Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Cherubin

Perfektní film, na který se dá kouknout víckrát. Nezapomenutelné hlášky, scénky, postavy...Kromě hlavních třech (Marylin se mi nikdy nelíbila, ale tady jí to jednak sluší a jednak působí přirozeně) bych vzpomenula Psí dečku, ten mafián je neodolatelnej...Dle mého názoru jedna z nejlepších komedií minulého století. ()

lapatata

Rozhodně jedna z nejlepších komedií, které kdy spatřily světlo světa. Marilyn Monroe, ať už si říká kdo chce co chce, měla neopakovatelné charisma. Film by byl skvělý i bez ní, ale ona jej posouvá ještě daleko výš. Velmi vtipné a zábavné. ()

Vig

Dobrý nápad, obdivuhodné výkony a hezké kostýmy, nápaditá hudba, ale to je asi vše. Každý zde zmiňuje úžasný humor, ale zas tak jsem se nesmála - nevím jestli jsem hold namlsaná, nebo se prostě nemusím ČB filmy, ale každý máme prostě vkus jiný. ()

M+M

Vynikající komedie,kterou jsem viděl snad pětkrát a jsem si jist,že když se podívám znovu,tak se výborně pobavím. Výborné herecké obsaszení bez kterého by film asi nebyl tak úspěšný.Pro mně skvělá podívaná. ()

Chlo0opek

Na tak slavný film prostě člověk musí mít větší nároky než na jiné filmy. Bohužel, film, kterej je postavenej jen na tom, že tam je slavná MM, u mě prostě neuspěje bez nějakého děje. Když to porovnám např. s Pošťákem, kterej zvoní dvakrát - nebe a dudy. Nebudu prostě dávat dobré hodnocení jen za to, že je to u mnoha lidí slavnej film... ()

J!b

Ani tak se mi nevybaví Marylin Monroe, ale gumový ksicht nápadníka Jacka Lemmona (nebo to byl Tony Curtis?) na konci filmu. ()

ste

Nestárnoucí klasika. Hlášky jsou vypilované, mezi herci to jiskří a děj je svižný. Jen se vyhněte novému dabingu (tuším že z Novy). ()

LOVE VOLE

Já ji mám jako absolutní jedničku, vynikající hlášky, výborné herecké obsazení a fantastický český dabing! Jen musím doplnit, ten první dabing, který byl k slyšení na ČT, novější dabing mě totálně zklamal, mnohé kultovní hlášky byly hodně změněny a vůbec nevyzněly. Nikdo a nic asi není dokonalé, ale tady já jsem spokojen a podle mě je tento film dokonalý. ()

ajfelka

Výborná komedie, která se neomrzí, skvělá ústřední trojice Sugar, Josefína a Dafné, skvělé slovní šílenosti ("Vodní pólo? Není to nebezpečné?" "Samozřejmě, už jsem pod sebou utopil dva koně."), ale i taneční kreace Jacka Lemmona a Osgooda Fieldinga. Vše završeno větou Nikdo není dokonalý. Tato komedie ovšem dokonalá je! A k dokonalosti ji největší měrou dovádí právě Jack Lemmon. ()

Peenugirl

Vyše päťdesiat ročný film! Videla som ho aspoň desaťkrát a rozosmieva ma vždy. Je to kultový snímok a evergreen, najmä vďaka skvelému Tonymu Curtisovi a Jackovi Lemmonovi.... Sú to skvelé ženy :) ()

Linsang

Tenhle film prostě nemůžete nemilovat. Sexbomba Marilyn je mi celkem ukradená a myslím, že by její roli mohla se stejným úspěchem hrát jakákoliv jiná herečka, ale dvojka Curtis - Lemmon je prostě nenahraditelná. Hollywoodská klasika, která snad nikdy nezestárne. Oblíbená scéna - všechny s Daphne a Osgoodem :-) ()

Rassyna

I'm a man! Well, nobody's perfect! Naprostá klasika, která se mi nikdy neokouká a to díky bravurnímu Jacku Lemmonovi a Tony Curtisovi. Především Lemmon a jeho námluvy milionářem Osgoodem mě vždycky spolehlivě rozesmějí. MM tuhle falešnou ženskou dvojku perfektně doplňuje jako naivní zpěvačka Sugar. ()

ragtime

Klasika komédie. Čo iné sa dá k tomuto povedať? Odporúčam si film pozrieť znovu po zhliadnutí My Week With Marilyn. Dodá to tomu úplne iný level. ()

Mr.Hackels

Konečně jsem se dokopal to skouknout celé. A stálo to za to. Vždycky jsem v tv viděl jen útržky. Bylo to vtipné, ale zas ne tolik abych se smál celou dobu. Některé vtípky jsou trošku slabší. Oba hlavní muzikanti byli super. Marilyn Monroe byla opravdu kočka a tady mi jako roztomilá (s prominutím) blbka opravdu sedla do role. Navíc ten borec Joe E. Brown, ten má snad větší úsměv než Lucka Bílá. No dodal tomu mnohem víc humoru + jeho nesmrtelná hláška na závěr. 80% ()

stepma

To ještě Amerika uměla dát světu pořádnou komedii, gangsteři fandili italské opeře a pohřební služba za něco stála. Josefína a Dafné vždycky budou moje oblíbenkyně! Filmová klasika. 95% ()

pogoman77

Nejlegračnější na tomto filmu není nikdo s postav, ani žádná se situací, ale kontrabas, který váží asi dvacet deka (a já ho chci.) ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu