V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

rublik05

Těšil jsem se na poctivý akční sci-fi béčko, na jednoduchou vyvražďovačku s docela slibným námětem, nicméně mě čekalo obrovské zklamání. Zajímavé téma z budoucnosti, různí roboti a drony, jsou sice dobře udělaní, nicméně jejich potenciál je trestuhodně nevyužitý. Děj je takový nijaký, chybí mu pořádný spád, akční scény jsou docela nudné a o ničem. Scénář nic moc, zápletka působí zcela tuctově, občas trochu nelogicky, herci extrémně nevýrazní, dialogy nezáživné až křečovité. Velká škoda, jako taková akční jednohubka asi dobrý, ale jinak bohužel těžká nuda a zbytečně promarněný potenciál. 3/10. ()

Likan7

Netlifx to vypouští jak Baťa cvičky, jen je škoda, že na jeden dobrý film je 10 špatných. A Za čárou je jeden z těch špatných. Svět, kde je plno robotů, nepokoje někde na východě a Mackie v hlavní roli dává potenciál na akční výplach, který se, když se povede, bude skvělý béčko jako Vyproštění. Jenže tady není dobře snad vůbec nic. Akce je nezajímavá, námět vypadal dobře možná tak na papíru a Mackie, hrající na půl plynu, je herečky suverénně nejzajímavější. Mikael Håfström je prostě patlal, který nedokáže udělat cool ani scénu, ve které robot vykydlí skupinu nepřátel se samopaly. Twist z poloviny filmu se snaží už jen získat si u diváka nějaký ten bod za originalitu, ale ruku na srdce, Já, robot z toho taky není. ()

Tipko

Trochu konšpiračný filmik (Pro ruské sily ovládnu časti Ukrajiny, us army ako najväčší „záchrancovia“), ale s dobrým záverom: nezahrávať sa s kyborgami, lebo sa ľahko vymknú kontrole a postavia sa proti svojim tvorcom. To jest ale otázka pre svetové mocnosti. ()

bearmeedek

Béčko by nemělo být vstupenkou na popravu. Ale někdo musí béčko točit za každou cenu co nejvíc béčkově (a bez mozku), až se mu to rozsype pod rukama. Nejen že je film suchý a nezáživný, ale přehání to i s naivitou. ()

vikino1

Když byli na scéně bojoví roboti tak se mi to i líbilo, ale to bylo jen na pár minut. Pak sledujeme dva černoušky co se o něco snaží a to už je průser. Ani oba dohromady film neutáhnou a ják sám Avenger ve filmu říkal, jeho ksicht je až moc neutrální jak na klaďase tak na záporáka. Slabé tři spíš dva a půl. ()

Klajondr

Film absolutně o ničem. Akční film bez akce, příběh bez zápletky a hrdina, jehož iracionální chování nechápu asi tak, jako fakt, že něco takovýho prošlo i přes otupělé editorství Netflixu. Asi nejsem dostatečně Američan, abych se kvůli storylineu chytal za okraje pohovky a s napětím sledoval obrazovku. Jako sorry, ale po tomto filmu bych tu atomovku hodil rovnou na centrálu Netflixu. Nechť Falcon zůstane Falconem. ()

E lan

Hm, brak se slušnými triky a nesmyslným scénářem. Kdybych neměl rád sci-fi, tak by to bylo ještě o * horší... ()

Nelishka91

Jednou větou: What the fuck?? Velmi zajímavá myšlenka filmu se stočila do kanálova a tam jaksi zapomněla vylézt. Škoda... ()

Clark_Kent

Svižná pecka v jěště svižnějším tempu. Občas mě to připomělo Univerzálního vojáka, ovšem už v modernějším hábitu. Pro mě jedna z těch kladnějších záležitostí. Nejvíc scénka, kdy Leo odrovnal skoro celou četu a nakonec připíchnul toho vejlupka vlajkou k džípu. ()

Shitonit

OOU..! Netflix, skoro bych měl pocit, že co film, to sračka.. NO ale taková je dnes doba, tak šup na komentář. Takže za čárou jde dost přes čáru, téměř dalo by se říct že by si měl člověk dát pořádnou, bílou, nesekanou čáru před sledováním týhle megaakčnímultinádhery. Takže takovej připosranej černoušek se prokousává fakt dost nebezpečným světem po boku elektrodrsňáka.. shodou náhod taky černoušek, vlastně i důvod proč je černej, nám ten černej vysvětluje někde v polovině filmu..ale abych to hnedle neviděl tak černě, hlavní záporák, je nějakej Koval, celý se to odehrává jakože na Ukrajině, no a jak jest z filmu patrno, celá ta Ukrajinskoruská oblast je na Balkánu. No a pak v tom je mooooc nerozbitnejch vojákorobotů, nadržená kočka a dostatek chaotickejch militantistů. Elektroakčňák natrhne všem prdel, zdá se že chce zničit svět, ale celý to spěje jen k tomu, aby elektročernoušek natrh prdel sám sobě, a tím dal světu najevo, že UI (umělá iq) je cesta do prdele. Do zadku, chceteli. No, abych už to končil, nakonec z toho dost vítězně vychází ten připosranej hlavní geroj, páč po boku elektrikáře a partou honičů dronů v zádech patřičně ztvrdne, já teda tvrdnul taky.. víš jak.. no a konec dobrý, všechno dobrý, svět přežije, a amíci maj bod za záchranu vlastního zadku. No, zdá se vám, že to postrádá děj ? Hmmm, snad proto, že ta sračka žádnej děj nemá. ()

Talina

Ech, tváří se to jako technologicky vyspělý super akčňák, ale ve skutečnosti je to celkem nuda a příběh není moc zajímavý. Docela zklamání. Dvě hvězdy za herecké obsazení a to, že jsem to přece jen dokoukala do konce. ()

mac000

Slabý odvar z Hafstroma v nejlepší formě (Escape Plan, The Rite). Ono to asi počíná už ve scénáři, který je plný klišé, potom se s tím nedá moc dělat. Samotné téma - stroje bojující za člověka zde bylo několikrát, trochu obměna je snad obsazení afroamerických herců do role klaďase i záporáka. ()

Dejvecd

Nová Netflixovka je zároveň prvým filmom z roku 2021 ktorý som si mohol pozrieť. Neľutujem toho. Tento film má veľmi pekný vizuál a zaujímavo vymyslenú krajinu ktorú po čase odhaľujeme. Bojové scény sú veľmi pekne vyobrazené, aj keď upozorňujem, krv tu strieka naozaj hojne. Čo sa týka postáv tak Harp je celkom v pohode a baví vás sledovať jeho emócie, keď prvý raz na vlastné oči uvidí prestrelku a krvavé mŕtvoly. Celý jeho vývoj, ako sa pomaly mení z bezcitného hajzla ktorý odpaľuje rakety z bezpečia veliacej základne a je mu jedno koľko životov pre to stratí na človeka ktorý sa snaží zachrániť každý jeden nevinný život. Ku Leovi už taký kladný postoj nemám. Zo začiatku vyčíta Harpovi jeho predchádzajúce “chyby” pri ktorých prišli o život nevinný ľudia a potom sa snaží pre (spoiler) dobro ľudstva zhodiť atomovku na Ameriku? Táto postava bola vo filme dosť chaoticky premyslená a nepotešila ma tak ako Harp. Avšak herecké skúsenosti Anthonyho Mackieho ktorý sa s touto postavou popasoval výborne a zahral Lea presne tak ako mal sa súdiť nedajú. Čo sa týka samotného deja bol dosť zaujímavý ale rovnako ako pri filme Tenet sa mi zdal trochu chaotický. Avšak za mňa ide o vpoho film ktorý si zaslúži vašu pozornosť. ()

Solverino

Film jako takový je silně zralý na Odpad!, totální kikotina. Super stupidní dialogy, nesmyslné obraty, lidi se chovají jako idioti. Krutopřísný dlouhý pohledy, hustohustý kecy... Bohužel zase slátanina. Skoro nekoukatelné a k smíchu. Jedna hvězda za US roboty a CCCP roboty - užil jsem si přestřelku. ()

Mamlas

Film o 2 černoších, kteří se spolu dlouze vykecávají. Taky chodí a střílí kolem sebe. Střídá se naprostá nuda a zmar a docela dobré bojové záběry s kapkou sci-fi ve formě jakýchsi robotů. Celkově se na to dá s přetáčením dívat, ale hodně času je to nudná mizerie. (36%) ()

liquuid

Celkove to tak nejako vubec nedava smysl. Rekl bych, ze se az moc snazili udelat tuhle brecku necim zajimavou a taky to tak dopadlo. Na zacatku to vypadalo zajimave a ja doufal, ze to chytne spravny naboj a vse okolo, ale opravdu velke zklamani. ()