Tváří v tvář

Tvár toho druhého

Tvárou v tvár

Akční / Thriller / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 138 min

Od teď si můžou Honzik s Nikolou vzájemně poskytovat dokonalé alibi. Úplně to vidím; "Ale prosím vás, přece doopravdy nevěříte tomu, že Ghost Ridera jsem hrál já!" obhajuje se Cage na mimořádné tiskovce, zatímco ve vedlejší místnosti Travolta na autogramiádě zdůrazňuje, že se Ságou roku 3000 opravdu, ale opravdu nemá co do činění...(8.5.2012)

Keď Q.Tarantino vyhrabal z hnoja J.Travoltu tým,že mu ponúkol úlohu gangstra v Pulph fiction,ani možno netušil ako naštartuje jeho kariéru.J.Woo ho obsadil v skvelom akčnom snímku Operácia zlomený šíp a o rok táto pecka.Dokonalý herecký koncert Travolta-Cage a Cage-Travolta.Režisér výborne vsadil nielen na akciu,ale aj na dokonalú psychológiu postáv.Aj keď nerealistické,ale tak výborne zahrané a zrežírované,že na to nebude čas pomyslieť.Najlepší akčný film roku 1997.(9.2.2009)

Nejlepší Hollywoodský kousek Johna Woo, aneb takhle volné ruce při práci už nikdy nedostal a taky to podle toho dopadlo. Osobně mám dojem, že záporná role Cageovi seděla líp, ale Travolta byl minimálně tak dobrý jako v Operaci: Zlomený Šíp (to znamená hodně dobrý). A Pollux Troy byl prostě kouzelný, na to že to byl paranoidní sociopat:) Bez váhání bych tady udělil Oscara za design zbraní, ty dvě zlaté krásky mě provázejí v myšlenkách na zbrojní pas už pěkně dlouho;) A když je řeč o kráskách - komu se nelíbí Gina Gerschon, ať jde k šípku. Takže... Čau, brácho, a napiš mi někdy...:) PS: OST=John Powell=klasa. PS2: Po deseti letech je to pořád stejná palba jako tenkrát, když mi bylo nějakých patnáct. Ne snad zlatá klasika, ale rodinné stříbro akčního žánru rozhodně;) 80%(20.1.2003)

Psychologický akční film. To zní, pravda, trochu divně, ale lepší vystižení mých pocitů z tohoto snímku mně nenapadá. Je to akční jízda s rukopisem Mistra Woo, ale přitom i emocionálně silná se zajímavým dějem. U Pulp Fiction jsem původně napsal. že by Travolta by měl Tarantinovi líbat nohy, ale Johnu Woo by měl rovnou sloužit :o). Tohle byla jeho poslední zajímavá role a společně s Cageem předvádí herecký koncert. Velmi dobrý film.(27.2.2003)

Jenda Woo svoje řemeslo umí, o tom žádný polemiky, soudruzi. Výtečné choreografie obyčejných stříleček (vyvražďovačka v Buzzově domě s podkresem romantické hudby je zkrátka perverzně krásná), efektní kamera, kompozice s Jendovými milenými holuby... kdo by odolal? To se pak ztratí i pouťová zápletka, která je ale rozehraná s takřka komediální lehkostí (výtečný úchylák Travolta a jeho výchovný styl) a na druhé straně s naléhavou zoufalostí (psí oči mukla Nicholase Cage). Celé to funguje brilantně až do posledních vteřin, které však doslova rozmázne pekelný happy-end s jednou z nejhorších Wooových zpomalovaček, co jsem kdy viděl (a to jsem přežil i Živý terč, prosím!). Pokud si odmyslím závěrečnou trapnost, je Tváří tvář hodnotný člen silného akčního trojlístku druhé poloviny devadesátých, bez problémů se vyrovná Con Air, ale na druhou stranu kvalit Skály zdaleka nedosahuje.(28.7.2005)

• - Původní verze scénáře se odehrávala v budoucnosti. Režisér John Woo ale chtěl klást větší důraz na psychologii postav, což by prý ve sci-fi nevyznělo. (duklak2)

• - Původně byli do hlavních rolí zvažováni Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone. (duklak2)

• - Při přestřelce na letišti střelí Castor Troy (Nicolas Cage) jednoho z policistů brokovnicí. Ten je vymrštěn dozadu zpětným rázem, přičemž jsou vidět lana, ke kterým je připevněn. (Corpsegrinder)