje naprosto ďábelská Holly Hunter(6.12.2009)

Ujetá romantické komedie s Ewanem McGregorem a Cameron Diaz? Sem s tím! Příběh je sice neuvěřitelně trhlý, ale o to více zábavný. Hudba k tomu všemu zajímavě pasuje a dodává scénám na dynamice. Musím říct, že jsem se královsky bavil. Samozřejmě má i tento film svá slabá místa, jako několik zbytečně dlouhých scén s anděli, ale to je tak vše, co bych mu mohl vytknout. Pro mě silné 4*, vzhledem k špatnému hodnocení z řad ostatních, 5*!(30.12.2011)

• sedm.1

Nejspíš mi to veškeré EXTRA z tohoto snímku nějak proklouzlo mou pozorností,já viděl prachobyčejnou,navíc nevtipnou a neromantickou,romantickou komedii,která snad jen kromě herců a originálních andělů,nepřináší vůbec nic EXTRA.(14.12.2006)

Dobrý rozbeh, no postupne to stráca šťavu a dospeje to až do konca, ktorý je už úplne mimo. Ewan klasicky kvalitný a Cameron ešte zamladi celkom sympatická. Zatiaľ najslabšie Mistrovo dielo a nerád to priznávam, no dokonca aj Slumdog Millionaire bol lepší.(15.6.2009)

Nenáročné, svižné pokoukání s pár zajímavými momenty, které na jedno zkouknutí nezklame.(14.9.2008)

• Paity

Taková road trip trapárna, kterou jednoznačně kazí Cameron Diaz svým nehraním a neustálými pošklebky. Legrace je ve filmu také hodně málo.(11.7.2013)

Boyle a spol jsou asi moc veliví milovníci Karla Čapka. Nevyšla jim monumentální filmová verze Války s mloky, tak místo toho natočili moderní verzi Jak pejsek s kočičkou pekli dort :-) Ale je to zábavný filmový dort a který se dá podávat vícekrát.(2.11.2007)

Je to sranda + tam hraje Cameron Diaz takže nemůžu jinak. 4*(7.12.2007)

• Tessie

Nesympatická Cameron v úvodní části dokázala překvapit a film se hodnocením ocital někde v průměru. S nástupem času se to stávalo už jenom horším.. až nejhorším.. Komedie - ne, romantický - ne, drama - ne, blbost - jo.(20.7.2013)

Jen se mi smějte, ale já tenhle film miluju, ovšem nejsem schopen říci přesně za co.(23.12.2002)

Silena komedie se slusnym duem (Cameron Diaz a Ewan McGregor) v hlavnich rolich me parkrat rozesmala, vicekrat donutila nechapave zakroutit hlavou a nakonec utvrdila pretrvat optimistou a verit, ze laska vzdy zvitezi, ale bez tech kopancu a kotrmelcu to samozrejme nejde. 45%(15.8.2006)

Podivínský ujetý film, kterému přece jen chybí ten převratný, originální humor, jenž by ze snímku mohl udělat nadprůměrnou komedii. Neříkám, že jsem se v příběhu ztrácela, avšak bývala jsem zmatená, o co vlastně těm "andělům" jde. Také musím zdůraznit, že starý známý hudební doprovod tuc, tuc, tuc je pro experimentální filmy tak typický, až mi začíná lézt na nervy. Ewan je prostě taneční talent, ale trochu mě zamrzelo, že se Cameron ve zpěvu neodvázala - v The Mask jí to přece šlo. Ne, na druhé shlédnutí to není.(15.12.2006)

Vizuálně perfektní komedie o kontrastu mužských a ženských principů, kde nejde přesně určit, kdo koho vlastně unáší a kdo koho vlastně řídí.(29.12.2006)

• Ledkodlaq

Poněkud ujetější, než jsem čekal. Poněkud nudnější, než jsem čekal. Pár vtipných hlášek a záběrů, to je však bohužel vše, zbytek je stmelen nesouměrně a nekvalitně.(21.7.2013)

On se živí jako uklízeč, má divný účes, ještě divnější košili a ve volném čase vymýšlí brakové romány. Ona je bohatá dceruška, co jen tak z legrace střílí do jablek i do lidí. On je únosce a ona oběť, ale vzhledem k jeho neschopnosti a její aktivitě by to mohlo být spíš naopak. Dohromady se je snaží dát dva andělé, jejichž pracovní metody odpovídají době a obtížnosti úkolů, které mají plnit. A je tam hodně krve a zpěvu a tak…No jo, je to paskvil, ale je to okouzlující paskvil, Danny Boyle ještě nezapomněl, jak pracovat s hudbou a Deus ex Machina nikdy nebylo tak skvěle zapracované do příběhu.(6.12.2008)

Jak může dopadnout film o zbohatlické dceři, mladém uklízeči, kterého její otec právě propustí a dvou potřeštěných andělích, kteří se všemi, i ne zrovna andělskými, prostředky snaží ty dva přimět, aby se do sebe zamilovali? Díky Dannymu Boyleovi kupodivu vtipně a zábavně! Tento film je tak praštěný, hezky praštěný, až je zábavný! Černobílá andělská dvojice ve stylu Bonnie a Clyde je úchvatná, především anděl v podání Holly Hunter s kulometem je nezapomenutelný. Skvělá černá komedie.(24.5.2009)

No jo, romantické to je, komediální taky, v televizi to jako kulisa může jet i podruhé, ale dvakrát to sledovat nechci. Prostě zas až tak extra to není a čas je na tom taky trochu znát.(1.12.2010)

Dobrá rodinná komedie, ale mohlo to být i trošku lepší.:)(15.11.2006)

Danny Boyle a romantická komedie? Well... ačkoli tímto žánrem povětšinou opovrhuji, neodolal jsem. A narazil jsem na jeden z mála filmů, které pojmou lásku tak nějak "opravdově", zajímavě a přitom vtipně. Kdybyste mi podrobně popsali obsah se všemi těmi anděli a tak... asi bych se na to nepodíval... Ale někdy se vyplatí nevědět o filmu nic, jít do toho a pak si jen užívat příjemného překvapení.(21.7.2009)

Řádně ztřeštěná komedie, se sympaticky potrhlými postavami (Holly Hunter a Ian Holm nemají chybu, ústřední dvojice je potom sama o sobě bez komentáře), kterou Danny Boyle nastartoval svou zámořskou kariéru. Vysoce nadprůměrná zábava od režiséra, který prostě obyčejné filmy netočí. 80%(12.11.2011)

V Cinemě jsem četla hodnocení, které tenhle film přesně vystihovalo! Extra život - nic moc extra! Ewane a Boyle - vraťte se k Trainspottingu!!!!(12.8.2003)

Vynikající svěží podívaná, nadupaná hudba, jiskřící ústřední dvojice a trošku života :) Pro chvíle oddechu stoprocentně doporučuju.(25.7.2006)

I když mě nakonec rozesmál nejvíc český dabing - Stanley Tucci ve scéně, kdy dělá sexy fotky Diaz "JOo... Ukaž mi to dětátko", tak to stojí za to...(8.11.2009)

Správně ujeté! kleopatra to řekla celkem i za mě... jo, a navíc, roztomiloučká plastelínová animace na závěr!-)(2.12.2007)

Klasická romantická komedie obohacená nadpřirozenem a nezaměnitelným stylem Dannyho Boyla. Slabá 4(28.11.2010)

Je to slabší než Mělký hrob a Trainspotting a chtělo by to změnu závěru, ale jinak to byla dost nadprůměrná komedie a skvěle zahraná i ve vedlejších rolích. Nebyl jsem zklamán.(17.12.2010)

• Heroine

Danny Boyle zkusil "jiný" žánr, a svoje typické postavy vsadil do poněkud atypického prostředí : záhrobí. Nevím no, mě se to moc nelíbilo. Podle mne měli táhnout všichni do horoucích pekel :-P(26.8.2011)

Ze zajímavého námětu a výtečného obsazení se dalo vytěžit určitě víc.(27.8.2013)

Příjemná komedie o netradičním únosci a netradiční oběti. Škoda toho divného konce, mohlo to být za pět hvězd :)(6.12.2013)

• Biopler

Uletená komédia, v ktorej poriadne nič nefunguje a ani to o čo sa snaží "anjelská" posádka. Je to Dannyho exhibícia, v ktorej pekne funguje kamera, ktorá občas vykráda Hitchcocka, potešia songy R.E.M. a herci sa síce snažia, ale nezmôžu veľa. Boyle nám chcel niečo povedať, ale najskôr nevedel ako.(25.9.2017)

Rozhodně to není tak špatný film jak jsem se několikrát dočetl některé scény jsou k popukání a jiné jsou prostě jiné. Každopádně to není špatný film.(7.10.2003)

"Dcero, mám tady tvýho hajzla a pošlu ti ho po kouskách." Docela vtipné, docela pitomé. A ještě něco... byl tam kufřík s penězma.(27.8.2011)

Cameron je krásná a okouzlující + Ewan silně nesympatický = nic nadstandartního.(26.10.2012)

Rozhodne zajimavy film s Holly Hunter, ktera si svou roli ocividne vychutnava. Bohuzel ke konci tvurcum dosel dech. Animovana vlozka na konci dojem trochu vylepsuje (lec nic nevysvetluje), ale ne o moc.(16.5.2004)

vynikajici a nezapomenutelny film!!!skvele herecke vykony, vyborna zapletka, skvele propojeni sveta lidi s myterickymi andeli...vyyybornee(9.4.2007)

Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%.(1.7.2011)

Líbilo se mi jak to bylo zvláštní, cáklé. Tady Gabriel, dejte mi Boha...(13.6.2012)

• josieaddms

Danny Boyle se pořád je opakuje, tématem, herci, příchutí, atmosférou, nulovým sdělením, přehrávajícími herci a samozřejmě Ewanem McGregorem.....(26.4.2014)

Ewan McGregor a Cameron Diaz jsou sice dobře sehraná dvojka, ale komediálních momentů si divák příliš neužije a snímek tak zustává hlavně pokusem o originální lovestory. A právě realizace jinak dobrýho nápadu dopadla spíš průměrně. Nějaký scény s andělama bych dal pryč stejně jako kýčovitější momenty (tanec v baru). Na úkor romantiky bych přidal o něco víc napětí, když už se šlo cestou únosu. Takhle jsem se občas bohužel nudil. Třetí hězda za zajímavej soundtrack a herecký obsazení.(17.5.2014)

Extra život rozhodně není průměrná komedie. Mohla se jí klidně stát kdyby nehrál hlavní roli Ewan McGregor, kdyby nebyl scénář tak originální (nápad s anděli a nebem je opravdu vynikající) a kdyby neměl jakési zvláštní "boží" kouzlo. Tenhle filmík jsem si tak v 11 letech pouštěl na VHS a dnes si jej mohu v klidu vychutnávat na DVD.(17.3.2008)

• DANAT

Nemecky nazov : Lebe lieber ungewöhnlich(30.12.2013)

Pohodová relax komedie, s Evženem a Kameron.(22.2.2018)

dost ujetej film(15.2.2006)

velmi zábavný film, hlavní dvojka je taková "hollywoodsky cool", ale Ian Holm je své roli naprosto výborný(27.11.2009)

Klasicky na rozmedzí troch a štyroch, originalita v tomto prípade zaokrúhľuje nahor. Trochu mi vadila fantasy rovina. Naopak, dobrá bola prekvapivo romanticko - komediálna.(14.2.2012)

Koktejl výborné muziky, a skvělé kamery. Danny Boyle, Trainspotting, a McGregor opět v hlavní roli, to musí být fakt zábava (v dobrém slova smyslu). Hlavní dvojka to táhne perfektně, a docela jsem zasmál, i druhé dvojici andělů, kteří tam ale vůbec nemuseli být jako andělé. Jinak parádní film s ještě lepším hvězdným obsazením.(27.7.2012)

Príjemne šialená komédia (nečakal som, že sa budem smiať až tak veľmi), ktorá sa berie vážne až na konci, a preto je ten koniec úplne hrozný.(14.1.2013)

• klukluka

Tak tohle se nepovedlo. Trapná, nesmyslná taškařice. Nesmál jsem se u toho, nebál, nebyl jsem v napjatém očekávání, nedělo se mi nic, jenom jsem se už modlil, aby se do sebe už konečně zamilovali, což by znamenalo závěrečné titulky a konec všeho toho trápení. Extra život jsem si dal po Boyleově novinkovém Transu. Ten mě nadchnul, tohle mě naopak otrávilo. Boyle pro mě není sázkou na jistotu, ale jedno jsem mu až do včerejška nemohl upřít - vyniká v práci s filmovou hudbou. V Extra životě se ale nepovedlo ani tohle. Ty songy mi sem vůbec nepasovaly. Tohle byla typická americká srágora a do té se mnohem lépe než britská a americká nezávislá scéna hodí ty jejich opulentní smyčcový orchestry. Takže to sem měli naprat, udělalo by to tak devět režisérů z deseti. Boyle chtěl být hrozně jinej, jenomže ve všech ostatních směrech byl tak konvenční a slizce americkej, že to pak působilo jako pěst na oko.(25.7.2013)

Celkem zábavná "tarantinovka", která se znaží o originalitu, čímž si značně škodí - mluvím především o zbytečných a krkolomných postavách andělů.(1.2.2005)

tak tohle se mi docela libilo, celkem zajimava zapletka s clovekem co tak nejak nema co ztratit...(16.6.2006)

Když nějakej film člověka dostane tak pak kašle na objektivitu!!! A tenhle se mi zavrtal pod kůžu docela slušně!!!!(8.7.2006)

Ako romantická komédia? Podľa mňa sa dalo z toho scenára vyťažiť omnoho viac. Aj herci mali podľa mňa na viac a mal sa im nechať väčší priestor. Až na ten čistý priestrel to bolo v celku dobré. Ale inak sa dalo na tom pobaviť.(12.12.2006)

Ty jo, jestli mám anděla, tak se mnou dost vytrpí :o)(28.10.2010)

Aj keď to tak možno nepôsobí (na prvý pohľad), Danny Boyle vie spravit Life Less Ordinary...(31.12.2013)

Ewan McGregor a Danny Boyle potřetí, ale napotřetí jim to už spolu tolik nejde. Tentokrát vynechali všechny ostatní skotské chlapíky a přibrali k sobě krásnou a okouzlující Cameron Diaz. Ve zvláštním příběhu o nebi a zemi, propojeném s (ne)povedeným únosem a s hledáním životní lásky za pomoci dvou andělů? Zní to každopádně šíleně a možná i proto se s tím Danny nepopasoval dostatečně, aby myšlenku scénáře prodal. I když to docela šlape, chemie mezi hlavní dvojicí funguje a Stanley Tucci opět pobaví, je Extra život jeden z nejhorších počinů tohoto výjimečného britského režiséra a Ewanův účes zde mě bude minimálně ještě týden strašit.(8.4.2014)

najviac sa mi pacili zaverecne titulky-animacia a hudba (Oasis!)(26.4.2007)

Pořádně střeštěná komedie s příjemným obsazením, McGregor super, ale dalo by se z toho vykřesat mnohem víc...(28.9.2009)

Ak máte chuť na nieco uletené, tak toto je to pravé...Uletené scény (unesená učí únoscu ako žiadat o výkupné, sadistickí anjeli s vrazednými chúťkami , vtipné dialógy, Ritchi Vanderloo(nepoznáte Ritchiho Vanderla? šest zlatych albumov?tri platinove?najviac predaveného umelca za poslednych 20 mesiacov?Ritchi Vanderloo!!!). A prestrelit niekomu srdce aby ste ho zachránili? Krásna absurdita.(27.11.2009)

Obsazení dobrý a na Cameron byl v pětadvaceti pěknej pohled. Ewan taky bez problémů. Boyle režijně v poho. Zábava dobrá, andělé Hunter a Lindo sice poněkud nezvyklí, ale pobaví. Zloduši taky bez problémů. Takže já se bavil a dám 80 %.(12.6.2012)

Jedna z nejlepší "romantických" komedií vůbec!!(26.10.2012)

Chápu že po Trainspottingu a Mělkém hrobu člověk čeká divy a ono přijde odlehčení s trošičkou najivity. Jenže.. příběh je rychlý a svižný, Boyle je stejný jako předtím (jeho způsob snímání z dálky bych nominoval do síně slávy nejlepších snímačů z dálky :-D) jenom jde o jiný žánr (i když ne o tolik, jen v popředí nejsou drogy nebo smrt). Výkony skvěle v souladu s žánrem až lituju toho že E. McGregor už hraje jen v tom v čem hraje 80%(2.1.2009)

Úderná hláška: Když Gabriel volal Bohu, tak mě odrovnal slovy: "Při vší úctě, jak můžete říct, že to není ve vašich silách, pane?(27.10.2011)

sice úplně otřesnej nápad, ale nějak to zafungovalo líp než jsem čekal, v tomhle žánru rozhodně to lepší co se dalo natočit...(1.1.2013)

• BubbleGum

Docela vtipný, docela praštěný, docela blbý, docela roztomilý. Kdyby po mě někdo chtěl abych mu doporučila nějakou oddychovou komedii, klidně bych mu řekla ať se podívá na tenhle film. Ale jinak v tom nic jiného už není. McGregora mám celkem ráda, Diazovou až tak moc ne... ale nevadilo mi to tu, a několikrát jsem se zasmála, takže celkem dobrý.(14.5.2013)