VOD (1)

Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

Linzi

Taky souhlasím s tím, že je to jedna z nejlepších porevolučních pohádek. Výborné herecké výkony, především skvělá Mahulena Bočanová v roli krásné čarodějnice, perfektně předabovaná Simonou Stašovou. Hlavně musím celkově vyzdvihnout tu úžasnou (strašidelnou i dojemnou) hudbu Petra Hapky. On to prostě fakt uměl! A nejen k této pohádce! Naprosto dokonale ,,procítěná hudba"! Na tuhle pohádku a pohádky (filmy) s hudbou Petra Hapky se vždy rád podívám znovu! :-) https://www.youtube.com/watch?v=Z0SzNXcGzMI ()

Frajer42

Pohádky takřka nesnáším a tento žánr si dopřávám ve velmi omezené míře pouze během Vánoc. Tuhle bych ovšem rozhodně zařadil mezi ty povedenější zejména díky netradičně originálnímu příběhu a celkem mrdatelné Němce v roli princezny. Celkové obsazení je docela solidní, překvapí obstojné efekty a sem tam na vás mrkne dokonce humor. Já jsem byl spokojený. [70 %] ()

predators

Jedna z českých pohádek, na kterou nedám dopustit. Vhodně zvolení herci, špetka humoru a kouzelný příběh nejen o lásce "kominíka" a princezny. Navíc doplněn ucházejícími triky, především Ohnivec je geniální :-) Bez trapností a plný zábavy, to je kouzlo tohoto měšce. Zajímavosti: Kouzelné houby, které odhalí zloděje, lze koupit každou středu a sobotu na tržnici v Brandýse nad Labem :-) 75% ()

Lupes

Nějak to nebylo ono, porevoluční pokukování po velké výpravě ala prachy na Západě tu působili dosti směšně už tehdy, dnes však lacinost (především triků) pohádku vyloženě sráží. O toporných hereckých výkonech zahraničních herců (asi na lepší nebylo) nemluvě. Troškovské (pitomé) pitvoření, které je bůhvíproč už třicet let vydáváno za nadsázku, je už samozřejmě přítomno, stále je ale drženo na uzdě. Námětu a scénáři chybí samozřejmě dramatičnost a byť nejsou vyloženě zlé, nechávají diváka chladným a do děje jej nevtahují. Jenže další porevoluční nešvar, nereálná dokonalost exteriérů, odsuzuje pohádku do světa neživotaschopných skanzenů a navoněných turistických památkových center. To co bylo uprostřed žalostného stavu památek  za komunismu nutností, ukazuje se dnes jako deviza. Vláčilovy filmy plné opadané omítky a hnoje jsou vlastně nádherné, neb z nich kouká život. ()

Enšpígl

Výborně napsaný záporný pohádkový postavy Ohivce u Bludimíry, která byly i velmi kvalitně zahrány, hlavně v případě Mahulenky jsem byl velmi mile překvapen. Docela mě sralo, že jí scénář přisoudil tak výraznou bouli, protože Mahulenka má krásný oči do kterých se rád dívám, ale tady mě ta boule rozptylovala. Příběh je taky napsán dobře, ale toporný herecký projevy německých herců a mnoho prázdných dialogů sráží Kouzelný měšec o kategorii níž. ()

• Natáčení probíhalo i na nádvořích zámku Náměšť nad Oslavou a v jeho zahradě. (ČSFD)

Související novinky

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (více)