Pojistka smrti

• USA Double Indemnity (více)

Rozjimatel

Strojené -  tak by som charakterizoval to, čo mi na tomto filme najviac vadilo. Scenár nebol vôbec zlý, páčil sa mi rafinovaný plán hlavného hrdinu (Fred MacMurray). Veľmi pekná postava bol jeho šéf, ktorý mal toľko dôvtipu, aby ten zločin odhalil. Čo sa mi už páčilo menej, je spôsob rozprávania celého príbehu, ktorý bol nezáživný a ešte predstaviteľka hlavnej role (Barbara Stanwyck), ktorá by sa žiadala byť neodolateľne zvodná, ale na mňa ani trochu nepôsobila ako nejaká femne fatale. Tým pádom je pre mňa celá zápletka nevierohodná. ()

Jorge-Z

Staré dobré noir krimi od Billyho Wildera. Ještě nikdy jsem neviděl dokonalou vraždu a ani zde tomu není jinak. Vždycky se něco zvrtne. Skvělé. ()

ekomo

Napínavá zajímavá zápletka, skvělí herci, mistrná režie a scénář, to jsou základní poznávací prvky filmů Billyho Wildera. ()

Milky.

Skvělý scénář, výborná režie....a nějaké nedostatky kterých si mé puntičkářské oko všimlo ani nestojí za to abych je tu zmiňoval. Jasná 5* ()

TheKiw

Místo chemie mezi hlavní dvojkou jedno velké NOOP, místo napětí a atmosféry jakbysmet. Asi jsem se narodil moc pozdě. ()

Renfield

Hned úvodní scéna navodí na tento příběh, či vyprávění hlavního hrdiny, tu ideální atmosféru. Postava, o které původně nevíme nic, což netrvá dlouho... kamera ji pronásleduje, je tu jeden z mála širokých interiérových záběrů a detail tváře, pro tento film naopak ten nejčastější záběr. Nejčastější a prakticky nejdůležitější, stačí vzpomenout na výbornou scénu vraždy a detail tváře Phyllis... ten pohled mluví za vše! Barbara Stanwyck je v roli výborná, křehká, přitom velmi nebezpečná. Ale pozadu nezůstávají ani Fred MacMurray (například scény s Lolou), či Edward G. Robinson. Ale dost ke scénám, to by bylo na dlouhý seznam, tedy celkově. První část (řekněme do činu), je plná téměř do detailu dotaženého plánu vraždy, ale též vzájemného sbližování a zdánlivé romantiky. Jako celý film je založena na výborných dialozích, kdy žádný není navíc. Ve druhé části potom nic není tak dokonalé, jak se původně zdálo. Dialogově a hlavně co se tísnivé atmosféry týče, je na tom snad ještě lépe. Nemohu opomenout ještě jednu scénu a to závěrečný rozhovor Neff/Keyes... a konec přesně v tom momentě, ve kterém přijít měl! 85% ()

aLPaC

Další z řady vynikajících noirů, subžánru, který mám velmi rád. Pochválit si zaslouží především fantastická femme fatale Barbara Stanwyck. Plný počet nedám jen kvůli scéně ve vlaku kvůli alibi, protože to bylo velice amatérsky vymyšleno. Billy Wilder mohl zkoušet více vážných filmů, přestože jeho komedie jsou legendární. ()

Salmayo

Můj 2.film od B. Wildera, s kterým se ještě párkrát setkám díky jeho šestici filmů v TOP250! Nevím jestli to nebyl vůbec první film, kde jsme začínali koncem a postupným vyprávěním hl. hrdiny jsme se dostali na "začátek". Vypočítavý hl. hrdina si i přes téměř dokonalý plán nepřišel na svého vedoucího pana Keyese a jeho LITTLE MANa. Phyllis neskutečně chladnokrevná. (eng) ()

Brejlil

Nádhera. Od počátku. Nočním L.A. se klikatě promotá auto až k budově pojišťovací společnosti, vystoupí třicátník a vyvrávorá do své kanceláře. Zapne diktafon a začne zpověď. Idiotský plán a jeho ještě hloupější realizace. Zarputilý, ale otcovský kolega. Femme fatale. Černobílá kamera a dusná atmosféra. "Nikdy by mně nenapadlo, že vražda voní po zimolezu." ()

zdenur

Perfektní atmosféra s obsazením, které jednoznačně vede hlavní dvojice - Walter s výstižnou hláškou za každou větou a Phyllis, která projde dosti znepokojující proměnou. Skvělá zápletka se zajímavým rozuzlením. ()

Tumáš

Perfektně pracující noir, skvělá kamera, špičkové herecké výkony, ale přeci jen čekám na ještě lepší kousek 98% ()

Gastovski

Velmi zdařilé dílko se skvělým Fredem MacMurray, tomu se říká herectví. Zdánlivě bezchybný pojistný podvod, který se však začne měnit v noční můru a s přibývajícími minutami máme o napětí postaráno. Skvělé finále. Vlastně celý film byl skvělý. 4 a půl. ()

jasanka

Výborný film. Od začátku do konce mi děj nedovolil odtrhnout oči od obrazovky. Posledních zhruba třicet minut bylo obzvlášť napínavých. Škoda, že film zatím vidělo tak málo českých diváků. (IMDb - 54. místo) ()