poster

Tváří v tvář

 • USA

  Face/Off

 • Slovensko

  Tvár toho druhého

 • Slovensko

  Tvárou v tvár

Akční / Thriller / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  *****

  Nejlepší americký film Johna Woo. Dva protivníci, kteří si v průběhu filmu vymění identitu - to neuvidíte v každém druhém akčním filmu. Originální zápletka a dokonalé zpracování, především po té vizuální stránce. Jediný jeho film natočený v Americe, který se celý nese v duchu jeho nezaměnitelné hongkongské akce. Zběsilá akční jízda a pro mne nejlepší akční film hned po Skále.(11.6.2002)

 • JohnnyD
  ****

  Možno je škoda, kedy film vznikol. Vznikol medzi obdobím poctivých béčok, ktoré sa na nič nehrajú (80s) a medzi áčkovými akčnými filmami s nabúchanou vizuálnou stránkov filmu (00s). A aj tento film kolíše na hrane medzi kolosálnou béčkovosťou (výmena tvárí) a áčkovou akciou. Film stojí na hlavnom duu John Travolta & Nicolas Cage. Cage je úžasný záporák a v druhej časti filmu skvostne kopíruje Travoltov herecký prejav. A Travolta je lahôdka pre všetkých milovníkov badass-ov. Najlepšie scény sú tie dve hororové: zmŕtvychvstanie Cagea akoby z nejakého Halloweenu a scéna so zrkadlami.(11.3.2006)

 • choze
  *****

  Co chybělo do dokonalosti Operaci Zlomený šíp (originálnější a fatálnější zápletka a funkční chemie postav), to tady Woo dorovnal a výsledkem je vrcholný biják jeho hollywoodského období a jeden z nejlepších akčňáků vůbec. Scénář s rozměry antické/shakespearovské tragédie, Travolta i Cage mají co hrát a oba jedou na max a akční scény jsou wooovsky infernální, vizuální a nápadité, včetně několikerých cool mexican stand-offů (letecký hangár, zrcadlová síň a Wooův nejepičtější na pohřbu) a závěrečné, vůbec nejlepší filmové honičky motorových člunů. Rád bych ten námět viděl přetavený do quality TV seroše, který by samozřejmě musel ubrat na akci, ale zase by přidal na realističnosti a ještě víc vytěžil boží zápletku.(7.7.2014)

 • akisha
  *****

  Jeden z těch zlatých akčních filmů mého mládí. Parádní nápad s výměnou obličejů je podán tak, že tomu člověk snad i věří. Cage vzhledem k postavě, kterou hraje či má předstírat, že je - naprosto potrhlý magor - zde uplatňuje svou zálibu v přehrávání tentokrát s velmi pozitivním výsledkem. Vedle něj perlí "kladný záporný" Travolta, který si polohu totální shnilosti svojí postavy očividně velmi užívá. Doplňme sympatickou Joan Allen a sexy Ginou Gershon, přidejme vysoce efektní akční scény a hudbu a super finále a máme 90% superakčňák. Nedám dopustit!(6.8.2017)

 • B!shop
  *****

  Nejlepsi Woouv americky film a jeden z nejlepsich akcnich filmu. Ve vetsine akcnich filmu cekate hodinu nez pride akce a dialogy tam jsou vicemene proto, aby spojovali jednotlive prestrelky. To tady je akce v podstate porad, pribeh nenudi a finale je dokonaly. Samozrejme se tu najdou i nejake ty kecaci pasaze, ale nenudi a jsou docela vtipny, i kdyz by vic hlasek neuskodilo. A krome tech klasickejch prestrelek je tu nekolik dlouhejch a naprosto dokonalejch akcnich sekvenci, pocinaje totalnim masakrem v hangaru a konce zaverecnou prestrelkou v kostele a honickou. Cage je tu naprosto dokonalej, jedna z jeho nej roli, takovyhleho perfektniho psychouse jsem uz dlouho nevidel, ale jakmile se "prohodi", zacne bejt i Travolta hodne hustej, ale presto byl Cage lepsi. K tomu si pripoctete perfektni hudbu, perfektni kameru, perfektni rezii Johna Woo, v ramci zanru originalni pribeh a mate dokonalej akcni thriller. Vic takovejhle filmu.(15.3.2005)

 • - Nicolas Cage odmítl roli Castora Troye, protože nechtěl hrát záporáka. Až když mu producenti vysvětlili, že většinu času bude jeho postava kladná, přistoupil. (duklak2)

 • - Původní verze scénáře se odehrávala v budoucnosti. Režisér John Woo ale chtěl klást větší důraz na psychologii postav, což by prý ve sci-fi nevyznělo. (duklak2)

 • - Ve scéně, kdy se Castor (Nicolas Cage) probudí po komatu a sundá si obvaz, šáhne si pravou rukou na obličej, načež následuje záběr, jak má prsty od krve. Poté se okamžitě otočí a jde se podívat na obličej, který je v nádobce s tekutinou a pravou rukou přejede přes žaluzie. Měla by se tam tím pádem objevit krev, ale žaluzie je čistá. (sury)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace