Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Handle

Nazval bych to takovou pohádkou pro dospělé, já tyhle filmy, neodsuzuju... jenže v tomhle případě se přikláním ke komentáři od kleopatry. Protože já vám nevím... Nepřišel mi to zase jako bůh ví jak kvalitní romantický film. Řekl bych, že byl až přeslazený, rádoby dojemný a cítil jsem hroznou umělost, že mi to celé přišlo nepřirozené a vlastně mě to ani moc nebavilo. Víc než na průměr to prostě nevidím - viděl jsem mnohem lepší romantické filmy, nicméně slušné herecké výkony i režii to mělo, hold to není nic pro mě. Není to vyloženě kýč, ale 83%? Každopádně věřím, že se film líbit může a určitě ho tu nemínim shazovat. Mě však nechal opravdu chladným. ()

ScarPoul

Každý si pamätá na svoju prvú lásku. A každý o nej vie, že sa na ňu nezabúda. Zápisník jednej lásky je príbehom chlapca a dievčaťa, ktorý si boli súdený ale okolnosti im v čase keď sa zamilovali, nepriali a preto nemohli byť spolu. Život má ale vo zvyku dávať druhé šance. Veľmi príjemný film, ktorý stavia na perfektných výkonoch Goslinga a McAdams, ktorých emotívny výkon pripomínal rovnako ladené ale nie happyendom končiace madisonské mosty. Takýchto filmov je naozaj tucet, a taký a moment to remember je emotívne vyhrotenejší a príbehovo bolestnejší a krajší, ale aj napriek tomu, že zápisník jednej lásky nedokáže z konca vymaniť toľko emócií koľko by mal, sa jedná o film, ktorý vo vás vzbudí sympatie, hlavne zásluhou hlavných hrdinov a ktorý si rozhodne radi pozriete znova. Je tam veľa pekných momentov, ktoré dokážu pohladiť dušu. Nie dokonalé, ale to je chybička krásy, ktorú som v tomto prípade schopný akcepotovať. ()

Lacike

Prvych zhruba 90 minut ma film vobec nebavil. Bola to taka sterilna milionkrat videna limonada. A chcel som mu dat 2*, ale kedze ma posledna polhodina dokazala dojať, tak hodnotenie zvysujem na 3*, pretoze to sa podari máloktorému filmu. A este som si v polovici filmu spomenul, ze som ho uz raz davnejsie zacal pozerat, ale vdaka neskutocne pomalemu temu som ho vtedy nedopozeral. Skoda, ze cely film nie je nabitý emociami ako zaver. Mohla to byt pecka. ()

rawen

Místy až příliš srdceryvná kýčovitá romance, ozvláštněná na druhou stranu několika zajímavými záležitostmi - - - neodejdete od ní znechuceni, příliš však ve vás nezůstane 6/10 ()

maseer2

sice to je jedno velké klišé s maximálně předvídatelným a absolutně neoriginálním dějem... ale jinak se jedná o krásný film :) ()

malylada

Jak definovat lásku? Přesně tak, jakým způsobem je zachycena v Zápisníku jedné lásky. Samotný příběh neskutečně dojímá, jak spletitý dokáže sud být a láska si vždy najde cestu. Nejsilnější stránkou je od vyprávění celého příběhu postarší dvojicí, kdy do poslední chvíle divák netuší, co se ve dvou linkách odehraje. Konec malilinko natahovaný a přesto v závěru ohromně funguje. Rozhodně jeden z největších letošních zážitkům a to nejsem takový příznivec romantických filmů.......9/10 ()

GeusX

Rozjezd mi připadal docela jako nezáživné zdlouhavé klišé. "Zápletka" je nepřekvapivá, celý příběh není vůbec originální a podobný romantický příběh jsem již viděl mnohokrát. Výsledný dojem je však kupodivu velmi povedený, romantický i dojemný. ()

Avalon820

Opravdu velké překvapení. Očekával jsem prvoplánovou a bezduchou romanci určenou výhradně pro teenagery nebo lidi s duší naivního teenagera. Dostalo se mi však plnohodnotného romantického dramatu, které mě opravdu dostalo. Je pravda, že kdyby byl tento snímek ještě o trrochu sladší, přilepilo by se mi DVD s ním na ruku, ale když ono zkrátka tento příběh jinak, než přeslazeně podat nelze. Všichni herci podali naprosto přesvědčivý výkon, speciálně mě potom dostala Gena Rowlands, díky které jsem se ostatně na toto dílo odhodlal podívat. Filmům, které dokáží chytit za srdce jako tento, bychom si měli vážit - je jich povážlivě málo. A konec byl naprosto... odzbrojující. ()

MikaelSVK

Hoci romantické filmy nepatria medzi moje naj, tak tento kúsok si ma získal. Síce mi všetko pripadalo, že som to už niekde videl alebo čítal, ale to v konečnom dôsledku vôbec nevadí. Hlavnú postavu Ryana Goslinga veľmi nepoznám, kdežto moja obľúbená Rachel McAdams znova nesklamala a nenápadný James Marsden si opäť raz zahral rolu dobrého záporáka ;-) ()

ChArLeNe odpad!

Zaujímalo by ma, kto "rozkázal" Rachel McAdams, aby túto svoju rolu zahrala tak neskutočne afektovane a tak nehorázne nesympaticky. Okrem tej strašnej hry na city mi to vôbec nič nedalo. SPOILER! A najotrasnejšia scéna -"milostná noc" v starom dome, kde mi dvojica pripadala, že "symbol lásky" je pre ne ako za trest. Sklamal ma aj ten zápisník a rozprávač príbehu, vďaka čomu si hrdinka stále dokola začala spomínať, prišlo mi to ako nekonečný, nezáživný kolobeh bez nijakej silnejšej (hĺbšej) myšlienky, ktorá by diváka chytila za srdce a zanechala na ňom jazvu. Úprimne, neviem za čo mám dať *. Ani po jednej stránke ma to nijako neoslovilo, je mi ľúto. EDIT - Uvedomila som si oveľa závažnejšie chyby než čo som vytkla. Konkrétne je to toxický vzťah hlavných postáv - ich vzťah začal manipuláciou, potom prišlo fyzické a emocionálne násilie. Násilie nie je rozkošné ani romantické, a nemalo by sa propagovať ako štandard. ()

Pink.Panther

83% ??? Zlí jazykové tvrdí, že filmová studia v Hollywoodu mají i psychology, kteří pomáhají doladit film dle profilu mainstreamového kinokonzumenta. Jenže jak k tomu pak přijde fanda evropského filmu, který je tak velký romantik, že neodolá lákání amerických marketingových rusalek? Zas jednou sedne na lep! – a to hodně přeslazené limonádě. Řemeslně zručný, jinak do poslední mrtě vykalkulovaný ukecaný sladkobolný kýč, který se v závěru nezřekne ani laciného (trapného) sentimentu. Románová předloha Nicholase Sparkse se červená nad touto Harlekýnkou. Pozitiva: Gena Rowlands, pěkné obrázky Roberta Fraisseho, který svou kamerou zaujal už v 7 let v Tibetu. Pro jednoho banální, pro jiného krásný láskyplný film u kterého si hezky popláče. Já tedy rozhodně šetřím kapesník, protože každého čtvrt roku jeden takový zhroucený uplakanec opouští brány kinosálu v sanitním voze! A kolikrát mi můj psycholog na týdle tý točně říkal nekoukej na ty americký romantický kraviny, nekoukej na ty dojáky, nekoukej na to nebo se z toho zblázníš ….ale je to marný, je to marný – je to marný – 45%. Produkce: New Line Cinema ()

JohnCZ

Solidní slaďárna, nic originálního, ale kouká se na to příjemně. Snad jen ten konec nemusel tolik tlačit na pilu, silné citové vydírání já nerad. ()

joehot

Abych řekl pravdu, při hodnocení tohoto filmu jsem dost na vážkách. V jednu chvíli bych mu dal klidně plný počet, v jinou (jsem racek scéna, či jiné uslátané řeči) jsou na hranici odpadu. Těch dobrých je nakonec trochu víc, takže asi takhle.. ()

villon17

Že bych byla nějak uchvácená z výkonu Rachel McAdams, se říct nedá. A chovala se uplně divně. On teda taky. Ale zase příběh o lásce až do uplnýho konce to byl krásnej. Jen kdyby to tak vážně fungovalo:D ()

Marek1991

Vojna, amnézia, choroba, neprajnosť rodičov, zlá finančná situácia, či prípadné návraty v čase sú najčastejšími motívmi v romantických filmoch na vyrobenie zvratov. Osobne sa mi niektoré momenty z tohto filmu páčili viac vo filme Pearl Harbor, no tušiť, že aj po tomto filme prídu filmy ako P.S.: Milujem ťa, Milý John, Manželský sľub, Probudím se včera, či Lásky čas, tak to by sa mi ani nechcelo veriť. Myslím si, že v roku 2004 tu bolo lepšie dielo a menej rozpačité a to Miluj ma! Prosím..., v ktorom sa tiež koniec dal vytušiť, no citovo to bolo podľa mňa hlbšie. Gosling mi prišiel príliš suchý, nehovoriac už o Gene Rowlands a Jamesovi Garnerovi, ktorí ma ničím iným, ako záverečným dosť romantickým odchodom zo sveta, neoslovili. V danom roku tu bolo ešte jedno dielo, ktoré by som mohol zaradiť do tej rady filmov, čo som tu vypísal a to Nae meori sogui jiugae, taktiež silné dielo. V romantických filmoch je často pátos, mnohé sú prisladené, mne na nich nevadia také tie momenty šantenia, poézie, sentimentu, v určitej dávke to tam patrí, stačí keď sa pozriete na tento svet a vaše životy a lásky v nich. Náhodou mnohé momenty boli milé a romantické, taktiež radšej zvolili postupné odhaľovanie skutočnosti, lebo človek to môže podľa mňa ľahko vytušiť, no nevymysleli iné silnejšie momenty vo vzťahu, možno až na odhalenie matky, či záverečný odchod, tam boom alebo wow efekt, ako chcete, nie je. Slzu vyroniť môžte, no pokiaľ ste videli pár novších diel, tak asi budete mať problém s niektorými, pre vás už asi neoriginálnymi scénkami. Nicholas Sparks je kráľ romantiky, aj keď možno by mal ubrať z občasného citového vydierania, taktiež režiséri, ktorí jeho diela spracuvávajú, by sa mohli do diel viac položiť v jadre filmu, začiatky a konce sú podľa mňa totiž fajn. Aj keď to vyzerá, že som príliš u tohto diela kritický, je to skvelo natočené, nemusíte sa toho báť, užite si to. ()

mau

Guilty pleasure. Největší kýč a klišé o bohatý holce a chudym chlapci, kterej postaví nejkrásnější dům a posílá každej den během jednoho roku dopis. Pokaždý se dojímám a brečim. A to tu Ryan ještě není vyphotoshopovanej jako v novějších filmech.. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce