Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

Mol

Závěrečná destrukce-vyvražďovačka, kdy Kenzo, Ken a Johny vběhnou do baráku plnýho živejch terčů, je slušnej masakr. ()

StanislachKo

Po druhej projekcií sa nedá inak ako zmeniť na fullku... Aspoň z dôvodu vypichnutia, že pre mňa ide o najlepšiu časť trilógie! Jednotka mala na úkor svojej rýdzej akčnosti podstatný príbehový (a dokonca aj herecký) presah. Tu som mal pôvode dojem, že sa mierne "zhardboildieva", čo bol však zdá sa mylný posudok... Ani prihodený ďalší kamión nábojníc, tucet sudov kečupu a samurajský meč (!) nebránia melancholickému základu (ktorý je vlastný všetkým trom filmom) vybuchnúť v plnej intenzite, ktorú ostatné dve časti nepoznajú. A to či už zabudnutá dvojička (Chow) na posledný fight rituálne zahalená do deravého kabáta, v ktorom bol nasračky rozstrielaný jeho brat, spomínaný Cheungov meč, alebo šialene lyrické akčné scény, ktoré v oveľa väčšej miere vzbudzujú všetky ostatné (pozitívne) pocity ako by vzbudzovali adrenalín... Niečo majstrovsky bizardne geniálne na tom musí byť ()

charge

Jelikož oba díly na sebe navazují, nedá se s určitostí říct, který z nich by byl lepší nebo horší, avšak u obou se vyloženě táhne nezáživný děj o nesnázích gangsterů, jejich rodinných problémech, polepšení a následném pronásledování minulostí, navíc se skoro až fádními dialogy. Tuhle zřetelnou prázdnotu zabalenou v dramatu se režisér snaží akorát zamaskovat trochou bojového umění, střílením, krví, hromadou mrtvol a okatě lacinými triky jak u céčkového filmu s Dudikoffem, protivníci téměř nikdy netrefí svůj cíl a když už, tak při naprosto nevhodných pózách, vybuchující auta, nebo bezpečnostní autosklo rozpadající se jak sklo tabulový atd. Plus vidím akorát v rozumné stopáži a v Yun-Fat Chow. Sledovat se to dalo, ale výsledek je spíš tragický nad tolik chválami opěvovaným snímkem. ()

hans500

Pokračování Lepšího zítřku se povedlo na výbornou, příběh je propracovanější, scénář lepšé, režie také o trochu lepší než minule, ační scény vynikající jak je už u Johna Woo zvykem. Chow Yun-Fat předvádí svůj vysoký standard, ani charisma mu, jako tradičně, nechybí. Přesto to není na plný počet a v jistých směrech zůstal první díl lepší (hudba). ()

Iroquaise

vedle vynikajících momentů jsou místa takřka nekoukatelný.........vstup do filmu je skvělej...neakční, ale výborně natočenej, hladce setříhanej a melodickej...finální řež je parádně špinavá a syrová...a světe div se - vtipná.....z dalších scén stojí za zmínku smrt jednoho z bratrů.......v první třetině mě Woo baví jako vypravěč...líbí se mi, jak používá zkratky a vsuvky - ať už flashbacky nebo paralelní děje...narozdíl od jedničky mi film přijde formálně sofistikovanější...hlavně kamerově...větší využití detailů...míň skoků z celků na polodetaily - při snímání postav atd.....malé peklo nastává v americký části, kde mam pocit, že se jenom blbě opisuje....kopírují se modelové scény, které tvůrci někde viděli.........emotivita mi nevadí, ale musí být dobře připravená...ale Woo si vyloženě podkopává sesli...na jednu stranu vypráví zkratkou a na druhou chce jít emocionálně do hloubky...výsledek je místama fakt plytkej, blbě patetickej a infantilní......nejhorší na tom je snaha za každou cenu vytvořit ságu...ono se to ve výsledku podaří, ale než se uspokojivě vyklene oblouk příběhu, musíte projít řadou věcí, které se zjevně scénáristovi momentálně jen tak dostaly pod ruku...slepenec konstruovaných motivů, výpustek nebo absurdních novinek, které se zrovna hodí do krámu.......znovunasazení Chow Yun Fata jako zapomenutého dvojčete zesnulého hrdiny z jedničky je sice konstrukt jak prase, ale to bych odpustil...přece jen jde o populární figuru, kterou chce divák vidět...(blablabla...Arnold se taky vrátil v Terminátorovi...byť o něco chytřeji )...ale postavy a motivy na něj nabalený jsou povrchní a nedohraný..........samostatnou kapitolu si zaslouží hudba................skladateli bych uříznul hlavu...a pokud by jeho nebohé šasí ještě komponovalo, tak i všechny končetiny......synťáky by ani tak nevadily, ale jakmile začnou preludovat živé nástroje, je to fakt otřes...smyčce, piáno a hlavně strašidelná harmonika...hudba je tu navíc snad pořád, ani na chvilku nezmlkne.......kontroverzní zážitek....v určitých ohledech lepší a vyzrálejší než jednička....ale jako celek dost nevyvážené, nekompaktní a v důsledku docela nudné.... ()

Brain-D

Tak tohle pokračování, bylo ještě lepší jak původní první díl, který jsem myslel, že nepůjde překonat. Silnější Emoce a správně vyměřená akce s parádními hláškami. A hl. Masakroidní finále, které mi připoměla pořádnej masakr a to to nebylo žádný gore :))) ()

Trustme

Epický akční film. Strhující příběh přátelství, pomoci, soudržnosti a odplaty. Nejlepší a nejcharismatičtější dílo Johna Woo (+ Tsui Hark) s nejdokonalejší poctou jeho tolik typického hrdinského krveprolití. Impozantní Mistrovo dílo, které pro mě znamená dokonalou ukázku toho, co si na filmových Hrdinech cením nejvíc: obětování se pro blízké, pro své přátele. Kultovní film citovaný většinou filmařů západního světa. Dnes již klasický styling pro gangstera - černý funeral oblek, černá kravata, je zde vzkříšen a zpopularizován. Film se nese v relativně poklidném tempu a krásné režijní práce jakoby "plujícího" děje. Jsme svědky mnoha příkoří na hlavních postavách, které rezignují a nevěří už v lepší zítřky, ale s pomocí přátel a rozvzpomenutí se na včerejšky se vzchopí k činu, ke kterému byli dohnáni. Finální cesta za odplatou přes všechny lidské překážky, až k hlavnímu zlověstnému nepříteli je dojemně strhující! A závěrečná scéna vyčerpaných, zraněných hrdinů triumfálně sedících v křeslech nad peklem pomsty, je nepřekonatelná! ()

VanTom

Nebudu řešit extrémní vypjaté, po asijsku expresivní emoce (průzračné jak u 6letých dětí), primitivní scénáristickou kličku, vracející do hry frajerského Chow Yun-Fata, ani vzhlížení k legendárnosti jedničky. Protože někdy po půlce do sebe všechno zaklapne a glorifikovaná hrdinskost pro "čest a přátelství" vyústí v ikonický mix s krvavým střílecím masakrem v záporákově sídle s nespočetným "bodycountem". [Kterému jsem napoprvé nadšeně fláknul plný počet.] ()

Ravi

Jestliže byla jednička skvělá, dvojka je pak perfektní. Tedy alespoň v rámci možností Johna Woo. Kde trochu v jedničce chyběly herecké výkony, dvojka to napravila (skvělý Tsang), jinak chválím i slušnou hudbu. Kdo by řekl, že z jedničky lze vydolovat takto dobrý námět na dvojku, tohle v Hollywoodu neuměli a neumějí. Dávám zasloužených 100% = 5/5 ()

ArdathBay

Klasická dvojka, kde je více úplně všeho, ale není to na škodu. Naopak. Opět jednoduchý děj spějící k výbornému coolervoucímu masakrálnímu závěru. A Fatova jízda po hřbetu na schodech obouruč shootující se také nezapomíná. ()

ZkuKol

Opět skvělý příběh trojky (Mark je nahrazen velmi kreativně:-) přátel. Skvělá akce a poměrně "normální" dialogy na hongkongskou provinienci, jen bych nevěnoval tolik prostoru bláznovství stýčka Lunga (scény s krmením) a trochu krotil hlavní představitele v přehrávání, žánr jim toho dovolil hodně, ale občas šli fakt přes čáru. ()

bloodvomit

Stejná pecka jako první díl. Ale co s mrtvým Yun-Fat Chowem? hmm... no jasně má přeci bráchu kterej je uplně do puntíku stejnej. Brokárny cvakaj, patrony už se valí. Woo-ovi nejspíš přišlo líto že v jedničce nerozpoutal na konci pořádnou řezničinu, tak si to vynahradil tady. Jatka na konci nemají obdob, desítky a desítky poskoků se kumulují v hromadách mrtvol šílená krvárna... neni na závadu. Parádní film! ()

vitekpe

Velmi dobre pokracovani - s bravurnim zpusobem "obzivnuti" dulezite postavy z prvniho dilu...Zadna veda a jedeeeem (teda striiiiilime). :-))) 4+ ()

miklaras

Dvojka Better Tomorrow vygradovala témata z jedničky do stylizovaného baletu, jaký umí jen John Woo. Jeho wuxia pian s bouchačkami je absolutně originální čínský formát a to i přes všechny inspirační proudy ze západu, které ho utvářely. Woo navazuje v každém filmu na tvorbu velkého kmotra Changa Cheh, i on herce donutí říkat patetická slova o mužném spojenectví a přitom nevyzní trapně, i on zpomaluje a užívá si pohledu na hrdinské krveprolití, hraje si s detaily a barvami a rozkládá film jako epický vějíř, který maluje krví hlavních protagonistů. Ve dvojce se navíc absolutně vytáhl Dean Shek Tien, známý hongkongský herec, který celé mládí hrál komické role pavoukovitých pitomců. Tady nejednou ukázal, že v sobě celý život ukrýval veliký dramatický potenciál a jeho paralyzovaný muž, kterého zlomí pohled na zlo okolo a nakonec musí povstat po boku bývalých přátel s kvérem v ruce a ukončit svou životní pouť tak, jak ji začal, to je zážitek. ...ano... Ti Lung s katanou v ruce, to je taky obrovský dar pro všechny horoucí obdivovatelky... ()

Losik

Pokračování se hodně povedlo a podle mě je o chlup lepší. Na konci jedničky jsem se bál, že ve dvojce bude chybět Yun-Fat Chow, ale naštěstí to tak nebylo:). Drsnější, možná is zamotanější a hlavně plynulejší. Akce o chlup lepší a to co se odehrávalo na konci to byl hotovej masakr. Navíc akce s katanou tam seděla jak prdel na nočník. Bravo! ()

hefoo

Opäť nemôžem inak ako len dať 5 hviezdičiek. John Woo opäť natáča podľa mňa jeden z najlepších akčných filmov ktoré boli kedy natočené. Zaujímavý príbeh, celkom jednoduchý, geniálne prestrelky, stovky litrov krvy, ktorá strieka do všetkých stán, Ken(Yun-Fat Chow) nemá problém vystrieľať do jedného padúcha celý zásobnik! A v tomto filme si to užíva viac než dosť. Trio Dean Shek - Lung Ti - Yun-Fat Chow - No 1. Záverečná scéna v báráku, nikdy nezabudnem! Ani sekunda filmu neni premárnená, nenudil som sa vôbec a bol som nasratý keď film skončil a povedal som si spontáne, tak to bola pecka neskutočná! Už sa teším na druhé zhliadnutie! "Nemôžete ísť ešte na dôchodok, máte tu ešte prácu". ()

Fordzy

Pokračování je lepší nežli už skvělý první díl. Chow Yun-Fat se vrací, ale do role bratra postavy kterou hrál v prvním díle. Zápletka je o něco složitější, ze začátku rozdělená na několik souvisejících linií a už se nesoustředí jen na hlavní postavy dvou bratří z prvního dílu a přidává k nim čtvrtou hlavní postavu. Opět se akce i příběh nese v podobném stylu, který nasadila jednička a ještě více se tlačí na plyn a ke konci Woo rozpoutá totální krvavá jatka, která jsou hotový orgasmus a pomyslný svatý Grál akčních filmů.Stejně jako u prvního dílu, tak tento samozřejmě, také doporučuji fanouškům Woo stylu. Konečná scéna za 100%. Celkově 87% P.S. Film obsahuje nejgeniálnější scénu s pomerančem, jaká se kdy natočila. ()

Wally

Nezajímavé...možná proto, že jsem neviděl první díl, možná proto, že jde o starší fim..ale akce spíš k usmání, krev umělejší než kdy jindy a příběh slabota... ()

Ripley

Přesto že mám rád filmy Johna Woo,Lepší zítřek 2 mě dost zklamal.Nechápu ty pětihvězdičková hodnocení,protože jde o film hlavně co se týče děje velmi průměrný.V jedničce bylo sice málo akce a chyběl typický krvavý balet,ale film to byl o několik tříd kvalitnější než tohle.Měl lepší příběh,byl dojemný a postavám jsem věřil.Dvojka vůbec neměla vzniknou.Na vině je hlavně scénář.Jediná scéna,která se mi vryla pod kůži byla ta,kdy jeden z hlavních hrdinů je postřelený,umírá a volá naposled své manželce do porodnice.Velké akční finále bylo sice typické,ale stejně mi občas to přišlo jako parodie.Ve srovnání s finálem v The Killer nebo v Hard Boiled bylo tohle nepovedené a nechtěně směšné.Je to jediný film,který se mě(až na pár scén)od J. Woo nelíbil :-( ()