V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

Zombi

Vcelku nudná záležitost, kde Mackie pořád trousí nějaký životní pravdy a moudra o válce a vůbec a chvilku se tváří hrozně drsně a vzápětí jako nejlepší kámoš, záda mu kryje odrzlej mlaďoch, kterej by se svým přístupem nezůstal v armádě ani půl hodiny. Akce je docela dost, ale je celkem nezáživná, scénář nesmyslný a režie slabá. Závěrečný zvrat, který film prodlužuje o půl hodiny taky nedává smysl. ()

petikacka

Netflixovské number 1 v Česku?! Další podprůměrná srágora z této dílny. Nebylo to ani zábavné ani akční. Bylo to především divně blbé. K nikomu a ničemu tady člověk nepřilne. Ani k prostředí natož k postavám. A ústřední dvojice? Černý android, který chce zachránit Ameriku tím, že ji zničí vs. černý pilot který má problém s autoritami. Debilnější námět je napadnout nemohl. A nejhorší na tom byla ta nekonečná nuda při které mě chvílema brala dřimka. Za mě 30% ()

majec4

Pustil som to bez kontroly CSFD a poviem pravdu, ze od zaciatku mi to prislo nejake lacne. A teraz vidim, ze som nebol sam. Nepacil sa mi ani vyber hercov, hlavna postava bola velmi nezaujímava. Nebolo tam nic, co by ma prekvapilo. Este aj ten zvrat som predpokladal. Sklamany som, lebo som si to viac krat na Netflixe prehliadal, az som si to pustil s prehnanymi ocakavaniami. Pri filmoch z produkcie Netflixu si uz dam vacsi pozor. ()

Illy

Ježíšku, tohle bylo tedy za čárou. Daleko za čárou zábavnosti, ale přímo do znuděnosti a filmové šedivosti... ()

JM87

Mrzí mě, když má nějakej film potenciál a nedopadne to. Bohužel v tomhle scifi scénáristi udělají příliš složitej děj a logiku, když to celý šlo udělat mnohem jednodušeji. ()

Wardan

Námět jako z devadesátých let z druhořadé vandammovky. Dnes je to v podstatě neomluvitelný blábol, jehož pokusy hrát na (pseudo)filosofické struny ho strhávají ještě níž. On tam někde asi je slušný akčňák, ale to by chtělo ten film ještě tak dvakrát přepsat a vyladit. Tohle působí naprosto nedodělaně. V čemž ten film připomíná řadu dalších filmů od Netflixu. ()

warrenur

C-ckovy film, kde radoby "vojaci" a AI filozofuju nad ludstvom a vojnou. Fakt netusim, aky mal byt ucel vzniku tohto filmu, pretoze pobavit, to urcite nebolo. Neodporucam. ()

scarfacer

No, afro-americkej terminátor se vážně nepoved a to bych nerad, aby to vyznělo nějak robofobicky. Začátek vypadal slibně a bylo tam pár kvalitních nápadů, včetně volby konfliktu, kór když vůbec netušíte, co jste si to pustili. To by ale nesměla bejt produkce Netflixu, aby z toho nakonec nebyl víceméně předvídatelný výtvor, plný patriotismu a postav s inteligencí šesti učitelů tělocviku. A to si vůvec nedovedu představit, jak srašný to musí bejt s českým dabingem. Ztráta času, do žánru nic nového... ()

BOURQUE

Nedá sa povedať, že Netflix nepumpuje dostatočné finančné prostriedky do výroby vlastného obsahu. To však áno, že medzi kvalitami jednotlivých výstupov sú mnohokrát diametrálne rozdiely. Občas sa zdá, že na „kvalite základných materiálov“ (napr. scenár) moc nezáleží a management Netflixu kývne „na všetko“. Zatiaľ to vypadá tak, že tento „trend“ pokračuje aj v roku 2021. Minimálne o tom svedčí aktuálny „blockbuster“ Netflixu, Za čárou, ktorý posilňuje tábor ich nie úplne nevydarených výstupov. Za čárou napriek všetkým snahám disponuje so slabším scenárom. Z hľadiska hlavného príbehu nedokáže dostatočne prekvapiť a neobsahuje nečakaný zvrat. Bezradnosť tvorcov je možno najlepšie vidieť v závere filmu, ktorý je taký „všelijaký“, ale rozhodne nie kvalitný. Tvorcovia, ako je to vo väčšine podobných prípadov Bohužiaľ už zvykom, sa snažia túto chybu zamaskovať tak, že to celý zabalia do kostýmu „dych berúcich“ PC efektov. (Ja od pána M. Håfström očakávam trochu viac.) Avšak aj tu narazíme spíš na také akčné scény (alebo scény, kde dominujú zvláštne efekty), ktoré v danej kategórii sú viac-menej minimom. Chémia medzi hlavnými postavami (Damson Idris a Anthony Mackie) je krehká a miestami nie úplne funkčná. Film postráca dominantnejšie postavy na všetkých frontoch (vedľajšie postavy, atď.) Za čárou je jeden z (ďalších) takých snímok v obsahu Netflixu, ktorý svoje jednotlivé zdroje (herecké, režisérske, finančné, atď.) nevyužíva efektívne. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

MickeyStuma

"Myslím, že znám Lea líp než ty poručíku. Leo sám sobě nedokáže lhát. Nedokáže tvrdit, že by amorální čin měl přínos. To proto se vzbouřil. Pochopil kdo je nepřítel."   "Opravdu? A kdo to je? Americká armáda?"   "Ospravedlňují si válku, protože se jim hodí do karet."   "Armáda chce tady nastolit mír."   "Mír? Rusko chce svoje bývalé území zpět. Amerika chce Rusko destabilizovat tím, že v téhle oblasti rozdmýchá konflikt. To my by jsme chtěli mír, poručíku Harpere."   Je zjevné, že si autoři tohoto akčního sci-fi vzali do parády současné dění na blízkém východě. Rusko chce ke svému území připojit Ukrajinu. No, Krym by už vypadal trapně. Do toho tam blbne nějaký diktátor, kterého Moskva podporuje. Že by motivace prezidentem Běloruska Lukašenkem? A samozřejmě u toho nesmí chybět americká armáda, coby zřizovatel pořádku a míru po celém světě. Tak se alespoň tváří první polovina všeho dějství, která se drží šablony známého subžánru buddy film, aby se to v plném překvapení začalo obracet ve zcela něčeho jiného. Druhá polovina je už docela složitá, neb se po divácké stránce dlouho neví, na čem kdo vlastně je. Je to snímek, který nadchne akční sekvencí už na začátku a i následující počínání androidového vojáka je docela zajímavé. Jenomže právě každou další minutou se  právě vše ubírá do neskonalé složitosti a to vcelku přemírou zvratů, které se přes neustávající akci musí pozorně sledovat, jinak se v tom dá velmi jednoduše ztratit. Postav tu sice zase až tak moc není, ale stejně aby se v tom čert vyznal, kdo je vlastně na té správné straně. Hrozba jaderného útoku za přítomnosti androida a člověka dokonce hodně svým motivem připomíná slavného Terminátora. Některé scény jakoby na něj dokonce odkazovali. A když si vezmeme na paškál robotizované vojáky, že připomínají Robocopa? No nic. Myšlenka tohoto filmu je dobrá, jen ne originální. Anthony Mackie a Samson Idris předvedli úctyhodný výkon. Jen je škoda, že se ve všem až moc tlačí na pilu. Chtělo by to občas více zvolnit a dát některým věcem více času. Pozitivem ale zase je, že se dějová linka stále drží své věci a nemíchá do toho vedlejší zbytečnosti. O něčí rodinu, milostný vztah a hlavně sex, jak je jinak zvykem, tu prostě ani náznakem nenarazíme. Každopádně má celková atmosféra energii, dějství má spád a CGI efekty také nejsou k zahození. O popcornový kinofilm se však v žádném případě nejedná a to je asi ten největší kámen úrazu. Celé to vyznívá spíše jako velkorozpočtový videofilm, který je pouze o akci. Dramatizace značně pokulhává a humor už není vůbec. Ale jo, nějakou tu šanci si snímek zaslouží. A kdo ví. Třeba časem uzraje. ()

helloween93

Klasický Netflix film z ranku, ahoj potřeboval bych budget na tenhle béčkový akčňák o klasickym motivu člověk vs stroj a kravaťáci od Netflixu po přečtení námětu řekli shit, we’re in. Výsledkem je béčkový film, který se bere moc vážně a jehož twisty jsou samoúčelné a příliš předvídatelné, až to bolí. Damson Indris chvílemi vypadá jakl fotbalista Ousmane Dembélé. 2* ()

Olík

Za čárou, před čárou, nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Další Netflix kousek z edice „nablýskané nic“. Potenciál utlačený překombinovaností, logičnost na úkor efektu………..a ejhle, z plánovaného áčka tady najednou máme béčko jako vyšité. Použil bych legendární dialog z pořadu Ano, šéfe!: „Jak vám chutnalo šéfe?“  „Stálo to za hovno, děkuju za optání“. ()

mala_kea

Hodně špatný, nezáživný, nudný a naprosto nevyužitý, když už si hrají s robůtkama a psychologickými kecy nad vojenským využitím pokročilé robotizace a UI, tak bych čekal víc. Tohle jsou jen prachy instantně spláchnutý do hajzlu. ()

bararich8

Příběh se snažil býti hluboký, ale jaksi to nevyšlo. Akce není úplně špatná, ale není ji zase tak mnoho, takže ty 2 hodiny vyplňují přejezdy a nic neříkající dialogy. Ve výsledku průměrná akční jednohubka na večer, z které by se však dal vytřískat mnohem zajímavější obsah. 3* ()

HenryIvan

Čím ďalej o tomto filme rozmýšľam, tým viac sa zhodujem s tunajším hodnotením a väčšinou komentárov. Tiež si začínam plne uvedomovať, že 3* boli ešte zhovievavé, no ostanem na teraz pri nich. Na oko to môže vyzerať ako akčná pecka, no veľa dobrého sa tu nenachádza. ()

Kingjiri

Snahy o twisty v druhý polovině byly vcelku fajn a nějaký myšlenky samy o sobě nepůsobily uplně marně. Jenže když se snažíte o nějaký vážnějc míněný poselství v rámci béčkovýho bijáku s klišoidnim námětem USA vs. Rusko nebo dialogama šustícíma papírem, vyjde to v lepšim případě naprázdno, což se stalo i v tomhle případě. Jediný, co mě potěšilo a bez problémů fungovalo byla akce. To samozřejmě neni u akčního béčka uplně málo, ale samo o sobě to k výraznýmu úspěchu nepostačí, dvě hodně silný hvězdy. ()

Raijin

Tazko predvidatelny nezazivny film. Ani rozumu, ci logiky to moc nepobralo. Hlavne duo s nutenou chemiou. Vobec to nefunguje. A vedlajsie postavy tiez nemaju priestor na okuzlenie. Tie dve hviezdy su najma za efekty a kameru. ()