Notář Karas je nesmělý starý mládenec, který úspěšně uniká vdavekchtivým ženám a večery občas tráví ve společnosti doktora Pacovského a Ing. Čádka. Netuší, že právě oni dva ho chtějí vlákat do podivné hry, která by ho ochránila před nástrahami žen, jež by se rády staly paní Karasovou. Například před veselou vdovou Růženkou Smutnou, která si dokonce našla pro svůj záměr spojence v panu Houžvičkovi. Karas má však oči jen pro svůj idol ženské krásy - pro obraz Dívky v modrém. Jednou večer se nechá tak unést, že vtiskne dívce na obraze polibek, a ta k jeho překvapení z obrazu vystoupí. Tím se však ubohý notář ocitne v poněkud prekérní situaci a rozhodne se vydávat ji za svou neteř, komtesu Blanku z Blankenburgu. Den ode dne pak ve stále zamilovanějším doktorovi roste žárlivost na Blančiny ctitele, kteří si v jeho domě podávají dveře. A pak se jednoho dne dívka v modrém vrátí do obrazu, i když ne nadlouho. Vyjde totiž najevo, že Blanka se ve skutečnosti jmenuje Vlasta, není komtesa, ale studentka filozofie, a komedii sehrála na přání Karasových kamarádů Čádka a Pacovského. Znamená to konec lásky? (TV Nova)

mikhail

Film na jednom pozretie. Za prvej republiky sa natočilo veľa lepších konverzačných komédií. Slabší scenár nevyváži, ani výborný výkon oboch hlavných postáv. Inak Lída v tej róbe je parádna ;) ()

DaleCoper

Žádné hluboké myšlenky v tom nehledejte ale i tak je to docela povedená komedie s Novým a Baarovou. V jedné z vedlejších rolí dívek a žen uhánějících Nového hraje Sylva Langová která se do českého filmu vrátila až v devadesátých let v Posteli Oskara Reifa. ()

Tominni

Povedená komedie Otakara Vávry o obrazu krásná šlechtičny, o lásce a o tom, že někdy může dívka z obrazu vystoupit. ()

Pitryx

Staročeština se povedla. Sice není ta pravá, ale budiž. Občas i legrace, a i jinak je to celkem velmi slušné. Prostě vkusná zábava no. ()

ostravak30

Film Dívka v modrém je pro mě novinka, v podstatě jsem ho vůbec neznal. Je mi sympatický tím, že každý, kdo alespoň trochu tvoří, tím samozřejmě netvrdím, že postava O. Nového anebo snad já, jsme umělci, má nějakou múzu. A asi každý muž má svou dívku v modrém, ať už je to kdokoli. Je to docela vtipná komedie, když už se to rozjede. Hlavně v naznačených detailech. Například, když dívka u obrazu odpovídá při Karasově hovoru do telefonu. Anebo v situaci, kdy dělníci chtějí odnést obraz a zároveň se zpoza něj ozývá upřímná zpověď Vlasty. A takových je tam víc. Je patrné, že celý film je natočen ve studiu, což je nejvíc vidět v poslední scéně, kdy zamilované hrdličky vycházejí z domu a kamera spočine okem na okolních domech, které jsou jednoznačně namalované na plátně. Burianovy komedie mi navždy zůstanou v srdci jako nejlepší prvorepublikové filmy. Dívka v modrém ale není úplně špatná. ()

Pete

Je to skvělé, rozkošné, a chvílemi tam je ta pověstná neodolatelná roztomilost, přesto je ale pro mne zápletkou Dívka v modrém o stupínek níž, než několik dalších filmů, kde má hlavní roli ON. A teď mne omluvte, musím do Heliandy. ()

Anglicankaaa

Krásný film, který dokazuje nádheru prvorepublikového a válečného československého filmu. Ať je to jak chce, Lída Baarová byla velice dobrá herečka, uměla úžasně hrát obličejem (viz scéna s cigaretou). "A co ty boty?" ()

Stanmi

Příjemně naivní komedie, kterou natočil režisér Otakar Vávra. Příběh o mladém notáři, kterému je dán do úschovy obraz krásné komtesy Blanky, která jedné noci ožije, je stále milý a vtipný i více než 70 let po svém natočení. Pana notáře samozřejmě nehraje nikdo jiný než Oldčich Nový, komtesu pak krásná Lída Baarová, ale i ostatní herci patřili k tomu nejlepšímu z té doby (Antonie Nedošínská, Nataša Gollová, Růžena Šlemrová nebo František Kreuzmann). Rozhodně jedna z nejlepších romantických komedií své doby. ()

natalanka

Film, který si ráda pustím v jakoukoli dobu. Je tak nádherně pozitivní, že odcházím potěšena, rozveselena a nabitá energií. Film, kdy si můžete nechat otevřené okno, aby Vám do pokoje proudil teplý letní vánek, nebo si ho můžete pustit, když je venku nevlídno a sychtravo.. prostě film universál. A dokonalý :-)) ()

Vito_LePour

Musím říct, že moderní komedie by se mohli učit od filmu z roku 39. Je trochu smutné srovnání české kinematografie tehdy a teď... ()

cimrman2.

Jdu napsat Otakaru Vávrovi do nebe o druhý díl! K dvojičce Nový - Baarová bych přidal Štěpána Kozuba a natočil bych s Vávrou ultimátní dvojku. Jen si to představte Komtesa která se si zatrsala ještě s Albrechtem z Vadštejna, Notář Karas pevně ukotven ve společnosti první republiky a Štěpán Kozub který by naši dobu reprezentoval více než dobře. Lída Baarová mě neokouzlila tak jako např. Adina Mandlová. Oldřich Nový hraje jako vždy dobře. Poprvé v životě říkám že oceňuji české titulky u českého filmu poněvadž staročeštinu paní filozofky jsem hltal, ale zároveň mi titulky vůbec nevadily. No děj mi nijak moc nesedl kromě pár momentů kdy si filozofka hrála na Komtesu. ()

SuzukiZ

Dokonala komedie od Vavry.. Hvezda dolu je za az prilis naivni konec - ano, happy end patri k tehdejsi dobe, ale kdyz mu rekne, ze je podvodnice, on stejne nic nedba a po hlave s ni leti do kostela? V tom je zaver Falesne kocicky s Ferbasovou lepsi:) ()

Ioanne

Pamtuju si, že když mi byly čtyři roky, viděla jsem tu upíří část, pak jsem utekla a v noci jsem se hrozně bála. A i když jsem věděla, že je to nesmysl, bála jsem se ještě několik let potom. Jako velká jsem se rozhodla podívat se znovu, abych zjiistila, co mě tenkrát tak vyděsilo. Najednou to nebylo strašidelné, ale ukrutně vtipné. Královsky jsem se bavila. Je to bezesporu jedna z našich nejlepších starých (čenobílých) komedií. Herci jsou roztomilí, příběh je nápaditý a mile naivní, Humor je decentní, ale dotažený do konce. Nestaví na vulgarismech, jako dnešní blbárny. U mě k pobavení přispěl i onen pocit, který člověk obyčejně zažije, když zjistí, že to co ho k smrti vyděsilo, je ve skutečnosti jen stín židle s hromadou neuklizeného oblečení... ()