Sejmi eso

Zabiť eso

Zlož eso

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2006, 109 min

Rozpočet $17miliónovTržby USA $35,787,686Tržby Celosvetovo $57,103,895Tržby za predaj DVD v USA $35,787,553 //počet predaných kusov 1,859,709║ Bláznivý akčný spletenec, kde si o seba búchajú hlavy všemožný nájomný vrahovia. Tento akčný film v prvom rade zdobí kamera od Maura Fiore(pozri film Ostrov), potom aj akcia má svoje grády, len ten zmetený dej, poprepchávaný množstvom postáv zbytočne brzdí spád a zrozumiteľnosť filmu. Je tam až zbytočne moc vysvetlovačiek, tie dokážu neskutočne zamotať hlavu a tým si zavaria v neprehľadnosti deja. Ale aj tak stojí to za pozretie, nájdu sa tam nejaké tie vychytávka či odfrkové hlášky. /videl v kine: 75%/(25.3.2007)

Těšil jsem se ohromně. Možná až moc. Celovečerák ve mně zanechal míň než trailery. Kouká se na to moc pěkně, ale nemůžu se zbavit pocitu, že Carnahan jen efektně tajtrlíkuje okolo ničeho. Málo fórů, bizarnost pořád v mantinelech korektní veselice, žádná památná scéna, divnej konec... jen cool styl okolo jedněch vražedných dostihů a jedné pointy. Carnahana je na takovouhle látku škoda. Tenhle chlapík by mohl natočit akčňák lepší než MI3, protože v oblasti sexy klipařiny na něj nikdo nemá. Ale natahovat jednu jízdu výtahem na dvacet minut? Ne, to mi opravdu nevoní. Škoda.(12.1.2007)

Děj je relativně zamotaný, i když rozhodně vás do kolen nepoloží!! Jakmile se ale začne mluvit, vše se nepěkně zbrzdí, jednoduché dialogy rozhodně neoplývají úderností jakou překvapuje Quentin Tarantino, kterému by se tvůrci rádi přiblížili. Ale marně. Vše se točí okolo jednoho potulného baviče a varietního kouzelníka z Las Vegas, který si tak dlouho zahrával s ohněm, až se dostal na první místo v bločku několika nájemných vrahounů (jasně, jede v tom především balík peněz), a tím pádem i do podvědomí ostřílených federálních agentů. Hlavní devízou jsou tak zběsilé akční sekvence, které ale místy kazí celkový dojem díky své přeplácanosti, stejně jako celé spektrum prapodivných postaviček, které nestrhávají nějak zásadně divákův zájem (do závěrečných titulků jsem kupodivu netušil, že jedním ze zabijáků je i Alicia Keys). Tím pádem mi toho nezbylo příliš, jen přeplácaný mix, zbytečně efektně sestříhaný, celé to vede jaksi odnikud nikam. Solidní akce (efektní barevné filtry mi už kapánek lezou krkem – navíc nikdo je neumí jako Bay nebo Mann), následovaná zbytečně dlouhými slovními intermezzy, tak místy i kvůli vedlejším dějovým liniím zbytečně vyšumí. Jedna z nich, kdy se jeden z vrahounů potácí bez prstů za svou pomstou skrze šílenou rodinku úchylné babičky a jejího ještě úchylnějšího vnoučka, je jako z jiného filmu. I když má něco do sebe. A po výživném krvavém finále (v hotelu, ve výtahu i před výtahem, prostě všude), kde se všichni setkávají a do kterých navíc začne naslepo střílet rozzuřená lesbička, přichází konverzační dojezd, který už zbytečně otravuje a zpřehazuje předešlé události. A jak už to tak bývá, uměle natahuje "nenatáhnutelné". Podobně laděné snímky mi toho nikdy příliš neříkaly, u nesourodého Smokin' Aces vím, že si UŽ zítra takřka na nic nevzpomenu!!(11.8.2007)

Tak tu niekto nepochopil, že viesť sa na vlne recesie za doprovodu Boba Marleyho a potom twistnúť na Čajkovského ciťák s "odzbrojujúcou" pointou, je ako zajedať bryndzové halušky čokoládovým pudingom. Obe samo o sebe síce fajn, ale dokopy tak na dobrú sračku. A tak by skončil Smokin Aces nebyť fajnových postáv a dokonalého vizuálu. Ďalší z mojich favoritov, ktorý sa žiaľ vystrielal už v trajleri. 50%(22.4.2007)

Herci, hudba, pár akčných scén a trocha srandi - nič viac. Prvú hodinu sa to točí len okolo nejakého... pomaly sa to začína rozbiehať a nakoniec to tak aj zostane (iba pri rozbehu) Film dráždi oko diváka, ale neuspokojí ho. Príbeh stojí na mrtvom bode a v závere sa to snaží napraviť, NESKORO. Dá sa nato pozerať, ale film si už predpremierou nastavil vyokú uroveň, ktorú nedokázal obhájiť... 6/10(16.11.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 47. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dynamický akčňák za 17 milionů vydělal distributorovi Universal na druhé příčce amerického žebříčku návštěvnosti (26. – 28. 1. 2007) 14,6 mil. dolarů. Po měsíci promítání měl na kontě 35,2 milionu. (imro)

• - Jedna z nejtěžších scén filmu byla ta, ve které Ben Affleck při kulečníku potopí černou kouli a potom pokračuje v monologu. Točila se více než 20x. (xjane)