Možno je škoda, kedy film vznikol. Vznikol medzi obdobím poctivých béčok, ktoré sa na nič nehrajú (80s) a medzi áčkovými akčnými filmami s nabúchanou vizuálnou stránkov filmu (00s). A aj tento film kolíše na hrane medzi kolosálnou béčkovosťou (výmena tvárí) a áčkovou akciou. Film stojí na hlavnom duu John Travolta & Nicolas Cage. Cage je úžasný záporák a v druhej časti filmu skvostne kopíruje Travoltov herecký prejav. A Travolta je lahôdka pre všetkých milovníkov badass-ov. Najlepšie scény sú tie dve hororové: zmŕtvychvstanie Cagea akoby z nejakého Halloweenu a scéna so zrkadlami.(11.3.2006)

AŽ TO SKONČÍ, CHCI ABY JSTE TENHLE OBLIČEJ VZALI A SPÁLILI ! asi vás nic nepřekvapí víc, než když sám za sebou příjdete na návštěvu. a když vám váš ksicht řekne ,,vypadáš skvěle !"- není to reklama na pořad české televize, ale víte, že všechny důkazy jsou minimálně spálený (včetně lidí). herecký souboj dua CAGE - TRAVOLTA nás nutí přemýšlet, kdo je lepší padouch a to v originálních nápadech servírovaných J.W. ale přeci jen skála je skála.....(10.9.2005)

Nenormálny akčný film, ktorý je ikonou spomedzi akčných filmov, čo navyše s psychologickým rozmerom, hlavne, keď to prvýkrát vidíte ako desaťročný! Vyniká celkovo hustou atmosférou a divákov drží pripútaných k sedadlu od začiatku do konca! Abnormálne skvelá story, výnimočný svojou originalitou, navyše oboma hercami aj výborne zahraný (hlavne Cage je extramegacool), čo sa v akčných filmov tak často nevidí. Nezabudnem na jeho zlaté "double 9mm"!! 100%.(3.5.2006)

• Wacoslav1

Ne sorry ale tenhle film mne nevzal Travolta je o neco lepsi nez Cage ale celkove sem na tomhle filmu nic skvelyho neshledal ani pribeh mne nechytl nemuzu si pomoci ale to co toci Woo v USA mne proste z vyjimkou Ziveho terce nesedi z tohohle filmu je kde kdo vyplesklej ale ja nejdu z davem a kdyz mne neco nechytne dam to najevo(26.11.2012)

láhůdková záležitost... Travolta versus Cage a Cage versus Travolta.. 6 let toužíte po pomstě za smrt svého syna.. konečně to vypadá nadějně.. to by ale všechno nesmělo být tak lehké... vznikl problém a jediným způsob jak zabránit katastrofě, je vzít si identitu člověka, kterýho k smrti nenávidíte... mít jeho tvář, jeho hlas, jeho způsoby.. snad ta nejhorší noční můra, o které ani nesníte.. a pak zase opět vznikne problém...jak tohle může dopadnout?? akce.. zápletka..napětí.. tohle všechno face/off má.. a co ještě?? na to se radši koukněte :)(31.3.2009)

• - Honička motorových člunů se objevila také v dřívějším režisérově snímku Killer (1989), který byl natočen ještě během jeho působení v Hong Kongu. (Narcis)

• - Studio chtělo, aby z názvu filmu (Face/Off) zmizela šikmá čára, což John Woo odmítl údajně proto, aby si diváci nemysleli, že je film o hokeji (face off je v angličtině výraz pro vhazování puku). (-bad-mad-wolf-)

• - Jména dvou hlavních záporných postav jsou inspirovaná řeckými bájemi. Castor a Pollux jsou děti Dia a bojovali v Trojské válce (anglicky Troy). Odtud jména Pollux Troy a Castor Troy. Jméno Archer (John Travolta) je také symbol souhvězdí Střelce, symbolizující opak mezi souhvězdím Střelce a souhvězdím Gemini, která byla dvojčaty se jmény Castor a Pollux z řecké mytologie. (duklak2)