Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

(více)

Recenze (173)

Tsuki003 

všechny recenze uživatele

Je tady 57%... Nevidím jediný důvod, proč bych tomuto dílku měla dát tak nízké hodnocení. Pohádka mi přišla nadmíru originální, pamatuju si ji ještě z dětství a vždycky se mi líbila. Bočanová je vynikající pro roli popletené čarodějnice a Huhla je krásná netradiční změna ve stálých pohádkových kolejích. Možná tvůrci sáhli do různých zdrojů, aby tohle stvořili, ale výsledná "překombinovanost" je vynikající guláš s chlebem. P.S.: Odjakživa mi přišlo naprosto geniální, že někdo chodí celý film s boulí na hlavě :D ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Kouzelný měšec sází vedle pohádkových prvků na humorně laděnou dějovou linii a vcelku se mu to daří - o zábavu se zde postarali zejména prostořeká Bludimíra, potrhlý Huhla a popletený král. Z technického hlediska jde spíše o zastaralý film, nicméně i tak dokáže oslovit i dnešního diváka, a to i díky nepřeslechnutelnému hudebnímu doprovodu od Petra Hapky. Po této pohádce člověk přehodnotí, jak mohou být takové "obyčejné" hrábě nebezpečné. ()

Reklama

cariada 

všechny recenze uživatele

Určitě nejlepší Vorlíčkova porevoluční filmová pohádka. Má to spoustu vtipu a dobrých herců, viz Hrušínský, Nárožný apod. Příběh je taky celkem slušný o království co má kouzelný měšec a jednoho dne jim ho někdo ukradne. A tak je třeba ho najít a od toho je tu princ Petr co se v přestrojený za kominíka rozhodne vypátrat zloděje. Německá produkce je tady znát , ale vůbec nevadí.(když se u nás nikdo nenašel kdo by to financoval) ()

nicky.2000 

všechny recenze uživatele

Zcela otevřeně přiznávám, že jsem zřejmě nějaký zvláštní druh homo sapiens sapiens, kterému se líbí složitější pohádky s myšlenkou daleko víc než tisíckrát ohraná (pro mě s prominutím stupidní) Popelka. A tahle pohádka patří k mým nej. Dělá si tak trochu legraci z ohraných klišé a nekopíruje tolikrát použitý recept. Podívám se na ni klidně i teď, po 15 letech. ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele

Za mě jedna z nejlepších pohádek téhle éry. A tím myslím zejména tu éru německé spolupráce při naší nové samostatnosti. Hodně lidí to tu hejtí, ale musím se přiznat, že mě se to vždycky líbilo. Humor byl lehce ztřeštěný, ale stále se to dalo. Nakonec dobro zvítězí nad zlem, jak jinak. Ale některým je odpuštěno. Jen mi vždy bylo líto Ohnivce, naopak Meluzínu jsem od srdíčka nenáviděl. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu se dvakrát objevuje melodie, jež je na MC nosiči soundtracku k seriálu Cirkus Humberto označena jako "Příjezd královského vyslance". Poprvé je to poté, co se princ Petr (Saša Rašilov) pohádá s princem Velemírem (Ondřej Vetchý) o pomoc při hledání kouzelného měšce - opouští při tom místnost, v níž došlo k hádce - a od sluhy (Ladislav Trojan) si poručí přinést obyčejné šaty. Podruhé je to ve chvíli, kdy na koni sjíždí z kopce do města království, kde se ztratil kouzelný měšec. (VMa)
  • Poslední film Miloše Kopeckého. (MTHRFCKR)

Související novinky

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (více)

Reklama

Reklama