Reklama

Reklama

Národ sobě - kultura tobě

(koncert)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Přímý přenos unikátního multižánrového koncertu z Národního divadla, jehož cílem je zkrátit čekání na restart živé kulturní scény po dlouhé pauze. Iniciátorem akce je Metronome Festival... Představitelé různých uměleckých profesí plní svou společenskou roli především tím, že přinášejí lidem zážitky, radost a zábavu. V současné době to ale bohužel nejde dle nejideálnějších představ. Celá řada hudebníků, zpěváků, herců, tanečníků a dalších profesionálů z kulturní oblasti se proto rozhodla přijít s iniciativou, kterou by pomohla svým spoluobčanům neklesat na mysli v nynějším krizovém období, kdy zažíváme dlouhou pauzu v živé kulturní scéně. Z nejvýznamnější kolébky české kultury – Národního divadla – proto přinášíme přímý přenos ojedinělého koncertu, v jehož rámci vystoupí desítky účinkujících v neobvyklých kolaboracích. Například Mig 21, Meky Žbirka, PSH, Orchestr opery Národního divadla, Monkey Business, Václav Neckář, Klára Vytisková, 7krát3, Noisy Pots, Ondřej Ruml, DJ Roxtar, Michal Prokop, Ivan Hlas, Wohnout, Cirk La Putyka, The Atavists, Ota Klempíř, Poletíme?, Jana Kratochvílová, Lovesongs Orchestra a řada dalších. Národním divadlem bude provázet moderátorská dvojice z divadla VOSTO5 – Ondřej Cihlář a Petr Prokop. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná záležitost. Ano, byly tam slabší momenty, moderátoři se snažili, ale bylo to chvilkami slabší, nicméně jednalo se o přímý přenos, navíc víme, jak se teď rok v kultuře nepracuje, čili odpouštím a všechny zúčastněné jsem viděla moc ráda! Kromě velkých jmen mě osobně potěšila nádherná skladba Mirka Kemela: "Za naší stodolou" a luxusní básnička Davida Vávry. Celkově vynikající a děkuji. ...pochopitelně člověku bylo místy ještě víc na hovno, protože kdy to a hlavně ať už to skončí! "Za naší stodolou v louži koupe se Bůh..." ()

castor 

všechny recenze uživatele

Velmi slušný multižánrový koncert Národ sobě - kultura tobě, který měl podpořit tuzemský umělecký život umlčený koronavirem. Skvělý zvuk, fajn prolínání žánrů a výteční Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Beata Hlavenková, Lenka Dusilová,Ondřej Ruml, Bára Poláková… Navíc mnohé průměrnější skladby vytáhl nahoru Orchestr Národního divadla. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Sakra...díky moc! Skvělý zvuk mě v některých chvílích dostával do jiného světa...úvodní Amerika s orchestrem, Barbora Poláková s Bártou či Načeva a Lenka Dusilová...naprostá nádhera. Humorná dvojice moderátorů na úrovni, politicky nepřesolené a hudebně skutečně skvělé, důstojně moderní, i když ve dvou případech pro mě trochu kvalitativně skřípající, celkově výborné a jako třešnička Morcheeba nebo úžasná Laterna Magika...byl to velmi zábavný sobotní večer... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velká multižánrová událost, připomínající význam takových vystoupení. Jako by nestačila samotná pestrá nabídka více i méně provařených jmen, rozhodli se dramaturgové večera na scénu ještě přivádět různá velmi netypická, ale vlastně pokaždé působivá spojení (nikdy by mě nenapadlo, že budu tak nadšený z duetu Pavla Šporcla a beatboxera nebo z předehry ke Carmen mixované DJ Rockstarem), program postupně velmi mazaně překlopit z "masovky" do "alternativy" a ukazovat/dokazovat, že kultura nemá limity. Skvělé. Ano, bez moderátorů (bez takových rozhodně) bych se obešel, ale zážitku to neubralo, až jsem se divil, jak rychle mohou uběhnout necelé čtyři hodiny, když je nač se dívat a co poslouchat. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dobře, současnou popovou scénu nesleduji, takže se dá říci, že mladší polovinu účinkujících jsem převážně neznal. Nejzábavnější mi přišlo medley v provedení dua Ondřej Gregor Brzobohatý a Ondřej Ruml a hned za ním skvěle obsazená a hravá verze Nafrněné Báry Polákové. Orchestr ND vylepšil kdejakou průměrnou skladbu, spojení s klasickým baletem ale moc nefungovalo (ani v případě PSH). Za nejzajímavější hudební fúze považuji emotivní píseň dvojice Bára Poláková a Dan Bárta, spojení orchestru hrajícího předehru Bizetovy opery Carmen spolu s DJ Roxtarem, Clarinet Factory s tanečnicí moderního výrazového tance a houslistu Pavla Šporcla s beatboxerem. Moderátoři se snažili a jejich humor šel přežít. Celkový dojem spíše slušný, s ohledem na náročnost akce své hodnocení hvězdičkově zaokrouhluji nahoru. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama