Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

Juto

"Je úžasné, čo môžeš urobiť, keď už sa na seba nemusíš pozerať do zrkadla." Páčilo sa mi to. 7/10 ()

emo

Celkom vydarený thriller. Síce som celkom nechápal, prečo sa Caine tak bezproblémovo zmenil na maniaka, ale budiž... Verhoeven neprekvapil, ale ani nesklamal... ()

Maty85

Lhal bych, kdybych řekl že mi na tomdle filmu nic nechybělo, ale ty vizuální efekty, herecký výkony a hlavně ta sci-fi myšlenka celková a nápad byly výborný a jedinečný. Njn, Verhoeven hold todle ovládá a umí a vždycky asi umět bude! 4* ()

BoXBe

Muž bez stínu aneb Jak dementní závěr zničil dobrý film... Hollow man se totiž 15 minut před koncem záhadně promění v Terminátora a od té chvíle už nelze věřit ničemu, kouzlo filmu jako by vyletělo oknem ven, hrdinové předvádějí zběsilé kousky a Paul Verhoeven by se nejraději zakopal hluboko pod zem...P.S.: Triky bez chyby... ()

dr.fish

Neviditelnost udělá z každého člověka zvrhlíka. Změní ho doslova k nepoznání. První co člověk udělá, tak vyrazí šmírovat nějakou pěknou ženskou- a vůbec využije možnost být všude tam, kde by předtím nemohl být. Tak nějak podobně se vyvíjí Verhoevenův film. Trochu erotické, trochu ujeté a -nervy. V podstatě není co vytknout, jen mne to tak nějak nestrhlo. 65% ()

otík

Slušivý a mrazivý thriller s opět démonickým Kevinem Baconem. Ten je na tyto role jako narozený. Shueová je pěkná, ale jako herečka nic moc. Triky výborné, hudba řádně dunivá. Přesto mi to víc jak na tři hvězdičky nepřijde. ()

SeanLSD

Práve tu mal Verhoeven fantastickú šancu - spájajú sa tu totiž v mimoriadne príťažlivej zmesi obidve základné témy jeho amerických filmov - originálne sci-fi na jednej strane a provokatívny sex na druhej. Nikto nemôže byť dokonalejším voyeurom a zvrhlíkom než neviditeľný muž, ktorý zošalel z tej obrovskej moci a ľudskej bezmocnosti zároveň. Tak prečo vznikla iba povrchná naháňačka s výbornými efektmi ? TRESTUHODNE NEVYUŽITÝ POTENCIÁL !!! ()

Decker

Vyborny psycho horor se skvelym Baconem a dobre napsanym scenarem, ktery si potrpi na mrazive scenky a drsnejsi zabery. Zkratka Verhoevenuv rukopis se ani zde nezamlci. ()

hans500

Od režiséra Paula Verhoevena by se dalo čekat něco lepšího než toto. Kevin Bacon je sice v hlavní roli výborný, vizuální stránka filmu je velmi dobrá, ale to je tak všechno. ()

Kaferano

S neviditelností je tak trochu vždycky potíž. Ať máte sebelepší trik, ve výsledku to působí trapně. To nic, na které se mluví a zahaluje se do drapérií. Ale já se cítila trapně i za ostatní věci, jako bych sledovala školní besídku a ne film Paula Verhoevena. Elisabeth Shue přehrávala a možná bych brala jiné obsazení celkově. Nejlacinější mi ovšem přišly ty erotické scény, to stáhlo film na úroveň Prci, prci....Jeden bod za ukázku anatomie gorily.. ()

lennyd

Mám rád Kevina Bacona. Mám rád sci-fi. Dívám se rád na hezký holky. Je pravda, že jim kapánek utek konec, kde všechny efekty byly tak zoufale digitální, až hrůza. Lepši to 15 minut před koncem vypnout, po scéně, kde (to vám nemůžu říct). I když chvíli potom, když (to taky říct nemůžu) se (tohle taky ne) :)) Ale teď vážne, Elisabeth Shue to moc moc sluší, Baconovi taky (není moc vidět :), zneviditelňování (strašný slovo) a zviditelňování jsou skvěle udělány .. skvělý film.. ()

Tomasso001

3,5. Kevin Bacon odvádí dobrý výkon i první polovina filmu má dobrý a originální spád. Jou použity nové efekty a dodávají filmu tajemný nádech. ()

kurcatovium

Tenhle komentář by se mohl vézt na vlně všeobecného rozhořčení nad poslední čtvrtinou filmu... A taky to udělá! Co naplat, že tam byly opravdu vychytané efekty, na některé jsem koukal s otevřenou hubou (a to prosím 8 let po uvedení filmu, v jednu hodinu ráno na No*ě)... Možná to mělo i zajímavou myšlenku, ale veškeré pozitivní dojmy (nepočítám-li efekty) z tohoto filmu (filmu?) naprosto zadupal do země ten naprosto ohavný US-made happy end gore závěr. S tímhle děte do ... ()

July

První hodina a něco téměř za 4*, ale pak jsem pochopila, proč tu všichni píšou o jistotě infarktu původního scénáristy, když zhlédl posledních 20 minut... Třebaže bylo vzhledem k předešlému ději logické, že za sebou Caine chtěl zamést všechny stopy a zbavit se svědků, tohle bylo opravdu příliš. Vyvražďovačka nejbéčkovitějšího (až téměř céčkového, či místy snad péčkového?) kalibru, jako vystřižená z nějakého nízkorozpočtového rádoby hororu, který soudě dle množství krvavých scén sponzorovala firma na kečup. Taková škoda! Tenhle film měl potenciál, ale autoři ho naprosto nevyužili. Těším se, až se podívám na některou z adaptací Wellsova Neviditelného, nejlépe předloze co nejvěrnější adaptaci, protože tam se setkám s mnohem lepším využitím daného tématu. Zajímavé komentáře: Lima, Isherwood, gudaulin, jatamansi, Cruchot ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony