• noriaki
  ***

  Kouzelný měšec je ta lepší z našich porevolučních pohádek. Po Princezně ze mlejna se mi líbila asi nejvíc. A to navzdory handicapu spočívající ve scénáři, hercích i atmosféře. Ani jedna ze stěžejních kategorií sice není vyloženě tragická, ovšem ani bůhvíjak skvělá. Tina Ruland je alespoň krásná, takže dojem princezny budí už svým vzhledem. Toporné herectví králova představitele bohužel nespasilo nic. Naopak čeští herci zanechali velice slušný dojem. A takhle je to se vším. Dialogy jsou vesměs mizerné, ale příběh a záporné postavy jsou velkým kladem filmu. Zmíním ještě výborný hudební motiv a skvělou temnou atmosféru.(1.10.2017)

 • Jakira
  ****

  Tuhle pohádku jsem měla ráda už jako dítě, hlavně proto, že se mi líbil princ Petr a strašně jsem mu fandila, aby zlou čarodějnici odhalil a vzal si princeznu. Proto se k ní i dnes ráda vracím a nikdy si ji v televizi nenechám ujít. Čarodějnice Bludimíra a její sluha Huhla jsou ve snaze o "vznešené" vystupovaní přímo k sežrání. Doktor "husa" taky nemá chybu. Nejkrásnější na pohádce je však úžasná hudba Petra Hapky, která mě vždycky dostane do té správné pohádkové nálady. Z nostalgické vzpomínky na dětství dávám 4*...(2.10.2011)

 • anais
  ***

  Šel jsem tehdy do kina na Skálu, ale nějak jsem to popletl - v sále se setmělo a začal se odvíjet příběh téhle pohádky. Jelikož jsem si od návštěvy kina sliboval něco trochu odlišného, byl jsem docela zklamaný... na druhou stranu ale musím dodat, že se jedná o jednu z těch lepších porevolučních pohádek. Není ani Trošku přeplácaná... znáte to.(22.5.2004)

 • Armin82
  ***

  Mě se tahle pohádka docela líbila. S naší pohádkovou elitou let mnohem dřívějších než vznikla tato,se to dá těžko srovnávat,ale rozhodně je to jedna z těch lepších. Pohledná němka Tina Ruland rozhodně měla(má)něco do sebe a vůbec nebyla špatnou volbou. Sice se na pohádce podíleli němci,ale je vidět,že ten nejzákladnější základ tvořili vynikající režisér Václav Vorlíček a spousta kvalitních českých herců--->70%(24.11.2012)

 • Historik
  *****

  Jak se obecně ví, koprodukce s německou stranou byla pro režiséra Vorlíčka na jednu stranu dobrá (více peněz, lepší výprava apod.), na druhou stranu špatná (zejména dosazování německých herců, v nejhorším případě pak hereček). V Kouzelném měšci si podle mne není nač stěžovat. Král byl solidní a princezna nad očekávání pohledná a sympatická. Pohádka jako taková je milá, velmi vtipná, zkrátka povedená. Má hlavu a patu, dobré herecké obsazení, krásnou hudbu. Pokud je někdo po jejím shlédnutí schopen napsat, že to stojí za jednu hvězdičku, či že to je dokonce odpad, dává tím najevo pouze svou zaujatost. Toto je rozhodně jedna z nejlepších českých pohádek porevoluční doby, a to zejména ze zpětného pohledu, když už skutečně je s čím srovnávat.(1.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace