Reklama

Reklama

Dana Medřická

nar. 11.07.1920
Praha, Československo

zem. 21.01.1983 (62 let)
Praha, Československo

Biografie (2)

Dana Medřická se narodila 11. července 1920 v Praze do rodiny účetního firmy Brouk a Babka. Už od dětství chtěla hrát divadlo. V osmi letech hrála v bubenečské sokolovně a během gymnaziálních studií v malostranském souboru Umělecké besedy Fráni Francla. Absolvovala gymnázium v Dušní ulici (1939) a začala studovat Pražskou konzervatoř (1939 – 1940) u Plachého, Iblové a Suchánkové.Zároveň dál hrála v Besedě jako Dáňa Čechová, ale roku 1940 konzervatoř opustila a… (více)

Zajímavosti (19)

Nemocnice na kraji města (1977)

  • Budova seriálové nemocnice v Boru je ve skutečnosti budova České zemědělské univerzity v Praze-Suchdole. Údajný hrad Pokštejn, kam jel Dr. Sova (Ladislav Chudík) a Dr. Fastová (Dana Medřická), byl ve skutečnosti hrad Kokořín. Dům primáře Sovy se ve skutečnosti nachází ve stejné ulici jako dům, kde bydlí doktor Blažej (Josef Abrhám) s rodinou. Zdravotní středisko v Týništi se natáčelo na faře v pražských Stodůlkách. (lubospoti)

Galerie (208)

Reklama

Herec

Filmy
1983

Fandy, ó Fandy

 

Konec zázraku

1982

Dedičstvo (TV film)

 

Pouť králů (TV film)

 

Turn of the Screw, The (TV film)

1981

Den idiotů

 

Tot-Amor (TV film)

1980

Dívka s mušlí

 

Předjaří (TV film)

Reklama

Reklama

 

Příběhy modrého telefonu - Maska (TV film)

 

Půl domu bez ženicha

 

Svítalo celou noc

 

Už vám není dvacet, paní Bláhová (TV film)

 

Vzorná tchyně (TV film)

1979

Druhá první dáma (TV film)

 

Dívka světových parametrů (TV film)

 

Lustr (TV film)

 

Nebožtíci na bále (TV film)

 

Plášť pro vítr (TV film)

 

Všichni za jednoho (TV film)

1978

Krejčík z Ulmu

 

Plácek (TV film)

 

Rána jistoty (TV film)

 

Sólo pro starou dámu

 

Řemen (TV film)

1977

Advokátka

 

Co je s tebou, Lenko ? (TV film)

 

Der Mädchenkrieg

 

Hra na zloděje (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

O líném Honzovi (TV film)

 

Talíře nad Velkým Malíkovem

 

Šestapadesát neomluvených hodin

1976

Až bude padat hvězda (TV film)

 

Den pro mou lásku

 

Jenůfa (TV film)

 

Léto s kovbojem

 

Noc klavíristy

 

O Všudybylovi (TV film)

 

O třech bratřích (TV film)

 

Stáří devatenáct (TV film)

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Taková divná ženská (TV film)

 

Typicky ženská reakce (TV film)

1975

Dopisy Uljanových (TV film)

 

Falstaff (TV film)

 

Hra na život (TV film)

 

Narozeniny (TV film)

 

Profesoři za školou

1974

Křeslo pro gladioly (TV film)

 

Pozdní léto (TV film)

 

Půlpenny (TV film)

 

Romance pro dlouhých devět let (TV film)

1973

Bratranec Pons (TV film)

 

V studni (TV film)

 

Čierne ovce (TV film)

1972

Kotevní náměstí (TV film)

 

Královská ozvěna (TV film)

 

Zdravá vdova 29/169 (TV film)

1971

Král, kejklíř a hvězdář (TV film)

 

Návrat pana Ryšánka (TV film)

 

Padesáté narozeniny (TV film)

 

Romeo a Julie na konci listopadu (TV film)

1970

Radúz a Mahulena

1969

O šťastných sovách

 

Popelka (TV film)

1967

Jeviště zblízka (TV film)

 

Malá Dorritka (TV film)

 

Pučálkovic Amina (TV film)

 

Zrzek (TV film)

1966

Cesta řeky k moři (TV film)

 

Kdo chce zabít Jessii?

 

Lidé z maringotek

 

Návrat ztraceného syna

1965

Divoká holka (studentský film)

1964

Příběh dušičkový

 

Tři chlapi po roce (TV film)

 

Zázrak svatého Antonína (TV film)

1963

Dirigent (TV film)

 

Domácí víno (TV film)

 

Ikarie XB 1

 

Metelice (TV film)

 

Odyssea (TV film)

 

Zajíc (TV film)

1962

Dva z onoho světa

 

Malý Bobeš ve městě

 

Život bez kytary

1961

Božena Němcová (TV film)

 

Každá koruna dobrá

 

Malý Bobeš

 

Turista (studentský film)

1960

Lidé jako ty

 

Tři tuny prachu

 

Černá sobota

1959

Ošklivá slečna

 

Útěk (TV film)

1958

Zde jsou lvi

1957

Florenc 13,30

 

Malí medvědáři

1956

Labakan

 

Počestná holka (TV film)

 

V pasti (TV film)

1954

Nejlepší člověk

1953

Měsíc nad řekou

 

Přicházejí z tmy

1951

Akce B

 

Mikoláš Aleš

1950

V trestném území

1948

Bílá tma

 

Dvaasedmdesátka

 

Kariéra

 

Ves v pohraničí

1947

Muzikant

1946

13. revír

 

Lavina

 

Průlom

1945

Černí myslivci

1944

Počestné paní pardubické

 

Skalní plemeno

TV seriály
1984

My všichni školou povinní

 

Zvonění na časy (E13)

 

Viníci (E11)

 

Rozsudek (E08)

  více epizod (7)
1982

Příběhy všedního dne

 

Příběh ženy, která milovala lidi (E01)

 

Tři spory

 

Spor dramaturga Stroupežnického (E03)

1981

Nemocnice na kraji města

 

Odečítání (S02E07)

 

Oponentura (S02E05)

 

Punkce (S02E04)

  více epizod (3)
1980

Bakaláři

 

Pleš (S09E32)

 

Dnes v jednom domě

 

Domov jménem Praha (E09)

 

Obtíže sicilské obrany (E08)

 

Chybujícím neodpouštěti (E07)

  více epizod (5)
1979

Půl milionu za Alvara

 

Theodor Chindler - Die Geschichte einer deutschen Familie

1977

Bakaláři

 

Lalůček (S06E41)

 

Alimenty (S06E11)

 

Die Magermilchbande

 

Povídám, povídám pohádku

 

Třešňová babička

 

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

 

Příběh šéfova syna (E10)

  více epizod (5)
1975

Bakaláři

 

Babička (S04E40)

1974

Bakaláři

 

Útěk (S03E30)

 

Byl jednou jeden dům

 

Obvaziště Boccaccio (E05)

 

Ďábelské ostrovy (E04)

 

Jízda do tunelu (E03)

  více epizod (2)
1973

Bakaláři

 

Korálky (S02E16)

 

Za školou (S02E03)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Svatba (E12)

 

Klavír (E09)

  více epizod (2)
 

Taková normální rodinka

 

Dáreček (E08)

 

Záletník (E07)

 

Škola manželů (E06)

  více epizod (5)
1970

Alexandr Dumas starší

 

Smrt Porthose (E03)

 

F. L. Věk

 

Návrat domů (E06)

 

Divadlo (E05)

 

Mozartovy dvacetníky (E04)

 

První láska (E03)

1968

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

 

České pohádky

 

Jak se sedlák se selkou ulakomili (E08)

1962

Tři chlapi v chalupě

Dokumentární
2001

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Život za lásku (S02E01)

1976

A řeka mu zpívala… (TV film)

1963

Železničáři - vypravěč

1960

II. celostátní spartakiáda 1960

 

II. celostátní spartakiáda II - Mládí a krása

1956

Královský hrad Zvíkov

1953

Škůdci jehličnatých lesů

 

Škůdci listnatých lesů

Divadelní záznam
1982

Kočičí hra

1967

Dům doni Bernardy

1960

Třetí přání

1959

Smrt obchodního cestujícího

Host

Ovládací panel

Fanklub

(818)

Reklama

Reklama