Jak se obecně ví, koprodukce s německou stranou byla pro režiséra Vorlíčka na jednu stranu dobrá (více peněz, lepší výprava apod.), na druhou stranu špatná (zejména dosazování německých herců, v nejhorším případě pak hereček). V Kouzelném měšci si podle mne není nač stěžovat. Král byl solidní a princezna nad očekávání pohledná a sympatická. Pohádka jako taková je milá, velmi vtipná, zkrátka povedená. Má hlavu a patu, dobré herecké obsazení, krásnou hudbu. Pokud je někdo po jejím shlédnutí schopen napsat, že to stojí za jednu hvězdičku, či že to je dokonce odpad, dává tím najevo pouze svou zaujatost. Toto je rozhodně jedna z nejlepších českých pohádek porevoluční doby, a to zejména ze zpětného pohledu, když už skutečně je s čím srovnávat.(1.1.2007)

Taky souhlasím s tím, že je to jedna z nejlepších porevolučních pohádek. Výborné herecké výkony, především skvělá Mahulena Bočanová v roli krásné čarodějnice, perfektně předabovaná Simonou Stašovou. Hlavně musím celkově vyzdvihnout tu úžasnou (strašidelnou i dojemnou) hudbu Petra Hapky. On to prostě fakt uměl! A nejen k této pohádce! Naprosto dokonale ,,procítěná hudba"! Na tuhle pohádku a pohádky (filmy) s hudbou Petra Hapky se vždy rád podívám znovu! :-) https://www.youtube.com/watch?v=Z0SzNXcGzMI(15.2.2017)

Výborně napsaný záporný pohádkový postavy Ohivce u Bludimíry, která byly i velmi kvalitně zahrány, hlavně v případě Mahulenky jsem byl velmi mile překvapen. Docela mě sralo, že jí scénář přisoudil tak výraznou bouli, protože Mahulenka má krásný oči do kterých se rád dívám, ale tady mě ta boule rozptylovala. Příběh je taky napsán dobře, ale toporný herecký projevy německých herců a mnoho prázdných dialogů sráží Kouzelný měšec o kategorii níž.(26.12.2014)

Určitě nejlepší Vorlíčkova porevoluční filmová pohádka. Má to spoustu vtipu a dobrých herců, viz Hrušínský, Nárožný apod. Příběh je taky celkem slušný o království co má kouzelný měšec a jednoho dne jim ho někdo ukradne. A tak je třeba ho najít a od toho je tu princ Petr co se v přestrojený za kominíka rozhodne vypátrat zloděje. Německá produkce je tady znát , ale vůbec nevadí.(když se u nás nikdo nenašel kdo by to financoval)(18.12.2007)

Jedna z těch nejlepších post-komunistických pohádek. Sice to není úplný výkvět české filmografie, ale je to prostě ještě sledovatelné. Například je to jedna z nejlepších rolí Mahuleny Bočanové. Příběh to máš čistě pohádkový, ale alespoň to nemá různé ty socialistické rysy které běžně zůstávají v českých pohádkách dodnes. Objevilo se v pohádce mnoho známých českých herců, a málo kdo byl vyloženě takový, že se za něj divák styděl, což je vzhledem k české tvorbě dost silný výkon. Příběh má celkem švih, a je tam pár takových výroků které si lidé pamatují dodnes. (vím, to nemusí nic znamenat, ale každopádně nějakou úroveň to má) Takže si myslím že to není úplně špatná pohádka, a že má i něco do sebe. Myslím že to dost zachraňovali ti Němci.(16.12.2011)

• - Natáčení probíhalo i na nádvořích zámku Náměšť nad Oslavou a v jeho zahradě. (katka521242)

• - Ve filmu se dvakrát objevuje melodie, jež je na MC nosiči soundtracku k seriálu Cirkus Humberto označena jako "Příjezd královského vyslance". Poprvé je to poté, co se princ Petr (Saša Rašilov) pohádá s princem Velemírem (Ondřej Vetchý) o pomoc při hledání kouzelného měšce - opouští při tom místnost, v níž došlo k hádce - a od sluhy (Ladislav Trojan) si poručí přinést obyčejné šaty. Podruhé je to ve chvíli, kdy na koni sjíždí z kopce do města království, kde se ztratil kouzelný měšec. (VMa)

• - Mahulenu Bočanovou (Bludimíra) nadabovala Simona Stašová. (JT19)