Neskutečná Anna

• USA Inventing Anna
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 59–83 min)

Epizody(9)

Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anny Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku. (Netflix)

LuciusWlk

Po slabším úvodu, se příběh celkem rozjede. Nevím, proč netflix zvolil tento formát, ale dost možná kvůli neochotně zůčastněných aktérů vystupovat na kameru. Ostatně by se tak jednalo jen o vyprávění novínářky. Je těžko soudit Annu. Nicméně mi to nedalo a dohledal jsem si orig. článek, kterému je dokument velmi věrný. Dokonce jsem narazil na analýzu, nějaké ekonkmicko-právní kanceláře, která rozebírala, velmi důkladně, Annin záměr. Kdyby Anna ten projekt dotáhla, bez podvodů, hypoteticky, byl by to zlatý důl. Dost možná nejikoničtější projekt v NewYorku. Ta holka byla génius, ale i socipat. Těžko soudit, každopádně příběh zajímavý. ()

Paity odpad!

Já vám řeknu, co je na tom odpad! Scénář, který nemá vůbec spád a nudí te se a pak hlavní postava Anna. Její představitelka nehraje. Patrně nemá ani mimické svaly v obličeji. Tváří se pořád stejně, pořád stejně na facku. Někoho tak nesympatického jsem dlouho neviděl. Koukal jsem se na její filmografii a ta osoba "hraje" ve všem pořád stejně! Neskutečné. I v Mlčení jehňátek jsem Hanibalovi fandit víc, než této nudné a otravné osobě. ()

Krabak

Začnou Annou Chlumsky. To je tak příšerná, nesympatická a ošklivá herečka, která mě tam neskutečně iritovala po celou dobu seriálu. Hrát neumí, nedá se na ní koukat a vypadá, jak kdyby na sobě měla o 2 velikosti větší kůži, než je potřeba. Ono kromě Julie, která to drží tak něják nad vodou, je ten výběr herců celkově dost hroznej. Tak či tak...je to mnohem delší, nudnější a trapnější verze Podvodníka z Tinderu. --->25% ()

Prochy38

Julia Garner výborná! Anna Chlumsky skvělá! Ale tím to pomalu hasne. Bavilo, asi tak do 6. dílu. Pak už začal být každý díl prostě dlouhý. Vyprávění poutavé, ale začínám se malinko bát tohoto trendu točit o podvodnících.... a omluva, že to myslela dobře a měla vizi? Ano, byla génius, ale neměla na to prachy... takových tu asi bude víc, ale nekradou... Zklamání ne, ale nadšení vůbec. ()

Harpy odpad!

Skončila som pri predposlednom dieli, už som nemala silu pozerať na tú "wanabee celebritku a boháčku", inak preafektované upišťané decko. Diely sú dlhé, ide to pomaly a ak vás zaujíma ako vlastne okrádala, odkiaľ brala peniaze atď, dozviete sa pomaly hovno, v každom dieli neskutočná vata, trápne dialógy a ešte krútim hlavou nad herečkou, ktorá hrala novinárku, a asi si povedala že bude svojou mimikou tváre hrať aj za svoju kolegyňu Annu - ktorá naopak ani brvou nepohla a stále sa tvárila rovnako. Tie grimasy ktoré tam dávala boli pre mňa neskutočne otravné, každý diel som si len hovorila aké drogy berie....odpad ! ()

husokachna

Jednou za čas vidím něco, co je mi bytostně odporný, takže tomu chci mstivě napálit odpad a nepřemýšlet nad objektivností. Neskutečná Anna je těchto věcí král a už dlouho se mi nestalo, že jsem opravdu odešel z místnosti, abych nemusel poslouchat to, na co se manželka dívá (a to mám prosím nově Nintendo Switch). Odporná hlavní hrdinka, neskutečně nesympatická její představitelka, ječení, influenceři, sobecký hnusní lidi...prostě fuj. Ale že jsem toho viděl tak dvacet minut, nechám si odpad pro sebe a jen si tu tak zanadávám a půjdu dál... ()

LuccinyFilmy

Hlavně je to neskutečně natažené. Hlavní antagonistkou se pak stává nesnesitelná investigativní novinářka, ruku v ruce s hysterickým právníkem. ()

phamphi

Celkem dobré vystavení hlavní charakteru anti-hrdinky na nejistotě, zda je legit, nebo ne, což je vtěleno i do celého konceptu seriálu, který v disclaimeru náležitě upozorňuje, že "vše je podle pravdy - kromě toho, co je kompletně vymyšlené." Skvělé postavy obsazené skvělými herci. Vše je krásně uvěřitelné a zároveň neuvěřitelné :) Btw zneužití cizí kreditky tímto způsobem by v EU nebylo možné. ()

SidneyP

Měli to udělat jako dokument, to by asi bylo víc zajímavé. Bohužel takto je to dost nudné. Slabý 3*, tyhlety rádoby celebritky ala "vlastním celej svět, kurva" tuze nesnáším. ()

B.Wilde

Nebylo to úplně špatné, ale nebyla to ani žádná pecka... všechny díly jsem dala za dva dny, hned po Tinder Swindler. Případ Anny jsem slyšela už před časem jako true crime podcast a proto jsem si vlastně pustila i seriál, jelikož mě zajímalo zpracování. Je fascinující a zároveň hrozné, jak se podvodníkům může dařit a jak z toho často můžou vyjít docela dost v pohodě (i když to platí spíš u Simona, než u Anny, i když jak se to vezme). Už jen prachy ze seriálu ji zajistili zaplacení některých dluhů (ne-li všech) a proslavila se o to víc... pro někoho takového asi i to byla částečná výhra... no a kdo ví, jestli nějaká VIP klub pro smetánku nevlastní nějaký podvodník, kterému něco podobného prostě prošlo? ()

Kingjiri

Nezajímavá filmařina, nepříliš sympatický herci a hlavně šnečí tempo vyprávění mi nedovolej dát aspoň průměrný hodnocení. Zejména úvod je dost roztahanej až uspávací a mám takovej pocit, že by se tenhle příběh moh odvyprávět klidně za pět dílů. Na tohle dílo jsem narazil uplně náhodou jenom díky Tinder Swindler, což je ale všech ohledech uplně jiná liga. Škoda, ústřední téma bylo vcelku zajímavý a nabízelo toho docela dost, jenže na obrazovku se toho podařilo dostat zoufale málo. Dokoukal jsem to jenom silou vůle. ()

bararich8

Zajímavý příběh od Netflixu, o kterém slyším prvně, každopádně ale fakt stojí za to. Něco je možné jenom v Americe... aneb fake it till you make it. Hlavně první díly jsou dobrá jízda. Vedle hereckých výkonů a té neuvěřitelné drzosti, určitě hodně baví i hudba - soundtrack uložen na Spotify. V závěru se Anna stává čím dál protivnější, ale budiž. Jinak se pak děj točí tak kolem dokola, ale to zase vyvažuje chytlavý styl vyprávění, kde se to šikovně opírá o příběh novinářky, která story o Anně píše (nebo se snaží napsat). Lepší 3* ()

ER

Po slabších 2 epizodách se tou třetí rozjíždí zajímavý příběh s Annou "Garnet" v hlavní roli. Forma je sice spíše rutinní a díly zbytečně dlouhé, ale jako analýza toho, co dokázala 25 letá dívka s ostřílenými (a bohatými) lidmi to funguje velmi dobře. Hlavně, když se režie zaměří na jednotlivé etudy aféry a její aktéry, přičemž eliminuje scény z kanceláře magazínu (zapojení kolegů, či třenice se šéfy jen děj brzdí) a nechávají rozumný prostor novinářce, která příběh Anny zdokumentovala. A to balancování s názorem, zda je Anna ryzí podvodník, nebo oběť okolností, se povedlo. ()

kukkik odpad!

Nevím, co má pořád Netflix s tím oslavováním zločinců. V projektech, jako Narcos, byli padouši alespoň celou dobu reálně vykreslováni jako padouši a jejich zlé skutky vyobrazovány bez příkras, nehledě na neskutečně luxusní život, jakým si tehdejší narkobaroni žili a který by nejspíš dnešním tvůrcům učaroval natolik, že by z nich udělali rovnou hrdiny. Protože v Americe dnešní doby platí, že ten, kdo má opravdu HODNĚ peněz přeci nemůže být zlý. Seriál Anna předvádí přístup zcela opačný. Z ženy, která si udělala živobytí z okrádání ostatních, klamu, podvodů a využívání lidské hlouposti a naivity zde dělají jakousi modlu dnešní západní společnosti a ideál, jak že se to má dělat, aby byl člověk v životě úspěšný a spokojený. Kdybych si chtěl rýpnout, tak podotknu, že opačné vyznění těchto zločinů, než třeba u Tinder Swindler, má nejspíš co dočinění s pohlavím hlavního protagonisty a totéž bych mohl psát vlastně u většiny toho, co dnes Netflix, Hulu, Prime a další bezmyšlenkovitě chrlí.. Každopádně tohle není ani dobrý seriál, ani věrohodný dokument a z celého děje se mi chce zvracet. Takovou tvorbu podporovat nebudu ani hodnocením ani jinak, kéž by si v ústředí jednotlivých VOD nakoupili hromadně morální kompasy a přestaly tvořit podobné vyloženě zlé pořady. odpad! ()

Pathrose

Dlouho jsem neviděl takovou koncentraci debilních postav / lidí pohromadě. Navíc je to celý natočený nudně, nezáživný dialogy a děj co vystačí tak na 4-5h je nataženej na víc jak 10 hodin. ()

Psycho.R

Myslím, že by bohatě stačilo šest epizod, protože právě do šesté mě to bavilo. Ale jelikož se děje stále skoro totéž, šlo by jednotlivé podvůdky osekat, aby byl každý kratší a ne, aby zabíral celý díl. A co mi vadilo, bylo přehnané nadržování hlavní hrdince, přičemž je to osoba (moc dobře zahraná, mimochodem) sociopatická a velmi nesympatická a měla sedět mnohem déle. ()

TetaJane

Neztrácejte s tím čas, pokud u toho nechcete žehlit, vařit nebo něco kutit. Je to zbytečně nafouklé na x milion dílů. Nudné. Příšerně nesympatické herecké obsazení. Prostě o ničem. ()

monique89

Všichni tak trochu lžeme, předstíráme, soutěžíme s ostatními. Chceme být lepší než ve skutečnosti jsme...ten příběh mě zaujal,obzvláště když ho napsal sám život. Ale dobrý příběh nestačí. Nevím jestli mě víc srala naivita postav nebo dychtivá reportérka, které je ukradené,že zrovna rodí.. ()

PaRi

Tahle minisérie mne vcelku bavila. Skvělý herecký výkon hlavní představitelky, které postavu věříte. Dobře napsané a nasnímané, má to švih, ale je to tak na jedno podívání. Prostě na tři hvězdy určitě, možná bych ještě půl hvězdy přidal. ()

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

13.02.2022

Předstírej, dokud to nedokážeš. S takovou myšlenkou Anna Sorokin, jejíž skutečný příběh je předmětem novinky Netflixu Neskutečná Anna, přišla do Spojených států a několik let si žila jako královna.… (více)

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

17.05.2021

Seriálový hit Bridgerton streamovací služby Netflix se kromě nedávno potvrzených tří dalších řad dočká čerstvě také spin-offu. Ten zástupci Netflixu potvrdili před pár dny a děj se tentokrát zaměří… (více)