Sejmi eso

Zlož eso

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2006, 109 min

• Malarkey

Plno lidí tu bylo namlsáno trailerem a nakonec relativně zklamáno. Já jsem trailer neviděl a ne že by mi to nevadilo, u filmu jsem se totiž stejnak nudil. Kdyby si to nehrálo na tak drsnou kriminálku, možná, že by akční hrátky s kamerou během filmu stály za tu pozornost. Takhle je z toho tak akorát stroj na mrtvoly a že se jich zde objeví dost. Herecké výkony jsou vcelku slušné, ze všeho nejvíc hlavně Ray Liotta. Scénář je takový nenápadně hektický a i když ke konci celý film nabírá na obrátkách, nezachrání mi první dojem, že jsem se ze začátku vcelku nudil. Ale ten konec za tu pozornost rozhodně stojí, respektive je to to nejlepší co se na tom filmu mohlo objevit. --- Tady v tom výtahu sedí dva chlapy, rozstřílený na hadry. Já teda nevim, kdo to je, ale je to docela masíčko. - A co tam dělají? - Umírají(27.7.2007)

Kdo všechno se neuchází o jedno prohnilé srdce? Policajti, lovci odměn, nájemní vrazi a další složky a co mě na tom nejvíc překvapuje? Že jsem několikrát prohrabala svůj filmový sortiment tam a zpátky (nejhorší je, když nevíte, na co máte zrovna chuť) a tohle Eso se tak vytrvale přisíralo, že jsem ho tedy nakonec sejmula a jak to není můj srdcový žánr, musela jsem uznat, že ten film byl vážně docela k světu. 3,5 *.(30.10.2007)

Ještě v půlce jsem měl bordel v postavách a u některých mi unikal motiv. Vypadalo to, že jediná pointa je, nějak zařídit, aby se potkalo dost skupin ozbrojených lidí a aby nastal slušnej masakr. Přiznám se, že to mělo grády. Sice mě ujetý bráchové vyloženě srali, ale těžkotonážní sniperka byla luxusní. Nakonec se pointa našla, už dřív na ni byly náznaky, sice byla dobrá, ale chyběl mi tu nějakej hlavní hrdina, kterýmu bych mohl fandit. Tady byla banda lidí, z nichž nikdo nevyyčníval a skoro všichni mi byly ukradený. Ten film byl trochu divnej.(30.1.2014)

S mírným odstupem času, pilně věnovaného přemýšlení, a po druhém shlédnutí, jsem přeci jenom nakonec tomuto Carnahanovu dítku přišel na chuť. Sice zůstává pravdou, že trailery slibovaly něco úplně jiného, ale výsledek je nakonec přeci jenom zábavná stylovka, která v současnosti rozhodně čouhá nad průměr (a vinu protentokrát nalepme na vychytralý marketing). Hlavně díky perfektnímu režijnímu tahu, a vynikajícímu castingu (Ryan Reynold boduje!), se tento dosti nesourodý celek drží docela pohromadě. Jak bohužel stále vidno, Carnahan jako scénárista nic moc (Buddyho existenciální drama), ale oproti tomu jako řemeslník více než zdatný (střídaní jednoho cool kamerového celku za druhým, samotné střelecké dostihy). S Guyem Ritchiem rozhodně neporovnávat, oba hrají na úplně odlišných hřištích, tohle je mnohem šílenější a místy notně zvrácená podívaná, která rozhodně nenudí, ale při pohledu na ni stále platí, že až režisér natočí ryze akční podívanou, daleko za hranicemi Hollywoodu se mu budou klanět.(31.3.2007)

Hodně dobrý Akční Film, který má skvělý příběh o 5 nájemných vrazích, kteří mají stejný Cil.. Nakonec se všichni sejdou v jednom Hotelu a o cíl se Poperou! Byl to neuvěřitelnéj skvěle sestříhanéj Masakr, který by měl obsahovat snad každý Akční FILM! Reynolds se na roli Policajta kupodivu hodil skvěle!(27.1.2013)

• - Film je prošpikovaný narážkami pro zasvěcené. Zpustošené bistro je nazvané po Carnahanově dceři, vedle stojí dodávka se jménem jeho syna a na etiketách láhví jsou podobizny producentky. (Siriuss)

• - Jedna z nejtěžších scén filmu byla ta, ve které Ben Affleck při kulečníku potopí černou kouli a potom pokračuje v monologu. Točila se více než 20x. (xjane)

• - Sejmi eso byl filmovým debutem rappera Commona a zpěvačky Alicie Keys. (imro)