Zápisník jedné lásky

Notebook, The

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Když se prokoušete přes neuvěřitelně nudný začátek, dá se na to celkem dívat. Jen tu lásku jsem věřila jemu, ne jí; on byl opravdový, upřímný, nesobecký a naprosto oddaný. Ale uznávám, konec byl hezký. Jen kvůli němu dávám tu třetí *.(25.4.2006)

objektivne uznavam, ze s inym hereckym obsadenim by to bolo pravdepodobne nizsie hodnotenie, ale ta magicka pritazlivost medzi Ryanom a Rachel ma vzdy chyti za srdce. Nadherny pribeh lasky. A just verim, ze taka existuje :)(24.1.2015)

Mě stačí málo, aby moje srdíčko bušilo. No a když se na scéně objeví Ryan, není co řešit :o)(31.3.2009)

Velmi příjemná romantika s excelentní ústřední dvojící, kvalitním scénářem a předvídatelnou pointou:) Ryan Gosling opět nádherný a Rachel McAdams opět úžasná. Ve scéně, kdy se oba rozcházejí u auta, mě pohled na Ryana dostal natolik, že jsem měla na krajíčku. Vypadal naprosto zlomený a zničený, jako kdyby se měl zhroutit a rozpadnout a když jsem ho tam takto viděla, ty slzy tam byly. A k tomu ještě nádherná ústřední melodie.(6.3.2013)

Jedna z nejlepších čistě romantických story co jsem doposud viděl. Se stařeckým přesahem a výtečným Goslingem, pěkný.(7.3.2012)

• - Veľa scén sa natáčalo v obytných priestoroch, kde kedysi bývali dôstojníci. Aby ulica získala dobový ráz, odstránili všetky moderné parkovacie automaty a nahradili ich tými, ktoré sa vtedy používali. U všetkých obchodov, ktoré lemujú ulice, museli tvorcovia s majiteľmi dohodnúť zmeny vývesných štítov, výzdobu výloh a umiestnenie dobových reklamných cedúľ. Taktiež museli filmári kompletne premeniť celé 3 bloky. (peiton)

• - Film nebyl točen chronologicky, nejdříve byla natočena druhá polovina. (Terva)

• - Rachel McAdams a Ryan Gosling se před natáčením na několik týdnů přestěhovali do Jižní Karolíny, aby nastudovali odpovídající přízvuk a nasáli jižanskou atmosféru. (jenik71)