Reklama

Reklama

Recenze (4)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Opäť dostávame encyklopedickú nálož hororových filmov z rokov 80tych. A konečne sa dostavili aj snímky, ktoré definovali žáner v zámorských končinách. Tie som však čakal už v prvom dokumente, ale tu ide viac o zadosťučinenie sa americkému komerčnému divákovi. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Další část monstr dokumenu o délce 4 a půl hodiny. Přináší opět stejný mustr jako předešlá část, tedy výběr několika filmů z dáného roku v 80. letech od 1980-1989, které jsou prokládány různými tématy. Někteří tvůrci a herci z minulého dílu se tu mihnou spíše vyjímečně, patrně jde o pozůstatky z natáčení minulého dílu. Nově jsou tady Corey Taylor ze Slipknot, wrestler Chris jericho, John Carpenter, Tom Saviny, Robert Englund, Nancy Allen, Clancy Brown a pár dalších. Opět tvůrci vyberou desítky filmů, ale už je zdde i důraz na produkci mimo USA, hlavně Itálie s trojící Argento, Fulci a Bava a pak se zmíní Bad Taste Petera Jacksona a japonské Tetsuo. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Připomíná mi to slova VJ Emmieho: "Movie, movie, movie, movie!!!" Tvůrci hrnou jeden film za druhým aniž by ho nějak rozebrali či zasadili do kontextu. I přes svou délku každému horrorovému filmu, který vyšel v osmdesátkách, můžou věnovat jen zhruba 2-3 minuty. Nejzajímavější jsou předěly a rozhovory s tvůrci, které se zde objeví cca jednou za 15 minut. Většinu času mluví uvaděči filmů v TV (Joe Bob Briggs, Elvíra), filmový fanoušci z YouTube (James Rolfe, GoodBadFlicks, Oliver Harper) a pak naprostí randos jako wrestler a člen Slipknot. Kdyby se tvůrci hlavně věnovali jen rozhovorům s herci, herečkami a režiséry, tak by výsledek byl lepší. Tvůrci jsou evidentně schopní, jelikož dokázali sehnat kohokoliv od Toma Saviniho přes Joea Dante a Johna Carpentera po Šinji Cukamota. Jen je to příliš zbytečně dlouhé, na to jakou výpovědní hodnotu to má. ()

adamix 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie obšírnej retrospektívy do osemdesiatkových hororov, tentoraz aj z európskeho územia alebo tých menej známych. Opäť rovnako pútavé a obohacujúce ako prvá časť, dokonca aj so známymi tvárami a hororovými remeselníkmi ako sú napríklad Robert Englund či Tom Savini. Ešte dlhšie, ale rovnako pútavé a čo ma prekvapilo tak dokument venuje krátku kapitolu aj starým retro hororovým hrám. ()

Reklama

Reklama