Výborně napsaný záporný pohádkový postavy Ohivce u Bludimíry, která byly i velmi kvalitně zahrány, hlavně v případě Mahulenky jsem byl velmi mile překvapen. Docela mě sralo, že jí scénář přisoudil tak výraznou bouli, protože Mahulenka má krásný oči do kterých se rád dívám, ale tady mě ta boule rozptylovala. Příběh je taky napsán dobře, ale toporný herecký projevy německých herců a mnoho prázdných dialogů sráží Kouzelný měšec o kategorii níž.(26.12.2014)

Veskrze průměrná pohádka. Příběhem, výpravou ani hereckým obsazením z něho nevystupuje, zapamatování hodná je vlastně jenom Hapkova správně strašidelná hudba. Potěší však, že alespoň dvojice zamilovaných má minimální chemii, Nárožný s Hrušínským přispějí do jinak spíše infantilního humoru sem tam vtipnější hláškou („Já se vám omluvuju.“), Kopecký zase nadhledem, a pohádka divákovi docela rychle ubíhá. O pár logických kiksech (hlavně co se týče kouzel) raději pomlčím. Překvapilo mě ale větší zapojení německé strany, která nepřispěla jenom penězi na triky a pronájem natáčecích prostor, ale také několika herci v důležitějších rolích. „Jak seš pitomej, tak máš asi pravdu.“(27.12.2013)

Tak a dala jsem 5 hvězdiček, abyste věděli! Vždyť je to úplně super film! Je tam tak akorát napětí, akce (Ohnivec), tak akorát se tam kouzlí - ne moc, ne málo a Bočanová to hraje skvěle! (No kdo by nechtěl mít vlastního Huhlu!) Má to vtip, zajímavej příběh, kterej má hlavu a patu a princezna je krásná a není trapná. Saša Rašilov by sice mohl mít ty vlasy kratší, ale to je snad jediná výtka, kterou k týhle pohádce mám. A hudba - držící se dvou hlavních témat - záporáci vs. klaďáci - výborná. Písnička co si brnkaj na klavír je chytlavá. Zkrátka oproti tomu, co dávaj každou neděli v jednu na jedničce (pohádky, který tady maj cca 50%) , je tenhle snímek asi tak o bambilion procent lepší.(9.12.2012)

Jedna z českých pohádek, na kterou nedám dopustit. Vhodně zvolení herci, špetka humoru a kouzelný příběh nejen o lásce "kominíka" a princezny. Navíc doplněn ucházejícími triky, především Ohnivec je geniální :-) Bez trapností a plný zábavy, to je kouzlo tohoto měšce. Zajímavosti: Kouzelné houby, které odhalí zloděje, lze koupit každou středu a sobotu na tržnici v Brandýse nad Labem :-) 75%(1.5.2009)

• cheyene

Přestože je tato pohádka, jak je tu už několikrát zmíněno, jedna z těch nejlepších porevolučních, tak se mi nelíbí víc jak na 2*. Pravdou je, že jsem si ji určitou dobu pustil s chutí, tzn., že jsem ji viděl více než jednou, ovšem o další reprízu nějak nestojím. Vzpomínám si však, že je zde několik dobrých hlášek ze strany M. Táborského (tuším, že roli, jež mám na mysli, hrál on).(18.1.2007)

• - Ve filmu se dvakrát objevuje melodie, jež je na MC nosiči soundtracku k seriálu Cirkus Humberto označena jako "Příjezd královského vyslance". Poprvé je to poté, co se princ Petr (Saša Rašilov) pohádá s princem Velemírem (Ondřej Vetchý) o pomoc při hledání kouzelného měšce - opouští při tom místnost, v níž došlo k hádce - a od sluhy (Ladislav Trojan) si poručí přinést obyčejné šaty. Podruhé je to ve chvíli, kdy na koni sjíždí z kopce do města království, kde se ztratil kouzelný měšec. (VMa)

• - Film bol natáčaný v Telči, Kokoříne, Okoři a Pruhoniciach. (dyfur)

• - Poslední film Miloše Kopeckého. (MTHRFCKR)