Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

FrankMarx

Neuvěřitelná pitomost - výměna obličejů, ale přehlídnu-li tento fakt, tak se jedná o nadprůměrný film, který mě ale moc neoslovil ()

grissword

Ano,,tak tenhle film je pro mě definicí akčního žánru, vybroušený akční styl, geniální zápletka, zpomalovačky, střih přesně tam, kde má být. John Woo natočil svůj životní film. Scény přestřelek jsou přímo nadčasové a podání obou hlavních představitelů obdivuhodné. Představte si,,že byste byli v kůži Nicolase Cagea, právě ve chvíli, kdy zjistíte, že se z věznice asi už nedostanete,,jen s té předsatvy se hroutím v beznaděj při pomyšlení o nynějších možnostech Travolty. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů-*._ ()

Profík

Skvělý, dobře zahraný akční film s chytrou zápletkou. Nejlepší Cageův výkon v akčním filmu, skvělý Travolta v obou polohách. ()

mezonek

Opravdu povedený kousek. Nemám k tomu moc co říct ale opravdu jsem u toho strávil večer a nenapadlo mě odtrhnout se. Film má dokonalou myšlenku a Cage vs Travolta je povedený výběr. 90% ()

masasour

Opravdu dobře zrežírovaný akční film, s originální zápletkou, dobrými herci a dokonalou akcí. Na svou dobu opravdu povedený film, s hvězdným obsazením. Dva soupeři, kteří se na vzájem nesnášejí a nejratši by ten druhého zabil. Je to film u kterého se ani trochu nebudete nudit a proto si zaslouží 92%. Hláška.............................................................. ,,Nevím, jestli se mi víc hnusí obličej nebo tvoje tělo. Rád si zapíchám s tvou ženou, ale předtím to bylo lepší, ne? Vrátíme to zpátky? Nemůžeš mi vrátit, cos mi vzal. Dobře. Plán B: Prostě se zabijeme". ()

Galactic7

Cage tváří v tvář Travoltovi a to vše pod taktovkou mistra akce Johna Woo. Nechybí ani klasický režisérův podpis v podání bílých holubic. Naprostá bomba, co se týče akčních thrillerů. ()

9HK

Jedno z nejlepších akčních dramat...Fantastický Travolta s Cagem jsou neuvěřitělně uvěřitelný.. ()

HRom99

Trochu dosť bizarná výmena tvárí hlavných postáv. Scenár však zvláda túto bizarnosť celkom slušne. Čomu sa však dá uveriť ešte ťažšie sú tie nekonečné súboje, pri ktorých všetko vybuchuje a umierajú všetci dookola, len naši hrdinovia prežívajú až do úplného konca príbehu. Herecké výkony však treba pochváliť, boli naozaj pekné. Aj ďalšie filmové momenty tento film jasne oddeľujú od záplavy komerčných akčákov. Takže, ani nechválim ani nezatracujem. Je to celkom slušných 60%. ()

Avventurato

Pomineme-li hned na začátku, že taková operace by nešla udělat tak je to celkem slušný nápad. S filmem by si šlo určitě víc pohrát a dotáhnout to o mnoho procent dál. Herecké výkony byly slabé. Celým filmem nás provádí trapné hlazení po tváři. To mi přišlo tak umělé násilné, že mě to vždy rozhodilo z děje. Travolta zářil samozřejmě nejvíc. ()

Tomcat Tom

Pro me nostalgicky snimek z detstvi, kdy jsem jeste moc nechapal o co jde. Kdyz jsem ho videl po sedmapadesate, pochopil jsem. Nejlepsi Woo, a nejlepsi akcni snimek devadesatych let. Je skvele videt jak si Cage a Travolta uzivali v obou rolich, a sedne jim to neskutecne. Absolutne vymazlena hudba, a tolik "signature scen" jako v zadnem jinem filmu (Troy vystup z auta, prestrelky, veznice, honicka na clunech) Neskutecna jizda ve velkem, v podani mistra Woo. Bravo! P.S - Pokud se bojite ceskeho dabingu, nebojte se, je jeden z nejlepsich. ()

nocnimura

"Kdybych ti měl poslat květiny, kam bych...teda chci říct, kdybych ti dovolil abys mi cucala jazyk, byla bys mi vděčná ?" ()

WIK

Film je zbytečně dlouhý, má nesmyslnou a nevěrohodnou zápletku, šílené akční scény (některé z nich mi připomněly scény ze Žhavých výstřelů, obzvlášť když hlavní hrdina několikrát prchá pod palbou ze samopalů a všechny kulky se mu zázrakem vyhnou), snad jedině mě zaujal Travolta v roli padoucha. Tomuhle filmu se příště zdaleka vyhnu. ()

Lucie505

Skvělé akční sci-fi! Policista Sean Archer se nechá naverbovat do šílené špionáže, a hajzlík Castor Troy se probudí z komatu, a využije co se mu nabízí. Letitou touhu po pomstě střídají pocity bezmoci. Archer se ale nevzdává, a s tváří Castora Troye utíká z vězení... Perfektní scény (malý Adam se sluchátky s jeho oblíbenou hudbou sleduje zásah FBI, pak moment v kostele, kdy na sebe Archer a Troy míří, a zpoza rohů se vynořují ostatní vedlejší hrdinové, kteří se za ně (nevědomky samozřejmě obráceně ) staví, a nebo když na sebe oba muži míří přes zrcadlo!). Kvalitní herecké výkony, kdy vidíme oba dva herce v roli klaďase i záporáka. Dobrý námět ze kterého tvůrci vytěžili maximum. Klobouk dolů všem co se na filmu podíleli! ()

Vaclav007

Chvílema jsem měl zmatek kdo je kdo, ale když už jsem se v tom zorientoval, nemohl jsem se odtrhnout od akčních scén. Dobrý nápad a herecké obsazení, z toho udělalo hodně kvalitní film. ()

padlar

Zajímavá zápletka. K tomu výborně zahrané obě hlavní postavy. Jak Travolta, tak Cage, zvládli kladné i záporné party na výbornou. I když, nejvíce se mi asi líbil Travolta jako Castor Trye. ()

Eclipsis___

Heslovite - Originálny dej, skvele zahrané hlavné postavy(Hlavne Travolta ma veľmi milo prekvapil, nakoľko Cage-ove kvality som už poznal), vizuálny skvost (na tú dobu), dychberúca akcia. 100%, takto má vyzerať dobrý akčný film. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage