Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

kingik

Kdyby tento mysteriozní thriller přišel s originálnějším a napínavějším provedením, udělal by líp, protože přece jenom Hitchcocka napodobuje dost neobratně, ale poměrně efektně. A to, jak se film bere vážně, mně přišlo k smíchu, protože rozuzlení zápletky snad ani nemohli tvůrci myslet vážně. Po herecké stránce jen průměr. Námět a režijní zpracování ucházející. Branagh režijně vyzrál až mnohem později. 60% ()

Snorlax

Odpustila bych tomu o dekádu starší look, i když právě ten osmdesátkový považuji za nejhorší. Odpustila bych tomu i díry ve scénáři. Odpustila bych tomu možná i závěrečnou komickou katarzi. Ale neodpustím tomu naprosto otřesné herecké výkony. ()

Anderton

Celkom originálny nápad, ako prepojiť príbeh z minulosti s príbehom zo súčasnosti. Ono sa zdá všetko jasné a možno si budete hodinku hovoriť, načo je ten dej tak naťahovaný, ak je divákovi všetko jasné. Lenže Dead Again má eso v rukáve v podobe dvoch, aspoň pre mňa, nepredvídateľných twistov v záverečnej tretine a nakoniec sa možno aj tá dĺžka zdá kratšia ako by bolo treba na vysvetlenie všetkých drobností a predovšetkým na precítenie toho, kto je vlastne kto a ako sa v danom momente cíti. Pokiaľ si Emu Thompson neviete predstaviť ako noirovú femme fatale, tak Branagh ju už natoľko pozná, že ju ako režisér vedie dokonale. Je to síce americký film, ale so silným britským divadelným nádychom. ()

pm

Tento film je upřímným vyznáním lásky jedné obdivuhodné ženě a poctou jednomu mimořádnému režisérovi. Nic víc, nic míň. Je zbytečné Branaghovi vyčítat inspiraci Hitchcockem, protože on ho nevykrádá, ale naopak -vzdává mu hold. A je neuvěřitelné, že vše, co tehdy cítil k Emmě Thompsonové, z filmu vyzařuje dodnes, přestože jejich manželství dávno vzalo za své. ()

FrodoF

Celkem zajímavě zamotaný a atmosférický thriller, který Kenneth Branangh zkazil nezvládnutým překombinovaným závěrem. ()

dopitak

Škoda, že to je tak předramatizované, a v českém dabingu atmosféru filmu zcela kazí Eva Spoustová, jejíž Gedžitce nic věřit nebudete. Branagha bych v dvouroli nepoznal, Williams v hodně zvláštní postavě, Emma Thompson na postavu femme fatale málo půvabná (a s vlasama jak Kadrnožková). ()

honajz

Shakespearovky od Branagha mám moc rád, ale tohle mu nesedlo. Námět je zajímavý, vzít klasickou formu thrilleru a převést ji do jiných životů nebo vtělení s trestem po nějakých padesáti letech, ale natočené je to vskutku zmateně. Ten motiv nůžek je v určité chvíli už směšný, jak se jej snaží prodrat do skoro každého záběru, a konec mi připomněl bratro a sestrovražedné řádění na hřbitově v Limonádovém Joeovi - jenže tam to byla parodie. Tady i ta postupná odhalení jsou udělaná mizerně, bez načasování, hodně scénám chybí pointa, vyústění z jedné situace do druhé, a i kamera je poněkud chladná a nezúčastněná, takže o nějaké tajemné nebo napínavé atmosféře těžko mluvit. Inu a při tomto zvoleném tématu hrozilo, že se linie minulosti podané v retrospektivě a současnosti budou muset nějak prolínat, jenže se opět prolínají neústrojně a prohodit některé scény, nikdo by to nepoznal - což není moc dobře. Pro mne velké zklamání. ()

Lacike

Ok, tentoraz to nie je sračka, ale ja proste Branagha nemusím ani ako herca a ani ako režiséra. A tentoraz mi nesadol ani koncept kriminálky odohrávajúcej sa v dvoch časových rovinách, ktoré spája to, že sa aktéri z minulosti znovu narodili a ich súčasné verzie sa snažia vypátrať, čo sa stalo v ich minulých životoch. Už to je na mňa príliš veľká voodoo mambo jumbo hovadina a do toho ešte zakomponovali moju extrémne neobľúbenú hypnózu. Naviac v scénach z minulosti herci tak brutálne prehrávajú, že to pôsobí trápne. Scény zo súčasnosti mi pripadali priemerné. Pointa hodná kriminálky z Hallmarku. Užil som si len tri skvelé scény s expsychológom Williamsom. On dokázal zažiariť v akejkoľvek volovine. 5/10. ()

Dale

Tuctový thriller, ktorý ničím neprekvapí a napätie by ste v ňom hľadali márne. A ako päsť na oko pôsobí obsadenie Branagha a Thompsonovej do dvojúloh. Veď je úplny nezmysel, že by sa stretli dvaja ľudia, ktorí vyzerajú presne ako manželia, ktorí žili pred štyridsiatimi rokmi a dokonca ich spája s tým manželským párom ešte niečo neuveriteľnejšie. Proste celý scenár je postavený na hlavu. ()

mis-ko

Slušný thriller o hľadaní stratenej identity, na ktorom mi však vadilo práve to "nadprirodzené spojenie" s minulosťou. Klasické hľadanie odpovedí sa tak stráca v bludisku hypnóz a flashbackov a to je škoda. ()

kaylin

Kenneth Branagh natočil film, který by se dal nazvat hitchcockovským, a to jak ve smyslu napětí, které by se dalo krájet a jež je postaveno na dobrém scénáři, ale i ve smyslu použitého humoru, který je tu příjemným kořením. Skvěle to funguje až do konce, kde to má až nádech italského gialla ve svém šílenství. Pro mě překvapení. ()

Maq

Pokud vám stačí atmosféra, budiž, zklame vás až rozuzlení. Ale pokud neumíte u filmu vypnout rozum, bude vás zápletka rozčilovat svou nesmyslností. Zajímalo by mě, jestli aspoň scénárista věděl, kdo je kdo a jak a proč. ()

kinderman

Jedinou záhadou tohoto nevěrohodného, hystericky zahraného mysteriózního thrilleru (který snad měl být poklonou Hitchcockovi a Premingerovi) zůstává, proč po něm sáhl K.Branagh jako po svém americkém režijním debutu. Že by se tolik toužil vymanit ze stínu superúspěšného shakespearovského nástupu? I jindy spolehlivá Doylova hudba zde burácí poněkud nepatřičně, mnohem lépe se podobné postupy uplatnily v pozdějším frankensteinovském projektu. A finální dramatické „nabodeníčko“ se nechtěně stává parodií sebe sama. ()

Topco

Mix noirovej detektívky, gotickej romance a freudovského noiru s nádychom Wellesa a Hitchcocka. Finále bolo skutočne (nechcene) komické, inak celkom miilý Hollywood v celej svojej naivite. PS: Odkaz na Sorry,Wrong Number v TV potešil :) ()

Wormboy

Slusne obsadena drama, ktora je na film az prilis dramaticka. Branagh seba a ostatnych hercov navadza k pre mna nezmyselnemu prehravaniu a cely film tak napriek nie zlej myslienke vyznieva zbytocne prehnane. Neviem presne ako funguje hypnoza, ale myslim,ze az takto jednoduche to skutocne nebude.2,5/5 ()

laik_60

taká americká romantická hovadinka s prifarbením hororových skoro až Hitschcockáckych scénok (stará pani v kresle, zakrvavené nožnice, výrazy tváre, no ale čo už bola to daň za "vidieť mladú Thompsonovú". ()