Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminalisté vyslýchají studenta, který se doznal k zabití spolužačky. Rozkrývají vztahový vzorec, motivaci i okolnosti, které k usmrcení Daniely (K. Trnková) vedly. Objevují se rozpory, které detektivy dovedou k přesvědčení, že do vraždy musel být zapleten ještě někdo jiný. Sama děkanka Klusová (J. Čvančarová) se dostává do obtížné situace, dožene ji Klářino (S. Haváčová) tajemství. Její střet s proděkanem Mrkvičkou (P. Vančura) vede až k fyzické inzultaci. To má samozřejmě své následky. Děkanka pochopí, že by mohla být velmi snadno kompromitována a že by tak mohla přijít i o svoji funkci. Rozhodne se jednat. I detektiv Ondřej Zach (T. Bambušek) musí definitivně opustit svou zarputile drženou vyšetřovací verzi a dát za pravdu podceňované kolegyni. Nakonec je to tedy Lída Stehlíková (M. Issová), kdo brilantní úvahou dovede univerzitní případ až do jeho naprosto nečekaného a velmi hořkého konce. (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Ty vole, co to bylo ? Bláznivá střela má pokračování ? cituji film "ňu ňu, ňu" to prosím při rozhovoru s děkankou Čvančarovou, pak honička v její pracovně, kdy Čvančrová zaleze za skřín a holka jí tam přimáčkne, protože je tlustá tak se nemůže dostat ven a tak tu almaru shodí na tu holku a pak to pokračuje, jako kdyby jsme viděli nákup zmrzliny, no já jsemn v šoku z toho. Kdo za tohle odpovídá, že to ČT financuje i když ČT už má snad jen na premie pro pana ředitel. Neskutečný. Ještě že ČT to u mě žehlí Případy 1.oddelění, protože jinakl by tady můj komentář byl daleko ostřejší. ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdysi se jeden díl Comebacku věnoval intelektuálně zmoudřelým Lexovi a Ozzákovi, pardon Františkovi, kteří provozovali ten intelektuální humor. Tehdy to tvůrci mysleli jako parodii, ale dnes jsem to viděl v celé kráse vážně míněné. Intelektuálním rádoby ha ha humorem podaná závažná společenská témata moderní doby, v nichž heterosexuální svazky nefungují, jen lesbické jsou ty správné a oddané, a kde největším padouchem je ten fuj fuj zlý xenofob a rasista, protože jen ti se dopouštějí zlých činů... U některých scén jsem vůbec netušil, jestli se tomu intelektuálnímu humoru smáli i herci: scéně naprosto zpackaného výslechu se strašně emotivním projevem vyšetřovatelky o stalkerech a zkušenosti ze své školy, rvačce studentky s děkankou a studentčinu následnému chování, tomu svlečení kalhot a ňu, ňu, ňu, ňu, hlášce směrem k policajtce a dceři: "Je to máma tvého dítěte", a nebo tomu pokusu natočit scénu s podezřelým zcela naopak. Jenže Hřebejk není Hitchock a jestli se chtěl pokusit o podobný majstrštyk jako Alfred, který místo v noci v zapadlé uličce vyvolával strach v poledne na opuštěném poli, tak se mu to sakra nepovedlo. Myslím samozřejmě tu scénu, kdy policajti nechají zvenku ve dveřích do pokoje podezřelého studenta klíče, hrabou se mu bez dovolení v notebooku, a když student přijde s horkou polívkou v ruce a vidí ve svém pokoji poldy, tak jim tu polévku nechrstne do xichtu a nezamkne je tím zvenčí, ale na požádání kastrůlek odloží a nechá se dobrovolně sbalit. Asi chtěl Hřebejk natočit něco oproti klišé věčně utíkajících podezřelých, jak to bývá třeba v seriálu Specialisté, ale přepískl to zase na druhou stranu do takového extrému, až je to prostě jen... blbé. No a jinak vše skončilo jako pohádka o Popelce: blbá Slovena dostane EU zakázku století, děkankou bude nepoticky smýšlející autorka prý-ne-porno-literatury, která zachrání bráchu, spisovatele detektivek, a profesora, který to s tou mladičkou studentkou myslí fakt vážně, a ona s ním, inu a namyšlený manžel dostane také, co si zaslouží. Jen se divím, že patolízal skutečně nebyl vyhozen z okna, takhle se bojím seriálu Pomsta proděkana. ()

Reklama

a-ja odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nojo, tak tady je přesně vidět, jaká jsou odchovanci humanitních oborů našich univerzit jelita... Takže Klára, která rozehraje vysokou hru s vydíráním, se nakonec totálně podělá a podepíše zubatýmu všechno, co chce? Místo, aby podala TO na děkanku (bylo by to tvrzení proti tvrzení, takže nejspíš nemohla prohrát)? Totálně nelogické jednání postav. To, co napsali do rolí kriminalistům, je fakt na poblití a ta fackovací scéna u děkanky? ()

bratr_jezek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak závěrečná epizoda evidentně nejslabší. Už z předchozího dílu bylo jasné, že mají sice pachatele, ale nemají vyřešený případ. Takže začnou opět výslechy. V této chvíli si z diváka už tvůrci už vyloženě dělají legraci. Policisté si ani neověří u klíčových podezřelých alibi, děkanka se chová násilnicky a pak rezignuje, studentky vydírají své učitele, jejich milenci netuší, co po nocích dělají a píši ve společné domácnosti, heterosexuální vztahy jsou komplikovanější než lesbické, vždyť porod je na spadnutí, "a je to máma tvého dítěte" řečeno jednou z postav směrem k lesbičce policistce (Issová). Závěrečné "odhalení" pachatele pohřbí celou minisérii hluboko pod zem, řečeno slangem mladých, tvůrci to právě "zabili"... ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to tedy bylo něco. Konec tedy zajímavý (toho doktora jsem z nějakého podrazu podezírala celou dobu, ale to jsem asi nebyla jediná), mně se po celou dobu líbila Martha Issová. Ovšem ty dvě scény u děkanky... to jako se myslelo vážně nebo co to jako mělo být? Za mě tedy nepříliš povedená záležitost, bohužel. A to jsem se na to fakt těšila. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama