Reklama

Reklama

Národ sobě - kultura tobě

(koncert)
Hudební
Česko, 2021, 218 min

Obsahy(1)

Přímý přenos unikátního multižánrového koncertu z Národního divadla, jehož cílem je zkrátit čekání na restart živé kulturní scény po dlouhé pauze. Iniciátorem akce je Metronome Festival... Představitelé různých uměleckých profesí plní svou společenskou roli především tím, že přinášejí lidem zážitky, radost a zábavu. V současné době to ale bohužel nejde dle nejideálnějších představ. Celá řada hudebníků, zpěváků, herců, tanečníků a dalších profesionálů z kulturní oblasti se proto rozhodla přijít s iniciativou, kterou by pomohla svým spoluobčanům neklesat na mysli v nynějším krizovém období, kdy zažíváme dlouhou pauzu v živé kulturní scéně. Z nejvýznamnější kolébky české kultury – Národního divadla – proto přinášíme přímý přenos ojedinělého koncertu, v jehož rámci vystoupí desítky účinkujících v neobvyklých kolaboracích. Například Mig 21, Meky Žbirka, PSH, Orchestr opery Národního divadla, Monkey Business, Václav Neckář, Klára Vytisková, 7krát3, Noisy Pots, Ondřej Ruml, DJ Roxtar, Michal Prokop, Ivan Hlas, Wohnout, Cirk La Putyka, The Atavists, Ota Klempíř, Poletíme?, Jana Kratochvílová, Lovesongs Orchestra a řada dalších. Národním divadlem bude provázet moderátorská dvojice z divadla VOSTO5 – Ondřej Cihlář a Petr Prokop. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná záležitost. Ano, byly tam slabší momenty, moderátoři se snažili, ale bylo to chvilkami slabší, nicméně jednalo se o přímý přenos, navíc víme, jak se teď rok v kultuře nepracuje, čili odpouštím a všechny zúčastněné jsem viděla moc ráda! Kromě velkých jmen mě osobně potěšila nádherná skladba Mirka Kemela: "Za naší stodolou" a luxusní básnička Davida Vávry. Celkově vynikající a děkuji. ...pochopitelně člověku bylo místy ještě víc na hovno, protože kdy to a hlavně ať už to skončí! "Za naší stodolou v louži koupe se Bůh..." ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Sakra...díky moc! Skvělý zvuk mě v některých chvílích dostával do jiného světa...úvodní Amerika s orchestrem, Barbora Poláková s Bártou, Mig21 či Načeva a Lenka Dusilová...naprostá nádhera. Humorná dvojice moderátorů na úrovni, politicky nepřesolené a hudebně skutečně skvělé, důstojně moderní, i když ve dvou případech pro mě trochu kvalitativně skřípající, celkově výborné a jako třešnička Morcheeba nebo úžasná Laterna Magika...byl to velmi zábavný sobotní večer... ()

Reklama

topi80 odpad!

všechny recenze uživatele

Především netuším, co má mít tato taškařice za smysl, kromě toho, aby si naši prominentní umělci udrželi PR a ukázali se zase na obrazovce. A každá záminka se k tomu hodí. Výsledkem je tedy koktejl, ve kterém křepčí nejprovařenější ksichty českého šoubyznysu (samozřejmě samí prověření s žádoucími politickými názory), na které už má člověk opravdu alergii, trapné moderování a tradičně příšerné nazvučení. Příště, když už to musí být, bude lepší vysílat videoklipy. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Hladivě sametový hlas Vojty Dyka v songu Milion Lives, nádherná verze písně Nafrněná v podání Barbory Polákové a jejích soukmenovkyň, pohodový duet Václava Neckáře s Thomem Artwayem, spojení famózního houslisty Pavla Šporcla a uznávaného beatboxera Jara Cossigy, parádní medley Ondřeje Rumla za klavírního doprovodu Ondřeje Gregora Brzobohatého, energií nabití Monkey Business s Annou Fialovou a klávesákem Ondřejem Pivcem... To je jen nepatrný zlomek báječných vystoupení, které bych si vychutnala nejraději naživo. Ovšem vzhledem k aktuální situaci patří můj velký dík České televizi a všem zúčastněným alespoň za zprostředkování krásného hudebního zážitku. Malou výhradu mám pouze k moderátorům večera, kteří mohli být distingovanější. (85%) ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Měl jsem velké obavy ohledně toho, jestli někteří vystupující (Koller, Dusilová...) nepojmou akci jako prezentaci ke svým politickým názorům, ale naštěstí se tak nestalo, a většina účinkujících opravdu vypadala, že je natěšená, že si zas po delší době může užít pořádně vystoupení. Od maximálního hodnocení mě pak tedy odrazuje hlavně extrémní délka, kdy tři a půl hodiny byli prostě moc. Co se týče výběru interpretů, tak první cca dvě hodiny byli naprostá pop klasika, na kterou asi čekala většina lidí, Chinaski, MIG21, Lucie, Neckář.... Tady se jelo dle zažitých pořádků, a v rámci této kategorie vybrány velmi dobré varianty, vyjma naprosto příšerného vystoupení Kapitána Dema, to fakt nechápu, co mělo znamenat... Podobným úletem pak byla ještě Jana Kratochvílová, kde se taky o zpěvu nedá vůbec mluvit. Druhá půlka už se pak žánrově dost posunula, věci jako Lenka Dusilová už jdou dost mimo mě, ale chápu, že se tvůrci snažili dát prostor všem žánrům, a nikomu se prostě nelíbí všechno. Obecně velký respekt za to, že se to jelo celé živě. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama