Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

Kaka

Toporní přehrávající herci, nepřehledná zápletka a hodně žvanění. Když už se strhne akční mela, tak je to v posledních deseti minutách a sem tam v průběhu filmu který je všechno jen ne zábavný. A vzhledem k tomu, že je to vlastně skoro identická kopie jedničky, tak není ani ničím novátorský, či průkopnický. Ještě o malinko slabší než jednička, protoze ta měla sice podobné neduhy, ale alespoň byla originální. ()

Tyler

Jestliže první "Lepší zítřek" je asi nejlepším hongkongským akčním filmem, co jsem kdy viděl, pak musím přiznat, že dvojka ho ještě překonává!!! Ano, je to možné...Návrat fantastického Chow-Yun Fata, drsnější a efektnější akční scény, nepředstavitelné herecké výkony, emoce které vám nedají ani na chvilku vydechnout...Filmový zážitek jedna báseň. Finále je nezapomenutelné. ()

castor

Násilná gangsterka a zároveň druhé pokračovaní série, která rehabilitovala mírně pohasínající kariéru asijského akčního specialisty. Vypiloval žánr „heroic bloodshed“, u jehož počátků v podstatě sám stál. V daném žánru se stal nepřekonaným klasikem, disponující náročnou choreografií a explozivními akčními sekvencemi. Lepší zítřek 2 sice skutečně obsahuje dialogy na úrovni nějaké lepšího pornofilmu, ale jak je obecně známo, první housle hrají zcela odlišnou melodii. A od té tu jsme!! ()

Spooner

Hard-Boiled a Killer mi od Wooa sedli daleko víc, i tak je to ale docela pecka. Příběh sice nic moc a ta linie v Americe mě spíše nudila,jinak si ale není na co stěžovat. Akce je totiž opět parádní a závěrečná akce ve vile nemá chybu. U tý jsem doopravdy jenom koukal s otevřenou pusou a díky ní jsem filmu odpustil i mnoho chyb. ()

Divočák

S Lepším zítřkem 2 jsem měl už od začátku úplně stejný problém jako s prvním dílem. Perfektní přestřelky, ale ten příběh... A jakkoliv už jsem u jedničky znuděně trpěl u přehrávajích herců a patetických dialogů, jedno se jí rozhodně nechat muselo - scénář měl pevnou strukturu a nebyl zbytečně roztahaný na několik dějových linií. Předimenzovanost hereckých projevů, stejně jako další nedostatek v podobě značně nečistého obrazu, se sice ve dvojce podařilo autorům částečně odstranit, ale k hongkongské příběhové linii přibyla americká, nakupili se nové postavy a navíc se scénarita musel potýkat s problémem, že postava populárního Chow Yun-Fata už od konce prvního dílu vesele čuchala ke kytkám. Režisér se ale naštěstí nebojí nechat v klidu umírat i hlavní postavy, čímž se děj opět zpřehledňuje a jelikož se tak děje v efektních přestřelkách, nedělá vám větší problém mu těch pár vad na kráse zase odpustit. V součtu se tak celý film tváří na čisté 4 hvězdičky, ale v momentu, kdy se rozjede finální MEGApřestřelka, vás Woo nekompromisně usadí s otevřenou pusou na zadek a nenechá vydechnout až do závěrečných titulků. A pokud jsem u jedničky za ten konec o jednu hvězdu zvedal, musím tak tady udělat klidně i dvakrát. Ještě že mi na to už nestačí hvězdičky:). Update 30.12.2007 Tak po druhém shlédnutí bohužel i závěrečné přestřelka výrazně ztrácí na WOW efektu a já musím jít s hodnocením nemilosrdně dolů. ()

Paldini

Brácha - policajt je o trošku menší trouba než v jedničce, akce je parádní, ale vyloženě mi vadily některé dějové kotrmelce, takže lepší hodnocení ode mě nedostane tento kousek ani zítra a dokonce ani dnes. No, no, solly. ()

sheen

Bože, na tom konci to byla teda šílená krvavá lázeň, ale co také čekat od dvojice Woo + Fat. Začlenění Fata do pokračování bylo nezbytné, bez jeho postavy by to byl poloviční film, Woo to udělal fakt chytře. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +více krve, lepší příběh, lepší akce, hudba, sympatické postavy -zvuk nám trošku hapruje a díky tomu to trošku kazí i technickou stránku filmu/// Určitě lepší než předešlí díl. Hlavně díky tomu, že známe prostor ve kterém se film odehrává a známe více filmové postavy. Je to zajímavé kam se příběh ubírá. Fascinující je i to, že (v podstatě) z uzavřeného příběhu vykřesali nový a poutavý děj. Závěrečná přestřelka rulezz/// Celkem 82%/// ()

Disk

Není to tak dobré jako Hard Boiled (ten je geniální), ale hudba byla nádherná. A chyběly mi tam holubice. ()

Aky

Jako zřejmě většině, i mně se zdá dvojka ještě chlup lepší než jednička. Samozřejmě zde teče více krve a vrší se více mrtvol, ale příběh se mi zdá ještě vynalézavější a lépe natočený. Když se smíříte s tím, že se dá pistolkou zlikvidovat kulomenté hnízdo a mečem tlupa ostrostřelců, a uznáte, že to patří k žánru, uznáte i to, že je to hezký film o přátelství a touze po harmonickém životě. ()

HAL

Krvavý balet v nejdrsnější a nejpřehnanější podobě je tu dokonalý, ale bohužel příběh a hlavně styl vyprávění je ve sovnání s jinými Wooovy filmy trochu pozadu. Vyprávění souběžně v Hong Kongu a v Americe není příliš dobře zvládnuté, tempo filmu občas hodně kolísá a vůbec je děj docela zmatený, v ostatních filmech kde se Woo věnoval jen pár postavám dokázal jejich charaktery, motivace a akce podat mnohem lépe a intenzivněji. I když tady jsou hrdinové byti osudem opravdu tvrdě a scénář nabízí několik potenciálně velmi silných scén tak mě film prostě nedokázal zasáhnout tak silně jak jsem doufal (a příšerný anglický dabing v jakém jsem film slyšel tomu taky moc nepomohl). Takže mé 4* jsou tentokrát opravdu hlavně za arcigeniální přestřelky. 7/10 ()

Goldbeater

Po nadšení z prvního dílu jsem se pustil do pokračování krvavé akční podívané z dílny Johna Woo. Pokud bych měl oba díly srovnat, možná bych se trochu víc přiklonil k jedničce, která na mě zapůsobila přeci jen o něco víc zajímavěji. Dvojka už nemá tak realistický a propracovaný scénář, sází hlavně na bezhlavou akci a tuny vystřílených nábojnic. Zároveň však má lepší propracování postav, pěknou dávku hlášek a samozřejmě klišé, které k tomu všemu patří. Herce Yun-Fat Chowa jsem si v této sérii velmi oblíbil a jsem zvědav na jeho další snímky. Velmi povedené a akcí nabité pokračování skvělé jedničky. ()

MaedhRos

Dramaticky zpomalené záběry, bratrství, zrada a odplata, galony krve, Leslie Cheung v teniskách, Chow Yun Fat s cigárem (eventuelně sirkou) v koutku, boží finále - a Ti Lung s katanou v ruce... Dá se od filmu vůbec chtít víc? :-) ()

Webb

Jablko nedopadlo daleko od stromu. Tento mladší bratr je sice o trošku lepší než předchůdce, nuda už není tak veliká, nicméně úplně nezmizela. Akce je tu více, paradoxně mi ale v některých chvílích vadila samotná akční stránka. Už od samého konceptu a děje jsem neočekával že mě více zaujme a tak to i dopadlo. ()

iamek

Druhý díl je snad ještě nudnější než díl první což snad ani už víc nemůže. Dál se nemá smysl rozepisovat, protože jsem vše podstatné napsal do komentáře k prvnímu dílu. Oba díly mi přišly téměř identické. ()

SeBig

Mě se líbila víc jednička.. tady se víc kecalo a příběh mě taky tak nebavil jako u prvního dílu. Nejvíc mě bavil Fat Chow (opět) a ten konec byl taky solidní... ()

Chrustyn

Zklamání. Čekal jsem asi hodně a dostalo se mi velmi málo. Od Johna Woo čekáte řežbu a zde se vám první povedenější přestřelky dostane až po hodině filmu a film se celkově více soustředí na emoce, které jsou v mnoha scénách spíše směšné. Je sice pravda, že závěrečný masakr je povedený, nepřekryje nudu, která mě celý film provázela. Jeden z nejslabších Johnových film. ()

ScarPoul

A better tomorrow II, tak trocha začína tam, kde končí prvý diel. Pár postáv nám ubudlo a pár pribudlo. Dokonca aj Chow Yun-Fat, ktorý si v tomto diely strihol Markové jednovaječné dvojčka Kena. Karty sú rozdané hneď od začiatku a od prvej zrady sa dáva do pohybu kolotoč událostí, ktoré pomaly ale isto smerujú k finálnej a nemusím dodávať, že pekne krvavej konfrontácií. Miera brutality, je tu omnoho väčšia ako v jednotke ale aj napriek tomu sa jedná o ľudskejší príbeha ako v jednotke. Zatiaľ čo jednotka bola akčná rezanica so skvelými postavami, dvojka posúva hranice ďalej a k nám sa okrem starých známych predstaví aj ďalší člen, ktorý bol najprv zlý, potom dobrý, potom blázon a nakoniec pomstichtivý. Nemusím dodávať, že aj keď táto hra mala veľa kladných hrdinov, nie všetci sa mohli pozrieť ako sa to celé skončí a aj ten koniec je tak trocha otvorený. Klady tohoto filmu nemusím spomínať, od úvodnej Straussovej melódie až po duel Silent Assasin a Ken, alebo súboj sekera a Katana, sú len malou ozdôbkou na tomto krásne krvavom a poctivo natočenom filme. Scéna strieda scénu s neuveriteľnou ľahkosťou, postavy ako obvykle dokonalé a príbeh, radosť o ňom hovoriť, aj scény v New Yorku boli podobne dychberúce ako tie z Hong Kongu. Síce je to všetko o niečom inom, ale akonáhle zaznie pieseň lepší zajtrašok, tak vám je hneď jasné koľko bije a finále si už len náramne užijete. Takéto filmy sú raritou a preto je dobré že tých pár, ktoré existujú máme stále možnosť vidieť. a my ich aj pozeráme ()