Samthron

Tento film jsem jaksi nepochopil. Pokud by byl myšlen jako seriózní pokračování ságy o vetřelcích, tak bych bez váhání hodnotil jako odpad! Já ale pevně doufám, že je myšlen spíše jako parodie, v tom případě jsou na místě 2 hvězdičky. Jsem zarytý fanoušek světa vetřelců a parodii prostě nějak nemůžu překousnout, stejně jako nikdy nepřekousnu zkomoleniny typu Vetřelec vs. Predátor. Volba režisérů u předchozích 3 dílů byla naprosto skvělá. Ale Jean-Pierre Jeunet měl radši zůstat u svých pohádek typu Město ztracených dětí a Amélie z Montmartru, to mu šlo celkem bravurně. ()

RISOvonVODKA

Absolútna zbytočnosť. Riplyová už nie je žena, ktorú poznáme. Doba sa zmenila. Tak aj votrelci a v neposlednom rade opäť aj režisér. Prečo? Prečo ste nemohli nechať sériu v pokoji zahynúť? FIlm bol stále nemálo napínavý. Pár zvratov. Niesol sa v duchu niekde medzi prvým a druhým Votrelcom, no nefungovalo to tak ako malo. Celá myšlienka ani nedávala poriadny zmysel a ten koniec? Prosím Vás! Tri hviezdy len z úcty k značke. ()

m62

O niečo lepšie ako trojka vďaka niektorým vydareným momentom, dobrá bola Ripleyová ako hláškujúci superbojovník a niektoré správne úchylné nechutné scény. (Až dodatočne som si uvedomil, že režisér bol autorom Delikates a potom som sa už nečudoval) Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie. Dnes som bol asi lepšie naladený na množstvo drobných čiernych fórikov a absurdných scén. ()

patko7777

4té pokračovanie votrelca vôbec ničím nezaujalo, o ničom dejová línia a vôbec žiadna zápletka - proste úplne na zaplakanie a k tomu votrelcočlovekovi na konci sa radšej ani nevyjadrujem - 2* pri všetkej milosti ()

SacRoS

Tohle je první Vetřelec, kterého jsem jako prcek viděl. Krásná ukázka toho, jak si s Vámi nostalgie dovede po letech pohrát. Časem už to prostě není ono. Přesto z úcty za čtyři hvězdy. ()

Shelma

Opět tu máme mateřský pud versus dobro zkaženého lidského rodu. Těžké rozhodování pro znovuzrozenou Ripleyovou, která svůj mateřský cit rozšířila i na své nepovedené klony (ženské vrtochy). Naštěstí,jelikož jí koluje v krvi trocha vetřelčího genu, jsou její rozhodnutí velmi rychlá a drsná, což potěší nejedno oko diváka. Naivně jsem čekala, že páté pokračování Vetřelce, se bude v nezmutované verzi s Predátorem, odehrávat na Zemi, zejména po shlédnutí prodloužené verze, což se nekonalo a asi už konat nebude. ()

Kaucukovnik

V době jeho vzniku jsem tenhle film víceméně zavrhl. Po nedávném opětovném shlédnutí je můj názor hodně odlišný. Nevyhnutelně ztrácí co do originality - obě extrémní polohy tématu, tj.horor a akci, už první dva díly dávno nabídly. Přesto tu najdeme solidní porci vesmírných bestií, hlášek a nápaditých situací, a to v obstojně temné atmosféře. Ano, hybrid na konci je hloupý a vadil mi. Mezi ostatními x-tými pokračováními klasických sérií ale film jako celek zřetelně svou kvalitou vyčnívá. Škoda, že nedostal Jeunet volnější ruku, možná bychom tu měli další brilantní variaci na téma, a ne jen dobré pokračování (a totéž platí pro Fincherovu trojku). ()

ciapok

Sigourney je tu votrelecky rajcovná; pán Pinon to tiež trocha zachraňuje. Votrelci si príjemne zavystrájali vo fínskej saune; scéna pod hladinou je bez zaváhania ligotavou perlou v trošku umastenom celku a patrí medzi univerzálne silné. O závere filmu sa taktne radšej nevyjadrím ...vlastne, nebyť toho záveru, bol by to celkom podarený kúsok, s novou (ešte stále votrelčou) dušou ()

pekkanik

Divné. Alienovská Weaverová a neohrozený Perlman hláškujú ako v Smrtonosnej pasci, votrelci sú komiksovo nažhavení, Ryderová naivne bezradná, no, a kto by čakal, že sa z toho vykľuje dojímavý záver. Pohromade sa to drží tak na úrovni trojky, ale "alienovská nepríjemná atmosféra" je preč, namiesto nej je tu akčná sci - fi telenovela a paradoxne som sa pri nej dobre bavil. Byť tam iný režisér, tak už sa hodne blížime ku Galaxy Questu. ()

JARDAHONDA

"Dvě stě let uplynulo od chvíle, kdy Ripleyová na Fiorině 161 přinesla tu největší obět, ale nyní ji skupina vědců naklonovala - a sní i královnu Vetřelců - v naději, že vyšlechtí tu nejsmrtelnější zbrań." Hrůza se znovu probouzí ve strhujícím vyvrcholení sci-fi ságy o Vetřelci ! Do třetice všeho dobrého - u mě spokojenost. **** ()

Dexies

V pořadí čtvrtý díl, jiný režisér, konec devadesátých let a jiné pojetí ... ovšem originální pojetí vzkříšení hlavní hrdinky, děj má náboj a herci jsou též slušní, jen mi trochu uniká "nový" druh vetřelce, ale proč ne :) ()

FlorinkaRenda

Musim rict, ze 4 se mi zamlouva mnohem vice nez cela "trojka" ... Ma to napad, je fakt, ze napeti trochu pokulhava, ale kdyz clovek trochu privre oko, je to urcite snimek, ktery clovek muze videt i parkrat do roka. Jsou tady nazory, ze onen "potomek" byla velika chyba, me to jako chyba rozhodne neprijde uz jen kvuli tomu, ze kolem roku vyroby tohoto snimku podobne "divne" napady nebyly nic neobvykleho. ()

sun.eagle

Z celé serie opravdu nejhorší. Zdůraznuju v rámci série, jako žánrový film je to vysoce nadprůměrná záležitost. Call je skvělá, ty její kukadla vás přikovají k zemi víc než pohled do otevřené tlamy Vetřelce. ()

legenda

no dobrý dávám teda 5 hvězd ale opravdu je to nehorší vetřelec.jak už tu pár lidí psalo tou mutantkou se to vlastně zkazilo,ale co si budem nalhávat už u tý 3 bylo vidět že režisérovi a scénáristům došli nápady,respektive už to strácí to kouzlo, a z toho vyplívá že 2 a 1 jsou nejlepší díly. ()

Elanornegra

Videne konecne bez dabingu, i ked ten predtym nevadil, ale tie hlasyk stoja zato, Signourney by sa v dalsej casti uz stala asi Allien pri takom vyvoji... :D... kazdopadne Wnona Ryder krasna, ale to je vsetko, Ron Perlman to zahral najlepsie... dej poslabsi aj ten zaver, ale fighty aj vizual velmi slusny... 70% ()

stargate17

Rozhodně pořádný pokles kvality a vlastně i kvantity. Logika děje, akční scény, všechno už zdaleka nedosahuje standartu Scotta ani Camerona. A co ta bílá potvora ke konci???!!! Tím se snad chtěli vysmát celé (až na tohle velmi dobré) sérii. ()

Kaya

BÉÉÉÉÉÉÉČKO JAXWIŇA!!! Ale sakra dobré béčko! Horší než dvojka a trojka,ale lepší než jednička (dle mého subjektivního názoru). Poměrně komiksově laděný vetřelec,sem tam skvělé hlášky: "ÁÁÁÁÁÁ,co to hoří" - "MY" - "Sakra to je fakt!" - "ÁÁÁÁÁÁÁ" :DDD Doporučju SE verzi,těch 7 minut navíc skoro nepostřehnete,teda až na úplný závěr kde.... Však se na to koukněte sami:) Sigourney prej vadí otevřený konec tohoto dílu a ráda by tuhle kultovní ságu pořádně zakončila,tak jí držte palce a budeme mít do tří let (2017?) posledního Vetřelce,možná v režii s otcem série Ridley Scottem! ()