Bouřňák

Sice si myslím, že by se našly některé nedořešené otázky, které jsou s reality show spjaty, ale musím ocenit originální a velmi velmi dobře napsaný scénář - a hlavně jeho vydařené zpracování. Tento film šlape skvěle jako hodinky, velmi mě potěšila hudební složka filmu a ačkoli nemám rád Jima Carreyho, tady mě příjemně překvapil. Rozhodně tento film představuje jehlu v kupce hollywoodského filmového sena, kterou se čas od času podaří najít. ()

Radim

Grimasy Jima Carreyoho vůbec nemusím, ale v tomto snímku podal výkon, který jsem nečekal, a o to více mě nadchl. Opravdu úchvatné, a nejen díky němu. ()

shimpy(CZ)

Jeden z nejoriginálnějších a ne-li nejlepších filmů, co jsem měl možnost vidět. Dokonale promyšlené, emočně vypilované, skvěle zahrané. Mohl bych se na Trumana dívat celý život. Opravdu. ()

Wishkah

Skvělý film, který odráží závislost lidstva na televizi. V hlavní roli exceluje Jim Carrey, který dokazuje že se umí víc než jen křenit ()

Ondis

Hodně zvláštní snímek, který mě náramě bavil a opavdu si ho užíval jako správnou reality show. Pak ale ve mě cosi přeskočilo a asi jako všichni diváci jsem začal Trumana litovat a nakonec mu i fandit. Musíte vidět...velmi zajimavé. ()

jasiska

Genialita tohto filmu, hoci umocnená bravúrnymi hereckými výkonmi a celkovým prevedením, spočíva najmä v myšlienke, z ktorej vychádza. Vďaka tej si divák kladie rôzne existenčné otázky a rieši mnohé morálne dilemy. O moci mediálneho sveta a o tom, čo všetko sú diváci/poslucháči/čitatelia ochotní pripustiť, o nároku na súkromie a o slobode jednotlivca, či o naozajstnej pravdivosti 'reality', v ktorej všetci žijeme. Rozmýšľam, čím to je, že človek dá prednosť neznámemu pred dokonalým. Prečo odtrhne to zakázané ovocie a prečo si od Morphea zoberie červenú pilulku. Je to len zvedavosť a pokušenie alebo je to túžba po pravde a slobode? ()

Lionheart

Nezbývá mi než se připojit k zástupu nadšených diváků. Naprosto strhující drama o fenoménu Reality show. Příběh precizně propracovaný, skvěle natočený a ještě lépe zahraný. K tomu působivá hudba (moje nejoblíbenější - Truman Sleeps). Trochu mi ale nesedí, jak mohli všichni ti herci celý život hrát kvůli pitomým divákům, vždyť z toho nic neměli - peníze, které vydělali ani nemohli utratit, protože celý den strávili na place po dobu 30 let! Ale to se snese, protože účelem tohoto Filmu s velkým F bylo absurdním přehnáním zkritizovat dnešní komerční společnost. Alespoň tak to vidím, jestli to je jinak, to posoudím až při dalším zhlédnutí. ()

ThomasCrown

Po opätovnom vzhliadnutí zvyšujem na päť hviezdičiek. Dlho mi unikala tá hlbšia podstata filmu, že film nie je iba o závislosti ľudí na televíznych programoch a o tom, ako sa od nich nedokážu odtrhnúť. Truman Show ponúka brilantne popísaný strach ľudí zo zmeny, z toho, že sú slobodní a môžu si vytvoriť vlastný svet. Truman je toho dôkazom, cesta pre ňho bola vždy voľná, hoci s mnohými prekážkami, ale nakoniec svoje Fidži našiel. ()

Prochy38

Nádherný snímek. Opravdu originální nápad a k tomu ještě skvěle zahráno výborným J. Carreym. Pro mě jeden z nejlepších filmů J. Carreyho. I slza mi ukápla! 90% ()

lucijelucije

Co je život víme to vůbec??Stačí se poohlédnout a zjistíme, že vlastně ani nežijeme.Jsme v reflektorech kamer, osob, společnosti??Velmi napaditý film zrežírovaný panem P. Weirem. Človek ani neví, zda nežije ve lži. Možná ani neví, jak vypadá za platnem či ateliérem skutečný život. Uvězněný J. Carrey v nevlastním světě vám dává pochybnosti zda i my nejsme nějakým pokusem virtuální společnosti, jež nám určuje pouze takové hranice, které ji vyhovují. Elegantně zpracované.Velmi se mě to líbilooo. ()

Haymar

Není mnoho filmů co vás naprosto odrovnají svou myšlenkou, zpracováním a ztvárněním hlavních postav... Zároveň však odcházíte z kina s pocitem beznaděje a v těžké depresi! Truman show je přesně takovým filmem a Carreyho hereckým vrcholem (ať si kdo chce co chce říká)! Btw: Ed Harris perfektní jako vždy! ()

Neotom

Ruku na srdce: Kdo z Vás se během sledování snímku (případně jako já již dříve) nezabýval myšlenkou, že je pouhou loutkou v uměle konstruovaném světě řízeném televizní společností? Truman Show podobně sebestředné imaginární představy mění v osvěžující výpověď o svobodě člověka, jeho právech nad rozhodováním o vlastním životě a stává se tak mimoděk manifestem liberálního myšlení. Jim Carrey v roli oběti podal výborný výkon, lépe se předvedl snad jen v Muži na měsíci. Přidáme-li rozporuplnou postavu ztvárněnou Edem Harrisem a krásné velké oči Nataschy McElhone, hodnocení se nutně vyšplhá vysoko. 95% ()

remblis

Originální film. Zajímavé by bylo sledovat něco podobného i doopravdy, jak by to vypadalo a jestli by taková show měla stejný úspěch, jako v tomto filmu. ()

Bafo

Dobry napad, vyborny Jim Carrey a par opravdu trefnych scen, ktere jsou smutnymi vtipy filmu. Myslim, ze kdybych to videl v roce 98, tak sem nadseny. Za tech 13 let to ale asi trosku ztratilo na lesku. ()

Bingos

Voda na mlýn všem paranoikům. Spíš to ve mě budlo pocit takového Orwelovského psychotrihlleru, ale pravdaže s Carreym v hlavní roli mi to příliš dlouho nevydrželo. I tak je celý nápad dovedený takřka k dokonalosti. Jak ale říkám, kdyby byl celý snímek provázený spíše temnými tóny a vyvrcholil by v absolutní šílenství hlavního hrdiny, kdy by vyběhl do skutečného světa a všechny ty zmrdy rozsekal na sračky....to by byl asi zas trochu jiný biják.. ()

tterez

Kdo má právo rozhodovat o cizím životě? Nikdo! Ještě teď mam z toho husí kůži. Wau, to bylo lepší než než Vrtěti psem! Budu muset přehodnotit svůj žebříček oblíbených filmů. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall