Zdejší nízké hodnocení mě donutilo oprášit přístupové údaje k čsfd! "Tři oříšky" jsou vynášeny do nebe i přes německou finanční i hereckou účast, ale v devadesátých letech to byl evidentně neodpustitelný hřích, zatímco v novém tisíciletí už takto nehřešíme a radši si patláme pohádky ze svých chudých kapes. Všichni, jejichž komentáře jsou starší než deset let by měli přehodnotit své hodnocení v kontextu se současnou pohádkovou "tvorbou". Kouzelný měšec má vtim, má sympatické hlavní hrdiny, má děj, má atmosféru. Je to jedna z nejlepších pohádek za posledních dvacet let.(27.12.2014)

Kouzelný měšec je ta lepší z našich porevolučních pohádek. Po Princezně ze mlejna se mi líbila asi nejvíc. A to navzdory handicapu spočívající ve scénáři, hercích i atmosféře. Ani jedna ze stěžejních kategorií sice není vyloženě tragická, ovšem ani bůhvíjak skvělá. Tina Ruland je alespoň krásná, takže dojem princezny budí už svým vzhledem. Toporné herectví králova představitele bohužel nespasilo nic. Naopak čeští herci zanechali velice slušný dojem. A takhle je to se vším. Dialogy jsou vesměs mizerné, ale příběh a záporné postavy jsou velkým kladem filmu. Zmíním ještě výborný hudební motiv a skvělou temnou atmosféru.(1.10.2017)

Zcela otevřeně přiznávám, že jsem zřejmě nějaký zvláštní druh homo sapiens sapiens, kterému se líbí složitější pohádky s myšlenkou daleko víc než tisíckrát ohraná (pro mě s prominutím stupidní) Popelka. A tahle pohádka patří k mým nej. Dělá si tak trochu legraci z ohraných klišé a nekopíruje tolikrát použitý recept. Podívám se na ni klidně i teď, po 15 letech.(18.10.2011)

Výborná pohádka, jedna z mála z těch novějších, která se povedla. Super výkony herců, nijak nenásilné, přijatelné triky, perfektní scénář a ty hlášky nemaj chybu! Ráda na ní kouknu 1x za rok, a pokaždý mě upřímně pobaví. Jenom ta německá blonďatá princezna s ofinou a předkusem je trochu na facku, ale dá se to přežít. Jinak volbu herců chválim. Bludimíra s Huhlou jsou bezkonkurenční! Hambáč z vochomůrek!(30.11.2012)

Tuhle pohádku jsem měla ráda už jako dítě, hlavně proto, že se mi líbil princ Petr a strašně jsem mu fandila, aby zlou čarodějnici odhalil a vzal si princeznu. Proto se k ní i dnes ráda vracím a nikdy si ji v televizi nenechám ujít. Čarodějnice Bludimíra a její sluha Huhla jsou ve snaze o "vznešené" vystupovaní přímo k sežrání. Doktor "husa" taky nemá chybu. Nejkrásnější na pohádce je však úžasná hudba Petra Hapky, která mě vždycky dostane do té správné pohádkové nálady. Z nostalgické vzpomínky na dětství dávám 4*...(2.10.2011)