Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

d-corso

Výtečná myšlenka, v rámci bondovek řekl bych i velmi originální, je takřka dokonale zprasena hrůznou režií (dovolím si tipnout, že i scénářem). Akční scény nezřídka působí dojmem dražší televizní produkce. Navíc není zcela jasno, kdože je skutečně v hlavní roli, potažmo, kdo je hlavní postavou. Je to ještě vůbec příběh o Bondovi, nebo o stejně schopné, ba co víc, schopnější čínské agentce? Kam se poděl machismus - Bond často působí jako jakýsi schlíplý chudáček., kde se vzala ta přehršel ubohé politické korektnosti? Mnohé zachraňují scény s Q a doktorem Kaufmanem, ale zůstává tu nepříjemná pachuť z promrhané šance. V tomto příběhu byl velký potenciál. ()

eraserhead666

Poté, co Zlatým okem chytil Bond druhý dech, ho zase rychle začíná ztrácet. Zítřek nikdy neumírá není apriori špatná bondovka, jen je to prostě jen další vyrobený sériový kus. Ve spoustě případech již jen vykrádá starší bondovky, nepřináší vůbec nic nového. Je to prostě bondovka, ale ničím extra zajímavá. Potěšující je akorát angažmá Michelle Yeoh, která to alespoň nějak zachraňuje a dělá tuto bondovku něčím zajímavou. NA její rychlé nohy se jen tak nezapomíná a navíc, docela to tady Brosnanovi nandává. ()

J.Connor

Jedna z nejslabších Bondovek, co jsem zatím viděl, která mě definitivně utvrdila v tom, že Bondi jsou pro mě jen dva, Connery a Graig. Pak je ještě snad jeden srandovní Moore. Navíc tenhle film zestárl mnohonásobně víc, než věci ze 60. let, které kromě retro nádechu bodují díky návratu tehdejší módy a designu. Zatímco pozdní devadesátky se vrací možná tak ve zvrácených remixech na dekadentních večírcích (už jen ty cyberpunkové titulky, achich ouvej). Další věc, která trochu naštve, že jediným opravdu dobrým hercem široko daleko je Michelle Yeoh, přičemž za adresáta jejího přezíravého úsměvu jsem záhy přestal považovat západního agenta, ale spíše celý film. Pryce a Schiavelli připomínají spíše nějaké postavy z Powerse, Lundgrenův klon to těžko zachrání a Judi Dench v úpletové šatovce na to zase nemá čas. Brosnan je namydlený panák, kterej sice možná akcentuje britské gentlemanství, ale dusí jakoukoliv věrohodnost mašiny na zabíjení a internacionálního playboye. ()

Ištván87

Zajímavá inovace v podobě postavy Teri Hatcherové.... Tolik citu jako při pohledu na ní člověk v Bondových očích často neuvidí a její smrt patřila k těm vůbec nejdojemnějším, resp. nejsmutnějším momentům jaké Bondovky pamatují.... ()

Necrotongue

Musím férově přiznat,že i když mi Piers Brosnan nijak nevadí,o jeho Bondovi se to říct nedá,pořád na mě působí spíše jako komik než jako agent a scénář mu bohužel vychází vstříc až příliš ochotně.Hlavního padoucha si zahrál Jonathan Pryce a musím říct,že i jeho si pamatuji v lepších rolích,například v Brazilu byl nezapomenutelný,ale to byla jiná liga. ()

Bauer

Po velmi zdařilé bondovce Zlaté oko, přichází nové dobrodružství agenta 007, které je trošku horší.Začátek byl hodně dobrý ale celkový dojem z filmu mi zkazil konec, protože ten nebyl nic moc. Pierce Brosnan se do své role více vžil. Michelle Yeoh jako bongirl taky nebyl špatná ale měli jsem tu už i lepší! Záporak v podaní výborného Jonathana Pryce, byla nejlepší volba! Dále zde máme asi nejlepší auto.No uznejte, kdo by nechtěl BMW , které se dá řidit pomocí telefonu? Myslím, že 4* a zasloužené. ()

becki_tu

Celkově slabší než Zlaté oko, ale pořád ještě velmi dobře koukatelná bondovka, kde opět nechybí hodně akce a tradičně sličná bondgirl. Pierce Brosnan znovu řádí jako za mlada a opět potvrzuje, že patří mezi nejlepší zvárnitele Jamese Bonda. Jako bonus pro mě byla přítomnost nádherného sedmičkového BMW v úpravě Bond Deluxe. ()

JASON_X

Platí to samé, co už jsem napsal ke GoldenEye. Tady se navíc objeví moje oblíbená Michelle Yeoh, takže podívaná je o to hezčí. A vyvedený hlavní padouch. Ovšem Brosnan není a není pořádný Bond a basta. ()

luka4615

007-18 Snímek Tomorrow Never Dies se stejně jako předchozí snímky ze série Agenta s povolením zabíjet nese na vlně skvěle načrtnuté akce, na kterou se vážně příjemně kouká. V tomto bodě je téměř nutností zmínit sekvenci v parkovacím domě, v níž účinkuje BMW 750iL na dálkové ovládání šikovně skryté v mobilním telefonu. Za zmínku zde rovněž stojí zajímavý antagonista, jehož si zahrál Jonathan Pryce či futuristický design stealth lodi. Ve finále tedy dostaneme další skvělý zářez do této série, u něhož až na roztahané finále funguje všechno jako dobře promazaný stroj. (HBO GO) „The distance between insanity and genius is measured only by success.” ()

ScarPoul

Zajtrajšok nikdy neumiera je o poznanie lepšie ako jeho predchodca zlaté oko. Už len preto, lebo Brosnan je tu o poznanie istejší v úlohe Jamesa Bonda. Ale, že by táto jeho nadobudnutá istota spravila s tohoto filmu akčnú pecku alebo aspoň sofistikovanú zábavu sa nedá povedať. Film je natočený veľmi zvláštne. Niektoré scény si Spottiswoode doslova užíva, úvodná sekvencia, naháňačka s motorkou. Každá s týchto scén srší nápadom a je niečim zaujímavá. Jonathan Pryce je krásny megaloman, ale nedokáže naplno ukázať svoju šialenosť. Yeohová je ako obvykle skvelá, ale na Bond girl dostáva až pramálo priestoru. Naozaj iskriaca scéna medzi ňou a Brosnanom je len jedna a to je aj základný kameň úrazu celého filmu. Spottiswoode nedokáže totiž dialógy, spraviť zaujímavými a nedokáže nám cez ne preniesť nejaký výraznejší, alebo efektívnejší motív, ktorý by nás vtiahol do diania. Nie je to zlé, ale ovácie si to tiež nezaslúži. ()

Lacike

Prva Bondovka, ktoru som videl v kine a rovno moja najoblubenejsia. Sice neprinasa nic prelomove, ale takmer vsetky Bondovske klise naplna na 100%. Zaporakom je klasicky megaloman so sialenym planom, ktory je kvôli sledovanosti schopny cohokolvek. Cize moja najoblubenejsia zapletka. Jedna z mala veci, ktora mi nikdy uplne nesedela je predstavitel zaporaka Jonathan Pryce. Sice odviedol kvalitny vykon ale prilis tohto herca nemam rad a je velka skoda, ze nakoniec z ulohy vycuval Anthony Hopkins. Ale s ostatnymi hercami som spokojny. Götz Otto ako velky, zly nemecky poskok, Vincent Schiavelli ako roztomily zabijak, ale hlavne najkrajsie Bondgirls v celej serii. Prekrasna Teri Hatcher, ktoru zboznujem odkedy sa objavila v serialy o Supermanovi. Hra tu klasicku naivku, ktora zle skonci. A napokom azijska diablica Michelle Yeoh, ktora ako jedna z mala Bondgirls mu je rovnocennym partnerom aj v akcii a predvediu tu solidnu hromadnu bitku v ktorej zatieni aj Bonda. Samotna Brosnan sa uz v ulohe udomacnil a je skoro dokonaly. Zvadza zenske, vtipkuje, predvadza sialene kaskaderske kusky. Len v bitkach nepôsobi najlepsie a na famozneho Conneryho nema. Tentokrat uz ani M a Moneypenny mu uz nedavaju vyzrat, ze je prezity dinosaurus ako v predoslom diely a radsej stoja za nim. Desmond Llewelyn si tu predposlednykrat zahral Q a odovzdal Bondovy jeden z najzabavnejsich gadgetov. BMW vybavene vselijakou vyzbrojou a hlavne dialkovym ovladanim cez v tej dobe tak strasne cool telefon Ericsson, s ktorym tu ma Bond fantasticku nahanacku v garazi. Dalej je tu skvely vybusny uvod so stihackou, nahanacka na motorke vs. skutocny vrtulnik a nakoniec grandiozne finale v lodi. Kazda jedna akcna scena je skvele prevedena a obsahuje pôsobive kaskaderske kusky. Len tam mohlo byt aspon trocha krvi pri prestrelkach namiesto prskajucich iskier. Holt PG-13 rating. Velku pochvalu si zasluzi aj hudba. Jak titulkova pesnicka od Sheryl Crow, tak aj velkolepy instrumentalny soundtrack, ktory casto skvele variuje Bondovsky motiv. Takze davam spokojnych 9/10 a tuto Bondovku si môzem pozriet kedykolvek znova. ()

Caszidy

Zítřek nikdy neumírá jsem vždy bral jako takovou "výplňovou" bondovku mezi vynikajícím Zlatým okem a dobrým Jeden svět nestačí. Ale i tenhle film má své klady. Předně tu Bond hláškuje tak suše, jako v podání Pierce Brosnana snad nikdy. Až mi to evokuje dobu Conneryho a Moorea. Také spolupráce Bonda s čínskou agentkou v podání Michelle Yeoh je povedená. Bonbonkém je pak bondovo BMW na dálkové ovládání. Naopak se mi příliš nelíbil nevýrazný padouch a jeho šablonovitě odbarvený poskok. Stejně tak postava ztvárněná Teri Hatcher zmizela ze scény zbytečně rychle. Zajímavé je, že se tam někde v davu mihnul i mladý Gerard Butler. Inu, každý nějak začínal. ()

PROROK14

Prvý Bond, ktorého som videl bolo Casino Royale, a laťka bola nastavená asi príliš vysoko. Toto nebolo ani len také zábavné ako by som si prial. ()

Tommassi3

"No, myslel jsem, že dáte spíš na ženský hlas !!" - "Neznám ji ??" - "Víte, že vaše postelová dobrodružství mě nikdy nezajímala, 007 !!" ;) ()

Dale

Ten úplne najhorší Bond. Keby tam nebolo to auto na diaľkové ovládanie a miesto Brosnana by tam hral Lundgren, bola by to typická béčková sračka. ()

Terva

CITÁT - Bond. James Bond............ Dva roky po Zlatém oku se James Bond vrátil, a tentokrát bude muset opět zachraňovat svět před hrozící válkou… Scénář : Bruce Feirstein. nKamera : Robert Elswit. Hudba : David Arnold a Moby - Ocenění 1998 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA - nominace (za nejlepší hudbu) 1998 - BMI Film & TV Awards - vítěz 1998 - Golden Globes, USA - nominace (za píseň "Tomorrow Never Dies") 1998 - Satellite Awards - nominace (za píseň "Tomorrow Never Dies") 1999 - Grammy Awards - nominace (za píseň "Tomorrow Never Dies") - Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies : http://www.youtube.com/watch?v=hQHp6IUN8P8 CITÁT - Vaše nové BMW 750. Všechna obvyklá vylepšení - kulomety, rakety a navigační systém GPS. ()

JohnCZ

Tahle bondovka je jedno velké zklamání. Nudná režie, absurdně dramatická hudba hrající při "romantických" momentech, kdy se Brosnan chová jak pornohvězda a hlavně, nijaký příběh. Ještě, že je tu nějaká ta akce, která určitě pár světlých momentů má. Brosnan je tentokrát herecky ale hodně nevýrazný. ()

corpsy

Snímok je nadpriemerný hlavne v akčných scénach, ktoré sú v brosnanovskej sérii najpremakanejšie a najspektakulárnejšie. Film pripomína svojim dejom staršie bondovky, s motívom celosvetovej hrozby s apokalyptickým následkom, a tie mi stále sadli. Tu však forma až veľmi presahuje obsah a ani herecké výkony nie sú z tých najlepších, čo je veľká slabina ( hlavne u ústredného záporáka ). Aj samotný Bond sa zdá akýsi matný, čoho dôkazom sú nevýrazné hlášky a takmer nulová charizma. Je to však veľkolepé dobrodružstvo, ktoré berie dych, škoda len tej celkovej nevýraznosti. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze