Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (844)

Fr 

všechny recenze uživatele

AŽ TO SKONČÍ, CHCI ABY JSTE TENHLE OBLIČEJ VZALI A SPÁLILI ! asi vás nic nepřekvapí víc, než když sám za sebou příjdete na návštěvu. a když vám váš ksicht řekne ,,vypadáš skvěle !"- není to reklama na pořad české televize, ale víte, že všechny důkazy jsou minimálně spálený (včetně lidí). herecký souboj dua CAGE - TRAVOLTA nás nutí přemýšlet, kdo je lepší padouch a to v originálních nápadech servírovaných J.W. ale přeci jen skála je skála..... ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Kdyby John Woo natočil Tváří v tvář v Hongkongu a s asijskými herci, byl by to výtečný film. Hollywood Johna bohužel smetl. Ano, je tam několik zajímavých scén (přestřelka za zvuků romantické hudby) a John Travolta si svého záporáka užívá, ale co je to platné, když se pozornost upírá na příšerného a ubuleného Nicolase Cage. 7/10 ()

Reklama

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 7.2/10] | me: Úplna chujovina, ale totálna. Hlavná myšlienka je zaujimavá, ale prevedenie nulové, ľahko čitateľné a trápne. Nie každý akčný film môže byť Smrtonostná pasca a nie každý deň je nedeľa. Proste v tomto filme je toľko logických prešľapov a divočiny, pričom sa tvári úplne seriózne, že to je až absurdné. Manželka hlávneho agenta FBI (Travoltu) je neatraktívna podvíživnená žena, ktora by mu kľudne mohla hrať jeho matku. Od samého začiatku je film plný chýb, ktoré sa maju akože stratiť v superakčnej dejovej línii. Herecké výkony Travoltu aj Cagea su v dobré, ale o to tu teraz nejde. Totálna nelogickosť spôsobuje nechuť. Niekedy sa dá prižmúriť oko a baviť sa na dobrej akcii v dobrom akčnom filme (John McLane v Die Hard), ale niekedy to s tým nemá nič spoločné a toto je tento prípad. Možno je to už odstupom času, možno nie .. ale takú Smrtonostnú pascu si môžem dať kedykoľvek, toto už ani raz. (plusy: explózie, Travolta, Cage) ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

John Woo je pro mě odjakživa áčkový režisér béčkových filmů, které se snaží prodat v poněkud luxusnějším balení. A mně se tenhle jeho styl docela líbí. Operace: Zlomený šíp či Živý terč jsou dnes již klasikou a Tváří v tvář řadím k těm úplně nejvíc nejoriginálnějším sci-fi snímkům, které jsem dosud viděl. Strašná blbost, ale tak lákavě zábavná! ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Jasných pět hvězdiček. Tváří v Tvář jednoznačně patří mezi nejlepší akční thrillery vůbec. V mém žebříčku se umístil hned za Skálou. A ten největší důvod je originalita. Přeci jen akční thriller s prvky sci-fi a ještě k tomu od Johna Woo, v hlavních rolích Nicolas Cage a John Travolta, pozlacené zbraně, honička na motorových člunech... Nevzpomínám si na originálnější akčňák. A ten zvuk panečku. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (34)

  • Pri naháňačke na mori preletí Sean Archer (Nicolas Cage) svojím člnom cez policajnú loď, ktorá vybuchne, čo zapríčiní zapálenie jeho člnu v zadnej časti. Pri zábere, kedy jeho čln dopadá na more, však žiadne plamene ani ohorenie nevidno. V zábere, kedy je čln späť na vode, opäť horí. (Lukoh)
  • Jména dvou hlavních záporných postav jsou inspirovaná řeckými bájemi. Castor a Pollux jsou potomci Dia, kteří bojovali v Trojské (anglicky Troy) válce. Odtud jména Pollux Troy (Alessandro Nivola) a Castor Troy (Nicolas Cage). (duklak2)
  • Studio chtělo, aby z názvu filmu Face/Off zmizelo lomítko, což John Woo údajně odmítl proto, aby si diváci nemysleli, že je film o hokeji (face off je v angličtině výraz pro vhazování puku). (-bad-mad-wolf-)

Související novinky

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (více)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Reklama

Reklama