Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal, protože nesnáším Nicolase Cageho a ani Travoltu nemám zrovna v lásce. Ikdyž Cage mi přišel stejně hrozný jako obvykle, tak musím jinak uznat hodně vysoké kvality Face/Off. Střílečky Johna Wooa mám nakoukané skoro všechny a i tady se mu, na dlouho naposledy, povedlo udělat kvalitní inteligentní akční film. Jenom scéna v kostele s holuby mi tentokrát vůbec nesedla.(29.1.2007)

Že sa predsa len John Woo zmohol na niečo kvalitné v Hollywoode a mal na to Travoltu a Cagea v plnej forme. Nápad originálny, vlastne už originálnejší byť ani nemohol aby to nebola úplná blbosť. Strieľa sa v lete ako za starých dobrých Hongkongských čias, obojruč aj z kríža, holuby lietajú v extrémne spomalenej prestrelke a je to fajn. Nezabudnuteľná je aj scéna na člnoch. A že sa to páčilo aj mojej matke, to je už čo povedať.(7.12.2004)

Zřejmě nejlepší akční film "zlaté éry" devadesátých let. Woo zde částečně odkazuje na své východní kousky, přičemž si zachovává typicky západní navoněnost a velkolepost - čili přesně tak, aby zaujal co největší spektrum diváctva. Akce je prakticky bezchybná a neskutečně strhující. Nápad s výměnou tváří je vcelku originální, což ještě umocňuje relativně "realistické" provedení. Jak Cage tak Travolta jsou dobře zvolení a svým postavám rozhodně nedělají ostudu. Face/Off je jednoduše jiný film, než většina ostatních v akčním žánru. Pocta hollywoodským blockbusterům a pravděpodobně nejlepší film Johna Woo.(22.11.2003)

Nenormálny akčný film, ktorý je ikonou spomedzi akčných filmov, čo navyše s psychologickým rozmerom, hlavne, keď to prvýkrát vidíte ako desaťročný! Vyniká celkovo hustou atmosférou a divákov drží pripútaných k sedadlu od začiatku do konca! Abnormálne skvelá story, výnimočný svojou originalitou, navyše oboma hercami aj výborne zahraný (hlavne Cage je extramegacool), čo sa v akčných filmov tak často nevidí. Nezabudnem na jeho zlaté "double 9mm"!! 100%.(3.5.2006)

Bomba. Devadesátky jsou vrcholem filmařské tvorby a vzniklo v nich mnoho legendárních filmů. Face/Off do té skupiny možná tak úplně nepatří, ale rozhodně se jedná o velmi nápaditou žánrovku (točil to skvělý John Woo, tak aby ne), ale fanoušky určitě má a i v dnešní době stojí za shlídnutí. Co dodat, Nicolas Cage v devadesátkách válel, John Travolta taky a vzájemně se skvěle doplňují...90%(24.5.2014)

• - Nicolas Cage odmítl roli Castora Troye, protože nechtěl hrát záporáka. Až když mu producenti vysvětlili, že většinu času bude jeho postava kladná, přistoupil. (duklak2)

• - Studio chtělo, aby z názvu filmu (Face/Off) zmizela šikmá čára, což John Woo odmítl údajně proto, aby si diváci nemysleli, že je film o hokeji (face off je v angličtině výraz pro vhazování puku). (-bad-mad-wolf-)

• - Když ze začátku filmu pronásleduje policie letadlo s Castorem (Nicolas Cage) a jeho bratrem na palubě, Castor zastřelí pilota a pomocí kniplu navede letadlo do kolize s hangárem. Jenomže knipl ovládá klapky na křídlech, které se používají k manévrování ve vzduchu a na zemi by s nimi směr měnit nešlo. Od toho jsou vertikální směrovky na ocase ovládané pedály. (Thommy91)