Zápisník jedné lásky

Notebook, The

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Pod kůži se mi to dostalo jen při závěrečné katarzi, i tak ale před Cassavetesem smekám. Udělat z cajdáku, jednoduchého jako facka, ultimátní romantiku, která to myslí i přes hromadu klišé upřímně, to se moc často nestává. A proti Goslingovi teď nemůžu říct ani jedno křivé slovo.(7.2.2009)

objektivne uznavam, ze s inym hereckym obsadenim by to bolo pravdepodobne nizsie hodnotenie, ale ta magicka pritazlivost medzi Ryanom a Rachel ma vzdy chyti za srdce. Nadherny pribeh lasky. A just verim, ze taka existuje :)(24.1.2015)

Krásný krásný krásný. Sice klišé a absolutně nic vás z hlediska příběhu nemůže překvapit, ale stejně mě to hezky zahřálo a potěšilo. A Ryan Gosling a Rachel McAdams jsou úžasní! Krásný *_*(30.11.2005)

Tak na starý kolena se ze mně ještě nakonec stane tlustá přecitlivělá pipina, co v cukrárně u rakvičky se šlehačkou bude slzet nad každou filmovou láskou. Jediný co mě, extremně citlivýho romantika sere, je fakt, že si Ryan Gosling vzal za tuhle roli prachy. Ryane sorry, ty se tam půlku filmu muchluješ z ultrakočkou jakou je Rachel a ještě za to bereš prachy ? No, tfuj tajskl, až bude Hollywood hledat partnera pro muchlování s Rachel, doufám že se na tebe vysere a v rámci šetření osloví mě neb já bych s Rachel šoustal i zadarmo, protože já jsem jedinej skutečnej romantik 21 století !(10.11.2013)

Tedy začátek byl poměrně nudný, dokonce mi přišel chvílemi trapný a já si říkala, že to snad nebude ani na ty 3*. Ale jak příběh pokračoval a já se do něj pomalu dostávala, líbil se mi čím dál víc. Škoda toho začátku, jinak bych dala i těch 5*, ale takhle prostě nemůžu dát víc než 4*.(8.7.2011)

• - Film nebyl točen chronologicky, nejdříve byla natočena druhá polovina. (Terva)

• - Rachel McAdams a Ryan Gosling se před natáčením na několik týdnů přestěhovali do Jižní Karolíny, aby nastudovali odpovídající přízvuk a nasáli jižanskou atmosféru. (jenik71)

• - Noah (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams) sledovalo v létě roku 1940 film Li'I Abner (1940). K vidění byl snímek však až na podzim téhož roku. (beyli)