Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Xmilden

Veliké zklamání. To co v prvních minutách vypadalo jako klasická práce Guye Ritchieho se hned vzápětí změní v dějový zmatek, ve kterém se občas sice zjeví nějaké Stathamovy suché hlášky, ale sledovat tak mdlý výsledek je zvláštní už z toho důvodu, že to shlédnutí nějaký producent celé nezarazil a film raději nezničil. Takhle si Guy zbytečně připisuje propadák, který rozhodně vzhledem k jeho formě při posledních 2 filmech je pro mě osobně obří překvapení. 40% ()

filmfanouch

Operace Fortune: Ruse de guerre je zábavnou akční jednohubkou, v rámci kariéry Guye Ritchieho jde ovšem přeci jen pořád o bezpečnou zónu. Takovou bezpečnou zónu, která bez problému zvládne pobavit, představit zábavné charaktery pracující se zábavnými dialogy i nosné akční scény, přeci jen jde ovšem o Ritchieho v komfortní zóně. I nadprůměrný Ritchie je výhra, přeci jen by to ovšem do budoucna jeho kariéry chtělo větší hrátky s žánry i vyprávěním. Kdyby měla ovšem Operace Fortune představovat akční standard, rozhodně by šlo o pozitivní budoucnost akčního žánru….  (Viděno v kině: 2x) ()

Shakers

Guy Ritchie proste vie a casting, kde na čele posádky kraľuje Statham mi tiež veľmi sadol. Príbeh nie je nič extra, ale bavil ma. Veľmi mi sadli aj špiónske akcie, tie Ritchie ešte nezabudol. Nepochybne natočil aj lepšie filmy, ale aj Operation Fortune ma dokázala zabaviť a časom si dám určite opáčko. Spokojnosť. 80% - 4* ()

Big Bear

Kdo viděl geniální komedii Krycí jméno U.N.C.L.E. - měl při sledování Operace Fortune nutkavý pocit, že už tohle někdy viděl. A dokonce se v tom znovu objevuje (a zase je tu skvělý) Hugh Grant. Naštěstí s věkem opustil role romantických Angličanů a hraje buďto zloduchy nebo šéfy tajných služeb a mezi námi, tahle poloha mu za mne sluší mnohem víc. Guy Ritchie si asi řekl, že když zafungoval skvěle U.N.C.L.E., zopáknem koncept znovu. Nasadíme pár herců slavných jmen, uděláme to ve stylu tajných služeb, navštívíme tolik světových destinací, že by z toho sám Wiilly Fog dostal psotník, šoupneme tam humor a dáme tomu moderní zápletku s AI. Bohužel Statham není Cavill a rádobysexy Aubrey Plaza není božská a sexy Alicia Vikander. Humor také o poznání skřípal i dialogy. No on taky Statham (ano nemusím ho) není žádný herec složitých psychologických rolí a dialogů. Nevidět od Ritchieho nic předtím, asi bych byl tímto snad i nadšen. Má to skoro všechno co má mít napínavý špionážní biják. Přesně ten žánr na pomezí Agenta 007 a Mission: Impossible. Já ale bohužel mezi takové diváky nepatřím a tak jeho Ritchieho kanibalizaci sebe sama moc nechápu. Dávám za 3 štěnice. * * * ()

JohnnyD

Guy Richie si veľmi, veľmi chce nakrútiť bondovku. Ale ak to má vyzerať takto, tak asi fajn, že to zatiaľ nedostal. Priemerná ničím výnimočná špionážna akčná komédia, kde na rozdiel od nedávneho The Gentlemen nefunguje ani zamotaný dej ani humor. Hugh Grant tu veľmi nemá čo hrať (má len jednu fantastickú scénu počas klimaxu), Stathamova postava s fetišom na dovolenky a drahé víno je len divná, a tak nakoniec je tu len Aubrey Plaza, ktorá hrá samú seba a strháva všetku pozornosť na seba. Chcel by som vidieť jej spin-off. ()

HAL

Ritchie na volnoběh. Jako by jen chtěl nadhodit zápletku a nechat své nejoblíbenější herce dělat si co se jim zlíbí a prostě se dobře bavit. Což... pořád není nuda sledovat, ale blíží se tím víc estrádní zábavě než filmu s narací nad kterou někdo přemýšlel dýl než deset minut. 7/10 ()

pornogrind

Můj komentář a i hodnocení je potřeba brát s velkou rezervou jelikož bondovky, Mission Impossible a obdobný akční špionážní filmy už dávno nejsou mojí krevní skupinou. Do tohohle filmu jsem šel vlastně jen kvůli Stathamovi, kterýho mám celkem rád a už jsem s ním delší dobu žádnej film neviděl. Teď už pár slov k filmu. Příběh mě absolutně neoslovil. Ukecanost a rádoby vtipný hlášky vítězí nad akcí, které je opravdu pomálu. Statham zahrál asi co měl ale určitě hrál v zábavnějších kouscích. A co se týče samotnýho Guy Ritchieho. Ten mě bavil spíš ve svých začátcích( Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k ) dnes už mě jeho filmy moc neberou a tenhle film mi to jen potvrdil. Fandové Ritchieho a fandové akčních špionážních filmů si ale evidentně přijdou na svý o čemž hovoří i zdejší hodnocení(65%). Já radši preferuju přímočarou a možná i samoúčelnou řež alá  The Raid(2011), The Raid 2(2014). Operace Fortune: Ruse de guerre to má u mě za hodně slabý 2hvězdy. ()

Goldbeater

Guy Ritchie zde tak trochu jede na setrvačník a Operace Fortune jde spíše ve stopách nablýskaných povrchních blbin jako Krycí jméno U.N.C.L.E. než jeho posledních cool a funkčních zářezů Gentlemani a Rozhněvaný muž, přesto je to v pohodě. Dostáváme takový mix bondovky a M:I v typicky ritchieovském stylu, ale bez zajímavého hlavního záporáka, překvapivějšího scénáře a bez wow akčních scén. Humor a hlášky v tom dosedají na úrodnou půdu jen jak kdy, o hlavní postavy prakticky nelze mít obavy a chvílemi to působí, jak kdyby se Ritchie až moc opájel vlastními záběry, nicméně tempem to šlape jak má a aspoň to nemá přestřelenou stopáž, jak je v poslední době zvykem snad u všeho. ()

mzss1

[85%] Viděno v kině. Hurá, má první návštěva velkého plátna v novém roce 2023 je tady! A musím říci, že jsem spokojený. Rozhodně jsem nečekal, že mě to tak chytne, neboť trailer mě moc nezaujal. Obával jsem se trapného humoru a divných postav. Naštěstí, nic z toho se nestalo a já se bavil od začátku do konce. Od tohoto režiséra toho asi nemám nakoukáno nejvíc, třeba GENTLEMANI mě moc nezaujaly, dokonce ani Holmes s Dewneyem. Zato takový Rozhněvaný muž se Stathamem, to už byla pecka. Není divu, že Statham skočil po další spolupráci s tímto režisérem. Ani nevím jak bych tento film žánrově a celkově popsal. Je to dost nadlehčené, na nic vážného si to nehraje, ale není to jen nějaká pitomá komedie s jednoduchou zápletkou. Celé je to naprosto inteligentní s vyváženým humorem a výbornými postavami jejich dialogy jsem přímo hltal. Statham je samozřejmě pořád borec a potěší, že se tu často objevoval v akci. Nejen přestřelky, ale i klasické zneškodnovací scénky + jeho výborné chvaty. Možná, že mu to šlo až moc perfektně, takže bych tu jisté napínavé scény uvítal, ale to je fuk. Lépe film snad ani dopadnout nemohl, s ohledem na to, co se dnes točí za píčoviny. Vedle Stathama mě zaujali Aubrey Plaza, Josh Hartnett, který mě asi nejvíc co se týče komediální stránky bavil, poté Cary Elwes, kterého snad znám jen z prvního a sedmého SAW. Hudba v pohodě. Akční scény byly dobré, bylo jich zde akorát. Ve finále to možná mohlo mít nějaké lepší rozuzlení, ale i tak vše dávalo smysl, takže není si na nic výraznějšího stěžovat. Já nevím, někomu to samozřejmě může sednout méně, ale já se bavil dobře a těším se na další vidění. ()

kingik

Rutinní Guy Ritchie. Všechno ve filmu mně přišlo bud otravné, nebo ohrané, v horším případě bez nápadu. To se týkalo hlavně neinvenční akce, která má ve filmu jen malé zastoupení, navíc se stylem podobá devadesátkovým béčkům. Filmu ani moc neprospívá parodický ráz, který nemá dostatečně vyrovnanou oporu ve scénáři. Děj také není žádná sláva a hlavně to ani na okamžik nestrhne. Víme, že Jason Statham je jakýsi superšpion, který je obklopen týmem sestaveným ze samých špičkových agentů, ženský element je zastoupen samicí Aubrey Plaza, a má zamezit nekalému obchodování s novou smrtící zbrojní technologií, takže by divák v takto nastaveném případě očekával, že se režisér utrhne ze řetězu a namísto zdlouhavých keců, opravdu velmi únavných, se odhodlá k pořádnému akčnímu reji. Nic takového nepřijde, takže hlavně sledujeme, jak postupně na scénu vypochodují ukrajinští mafiáni, turečtí mafiáni, jeden miliardář (Hugh Grant) a do toho se pro účely tajné mise naverbuje slavný hollywoodský herec. Josh Hartnett měl plnit pozici humorné postavy, celkem to i zvládal, ovšem v otřepaném a mnohdy nevýrazném scénáři se to až tak nepovedlo. A všechny tyhle postavy se mezi sebou melou, tradičně a očekávaně se handrkují, přetahují, dialogy mají být osvěžující, humorné, nebylo se čemu smát a působilo to nezajímavě. S natáčecím štábem procestujeme solidní vzdálenosti. Od Maroka, budeme křižovat evropské státy a skončíme až v Kataru. A to vše nasnímané ve špičkové technické a vizuální kvalitě, což je nakonec na filmu to nejlepší. Nevím, co se přesně stalo a selhalo při produkci tohoto filmu, který ukazuje, že scenáristicky a režijně je to rozemletá káva, co poněkud zvětrala. Herecká skvadra určitě byla připravena hrát, na place byly schopné herecké položky, jenže vše má dost průměrný rozsah a film nepřijde s žádným překvapivým a nevídaným efektem. Nezbývá než konstatovat, že i Guy Ritchie má své slabší tvůrčí dny. 5/10 ()

InJo

Povrchní špiónská srandička, která parazituje na bondovkách a Mission: Impossible a nic vlastního nepřidává. Emoce na nule, humor chabý a akce - vzhledem k žánru - překvapivě málo. Na Ritchieho matné, tonálně i tempem nevyvážené a s minimem jeho typické hravosti a nápaditosti. Po nadupaných peckách typu Král Artuš, Gentlemani a Rozhněvaný muž docela zklamání. 60 % ()

Kudly4

Nic překombinovaného, za mě čistá oddychovka, v pěkném prostředí, u které jsem se příjemně bavil. Pravda, mohlo to být méně ukecanější, ale nic hrozného, k zívání u mě nedošlo. Po herecké stránce, naprostá spokojenost. Nikdo mě nesral, každý tu svoji roli zahrál přesně tak, jak měl. A samozřejmě třešnička na dortu, můj oblíbenec Jasónek, který si tu jede to, co ho baví a umí. Sice se nejedná o film, který bych chtěl vidět co nejdříve ještě jednou, ale čtyrku, ač slabší, tak dám. ()

Dzeyna

Guy prostě umí, i když to bylo poměrně tuctové, tak jsem se bavila celou dobu. Nicméně nejvíc mě překvapilo, jak Hugh Grant zestárl, ale co už. ()

silentname

Guy Ritchie ma svojimi poslednými filmami ("The Gentlemen"Wrath Of Man") celkom solídne presvedčil, že sa opäť rozhodol venovať kvalitnejším projektom, ktoré viac ukážu jeho režisérsky talent. "Operation Fortune: Ruse de guerre" v mojich očiach na ne síce úplne nedosahuje, no má dostatok dobrých momentov, aby som bol schopný povedať, že som si jeho sledovanie užil. A v mnohom za to môže primárne vynikajúci casting. Jason Statham, Aubrey Plaza, Hugh Grant, Josh Harnett, Bugzy Malone a mnohí ďalší robia tento film skutočne skvelou zábavou. Od hlášok, po ich charaktery a celkové prevedenie jednotlivých momentiek. Statham často pôsobí, že sa snaží byť agentom, ktorý vlastne svoj džob neberie ani veľmi seriózne a má všetko na saláme, no v skutočnosti je vo svojom obore naozaj perfektný. Hugh Grant je naopak mastermind, s ktorým si nikto nechce zahrávať. Jeho záverečná momentka je pre mňa skutočne excelentná časť, kde sa dočkáme vynikajúcich hereckých momentiek. Akcia je solídna, o zábavu máme postarané... čo sa týka príbehu, ten viac menej vieme sledovať. Aj keď je to celkom dobre rozvetvené a máme určitú misiu je úplne zrejmé, že za všetkým skutočne stojí ešte niekto ďalší a môžeme hádať kto bude v tom mať prsty. Je to v podstate veľmi jasné. Ale ako jednoduchá akčná zábavka to úplne postačovalo. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Guy Ritchie tentokrát neprekonal sám seba. Pritom zo skúsenosti z minulosti vieme, že on sa prekonať dokáže, napríklad keď chodil s Madonnou. Guy si naďalej robí svoje bondovky, všetkého je tu veľa, ale málo intríg. Zaujímavý element ukrajinskej mafie bola natočený ešte z roku 2021 a dokonca kvôli tomu na rok odložili premiéru tohto filmu, pretože nevedeli, ako z ukrajinských gangstrov urobiť ruských. Potom zistili, že aj tak hovoria rovnakým jazykom, tak je to jedno. Film prináša tradične veľa akcie, ale niekedy už vám to začína byť jedno. Taký jednorazový film s už videnými schémami. ()

Claw

Toto je opět typický film Guye Ritchieho. Jeho podpisu si všimnete v pozitivním slova smyslu. Příběh je poměrně jednoduchý, ale místy je vyprávěn zbytečně složitě. Je to podobné jako v „Gentlemani“ a „Rozhněvaný muž“. První jmenovaný má složitější příběh s několika zvraty a větším napětím, ale aniž by byl komplikovaný. Ten druhý je na druhé straně velmi jednoduchý a je také vyprávěn poměrně komplikovaným způsobem. V „Operace Fortune“ jsou naopak některé dialogy navlečené na sebe velmi rychle, takže jsem občas nestíhal s množstvím jmen a změn lokací. Bylo to na mě trochu moc rychlé. Sotva jsem měl čas přemýšlet a nechat své myšlenky volně plynout. Nejsem si úplně jistý, ale vybavuji si pár situací, které mi nedávaly moc smysl a přišlo mi nelogické, jak se postavy v těch situacích zachovaly. Emoce jsou zde v zápletce také velmi vzácné. V každém případě jsem s postavami nemohl opravdu sympatizovat. Tím se dostáváme k postavám: Všechny zůstávají pěkně bledé a jde vlastně jen o přímou situační akci. O žádné z postav se vlastně o moc víc nedozvíte. Jsou dost stereotypní. Postava Hugha Granta je podle mě nejlepší, protože svou roli hraje velmi dobře, a tak nějak působí mnohem hmatatelněji a zajímavěji než ostatní. Obecně platí, že si krade show, když je v obraze. Jason Statham hraje svou chladnou a drsnou postavu agenta jako obvykle. Ale to je tak všechno. Je také příjemné vidět Joshe Hartnetta opět ve větším filmu. Jeho role je taková „herecká“ a je to on, kdo se vždy snaží být vtipný, ale je také „zbabělcem“ filmu. Pak je tu Aubrey Plaza jako Sarah Fidel. Je to inteligentní agentka a znovu a znovu mužům ukazuje, že dokáže víc, než za co jí přiznávají. Ještě je zde Bugzy Malone jako JJ Davies. Je to také agent a je to tichý typ a sniper, který jedná spíše ze zálohy. Ale také zůstává velmi bledý. Celkově vzato se postavy moc nevyvíjejí a každý zde hraje svou roli a zůstává uvězněn v jakémsi korzetu od začátku do konce, aniž by se z něj vymanil, což je trochu škoda, protože jsem si k nikomu nedokázal vybudovat citový vztah. Akční scény jsou solidní, ale často se téměř nezobrazují, jako by chyběl rozpočet. Každopádně osobní souboje s Jasonem Stathamem jsou zábavné jako vždy. CGI efekty jsou dobré a pokud se nepletu, mnoho scén bylo natočeno přímo na reálných místech, což se mi líbilo. Kinematografie je solidní a střihy jakbysmet. Humor je ve filmu dobře odměřený a většinou se projevuje suchým sarkasmem a pár vtipy, což se mi líbilo. Hudba byla také OK. Celkově je „Operation Fortune“ solidní, dobře vypadající akční thriller, který jde ve stopách Mission: Impossible, ale nikdy do takové třídy nedosáhne. Zhlédnutí se ovšem vyplatí a rozhodně si přijdete na své, pokud svá očekávání nenastavíte příliš vysoko. Nečekejte však třídu a styl „Gentlemani“. „Operace Fortune“ mi jistě nezůstane v paměti velmi dlouho. Ale protože jsem se dobře bavil a mohl jsem snadno přehlédnout slabiny, uděluji solidních… /70%/ ()

Chrustyn

Ritchie opět zkoušející jinou cestu. Více Krycí jméno Uncle než třeba Rozhněvaný muž nebo jakákoliv jiná Ritchiovka a přestože jsem nebyl úplně nadšen, klidně bych mu odklepl příštího Bonda, kterému je operace Fortune až okatě blízko. Standardně zmateně vyprávěné ale střihem i tempem při zemi, víc než bych očekával. Operace Fortune: Ruse de guerre je tak pouze a jen, nenáročná jednohubka, který nikdy nestrhne, zároveň ani neurazí. Jen už si vůbec nepamatuji o co v ní šlo. ()

SeBig

Po naprostých sračkách jako Gentelmani, Aladin a Rozhněvaná pleš konečně něco, co se od Richieho dalo sledovat a fakt mě to i celkem bavilo. Fajn zajímavá, napínavá akce a sympatické obsazení. ()

Marze

Je to zabavny a rychle zapomenutelny spionazni thriller, ktery uspokoji fanousky Guye Ritchieho, Jasona Stathama a Huga Granta. Josit Hartnett hraje dost jalove. Aubrey Plaza je tu jako ozdoba.  Je tu mene akce nez by se dalo ocekavat - vrtulniky se objevi az v zaveru. A take vyvoje postav, takze jsem o ne ani nemel strach. Vypada to, ze se bavili i herci. Natacelo se v turecke Antalyi. Nalada je prijemne starosvetska. Neuvidite nic noveho. Superspiona tradicne vytahnou z dovolene. Tym se dlouho sestavuje. Prepychove prostredi casem omrzi. Netradicni je vyskyt ukrajinske mafie misto ruske. ()

Stanislaus

Po fenomenálních Gentlemanech jsem měl vůči Operaci Fortune možná až příliš vysoká očekávání, nicméně z kina jsem neodcházel zklamán. Ritchieho nejnovější snímek je svižná akční oddychovka na jedno zhlédnutí, u níž jsou sice vidět jisté rezervy na poli scénáře a (černého) humoru, v kině však film hezky utíká a díky pravidelně dávkované akci nestíhá nudit. Bylo fajn vidět po celkem dlouhé době Joshe Hartnetta v akci, hlavními tahouny filmu jsou však krutopřísný Jason Statham a neméně řízný Hugh Grant, kterým podobné role prostě sednou. Film ve výsledku neohromí, ani nepřekvapí, zato ale hravě zabaví a napne - a to se počítá. Slabší čtyři hvězdičky! ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023