Služka

• USA Maid
USA, 2021, 9 h 5 min (Minutáž: 48–60 min)

Epizody(10)

Arkagas1989

Další minisérie podle velmi úspěšné knihy, která pojednává o chudobě v Americe. Služka je příběh mladé matky s dvouletou dcerou, která utíká od partnera alkoholika a i přesto, že nemá vůbec nic - jen to, co má na sobě se odrazí od absolutního dna a začne šplhat znovu na vrchol. Tahle cesta je ale hodně klikatá a bolavá - ať už díky byrokracii a podmínkám, jaké musí splnit, aby měla alespoň nějakou podporu od státu, nebo i díky rodinnému příběhu, kde si postupně vybavuje, že i ona se svého otce alkoholika bála a matka na tom není o moc líp, než ona, i když si to odmítá přiznat. Jedná se o sociální sondu, drama, zároveň thriller, který hází hlavní hrdince klacky pod nohy místy fakt až moc - ale jak se říká: „na posranýho i hajzl spadne.." Je to série, kterou jsem si pustila do pozadí k úklidu a žehlení, ale díky skvělému vizuálu a velmi sympatickému obsazení jsem na to nakonec čučela jak na celovečerák a rozhodně toho nelituju. Protože po všech těch romantických komediích, kde je láska tak dokonalá a sladká, až se Vám z toho slepí jazyk, je tady konečně něco, co ukazuje odvrácenou stranu věci - že láska může i sakra bolet a že psychické týrání je mnohdy horší než to fyzické.  Aneb matka samoživitelka prostě zvládne všechno na světě, když chce.  Série, která rozhodně nebude bavit jen ženský, ale myslím si, že na své si přijdou i chlapi.   Moje hodnocení: 9/10 ()

stephano

3* za režii, ten seriál chcete dokoukat i pres pomalý rozjezd, ale nemůžu se zbavit dojmu, že dotyčná hrdinka si za spoustu problémů může sama. Přehnaná hrdost u člověka co se má primárně starat o dceru není na miste. ()

iz67

Prvni 3, 4 díly je to uzasna, depresivni momentka o neskutecne zoufaly zivotni situaci. Sice sem tam nastavovana dlouhymi kusy vetsinou o uklizeni, ale což . Pak ale, kdyz to ma skoncit, se z toho stane nezazivna sragora, kdy z otoho tvůrci dojej dál, ale ono po tom krutým začátku už to moc nefunguje. ()

janahorova

Trochu mě zaráží pohled různých lidí na tento seriál, často slyším, že je to kritika systému a společnosti. Já tam spíš vidím nezodpovědnost hlavní hrdinky, chytrá holka, přijatá na vysokou, má sex bez ochrany, nechce jít na potrat a dítě si nechá přes nesouhlas partnera… před soudem si pak vůbec nic nezjistí, jde hledat panenku u silnice kde se nesmí parkovat… dělá jednu chybu za druhou už během prvních dvou dílů… A pak zas. Třeba ta oslava, to byla od ní prostě strašná hloupost a risk. Ke konci se aspoň v tom už naučí chodit a nechová se jak když přiletěla z Marsu :D. Nakonec to byl zajímavý seriál, roztomilý, držel mou pozornost a držela jsem hlavní hrdince palce, přestože na začátku moc mých sympatií nezískala. Zajímalo by mě, jestli by na ni byli všichni tak milí, kdyby nebyla tak krásná. :) Také má hlavní hrdinka extra hodné a milé dítě, jinak by zažívala mnohem větší hell… To, proč hrdinka působí jako z Marsu, je taková zvláštní nekonzistence ohledně technologií, na jednu stranu je chytrá a používá na chytrém telefonu tinder, na druhou stranu ji nenapadne si na mobilu cokoli najít na internetu, proč tajně píše z cizího počítače, když má mobil s wifi? ()

kitagawa

Netflixu se kazdy rok povede jeden realisticky serial, ktery vypravi o svete z zenskeho pohledu, ale neni ativisticky ani blboucky. Loni to byla neortodoxni, letos maid. ()

newmeex

dokoukal jsem po třetím díle, scenáristické bizarnosti, veliká nevyrovnanost v mnoha případech bizarní chování postav, matce v podání Andie McDowell bych dal pěstí.... ()

iMbUS

Kľudne to mohlo byť trochu kratšie, ale príbeh aj postavy fajn. Andy MacDowell absolútne exceluje a preto jej venujem jednu celú hviezdu! ()

Nikcza

Hodně dobrý seriál, který velmi dobře zpracovává téma týrání žen. Jelikož vím, jaké to je, mohu říct, že ačkoli se některé reakce hlavní hrdinky zdají nepochopitelné či nelogické, ve skutečnosti to tak není. Pod tlakem a v nutnosti rychlé reakce mnohdy uděláme věci, které nedávají smysl pokud jsme v klidu a máme čas na rozmyšlenou.  Margaret Qualley seděla role citově týrané matky, která chce ochránit sebe a především svou dceru. A Andie MacDowell byla v roli matky naprosto dokonalá! Celý seriál krásně popisuje, jak je těžké se vyznat v systémovém kolotoči plném formulářů, bez kterých se ale neobejdete. To, že některé zákony nedávají smysl nebo si protiřečí. A to, jak moc je těžké se z toho všeho vymotat. ()

Sinistra

Nudnej příběh o holce, která si za většinu průserů může sama, protože dřív dělá, než myslí, a která je příliš hrdá na to, aby si nechala pomoct. Měla nespočet šancí nebejt tak v prdeli, ale nedala si říct. Chudák je tak maximálně proto, že se narodila rodičům, co nebyli schopný svojí dceři do života předat cokoliv dobrýho. Největší tragika spočívá v ní samotný. Od 8. dílu už prakticky nesledovatelný... ()

hortenz1e

Zde zobrazený obsah minisérie nerozebírá, kam se příběh začne vyvíjet. Hlavně nečekejte romanci. Je to silný příběh, "tvrdá práce, nízké mzdy a vůle matky přežít". Přemýšlím, proč píší i komedie. Jsou zde krásně ztvárněny archetypy. Zodpovědná, chytrá a snaživá hlavní hrdinka. Matka excentrická umělkyně, s psychiatrickou diagnózou. Manžel alkoholik, romantik, citlivka, manipulátor, vyděrač, násilník. I vedlejší postavy jsou mistrně vykreslené. Pravda je, že to není úplně depresivní. Cítíte v tom naději v lepší zítřky. Ale hlavně se to celé točí okolo faktu, že emocionální násilí JE domácí násilí. Tečka. ()

JohnyCooper

Docela zajímavý příběh, ale musím dát jen 3 hvězdy kvůli hlavní protagonistce, která je sice docela tvrďák ale nepřestává mě iritovat svým iracionálním chováním. Kupříkladu když narazí konečně na někoho, kdo je v seriálu aspoň trochu normální (její tata), díky kterýmu nemusela bydlet v zaplesněným bytě, tak si najednou v kredenci rozpomene, že někdy v pravěku asi lištil její mámu, tak za hysterického burácení odchází se svou dcerou bydlet k ježibabě (rozuměj její mámě) do karavanu. No prostě trochu bizár, proto ty 3 hvězdy. ()

Rian_witcher

Z pohledu mladé maminky si můžete užít peripetie nejen mateřské. Získáte zajímavý pohled do sociálně slabší vrstvy amerického malého města a to celé v příběhu zajímavých postav a postaviček. Plynulý děj s očekávanými zvraty vás sice nepřiková napětím do křesla, ale stejně chcete vědět co se bude dít v životě hlavní hrdinky dál. Tak prostě najednou uplyne všech 10 dílů a vy máte pocit, že to vůbec netrvalo dlouho. A nejlepší výkon jednoznačně podává 3 letá holčička. Ani jeden pohled do kamery, kde se má usmívat, usmívá se a kde je smutná je smutná. ()

jpacuta

Chytlavé, emotivní, výborně obsazené a zahrané. Tohle je překvapení, na které jsem narazil náhodou na Netflixu a metodou binge-watchingu skouknul během jednoho víkendu. ()

Saxos

S01/E01-10. Bohužel celá série pro mě vyzněla, jako oslava třetích narozenin dcerky. Hlavní postava příběhu Alex pozve do čerstvě získaného pronájmu svoji mamku, která je tak trochu mimo, bejvalýho, který pro změnu do sebe rád nekontrolovaně leje chlast. K tomu se samozřejmě připojí stádo dalších pařičů. A Alex není schopna vše utnout. Prostě blbka. Závěr: moc nedoporučuji, postupně mě všichni pěkně štvali. ()

PanJelen

Je hluboká noc a mladá matka s dcerou, prchá z domova, od svého manžela alkoholika. Má odvahu se sebrat a nečekat na něco horšího, než je díra ve zdi. Jelikož to nenechá dojít do extrému, jako se třeba nechat zmlátit, tak jí nikdo moc nevěří a všichni na ní koukají, že se zbláznila. Matka je opravdu blázen, otec za moc nestojí, tak se snaží jít vlastní cestou. Skvělé sociální drama o hrdince, která se přes všechny překážky nevzdává. Uklízí ty nejšpinavější baráky, jen aby si uchovala naději na lepší budoucnost, ale v cestě jí stojí samotný systém a lidé kteří umějí akorát házet klacky pod nohy. ()

VLADEK

Celkem velmi slušné, až slabší na díly 6 a 7, naopak výborně ztvárněná deprese v 9 díle. Nicméně není to dotažené, zejména ten alkoholismus. ()

bonovox

Vydarená miniseria. Síce dosť depresivna, veď hlavná predstaviteľka si toho zlého zažije dosť ale aspoň v zavere jej svitne nejaká nádej na lepší život. Vydarené aj po hereckej stránke. 80% ()

kokofek

Všichni děláme v životě chyby. Další generace vždy opakuje ty samé, protože každý si musí své místo na světě vybojovat! Příroda to tak chce! Zřejmě bychom bez boje a s ním spojeného stresu zdegenerovali. Líbil se mi náhled do sociálního systému v USA. Možná by měli nahlédnout všichni, abychom u nás tolik nenadávali! ()

hony23

Seriálová pohádka o Popelce, která s 3 letou dcerou utíká od manžela a protlouká se životem jako uklízečka. Zatímco postava Alex je vykreslena jako ta nejúžasnější máma, její okolí je tu hlavně od toho, aby ji po 10 dílů komplikovalo život. Filmařsky solidně zpracované a přestože vše směřuje k očekávanému happyendu, o dramatické okamžiky není nouze. ()