Půjčovna masa

(seriál)
  • USA Altered Carbon
Trailer 2
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

Trailer 2

Jinny

Zajímavý seriál, který rozhodně diváka nešetří. Očekává určitou spolupráci a pokud jste nedávali pozor, budete se aspoň na chvíli ztrácet. Děj často skáče do minulosti a občas by si člověk přál trochu přímočařejší způsob vyprávění. A některým událostem se ideálně mohl věnovat pilotní film. Altered Carbon se odehrává v zajímavé, temné, ale ne beznadějné budoucnosti a atmosféra by se dala shrnout jako film noir sci-fi. Celkově musím říct, že na dané téma s danými postavami bych si klidně dovedla představit filmovou sérii. Rozhodně se mi ale seriál líbil víc než tématicky obdobný, ale protilidsky naladěný Westworld. ()

evulienka3

Zvyčajne, ak chcem napísať k filmu či seriálu komentár, mám problém, lebo mám pocit, že vlastne nemám čo dodať. V tomto prípade, sa mi v hlave počas sledovania seriálu zrodilo niekoľko komentárov, až nakoniec neviem ktorý vlastne použiť. Priznám sa, prvé štyri časti som pozerala takmer nasilu, lebo mi všetko prišlo akési chaotické, násilné a miestami chabo vykreslené, lenže postupom času, keď som sa prehupla k druhej polovici, akosi som si na ten chaos zvykla, konečne som vedela kto je kto a dostali sa mi aj chýbajúce nitky. Posledné 3 časti sa potom stali 3 hodinovou jazdou. Nevedela som sa odtrhnúť a chcela som vedieť ako to celé dopadne. A teda, že aj to dopadlo...no popravde ma to trošku (ale fakt iba trošku) sklamalo, ale chápem otvorili si zadné dvierka pre ďalšiu sériu. Len dúfam, že to ňou nepokazia. Spiace princezné sa totiž nebudia ľahko, dúfam, že tu na to pôjdu správnou technikou! PS: Mne osobne sa viac pozdávalo Kovacsove pôvodné púzdro (na rozdiel od väčšiny tu komentujúcich mi bol jednoducho sympatickejší, alebo sa viac hodil k svojmu menu?), dúfam teda, že sa k nemu v ďalšej sérii vráti :-) ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Děvky, drogy a virtuální realita. Poslat do éteru takhle nekompromisní seriál, obzvlášť v éře tvrdé politické korektnosti, to chce koule - koule, které tenhle seriál neztratí až do poslední sekundy. Bezbřehé násilí je tu ovšem silně opodstatněné, stejně jako každá postava, a každá na první pohled nesouvisející podzápletka. Klobouk dolů předloze, něco mi ale říká, že čtenáři budou s touhle adaptací náramně spokojeni. Hardcore cyberpunková sci-fi říznutá noirovou detektivkou, zabalená do nádherného vizuálu (Netflix se zase jednou plácl přes kapsu) a okořeněná parádním obsazením, ze kterého vyčnívá především mexický uragán Martha Higareda, ale ostatní přitom nejsou příliš daleko za ní. Jo, tohle mi fakt sedlo, ke konci to perfektně tlačí na emoce a když už jsem měl pocit, že jsou všechny zvraty fuč, přišla jedna poslední rána na solár, a já si byl konečně jistý - tuhle krvavou pecku jsem neviděl naposledy. Altered Carbon - 1. řada 9/10 ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scifi Nářez servírující v 9 hodinách vlhký fanouškovský sen. Altered Carbon má vše, co by správný seriál mít měl a také splňuje nejpřísnější kritéria Sci-Fi žánru. Blade Runnerovský vizuál, Neo Noir detektivka, Cyberpunková atmosféra, Hardcore erotické scény ( O cecky, frndy dokonce i péra zde není nouze) a to nejhlavnější hutné a nepříjemné Gore scény. Hlavní hrdina Joel Kinnaman zahrál vše s grácií a sekundující mexická kráska Martha Higareda je skvělou třešničkou na dortu. Má to vynikající tempo, skvělé akční scény, pěkně dávkované zvraty, hezky zamotané story s více liniemi, které na konci zapadnou jako puzzle, skvělé záporáky a samotný zvrhlý svět je více než impozantní. Místy je to hodně fucked up a slabší povahy to nemusí zkousnout. Torture ve virtuální realitě, to nechceš! a bordel ve vesmíru, kde si zákazníci mohou vybrat ženu, muže či 7 leté dítě to jsem nezažil ani v exploitationech. Spokojenost v každém ohledu a jestli se ve druhé sérii budou věnovat programu, kde mrtví přichází zpátky k životu, aby našly své vrahy, tak se máme opět na co těšit. Jednička letošního roku! Highlight scény: Masakr ve výtahu, souboj s nahými klony, Lizzie v Akci. 95% ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kyberpunk jako pesimistická vize budoucnosti. Technologický pokrok vedl k nerovnosti mezi lidmi. Ty ohrožuje materiální bída a nejistota vlastní identity v prostředí, kde nelze rozlišit mezi robotem a člověkem. Seriál Altered Carbon takovouto vizi z kyberpunkových klasik ve světě plném deště, neonů a oživlých reklam dále rozvádí. Inspiraci čerpá v Blade Runnerovi. Ze seriálu, který nezastírá brakové kořeny cítíme větší rozpočet. ()

• Důvod, proč se nesmrtelným zbohatlíkům říká „Meths“, je odkazem na Methuselaha, který byl podle biblické pověsti nesmrtelným. (UncleMorty)
  • V seriálu je lidská rasa sjednocena pod tzv. Hvězdný Protektorát Spojených Národů, který utvořil ze všech lidských kolonií ve vesmíru jednotnou říši (republiku). (Tomas_TM)
  • V seriálu je nad nápisem „Police“ na policejních autech ještě jeden nápis v hindštině, a to „Raksha Karna“, což znamená „chránit“. (Tomas_TM)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (více)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (více)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (více)