Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

Everyone

Ve filmu nejvíce zaujali exoti. Některé scény byly napsány velmi dobře se snahou o hláškování. Zbytek stopáže tyto silnější epizody sterilně slepuje. Celkově tomu tomu chyběla lehkost a jiskra. Snaha o nadhled byla, ale výsledek je vidno dle celkové hodnocení 50% od 2000 hlasujících. Herecké obsazení dobré (téměř všichni herci mě baví individuálně nejen ve svých rolích, ale jako lidi), námět také. ()

Olík

Herci, kteří nemají co hrát anebo jak zkrotit tygra těsným obětím. Zřejmě černá krimikomedie, která působí jako by si divadelní dialogy vyrazili do celovečerního filmu na výlet. Za mne tam toho teda moc nefunguje. Ani příběh jako celek, ani jeho jednotlivé linie, ani postavy, ani humor a nakonec ani ta párová terapie. Myslím, že zůstaneme u Teorie tygra, protože ani Teroristkou ani tímto kurzem mne Radek Bajgar moc nepřesvědčil. ()

Rathalos

Velmi vydarena ceska komedia so skvelym hereckym obsadenim,v ktorom najviac bodovala Ivana Uhlirova,ktora pefektne zahrala autistku,ale aj postava Lukasa Latinaka s tymi smiesnymi fuzami ako takeho je*ka,cakal by som aj vyssie hodnotenie od ludi na tento film,ale to chcem asi vela,cize to moje bude pat-hviezdickove...:-) ()

Ben Nevis

Cení se nápad, ale jinak je film ochutnávka všeho možného. Včetně naprosto zbytečné role Bartošky, který na stará kolena končí jako trafikantka Bohdalová. Příliš mnoho postav nedává šanci nic rozvinout do hloubky. Na druhou stranu se v tom leckdo asi poznal. Humor je vcelku inteligentní a nevtíravý. ()

Lyžař

Prijemna sonda do vsemoznych druhu chovani k sobe ve vztahu. Kdo se tam nekde nepoznal, asi jeste nebyl ve vztahu :-D a to vse s milou vysetrovaci dvojici a mozna az trochu rychlym zaverem.. ()

Ema57

Dá se objetí, jeho intenzita a délka správně nastavit tak, aby oba partneři byli spokojení? Je to jen iluze, které chceme věřit a na které se dá vydělat, když máte odvahu a pardon, i drzost? Film Kurz manželské touhy vidí naštěstí takové koučování v nadsázce. I když charismatický kouč v podání Vojty Kotka je tak přesvědčivý, že mu lze uvěřit, že ví, jak na to. I když....? Skvěle obsazený film a kromě svého favorita, vtipného glosátora v podobě pana Bartošky bych ráda pochválila neokoukaný a svěží projev Ivany Uhlířové. ()

Rockerman

Tohle se Radku Bajgarovi nepovedlo. Zatímco Teorie tygra, ale i Teroristka měly zajímavý příběh, tady je to jen velká nuda. Kriminální zápletka tomu moc nepomohla a tak zbylo jen pár světlých míst v šedi bezduchých dialogů. ()

Razzor_82

"Testosteron je svině!" Vztahová komedie se zbytečnými postavami, které tam působí jako křoví. Vlažné na vtip i emoce. 4/10 ()

tranquill

"Otázka je, kde končí obětí a začíná vražda?" Nic moc jsem neočekával, dle zdejšího hodnocení, takže jsem byl mile překvapen. Vtipná komedie s výbornými hláškami. "Co to děláš? .. Nic. Šetřím tvůj pluh!" ()

Oonika

Trochu bizár, ale ve světě českých romantických komedií konečně něco trochu neotřelého. Některé linie příběhu mě hodně bavily. ()

rublik05 odpad!

Česká kinematografie je zase bohatší o další hloupou, trapnou a nevtipnou rádoby komedii, kterou nezachraňují ani jindy vcelku snesitelní herci, kteří zde z kdovíjakého důvodu strašně přehrávají a není zde jediná postava, která by byla alespoň trochu sympatická. Příběh se snaží být komedií, kriminálkou a vztahovým dramatem zároveň, pochopitelně je z toho nakonec taková nepovedená a přihlouplá směsice nedávající absolutně žádný smysl. Naprosto zbytečně ztracených devadesát minut života. Nemám co hodnotit, utrpení. 0/10. ()

E lan

Viděl jsem v poslední době mnoho špatných českých filmů a proto jsem se na tento počin díval jen s malým očekáváním. A možná to tak bylo dobře. Vlastně to byla docela dobře strávená hodina a půl. Příběh originální, ne nijak skvělý, ale zajímavý. Herecké výkony odpovídající dnešnímu průměru a na závěr docela hezká atmosféra. Takže dá se, není to zlé. ()

Likan7 odpad!

Teorii tygra mám moc rád, ale Teroristku jsem už protrpěl. To jsem ale ještě nevěděl, že mě Bajgar vezme na kurz manželské touhy. Do naprosto nefunkčního filmu, kde fakt není NIC. Šílený detektivní případ se střídá se vztahovými problémy lidí, který chce člověk za 10 minut zastřelit. Co z toho pak může vyjít? ()

VeeDee

Nechápu to nízké hodnocení. Mě film tedy moc sednul. Asi jsem cílová skupina. Podle mě parádní úsměvná komedie. Když všechno budete brát s nadhledem, rozhodně se pobavíte. ()

matysek2425

Úsměvná pohoda na nedělní večer s výbornou hereckou obsadou, proč ne? Ale nic víc. Edit: hodně moc mě bavila paní Ivana Uhlířová ()

pushover

Tak trochu krimi černá komedie z které výrazně vystupují postavy dvojice vyšetřovatelů (Plodková, Holub), autistické asistentky (výborná Uhlířová) a samozvaného guru (čím dál lepší Kotek). ()