V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

UhLee

(3/10). Takhle špatně natočený film, navíc s naprosto nesympatickými postavami jsem už dlouho neviděl. Je to akční film a tím pádem by to mělo stát hlavně na té akci. Bojové sekvence jsou tady hrozně nepřirozené a fakt se na to nedívá hezký, když sebou celá kamera trhne a vy poté jen znechuceně sledujete co se bude dít dál. Hodně se divím Anthonymu, že něčeho takového šel. Je to další z mnoha blivajzů, co Netflix vyplodil a jde vidět, že až na výjimky mu ty filmy moc nejdou. Dvě hvězdičky dávám hlavně za celkovou motivaci Lea, která mi přišla na jednu stranu hrozně přetažená za vlasy, ale ve výsledku jsem se s ním ztotožnil. Ale nikomu bych to nedoporučil a chci na tento film co nejrychleji zapomenout. To nebude zase tak těžké, protože to nemělo žádný highlight. ()

Johnny.ARN

Lol, ďalšia netflixová akčná tuctovina o objavovaní ľudskosti zberačských robotoch a ich programátoroch. Zbytočne dlhé, dejovo nezáživné. Len je to pekne natočené, to je asi tak všetko. 3 z 5 ()

viperDavid

Mám problém v tom, a přiznávám to, že nemám rád Anthonyho Mackie. Prostě nemá talent i když hraje v akčňákách. Venku za čárou byl sice trošku robotrhanej, ale zase taková hrůza to nebyla. Zase co chtít od herce co zabil Altered carbon Takže suma sumárum to ujde. ()

oveckaoa

Spoilery Tak si to shrneme chlápek co dálkově ovládá dron podělá akci a zabije 2 vojáky a 2 roboty. Za trest je poslaný do akce kdesi na Ukrajinu kde je jakýsi ruský terorista (plusové body za to, že režisér ví z kama přichází nejvíce zla) co chce získat atomovku. Pomáhá mu tam jakýsi android , který ho má k té atomovce dostat pak , ale jaksi obrátí a chce hodit tu atomovku na Usa tak ten bývalý pilot dronu jde i po něm. Jako válečný film to neuspěje akce je tam sice hodně, ale žádná díru do světa neudělá a jediná zapamatovatelná scéna je ta v té bance těch robotů tam taky moc není suma sumárum těžce průměrný akčňák / sci-fi 40 procent P.s. chvílema to připomíná Mizery a jedna scéna je dokonce nápadně podobná té z Mizerů Navždy P.s. 2 Já Vám nevím, ale pokud na atomovku napálíte raketu nevybuchne i ta atomovka a o tom, že ten výbuch přežil se ani nevyjadřuji ()

Phietros

Co může být nejhorší pro pilota dronu, který neuposlechl rozkaz? Dostat trest jít do přímého boje a vše vidět z jiného pohledu! A co hůř, zjistit že velící je android v utajení a jeho rozhodování není podle pravidel. Nakonec na něm závisí osud lidstva kvůli odpálení jaderné zbraně a to už bylo přitažené za uši. Škoda nevyužitého potenciálu, jinak vizuálně dobré, námět taky i obsazení, ale na sci-fi akční vojenskou podívanou tomu došel v druhé polovině dech! 55% ()

VanTom

Už prvotní cíl mise (nukleární raketová sila) spadal do hodně přetažené béčkovosti, no jako záminka pro futuristickou válečnou akci za nepřátelskou linií, proč ne. Jenomže plán hi-tech androida (SPOILER: mj. na obejití vlastních bezpečnostních protokolů ve stylu „Ex Machina“) se ještě násobně komplikovaně, „bondovsky“ zamotal (logice navzdory), zatímco scénář furt dokolečka neobjevně omílal morální rozpor válečných hrůz na monitoru dronu oproti přímé účasti na bojišti. Nekompromisní nadlidské akční scény něco zachránily, naopak šeď východoevropských kulis ničemu nepřidala. ()

lykan9

Za čárou je nabubřelá akční podívaná, která má nabušený trailer, aby diváka navnadila a přilákala, ale ve skutečnosti se jedná o poměrně nudnou podívanou, která by měla nabídnout trochu více akce místo filozofického mluvení. Úplná katastrofa to sice není, ale Anthony Mackie má na to, aby hrál v lepších filmech. ()

V.Silver

Takovej ten film, u kterýho si říkáte "no, šlo to." Efekty docela ušly, nějaká drobná akce byla, ale příběh překomplikovaný s tolika logickými chybami a - bohužel - marnými snahami o vrstevnatost, že si u závěrečných titulků říkáte "WTF?". Pokud chcete akční střílečku z blízké budoucnosti, klidně si to pusťte - ale nečekejte od toho příliš. Za mě a můj sobotní večer to docela ušlo :-) 50 % ()

JohnSmith

Nebylo to zlý, akce slušná, jen zbytečně moc šmodrchání. Klasika o porouchaném stroji co se postaví vlastním tvůrcům. ()

mkubalikova

Stopáž akorát do vlaku na cestu Praha hl.n. - Most. Mojí pozornost to udrželo, takže jsem nezaspala a nepřejela stanici. Za to přihazuji půl hvězdy. Podruhé to ale vidět nechci. 50% ()

sedm.1

Do zvratu, který se týče postavy Anthony Mackieho, šlo o poměrně záživnou akční podívanou, které dominovala velice vydařená stylová a syrová atmosféra, poměrně slušně zpracovaná akce, která tedy mohla být určitě mnohem více přehledná, ale i přesto z ní mám spíš pozitivnější dojem, jelikož je docela nekompromisní, krvavá a efektní, a do onoho zmiňovaného zvratu působí svižně a zábavně i zápletka, která sice má ryze béčkové parametry, ale v rámci žánru se dá považovat za ok. Ovšem zhruba nějakou půl hodinku před koncem šlo s oním zvratem úplně všechno výše zmiňované do hajzlu, akce zmizela, zápletka sklouzla do trapných, céčkových, ale hlavně nesmyslných vod, a díky tomu všemu došlo k zásadnímu kvalitnímu sešupu, který znehodnotil celý film. Navíc ani trochu této podívané neprospěl vážně mizerný casting, v čele s opět mdlým a netalentovaným Mackiem, ovšem ještě mnohem hůře zde působí ten jeho parťák, kdy fakt nechápu, kde vzali tak nevýrazný ksicht a ten, kdo za tím výběrem stojí, by neměl dostat zaplaceno. Celkově se tak jedná o akční film jak se svými výraznými klady, tak zápory, můj výsledný dojem je tak veskrze průměrný, tudíž jak se říká, nenadchne, neurazí. ()

kenkaku

Váhal jsem mezi 2 a 3. Nakonec jsem nechal tu nižší. Přece jen to naštvání nad debilním scénářem převálcovalo slušný vizuál a dobře natočenou akci. ()

Wotan

Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na starej vtip o americkým špiónovi v Rusku. - Chlastáš jako Rus, zpíváš jako Rus, ale Rus nejsi. - Já to vzdávám. Jak jsi to poznal? - Protože seš černoch.... BLM na Ukrajině zachraňuje svět. Tohle může natočit jenom netflix. I ty akční scény jsou jalový. ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Vyššie ísť nemôžem, lebo Mackie sa síce snažil, ale sám tento film nedokázal utiahnuť. Mám rád tieto netflixovské "fláky", ktoré veľa ľuďom nesadnú, ale nie je to pritom tým, čo sami kritizujú, ale tým, že sa doteraz nenaladili na Netflixovský "subžáner", ktorý v preklade znamená "mimo mainstreamu". Drvivá väčšina ich filmov totiž nie sú snímkami, ktoré by boli kopírkami klasických amíckych blockbusterových šablón, málokedy je v ich snímkoch všetko len "čiernobiele" a ľahko rozpoznateľné zlo a dobro tu absolútne absentuje. A ja som rád. Jasné, vedel by som si to predstaviť ďaleko lepšie, lebo z rozpočtom asi problém nebol, pohrali sa aj s perfektnými maličkosťami ako napr. pri ruských GUMPoch krásny pokľak pri použití "ťažkotonážnej" zbrane, ja na film nadávať nemôžem. Nemôžem ho síce vychvaľovať do nebies, ale je to taký typ filmu, ako pár rokov dozadu napr. Spectral, ktorý oproti tomuto mal jediné plus a to fantastické finále, ktoré hralo totálne na efekt a audiovizuálnu bombu. Tuná to bolo presne naopak, Netflix sa snaží trochu dospieť a skúša nahradiť klasické zažité šablóny aj trochu vážnejšími motívmi a tu napr. dilemy, ktoré sprevádzajú Mackieho postavu sú o dosť inde ako v bežných veľkoplátnových predobrazoch. ()

sQelle

Je to asi daň, že většina akčních dějů z VOD jsou takové plytké. Zaplacené velké jméno v podobě Anthonyho Mackieho není prostě vše. Příběh je takový prázdný a už vůbec tomu nedodává na plnosti natočené scény v naprosto prázdných objektech, kde v okolí 70 metrů, je stůl se třema vojákama a jinak nic. ()

Kienast

Hodinu a dvacet minut je to nudný akční film bez akce s velmi nesympatickou ústřední dvojcí. Těch zbylých dvacet minut je to nudný akční film s akcí, kterou už si viděl v traileru s velmi nesympatickou ústřední dvojcí a se závěrem, který mi nedával smysl. Klasický netflixovsky sci-fi pod/průměr. 3/10 ()

Hanys_

Můj oblibenec Hafstrom se podepsal pod tuhle překombinovanou slátaninu, která variuje různé akční sci-fi, ale pořádně se to tady slepit nedokázalo. Fakt maglajz a znovu s Mackiem, ten chlap mimo Avengers začíná být solidním hrobařem potenciálně dobrých filmů. 3/10 ()