Půjčovna masa (TV seriál)

Altered Carbon

Sci-Fi / Drama

USA, 2018–2019, 17 h (Minutáž: 46–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Jeff Russo

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry, Dichen Lachman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Glynis Davies, Olga Fonda, Victor Formosa, Marlene Forte, Teach Grant, Howie Lai, Paul Lazenby, Elfina Luk, Joel Montgrand, Leonardo Nam, Zahf Paroo, Tahmoh Penikett, Christian Sloan, Katie Stuart, Fiona Vroom, Colleen Wheeler, Waleed Zuaiter, Hayley Law, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale, Yukari Komatsu, Kristin Lehman, Chris Conner, Richard Ian Cox, Nickolas Baric, Tamara Taylor, Hiro Kanagawa, Sean Amsing, Jillian Fargey, Garfield Wilson, Ken Kramer, Kat Pasion, Nicole Anthony, Anna Van Hooft, Michael Adamthwaite, Nikohl Boosheri, Demord Dann, Michael Eklund, Adam Busch, Jody Racicot, Seth Whittaker, Arnold Pinnock, Ben Wilkinson, Primo Allon, Cliff Chamberlain, Lexi Atkins, Alison Araya, Darren Dolynski, Rob Hayter, Toby Levins, Courtney Richter, Vivian Full, Anthony Mackie, John Emmet Tracy, Mauri Bernstein, Jason McKinnon, Celeste Ziegler, Kareem Malcolm

Nadupaný kyberpunkový nátěr pocákaný krví z nepřeberného množství rvaček a přestřelek a zároveň tak trochu rodinné drama s jistým nádechem osudovosti. No a to všechno je řízlé detektivkou, která má takřka christiovské vyústění. Jo a taky se tu lidi dost často převtělujou. Sice to zní jak recept na pejskokočičkový dort, ale dokonale to funguje a to ve všech ohledech. Nebudu nic vypichovat, protože všechno je dokonalé, což dvojnásob platí i o castingu. 100%(5.3.2018)

chybí mi sice poslední díl,ale i bez něj...Jako celek je Altered Carbon nekompromisní,drsná a hlavně vizuálně vymazlená pecka,která se Netflixu povedla.Za první polovinu série kdy stále ještě není pořádně jisté o co jde je to za mě jasně plný počet.Bohužel pak přichází ale půlka druhá,která je sice pořád drsná a vizuálně skvělá,ale jak se děj začíná zamotávat,divák začíná zjiš´tovat,že po téhle stránce si mohli dát autoři větší práci.Ve výsledku tu tak je kousek,točící se dějově lehounce nad průměr,ale k poctivým 4 je tažen už zmíněným vizuálem a sympatickým obsazením.Kinnamann už od Robocopa ukázal že tyhle drsoně zvládne,překvapením je pak Martha Higareda...80%(2.3.2018)

Mohl by to být áčkový seriál, a stačilo jen málo. Občasná béčkovost, záměrná překombinovanost, nebo sem tam zjednodušující nelogičnost mu ale sluší víc. V cyberpunku se nevyznám, takže budu věřit hlasům tvrdícím, že námět není originální. Mně se ten netradičně vymyšlený, ovšem na vodě postavený svět líbil. Ocenil bych nějaký uvítací tutoriál. Postavy z reálií něco málo nakousnou, něco se dá domyslet a něco vyplyne ze situace. Ovšem protože se hlavní hrdina i po čtvrt tisíciletí mimo vcelku orientuje (kam zmizel technický pokrok?), tak je pro mě po první sérii většina věcí záhadou. Zážitku to neublížilo, protože ten stojí na tísnivé atmosféře a především na napětí. Scénář se s postavami nemazlí. Nechává je projít peklem i očistcem a to všechno několikrát dokola. No a protože jsou to vesměs sympaťáci, tak jsem trpěl s nimi.(2.4.2018)

Vizuální žranice a velkolepá produkce v podání Netflixu. Kombinace Westworldu, Blade Runnera a Matrixu, detektivky a kdovíčeho dalšího. V seriálech jeden z vrcholů letošního roku. Hlavní hrdinové sympaťáci, na začátku netušíte o co jde, ale brzy se vám to dostane pod kůži a vy se tak netrpělivě těšíte na další díl. Nakonec z toho nejsem sice tak odvařenej, jak jsem si zhruba uprostřed sezony říkal, ale i přesto je tam něco, co vyzdvihuje tento seriál nad většinou současné produkce. Gore efekty, sexuální scény a několik moneyshotů, na které budu myslet ještě dlouho (Lizzie v akci, souboj s klony nebo výtahová scéna). 85%(30.3.2018)

1. série - 60% - Snažím se mít rád hlavního hrdinu, respektovat Purefoye v syrové rovině, nebo vnímat Vernona jako vtipného parťáka a ne jako protivně tvrdohlavou a jednorozměrnou výplň. A jde mi to až někdy do osmého dílu, který reprezentuje vše, co mi na seriálu vadí, a kdy to s vyšetřováním, pointováním nebo vzpomínám pomyslně vzdávám a užívám si jen a pouze stoprocentní vizuál (včetně jednoznačné královny Marthy Higaredy), snad nejpropracovanější obrazovou stránku, co jsem kdy v žánru viděl. O to víc lomím rukama pro stokrát viděné zvraty a v první řadě pro nesnesitelnou pózu otevřenosti všemu "zakázanému". Krev, nahota, sex, násilí, mučení, křik - a až na výjimky všechno v tak evidentně prvním plánu, že mi pak nezbyl prostor k tomu, abych tvůrcům ony finálové emoce, byť dost statečně ždímané, uvěřil na déle než pár sekund. Přirozenost se zapomněla někde ve flashbacích. Potenciálu byla hromada, ale výsledná chuť hořkne přílišnou rychlostí.(27.3.2018)

• - Joel Kinnaman, představitel hlavního hrdiny Takeshiho Kovacse, musel strávit každé ráno 90 minut v maskérně, aby maskéři zakryli jeho tetování na těle. (Tomas_TM)

• - V seriálu je lidská rasa sjednocena pod tzv. Hvězdný Protektorát Spojených Národů, který utvořil ze všech lidských kolonií ve vesmíru jednotnou říši (republiku). (Tomas_TM)

• - Důvod, proč se nesmrtelným zbohatlíkům říká „Meths“, je odkazem na Methuselaha, který byl podle biblické pověsti nesmrtelným. (UncleMorty)