Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Jonatána

Oproti jedničce o dost slabší, hlavně mě spíš obtěžovaly písničky, které mi nijak povedené nepřišly. Tedy až na tu "hrncovou" od Noida, ta byla dost dobrá. Dala bych 2,5, což nejde, tak za Veroniku Kubařovou a Ondřeje Vetchého (jak je možné, že ten chlap vypadá tak skvěle, že kdybych nevěděla, jaký je mezi nimi věkový rozdíl, vůbec by mě nenapadlo, jak velký je...) tu půlku přidám.  Krakonošovo tajemství se mi líbilo mnohem víc, za mě měla ČT na Štědrý den nasadit právě to. ()

ANTYCHRYST

Velké ale Velké zklamání.. po naprosto skvělé a legendární jedničce.. hodně studená sprcha.. Písničky tak to byla silná stránka a teď tragédie..Žádná vtipná chytlava nic.. příběh taková slatanina.. Janovicova vypada jak kdyby ji bylo 50 .. jak jsem se těšil tak o to vice jsem zklamán.. viděno o vánoce a celá rodina byla zklamaná z pokračování.. tohle se opravdu nepovedlo 15 % ()

Pulper

Hvězda za Veroniku Kubařovou, na níž mi vadí jen to, že hraje všude, protože stačí, aby se zaculila, ale je navíc dobrá herečka, takže ok. Další za sympatickou princezničku. Jinak nic. A hlavně scénář je blbý, až to není hezké, což je u většiny dnešních pohádek bohužel typické. ()

Robbi

Vzpomněl jsem si na jednu pozapomenutou, ale o to brilantnější monolog Vladimíra Menšíka, který se dostal do střetu se socialistickým zřízením. Když jako holič mydlil nějakého člena StB (což ovšem nevěděl), tak mu říká: "On by ten socialismus nebyl špatnej (kouká, on nic)... nebyl špatnej (kouká, zase nic)... opravdu nebyl špatnej (nic, tak vsadil všechno na jednu kartu)... kdyby ho snad dělali jiný lidi." A v případě druhé Bambitky bychom mohli říci: "Ono by to nebylo špatné, kdyby to bylo o něčem docela jiném." V podstatě vidíme to samé jako před lety, pouze jedna dvě postavy byly nahrazeny jinými. Jinak se dle Jana Wericha "jelo dále kočárem černým podél bílých skal". Proč vymýšlet něco nového, když tu máme zaručený know-how z jedničky, přeplácneme to silně vachrlatým motivem ze slavné písně Pavla Dobeše Něco o lásce a proto lze někdy kolem 26 minuty směle rezignovat na jakoukoli snahu o originalitu, ono to nějak doběhne. Takže to může být pohádka milá, snad i úsměvná, ale o to více zbytečná. ()

Anianna

Vtipná, nekomplikovaná pohádka. Pro děti srozumitelná, s jasně nastaveným dobrem a zlem. Líbivé exteriéry, barevné kostýmy, výborná hudba. Skvělý Vetchý, Lábus, Vladyka, Kubařová a malá Bečková dávají pohádce šmrnc. ()

AgnesDee

V dnešní době rozhodně hezké uvolnění, i když jsem v ní viděla tolik metafor na momentální situaci, že být konspirační teoretik, už bych psala nesmyslné články. Písničky byly teda trochu moc vygradované, až se tam ani moc nehodily (hudebně, texty byly dobré), poselství a humor byli velmi slušné, takže základní metriky pohádky splněny. Jen ta kamera byla v mnoha místech strašně detailní, až mi to přišlo zbytečné a nepříjemné. Mnohem víc by se do některých scén hodily polodetaily nebo polocelky. ()

MartinTerran

Ústřední "dvojice padouchů" opět nezklamali a předvádí opět vtipnou vložku pohádky. Muzikálové zpracování já prostě můžu a samotné písničky jsou hezké. Příběh nic převratného, ale to vůbec nevadí. Herecké (pěvecké) výkony, kostýmy, atd., vše v pořádku. Za mě rozhodně spokojenost. Hodnocení: 83/100. ()

Stejšn

Zase další pohádka, kde se všichni chovají jako dementi :( Strašně nesnáším, když se u filmu musím za tvůrce cítit trapně. ()

Blazkowicz odpad!

Neviděl jsem to celé, asi jen prostřední hodinku, ale stačilo. Jako každý Štědrý večer dojde bratr s děckama na koledu a čumíme na ten největší výplach mozku co zrovna dávají. Radši jakoukoliv starou pohádku a nebo samozřejmě klasiku Sám doma než tento umrtvovač. ()

VojtaMarek00

Blbej scénář plnej trapnejch dialogů prostě nefunguje ani z úst Jiřího Lábuse, který běžně dokáže excelovat v projektech balancujících na samotné hraně snesitelnosti. Pokračování bambitky se svým — i na pohádku — neuvěřitelně cringe humorem (přeřeky jako celulitida-celebrita, ugh) bohužel oxiduje daleko za onou hranou. Navíc nebyla scéna Vetchýho v nátělníku. Kde jsou jako nějaký elementární jistoty? Hudební stránku věci snad ani nebudu komentovat, ještě jsem se z toho nevzpamatoval. Pusťte nám už ty Pelíšky. ()

maoc

Je vlastně skvělé, jak štědrovečerní pohádky dokážou stmelit a pobavit rodinu. Například když si můj třináctiletý syn začal v první písní prozpěvovat Let It Go (máš to, Noide, zapotřebí?), společný smích i s dětmi nad topornymi dialogy nebo texty písní (obzvlášť ta prostřední, seznamovací, s perlami jako 'mluví česky', byla pitomá až úžasně) nebo fakt směšně přepjatými scénami (závěrečné titulky s Klusem snad parodujícím sebe sama). To za těch 1620 Kč ročně stojí. Kdyby Kubařová válela sudy rovnou přes dvě království, snad bych na Kavky ještě poslal stovku darem. ()

Rayen1

Nebejt to zpivany, celkem by to snad i šlo, jelikož by se zkrátila stopáž z hodiny čtyřicet na hodinu deset a to by se dalo už... Jo a Klusovo vystoupení v titulkach bylo strašně trapně vtipný a prkenny.. (btw, nadávka kudla nebylo úplně nejšťastnější volba, pac tu ku*vu tam člověk slyší pořád...). ()

Solverino

Solidní zážitek, palec nahoru! Velmi slabý Klus, celé to stojí na Veronice Kubařové, ta je skvělá a zraje jako víno! ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!