Dlouhá cesta

• USA A Walk to Remember (více)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

Katarine

Hezké, smutné, dobře natočené, zajímavý příběh, dobré herecké obsazení, ale možná na mě až příliš sladké a romantické. Je to tak mezi 3-4 *. ()

applause

Jeden z mých oblíbených filmů, který ukazuje, jak je láska krásná, ale i smutná. Netušíme, kdy přijde a ani, kdy odejde. Proto chceme být s tím druhým každou sekundu, co to jde, protože nevíme, kdy o něho můžeme přijít. Chceme s ním být v dobrém i zlém a uděláme všechno jen proto, abychom viděli úsměv na jeho tváři a věděli, že je šťastný. „Láska je jako vítr, není vidět, ale jde cítit.“ ()

kombajn

Asi maximum, co jde v zanru skolnich teen filmu dosahnout. Dostatecne romanticke a sladke nezkazene prilisnym happyendem. ()

Chen

Místy hodně sentimentální, ale fungující. Romantická rovina není zkažená přeslazeným koncem. Oba představitelé hlavních rolí jsou talentovaní a jejich vztah byl opravdu uvěřitelný. Musím přiznat, že i když jsem se tomu urptuně bránil, film ve mně probudil trošku romantiky. ()

Hees

Keby sa budoval vzťah dvoch hrdličiek trocha dlhšie a pridal by sa k tomu ešte nejaký ďalší nápad na spestrenie tak by ma to viac bavilo. Prijal som tento film ako vysvetlenie krutosti života. Prijal by som teda aj trochu viac s toho ako si život užívali. (Hodnotenie 3,5) ()

Martin741

Romanticke filmy mozem uz od Eastwoodovych Madisonskych Mostov a Hepburnovej Prazdniny v Rime, a veruze po pozreti tohoto filmu u Madisonskych mostov aj ostanem. Ale ze Mandy Moore je nadherna a ze vo filme bola skvela, dam 67 % ()

vydumnica

A Walk to Remember is a movie to remember💙!!! Jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. Videla som ho aj v kine a potom ešte niekoľkokrát doma. Kúpila som si ho vtedy na VHS, čítala som aj knihu a ešte som si pozháňala aj soundtrack a tiež aj CD s piesňami Mandy Moore. A neskôr ďalšie a ďalšie knihy a filmy Nicolasa Sparksa. Film ma len výnimočne dokáže rozplakať, ale tento to dokázal! A keď ste si aj vy obľúbili Mandy Moore, vrelo odporúčam seriál This Is Us, kde už zrelá žena Mandy hrá mamičku trojčiat. A Walk to Remember je dobrý štart, ale This is Us je jej životná rola. ()

Streeper

Tenhle snímek se bude líbit hlavně těm, co nečetli knižní předlohu k filmu. Protože když úplně zapomenu na příběh z knihy, tak je to moc milý film, který trochu moc rychle utíká a to hlavní se tam až moc rychle odbije. Ale vzhledem k tomu, že jsem četla knihu, tak musím srovnávat, protože mi to nedá. Film je strašlivě odlišný od knihy, což je velká škoda. Chybí tam spousta podstatných informací a scén, které v knize byli naprosto kouzelné. Takže je mi vážně moc líto, že se tvůrci knihy nedrželi, protože by film byl daleko lepší. ()

C0r0ner

Jak moc pravděpodobné to bylo, je jedna věc, ale zaprvé je to film a zadruhé sám život píše ty nejnepravděpodobnější příběhy, takže to mi bylo jedno. Děj je takový stokrát omletý romantický kolovrátek, který člověka ale aspoň nesere, takže takový ten běžný průměr. 55% ()

Phos4rus

Ac je tenhle film ukazkou filmovych romantickych klise a kyce, na sobotni odpoledne, kdy nemate co delat, vas mozna zaujme ()

Laputa

Pěkný a dojemný příběh z běžného prostředí. Přirozená a hezká Mandy Moore. Katastrofální konec lásky, která ukončila smrt... ()

sulimo

Jestli účelem filmu bylo rozpustit diváka v přeslazenosti a ještě k tomu z něho dostat slzy, tak se to v mém případě nepovedlo, já byla akorát tak znechucena nesmírnou tupostí a vtíravostí stupidnosti americké kinematografie. Prostě skoro odpad. ()

campix

Pro mě velké překvapení. Čekal jsem tuctovou romantiku, kde je všechno jasně nalajnované a nic vás nedokáže překvapit. Začátek je v takovém dejme tomu prcičkovském stylu. Prostě ta klasická americká školní teenegerská podívaná. Začátek mě sice bavil, ale vše šlo tak jak jsem čekal. Podle zažitých pravidel žánru. Z omylu mě vyvedl konec dějové linky, který skýtá jedno velké překvapení, které pro mě ozvláštnilo celý film a tím i přidalo něco navíc k trošku vyššímu hodnocení. ()

Rm.

Varování: ve slabé chvilce způsobuje nepřetržitý pláč! :) Film plný lásky, sentimentu, nadprůměrných hereckých výkonů a krásných písní. Mně se to moc líbílo. ()

tomeek

Toto je prachsprostá manipulace s city diváka. Extrémně průhledný MEGASLADKÝ romantický příběh. Nevěřím, že u toho nějaká holka vydržela nebulet :) V podstatě bych mohl zkopírovat komentář od Kleopatry... ()