Půjčovna masa (TV seriál)

Altered Carbon

Sci-Fi / Drama

USA, 2018–2020, 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry, Dichen Lachman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Glynis Davies, Olga Fonda, Victor Formosa, Marlene Forte, Teach Grant, Howie Lai, Paul Lazenby, Elfina Luk, Joel Montgrand, Leonardo Nam, Zahf Paroo, Tahmoh Penikett, Christian Sloan, Katie Stuart, Fiona Vroom, Colleen Wheeler, Waleed Zuaiter, Hayley Law, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale, Yukari Komatsu, Kristin Lehman, Chris Conner, Richard Ian Cox, Nickolas Baric, Tamara Taylor, Hiro Kanagawa, Sean Amsing, Jillian Fargey, Garfield Wilson, Ken Kramer, Kat Pasion, Nicole Anthony, Anna Van Hooft, Michael Adamthwaite, Nikohl Boosheri, Demord Dann, Michael Eklund, Adam Busch, Jody Racicot, Seth Whittaker, Arnold Pinnock, Ben Wilkinson, Primo Allon, Cliff Chamberlain, Lexi Atkins, Alison Araya, Darren Dolynski, Rob Hayter, Toby Levins, Courtney Richter, Vivian Full, Anthony Mackie, John Emmet Tracy, Mauri Bernstein, Jason McKinnon, Celeste Ziegler, Kareem Malcolm, Torben Liebrecht, Lela Loren, Simone Missick, Oliver Rice, James Saito, Dina Shihabi, Bradley Stryker, Neal McDonough, Kwasi Thomas, Sen Mitsuji, Secudži Sató, Orphée Ladouceur-Nguyen, David Milchard, Damon Lipari, Alexander Lowe, Nalani Wakita, Darien Martin, Nyla Alleyne, Kat Ruston, Chelsea Gill, Heather-Claire Nortey, Craig Haas

Odvrácená stránka nevyhnutelného technologického vývoje a jeho následků v zbořených základech dnešní společnost. Je neskutečné, kam až tvůrci zašli. Altered carbon dokazuje, že není nutné vidět stříkat krev a vnitřnosti téct, abyste znechutili diváka. A v takovémto světě o to lépe vynikne láska, která příběh od začátku pohání, ač vám to ukážou opatrně až v pozdějších epizodách. Doufejme, že se případné další série s vyšším budgetem neodchýlí a neudělají z toho pouze efektovou záležitost, byť třeba za pořádný soundtrack bych byl rád.(19.2.2018)

• Lacike

Po vzore Demolitiona Mana prebudia chlapika z minulosti v dalekej buducnosti, aby vysetril pripad vrazdy. Lenze svet sa radikalne zmenil. Pripomina pretechnizovanu vizualne nadhernu nudu jak z Blade Runnera. Takze je to vlastne obycajna tuctova detektivka v netradicnom prostredi dalekej buducnosti. Este keby tak bol serial pojaty epizodne s neustalymi novymi pripadmi, tak by to snad nebolo take nudne. Ale cely cas sa vysetruje jeden pripad na ktory sa postupne nabaluju dalsie motivy a to aj z dalekej minulosti hlavneho hrdinu. Do piatej epizody som to vydrzal sledovat bez pretacania a zvysok som preklikal, aby som sa dozvedel pointu, ktora je tak obohrata az ma to rozosmialo. Holt ludia sa nemenia nech prejde hocikolko casu a nech su akokolvek bohati. Pochvalu si zasluzi vizual. Cely svet buducnosti je pojaty pôsobivo. Jak technicky, tak aj vykreslenie spolocnosti je zaujimave. Akcne sceny su brutalne, ale prilis ma nenadchli. Nejake prestrelky a bitky, ale pôsobi to sterilne. Dost nasilu tu pôsobi nahota, ktorej je tolko, ze tak vela penisov som nevidel ani v kdejakom porne. Asi najväcsi problem okrem zanru detektivky su pre mna postavy. Nikto mi tam nebol sympaticky a niektore mi dokonca liezli na nervy. Vysledkom je drsnejsia sci-fi detektivka, ktora nadchne hlavne sucasnych divakov PG-13 komixov, ktory nie su na nieco take drsne zvyknuty. Ale pod atraktivnym obalom sa neskryva ziadne jadro, ktore by divaka intelektualne obohatilo. Proste dalsi prehypovany produkt od Netflixu. PS: vsetci tam boli multikulturne a multigendeorovo strasne vyvazeni a najväcsim zdegenerovanym diablom je biely clovek. Uz mi toto posolstvo lezie na nervy. 5/10.(5.3.2018)

Naprostá pecka! Po traileru se mi to zase tak nezdálo, čekal jsem od toho seriálovou verzi Blade Runnera, ale nemohl jsem bejt víc vedle. Ano, stylizace je podobná, možná prakticky stejná, ale to je holt kyberpun - mě to vůbec nevadí. A ještě víc mi nevadí, že se tady tvůrci vůbec s ničím neserou. Zákonitosti světa jsou složitý a člověku trvá, než se do toho vžije, ale odměnou je skvělej propletenec příběhů, kterej... no, nebudu spoilerovat. S chutí do toho!(6.3.2018)

„KDYŽ MU ZEMŘELA PRINCEZNA, VENKOVAN VANDROVAL PO SVĚTĚ. ZTRATIL SE V BEZNADĚJI. JEDNOHO DNE NARAZIL NA NESMRTELNÉHO, KTERÝ MU ŘEKL, ŽE JEHO PRINCEZNU UNESLI, ŽE BYLA ZAKLETA. TAKŽE TEĎ JI HLEDÁ PO VŠECH MOŽNÝCH SVĚTECH, PROTOŽE NĚKDE, KDE JE UKRYTÁ POD ZMRZLÝM SKLEM A HUSTÝMI KEŘI PLNÝMI TRNÍ, SPÍ A ČEKÁ, AŽ JI PROBUDÍ. A JEDNOHO DNE SE MU JI NEPOCHYBNĚ PODAŘÍ NALÉZT…“ /// Dlouho nevím, co si vo tom mám myslet. Svět ovládaj nejmodernější technologie a lidi mněněj pouzdra i ksichty jak osoba s obsedantní kompulzivní poruchou fusky. V každým díle trochu akce, ale jinak exhibicionistický představení technologií ve světě bez sluníčka. Možná až moc kýčovitejch obrázků… nevadí, neruší – jen konstatuju. Nestříkal jsem z toho do trenek. Technická stránka parádní, ale jakoby šlo hlavně vo ní. Šejkspírovský finále (po spoustě akce) už jen dokazuje, že Netflix umí seriály líp než filmy. Ale… no prostě nemusím se udělat ze všeho… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Šukám s Windowsama (? … neříkali…). 2.) Mám robotickou ruku (a šetřím na čuráka). 3.) Thx za titule „lukascoolarik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(21.6.2018)

chybí mi sice poslední díl,ale i bez něj...Jako celek je Altered Carbon nekompromisní,drsná a hlavně vizuálně vymazlená pecka,která se Netflixu povedla.Za první polovinu série kdy stále ještě není pořádně jisté o co jde je to za mě jasně plný počet.Bohužel pak přichází ale půlka druhá,která je sice pořád drsná a vizuálně skvělá,ale jak se děj začíná zamotávat,divák začíná zjiš´tovat,že po téhle stránce si mohli dát autoři větší práci.Ve výsledku tu tak je kousek,točící se dějově lehounce nad průměr,ale k poctivým 4 je tažen už zmíněným vizuálem a sympatickým obsazením.Kinnamann už od Robocopa ukázal že tyhle drsoně zvládne,překvapením je pak Martha Higareda...80%(2.3.2018)

• - V seriálu je nad nápisem „Police“ na policejních autech ještě jeden nápis v hindštině, a to „Raksha Karna“, což znamená „chránit“. (Tomas_TM)

• - Seriál je založen na knize „Půjčovna masa“ od Richarda K. Morgana z roku 2012. (Tomas_TM)

• - Termín „Reálná smrt“ označuje v seriálu událost, při které je zničen čip v zátylku člověka a znemožňuje tak přenést mysl do jiného těla. (Tomas_TM)