Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Joppo88

Komédia, ktorá si udrží svoj lesk aj po viac ako 50-tich rokoch, si nezaslúži nič iné ako päť hviezd! Skvelý scenár, skvelá hudba a nádherná Marilyn Monroe! Je mi hneď jasný pôvod legiend o úžastnej Marilyn... Navyše "Jozefína a Dafne" sršali vtipom (už len tým ako vyzerali) a tak to mám rád! Nemám nič, čo by som vytýkal. ()

chrispe

,,Nikdo není dokonalý." Tony Curtis a Jack Lemmon jsou prostě úžasní. Jeden s úsměvem od ucha k uchu, druhý jako by měl věčně ty rty našpulený a oba jsou dámy k nakousnutí. Škoda jen, že jim to ta Marilyn hrající tupoučkou násosku Sugar kapku kazí. ()

Torgal

Naozaj som nečakal, že sa tak dobre zabavím. Z filmu sála úžasná energia a lavína humorných situácii je nezastaviteľná. Za polstoročie ten film v podstate vôbec nezostarol, režijne je stále na výši a herecky tiež. Jediná škoda pre ten film je, že komédie si u mňa na plné hodnotenie siahnu len veľmi zriedka, a aj tu mi k nemu niečo nedefinovateľné chýbalo. 8+/10 ()

Jakubik

Dnes již klasika.Obsazené dobrými herci a super zábava. Netřeba delších komentářů. Svojí cílovou skupinu si to najde. Někteří se na to koukají, protože si to pamatujou z dětsví. Další se na to koukají s tím, že tam hraje Marylin a někdo se se na to koukne jen tak aby zjistil co dříve frčelo… ()

Nail

Komedie je to průměrná, vše vyzdvihují hlavní postavy Tony Curtis, Jack Lemmon a hlavně půvabná Marilyn Monroe se svým "pupipupidu" a svou vizáží. ()

tranquill

Crazy převleková klasika. Curtis, Lemmon a Monroe je trojka k popukání a spolu s výborným dabingem si člověk film užívá. ()

vera27

Konečně už chápu proč je tahle komedie tak úspěšná a oblíbená. Jedná se o hollywoodskou klasiku, a zábavnější komedii by si moh obyčejný smrtelník jen těžko přát. Tahle komedie se nyní bezpochyby řadí do mých nejoblíbenějších. Marilyn Monroe v roli naivní blondýnky Sugar Cane a Tony Curtis s Jackem Lemmonem byli naprosto dokonalí. Když si vybavím některé scény s Josefinou a Dafne musím se začít smát. Nejlepší je pro mě scéna ve vlaku, mejdan na sedmičce a Dafne se starým milionářem :D ()

P. J. D.

Vtipné, neotřelé a přesto i skvělé. Jsem rád, že jsem na tento kousek náhodou v televizi narazil. Navíc, když se jedná dnes už o kultovní klasu. Kdo přímo žere inteligentní humor starých amerických filmů z období chaplinovek si přijde na své. Pět z pěti. Btw. skvělá pointa na závěru filmu. ()

Ozzy2

Nejpřeceňovanější film všech dob,narkomanka a zlatokopka MM,totální nesmysl,jen blbá blondýna by nepoznala přestrojené chlapy.prostě jsem ten film poprvé viděl někdy před 40 lety,teď nedávno jsem to opět zkusil a kromě pár vtipů mě to vůbec,ale vůbec nebavilo. ()

Deb

Tenhle film miluju. Skvělá komedie. Marylin Monroe je výborná a její hlášky mě dostanou pokaždý.. Tony Curtis a Jack Lemmon jsou jako ženské taky báječní. ()

kilobyte

Obsahuje nejlepší návod na svádění ženy a to: Svádět ženu tak, aby si myslela, že svádí ona vás. Bohužel k tomu ale potřebujete mít vzhled jako Tony Curtis, což moc mužů asi nemá. "Vodní polo?Není to nebezpečné? Jistě, utopil jsem pod sebou již 2 koně." ()

dalziel

Kedysi to dávali v telke častejšie. Možno až pri často. Sam by som si to asi nikdy len tak sám od seba nepustil. ()

HawkeyP

Kvalitní scénář plný vtipných a napínavých scén, výborní herci v čele s Curtisem a Lemmonem, jako vždy nadprůměrná režie Billyho Wildera a krásná Marilyn Monroeová. Co si přát víc? :-) ()

arkie

Jedna z mála klasických čierno-bielych komédii, nad ktorými sa dobre zabavíte. Klasika medzi komédiami typu - chlapi hrajú v ženských šatách. ()

Zevon

Je to pitomé až na půdu. Ale Jack Lemon a Tony Curtis jsou skutečné hvězdy a Marilyn je opravdu kus. Na film je třeba malinko nadhledu, v současnosti by takovéto otřepané vtípky asi nic moc díru neudělaly. Zajímavý je však situační humor, se kterým postavy berou svůj životní úděl. Zatímco ve zprávách dnešní doby slyšíte hořekující slepice, jak jim chtějí zrušit kanceláře a "co s námi teďka bude?", tady je v podstatě vidět, jak byli lidé zvyklí se starat a ne čekat, až jim stát přisune talíř, aby nějaký prolhanec získal volební hlasy. Ne že by mi tehdejší krize chyběla, ale doba bez mobilů a smradu z výfuků a Paroubka by nebyla vůbec špatná. A taky bych si moc rád vsadil na "Žížnivou čáru". ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu