Zápisník jedné lásky

Notebook, The

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Tak já vážně nevím!! Čekal jsem obrovské romantické dílko, ze kterého bude dýchat romance i ze všech kulis a dekorací, alespoň jak bylo všude prezentováno. Rachel McAdams navíc není tuctová barbína, co jen nelogicky čeká, až jí nějaký ten úchyl v masce probodne hrdlo, ale solidní vycházející herečka, a charismatického Ryana Goslinga si pečlivě všímám od dob, kdy mě uchvátil v nezávislém Svatém boji. Spolu dojali půlku Ameriky, ceny MTV se jen hrnuly.. Režisér ale více zvládá dramatické sekvence, než-li ty romantické, i přes nádherné obrazy se film docela táhne, dá se silně předpovědět, originalita je ta tam a má jen spíše milé okamžiky, než nějaké zásadní scény!! Považuju se za romantika a film jsem viděl u rozpáleného krbu:-), ale tohle mě za srdce vážně nechytlo.. Pro mě je to pouze mírně nadprůměrná záležitost, kterou si jen tak nezopakuju..(7.2.2006)

Pomineme-li dvě časové roviny a s nimi nepříliš dobře zrealizovanou výpravu, zůstane nám krystalicky čistý melodram, který je možný cele přijmout. Bollywood věděl, proč nenechat téma ležet ladem :)(31.3.2009)

Neřeším přeslazenost, která k tomu prostě patří. Ani tu průhlednost, která to v pár momentech trochu srážela a ubírala na intenzitě. Už vůbec stopáž, která by bez cca 15 minut z filmu udělala mou intenzivní letní filmovou lásku. Fascinovala mě chemie mezi Goslingem a vrcholně zamilovanou Rachel McAdams, kterým jsem doslova záviděl a chtěl jejich vztah prožít místo nich (se vším všudy, vždyť proto je to tak krásné). Ten film pro mě prostě reflektuje lásku, jsou v něm chyby, jsou v něm hádky, zbytečné natahování a čekání, ale i je v vášeň a to nejdůležitější, já to těm postavám prostě věřil. A hrozně přál.(31.10.2011)

Po všech stránkách téměř dokonalé, akorát očekávaná katarze se u mě nekonala. Sázka na jistotu, která jen těsně nevychází.(11.9.2011)

Já na tyhle romantický dramam teda moc nejsem, krom toho to je ještě z takový tý doby 40-50 tejch let minulýho století v americe a to už vůbec nemusim, ale tohle bylo fakt dobrý, skoro mě až překvapilo, že mě takovej příběh udržel v pozornosti celý ty dvě hodiny, krom toho tady skvěle hraje Rachel McAdams, kterou sem si pekelně oblíbil v Nesvatbových, tam jí to sice slušelo ještě víc než tady, ale v tomhle filmu taky neni k zahození. Snad jediný co bych vytknul je takovej trochu moc kýčovitej konec, ale k zakončení takovýho příběhu se to hold hodí no(29.8.2007)