Já jsem pořád nemohl přijít na kloub, proč je ta pohádka tak akademicky studená. Došlo mi to, až jsem se podíval na obal a zjistil, že v tom má prsty německo, což je opravdový průser, brzda, neosobnost..Co dodat, němci mají holt na rozdíl od nás prachy a neherce, my máme to ostatní, když to dáme dohromady, výsledek je zde.(28.2.2009)

Výborná pohádka, jedna z mála z těch novějších, která se povedla. Super výkony herců, nijak nenásilné, přijatelné triky, perfektní scénář a ty hlášky nemaj chybu! Ráda na ní kouknu 1x za rok, a pokaždý mě upřímně pobaví. Jenom ta německá blonďatá princezna s ofinou a předkusem je trochu na facku, ale dá se to přežít. Jinak volbu herců chválim. Bludimíra s Huhlou jsou bezkonkurenční! Hambáč z vochomůrek!(30.11.2012)

Jedna z mych oblibenych pohadek z detstvi .. mam ji rada dodnes :-) Myslim, ze je povedena, velmi dobre zahrana a hlavne zajimava .... libi se mi, ze dej je vicemene originalni ... je i vtipna a to lehkym zpusobem, takze je to velmi prijemne .. hudba Petra Hapky je naprosto uchvatna a pohadku jeste vice vyzdvihuje .. Mahulena se sve role ujala dokonale. Tina je proste asi nejrasnejsi princezna ceskych pohadek spolecne se Safrankovou, ikdyz je nemka ... Jo, rekla bych, ze tohle se vazne povedlo, mohla bych totiz jmenovat vsechny, jelikoz oba princove jsou perfektni, prskos je srandovni, Huhla nema chybu, doktor je taky spravnej .. proste paradicka, takze smele do toho :-))) "Kral prece nemuze vypadat jako hlupak, ktery spadl z houpacky."(30.11.2012)

Jedna z těch novějších a asi nejlepších pohádek po revoluci. Scénář výborný hudba taky skvělá postavy taky moc sympatické a i dobré staré a dochované kulisy. I toho ohnivce jsem se trochu bál ale byl dobře zpracovány a autentický. Ale to už neplatí u meluzíny. 8/10 NA TOHLE BY MĚLA DNEŠNÍ MLÁDEŽ KOUKAT A NE NĚJAKÉ LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ A DALŠÍ NOVÉ POHÁDKY.(1.1.2017)

Jedna z českých pohádek, na kterou nedám dopustit. Vhodně zvolení herci, špetka humoru a kouzelný příběh nejen o lásce "kominíka" a princezny. Navíc doplněn ucházejícími triky, především Ohnivec je geniální :-) Bez trapností a plný zábavy, to je kouzlo tohoto měšce. Zajímavosti: Kouzelné houby, které odhalí zloděje, lze koupit každou středu a sobotu na tržnici v Brandýse nad Labem :-) 75%(1.5.2009)

• - Poslední film Miloše Kopeckého. (MTHRFCKR)

• - Ve filmu se dvakrát objevuje melodie, jež je na MC nosiči soundtracku k seriálu Cirkus Humberto označena jako "Příjezd královského vyslance". Poprvé je to poté, co se princ Petr (Saša Rašilov) pohádá s princem Velemírem (Ondřej Vetchý) o pomoc při hledání kouzelného měšce - opouští při tom místnost, v níž došlo k hádce - a od sluhy (Ladislav Trojan) si poručí přinést obyčejné šaty. Podruhé je to ve chvíli, kdy na koni sjíždí z kopce do města království, kde se ztratil kouzelný měšec. (VMa)

• - Natáčení probíhalo i na nádvořích zámku Náměšť nad Oslavou a v jeho zahradě. (katka521242)