Zápisník jedné lásky

Notebook, The

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Srdce si nevybírá. A můj milovaný žánr sladkobolné romance mi nabídl svůj klenot v době, kdy na diváka narážky na Notebook nevyskakovaly z každého druhého seriálu a divák nevěděl, do čeho jde. ON tak byl čestný sympaťák z chudých poměrů, ONA pak trochu moc rozverná, ale upřímná kráska z poměrů bohatých. A i v krajně nepříznivých okolnostech se zrodila obrovská láska. Jsou zkrátka projekce, na které se nezapomíná, takže ještě deset let poté, co jsem tenhle zápisník poprvé otevřel, mám silně v paměti, jak mě film položil. Nebylo to o zvratech, o pointách, o překvapení. Ta síla byla v dojemných scénách, úchvatné kameře a hořlavě přitažlivé hlavní dvojici. A vždycky si proto budu stát za tím, že pro beznadějné romantiky je tohle absolutní povinnost.(18.7.2006)

Jedna z nejlepších čistě romantických story co jsem doposud viděl. Se stařeckým přesahem a výtečným Goslingem, pěkný.(7.3.2012)

objektivne uznavam, ze s inym hereckym obsadenim by to bolo pravdepodobne nizsie hodnotenie, ale ta magicka pritazlivost medzi Ryanom a Rachel ma vzdy chyti za srdce. Nadherny pribeh lasky. A just verim, ze taka existuje :)(24.1.2015)

Tak já vážně nevím!! Čekal jsem obrovské romantické dílko, ze kterého bude dýchat romance i ze všech kulis a dekorací, alespoň jak bylo všude prezentováno. Rachel McAdams navíc není tuctová barbína, co jen nelogicky čeká, až jí nějaký ten úchyl v masce probodne hrdlo, ale solidní vycházející herečka, a charismatického Ryana Goslinga si pečlivě všímám od dob, kdy mě uchvátil v nezávislém Svatém boji. Spolu dojali půlku Ameriky, ceny MTV se jen hrnuly.. Režisér ale více zvládá dramatické sekvence, než-li ty romantické, i přes nádherné obrazy se film docela táhne, dá se silně předpovědět, originalita je ta tam a má jen spíše milé okamžiky, než nějaké zásadní scény!! Považuju se za romantika a film jsem viděl u rozpáleného krbu:-), ale tohle mě za srdce vážně nechytlo.. Pro mě je to pouze mírně nadprůměrná záležitost, kterou si jen tak nezopakuju..(7.2.2006)

Já to nechápu. Film, kde je tolik ale tolik klišé, není tady naprosto nic originálního, tak jak to, že je to tak pěkné?? Že by ten nádherný styl, kterým je film natočen? Nebo snad skvělou hereckou dvojkou? Film je natočen srdcem a to, že je film tak přeslazený, Vám tady vůbec nevadí, já si vlastně uvědomila, že je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů. Prostě krása.(10.1.2011)

• - Noah (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams) sledovalo v létě roku 1940 film Li'I Abner (1940). K vidění byl snímek však až na podzim téhož roku. (beyli)

• - Ryan Gosling (mladý Noah) mal vo filme hnedé kontaktné šošovky, pretože James Garner (starý Noah) má hnedé oči a Gosling má modré oči. (ladko)

• - Ryan Gosling byl nabídkou na roli překvapen a i když se domníval, že se na roli nehodí, s účinkováním souhlasil. (Terva)