Sejmi eso

Zabiť eso

Zlož eso

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2006, 109 min

Nevim, jak nekdo muze tenhle film povazovat za nudny! :)) mozna je trochu pritazeny za vlasy, ale hlavne to je proste jizda. Strih strih, do toho sem tam zrychlene zabery, nebudu uz opakovat recene - podobnost s G. Ritchiem. A i kdyby, tak co - ja nezkoumam, jestli nekdo opisoval, nevadi mi inspirace jinym autorem.. Tu patou hvezdicku jsem ale musela strhnout za ohromny zmatek, at uz ve jmenech, nebo zbesile rychlych rozhovorech... Nekdy jsem skoro nestihala, co ze se to vlastne udalo. Ale jinak herci skveli a "ster" s Affleckem na zacatku me dokonce donutil pauznout film, protoze jsem se zacala nehorazne smat :D(3.9.2007)

• Arachneuss

Za celý film jsem nebyl schopen pochopit, proč Affleck má všude (trailer, plakát) místo na výsluní, když ho zabijou hned na začátku, ale jinak OK. Pan režisér se asi snažil napodobit šílený styl Guye Ritchieho, bohužel zůstalo jen o nápadu a samotná realizace skončila hrozně. Příběh skoro nulový, některé scény skoro nepochopitelné a vůbec celý film se tak nějak divně vleče (i když skončí rychle). Velkým plusem snímku se tak ve finále stávají všichni zabijáci, kteří se likvidují rychlostí kulového blesku, takže občas zamrzí, že si je člověk ani moc neužije. A pokud by se měl film přiblížit když ne po příběhové, tak aspoň po akční a dialogové stránce Podfu(c)ku? Bohužel také ne, jedná se jen o naředěnou kašičku bez ladu a skladu.(22.11.2008)

Zaujímalo by ma, čo by s týmto "Esom" zahral Tony Scott. Jedno je však jasné, Joe Carnahan ho kvôli pažravosti zahodil. Strihový "tutorial" a kópia "ritchieovského" fenoménu ešte automaticky nezaručujú vrcholný úspech. McGuigan vie o čom hovorím, pretože tiež potenciál nabil a zabil...(8.1.2012)

• gudaulin

Během sledování snímku jsem se cítil jako na houpačce - mé sympatie se pohybovaly střídavě mezi 4* a 2* a už z toho je cítit, že tenhle kousek je zkrátka nevyrovnaný. V zásadě se mělo nejspíš jednat o film ve stylu ujetých gangsterek Guye Ritchieho, jenže od jeho slavných filmů se liší tím, že nedrží styl, zkrátka a dobře scénář kolísá mezi crazy stylem s šíleně cool postavičkami až k vážně se tvářícím situacím. Scénář je zkrátka takový divný mišmaš, kde chlápek rozstřílený z automatických zbraní, který vypadá, že si pár měsíců poleží v nemocnici, za pár hodin postává před hotelem s ovázanou pacičkou a evidentně nakloněný stylovému pokecu se svým vrahem - což je přesně to, co mi u filmů podobného ražení nesedí a proč jsem se nakonec rozhodl pro nižší hodnocení. Režie je stylově klipovitá a celkem zručná, což pomáhá upozadit problematický scénář. Celkový dojem: 45 %.(29.10.2010)

Pomaly rozjezd, vyborna prostredek a konec opetne lehce k uzoufani. Zaverecna rozuzleni nikterak prekvapive, ale rekneme, a spise nez zaujimave pouze trapne zertovne. A finalni scena vylozene pozoruhodne dementni. Presto jde o celkem stylovou podivanou, ale podruhe uz by me to urcite tolik nebavilo. Prumerna podivana na zabaveni se na jeden vecer. P.S.: Nejvic cool jsou bratri Tremorove, jednoznacne.(30.1.2010)

• - Režisér Joe Carnahan se sám ve snímku objevil, a to jako jeden z mužů v černém, kteří nasedají do dodávky na začátku filmu (NGP)

• - I když se Alicia Keys neobjevuje na soundtracku k filmu, v budoucnosti by chtěla být herečkou a zároveň zpěvačkou písní ke svým filmům, jako to dělá její velký vzor Barbra Streisand. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 47. (Zdroj: ČSFD.cz)