Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V diagnostickém ústavu na severu Čech zabije chovanec vychovatelku. Ministr slibuje rázné řešení a pověřuje školského ombudsmana, aby celou situaci prošetřil přímo na místě. Aleš Pelán (L. Vaculík) se hned první den ve funkci ocitá v prostředí, které je mu cizí. Kde děti nevěří dospělým a dospělí dětem… (Česká televize)

Recenze (49)

Prubner 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím to podle prvních dvou dílů vypadá, že se tento seriál bude zastávat mladistvých vrahů, násilníků a chuligánů a vinu bude házet na učitele, vychovatele a tak nějak na celou společnost. Doufám, že další díly můj dojem napraví. I když už teď se bojím dílu o hidžábu, dovedu si představit, na čí straně budou tvůrci stát. Dobrý komentář: mira007. ()

Endavour 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ombudsman České republiky bude spát v pasťáku zcela bez peněž a ještě si od zřízence ústavu půjčí 300 korun, protože ono ombudsmani přeci v drtivé většině jezdí bez peněž či kreditní karty, že? Z nadějné epizody udělali takovou taškařici. Budu se ale dívat na další díly, něčím přeci jen tento seriál dokáže zaujmout. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pan ombudsman má pochopení a je empatický, přitom umí tvrdě jednat. Sice nejde odčinit brutální akt, nicméně nahlédneme do uzavřené společnosti. Pod pokličku ústavu, jehož obyvatelům nikdo zvenčí nerozumí. Když už se ale dobral kýženého cíle, hodí do jeho práce vidle politika. A i o tom je život. Umně natočené drama, jež odlehčil pouze panský kočí. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby byl Pelán charakter, po takovém podrazu za jeho zády, by musel z funkcí praštit...Neumím si představit jací lidé v takových ústavech pracují...  Případ se stal ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku v roce 1998. Ve skutečnosti se pachatel snažil zabít nejen vychovatelku, ale i její sestru. Aleš Pelán (L. Vaculík) obdrží knihu "Zápisky Malta Lauridse Brigga"  jde o výpověď mladého básník o osamělosti a existenciální úzkosti. ()

Sharleen76 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po zhlédnutí druhého dílu seriálu Ochránce jen pochvalně pomlaskávám. Vedle těch Růžových kódů, Posledních misí, Puklic a Zamračených je tento seriál jako živá voda. Vedle nadprůměrných hereckých výkonů a obsazení musím vyzdvihnout skvělý scénář, který drží pozornost diváka od prvních minut až po závěrečné titulky. Vysoké hodnocení na CSFD krátce po uvedení svědčí o tom, že se tvůrci trefili tématem do vkusu. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Monumentální stupňovitá pyramidální budova, která v epizodě reprezentuje sídlo děčínské policie, kam Pelán (Lukáš Vaculík) zavítá, aby vyslechl zadrženého vraha, se v tomto městě skutečně nachází. Jedná se ovšem ve skutečnosti o detašované pracoviště Dopravní fakulty a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Děčínští obyvatelé objektu nelichotivě přezdívají „Kokos“ (zkratka od „Komunistický kostel“, neboť budova od svého vzniku v polovině 80. let sloužila až do Sametové revoluce jako sídlo Okresního výboru KSČ). (Rudy_742)
  • Aleš Pelán (Lukáš Vaculík) obdrží knihu „Zápisky Malta Lauridse Brigga“. Jde o výpověď mladého básníka o osamělosti a existenciální úzkosti. (sator)
  • Premiérové uvedení epizody sledovalo 1,34 mil. diváků (15+), což byl nejlepší výsledek večera i celého nedělního dne. (rublik05)

Reklama

Reklama