Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

PanNafka

Že bych si potrhal bránici smíchy, to říct nemůžu, ale rozhodně je to zábavný film, na který mě bavilo se dívat. Vzhledem k roku vzniku je to film jistě nadprůměrný. ()

artcha

Existují jen dva hudební nástroje, které ve mně vzbudily platonický zájem o hudbu: suzafon ze Čtyři vraždy stačí, drahoušku a ukulele z Někdo to rád horké.... a "pozdravujte jaCHtu!" ()

kuri-noha

Přijde mi moc kabaretní, navíc zas taková švanda to není. Každopádně je to parádní film, který by nikdo neměl minout. ()

odella4

Tenhle film jsem videla snad milionkrat a cim casteji ho vidim, tim vic se tesim na oblibene sceny a vsimam si detailu a skrytych vtipu v genialnim scenari. Na nem a taky na grimasach Jacka Lemmona pro me tenhle film stoji, bozska MM hraje sice naivku ale jeji krasa me nikdy neprestane udivovat. Evergreen, jenz budu poustet svym detem. ()

james11

Po filmu Můj týden s Marylin sem se rozhodl, že bych se na nějaký film s ní mohl asi podívat. Začal jsem tedy s jejím (snad) nejlepším ale rozhodně nejznámějším filmem. Sice tenhle film není především o MM, ale i přestože je tenhle film přes padesát let starý, asi chápu, co na té Marylin bylo. Přestože uznávám staří filmu a jsem proto v hodnocení mírnější, na plných pět hvězd to úplně nevidím, ale čtyři hvězdičky to má více než zaslouženě. ()

Gamine

Je to plné takových jemných vtipů, u kterých se skoro chce usmát, ale jako celek to nebylo špatné.. bavily mě změny "rolí" Tonyho Curtise. ()

Dr.dogous

Scénář 4 režie 5 herci 5 výprava 3 celkem 17 hodnocení 85 %Jak zblbnout blondýnu?. Ale taková už se rodí Lišku za krkem, jaguára v garáži, tygra v posteli a vola na služební cestě… ()

the_weaver

Niekto to rád horúce, niekto nevinne romantické a niekto situačne vtipné. A v tomto filme sa ušlo všetkým. A výborne to funguje i po 60 rokoch. Zrejme jeden z najlepších filmov pre páry, aký kedy vznikol.↵  Najlepšie scény sú jednoznačne tie so Sugar a Joe(sephine), Marylin sa pre túto rolu neodolateľnej naivky narodila a Tony Curtis jej so šarmom odoláva. Pobaví aj kongres mafiánov či vzájomné prekáranie sa oboch hudobníkov. ()

Jarray

Velice starý, ale také zábavný film s Marilyn Monroe v roli rozkošné Sugar obletované dvěma muzikanty komicky převlečenými za děvčata. ()

baron156

Oscarový trhák s krásnou Marilyn Monroe. Jozefína a Dafné mě pobaví vždycky. Kostýmové scény jsou dokonalé. „Já jsem chlap. To nevadí, nikdo není dokonalý." Ano, nikdo není dokonalý, ale tenhle film ano. Zapojit do toho mafiány a honičky se střelbou s něžným humorem, který ani po tolika letech neztrácí šmrnc. "Jestli nás postřílí, tak nás odvezou do ženské márnice, tam nás svléknou a já se hanbou propadnu." Prostě perla mezi hollywoodskými filmy. ()

4848

Co je na tom filmu tak výjimečného nevím,Marilyn byla jen ubohá fetačka a alkoholička žádná herečka nechápu co na ní všichni mají. ()

MichaelF

Skvělá komedie a parodie! Vždy, když jsem viděl slečnu Pusinku, mi málem vypadli oči z důlků. Opravdu nádherná bytost...zpět k filmu. Kulisy fantastické, hodí se to k té gangsterské atmosféře. Moc se mi na tom všem líbila Marylin Monroe, ze které prostě nejde spustit zrak. Prostě filmová klasika. Doporučuji všem lidem, protože tohle prostě musí zbožňovat každý. Nebo teda asi ne každý. Ale určitě více než tři čtvrtina populace. ()

LucillaP

Tohle je prostě srdcovka, na kterou se vždycky ráda podívám. Zásluhu na tom mají nejen vynikající Lemmon/Curtis, skvěle načasované a trefné vtipy a dialogy, ale i fantastický český dabing. Jsou filmy, které si raději pustím s dabingem. I po desítkách let tenhle film funguje a právem patří ke klasikám žánru. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu