baribal

Po většinu filmu jsem byl velmi překvapen, protože zpracování bylo lepší než u třetího dílu od Finchera, ALE horor tohle už prostě není a to je největší chyba. Celé to je korunované trapným mutantím koncem. Dokud Sigourney hraje, tak proč nenatočit uspokojivé pokračování a pořádné vzkříšení a proč ne rovnou pod taktovkou Camerona?? ()

Alqarin

Jeden malý přešlap pro Jeuneta a Whedona, ale obrovský shit pro lidstvo. Kéž by se k vetřelčímu žezlu tehdy dostal zvažovaný David Cronenberg nebo můj oblíbený Danny Boyle. ()

Bakllazaan

Ten film je opravdu sračka, navíc hrozně obsazená,... až na Perlmana. Nevím co jsem mohl čekat, od režiéra Amélie, ale nejspíš jsem to dostal. Popletený francouzský režisér si myslel, že komické situace ve filmu udělají fanouškům radost a asi nemusím připomenout, že se šeredně spletl. Další hovadinou je, že nový druh Aliena vypadá jako letitý ležák z domova důchodců bez protézy, takže poslední prvky thrilleru, nebo hororu zalezly tímto do kouta a umřely. .... Posledním vrubem je hudba, která se do Alieního vesmíru prostě nehodí. .........přesto musím s podivem zhodnotit, že čtvrtý díl byl pro mne lepší podívanou, než trojka od Ridleyho (je mi to líto Finchere, ten se ti krapet vymknul) ----------------------------------------------- -------- PS: Scénář napsal Joss Whedon a tupý francouz naprosto nepochopil vizi scénaristy a zkusil z filmu udělat vlastní Galimatiáš. PSS: Už francouzům nedávejte prosím žádné důležité filmy. ()

Tayen

Na tento film jsem byla donucena jít do kina sama a po jeho skončení čekat hodinu ve tmě na autobus. Možná kvůli tomu ve mě zůstává něco z původního mrazení, ale pokud bych nebyla na Vzkříšení, ale na Vetřelci ze sedmesátých let, asi bych dostala infarkt. Tento díl byl jakousi pěstí na oko; vědci už nejsou ta manipulativní síla, které se je nutno děsit možná více, než samotného vetřelce, ale stává se z nich jen krmivo. Sigourney Weaverová je ve srovnáním s prvním dílem úplně jinou osobou (a to nemám na mysli její zmutování s vetřelčím DNA), a tak se z ní stává jen cynický drsňák. Snímek upadá do komerční jámy s otřepanými a levnými amíkovskými hláškami. Něco z původního syrového a děsivého vzduchu těch pravých vetřelců na mě zafučelo při záverečné scéně s vetřelčím mimi. Doufám, že se už žádný režisér nepustí do dalšího dílu, jinak zničí, vše, co si Vetřelci budovali celá desetiletí. ()

Jillen

Vůbec to není výsměch vetřelecké sérii...asi tak bych si představil alien-baby i já...prostě hezčí být ani nemohlo :). Vzkříšení má stále atmosféru vetřelců a patří to ktěm novodobým sci-fi, kterým se nedá říct vyumělkované...rozhodně jsem se nenudil. Jediné co mohu vytknout je obsazení herců, které mi nějak prostě nesedlo. Dávám 85% ()

Džejkop

Repleyová je nesmrtelná a to i když je už vlastně dávno po smrti. Tenhle díl je toho důkazem. Vstane z mrtvých, tentokráte s krví těch slintajících nezmarů. Ron Perlman je osobitý, Winona Ryder slušně nahradila Bishopa. Vetřelci nám trošičku zmutovali a opět prahnou po lidské krvi. Nastává tedy další zběsilá honička a boj o holé přežití.Ovšem, má to jeden háček, to už tu prostě třikrát bylo. ()

Mr. Filuta

Podívám se na modrou barvu hodnocení čtvrtého vetřelčího filmu a víte co vidím? POKRYTECTVÍ NA N-TOU! Každý z těch čtyřech filmů je pojat totálně odlišně, tak proč mají najednou zrovna s tímhle všichni problém? Proč nikoho neirituje přechod z geniálního atmosferického teroru na prostou střílecí akčňárnu mezi prvním a druhým dílem? Ne, tenhle film si prostě zaslouží stejnou pozornost a ocenění jako jeho tři starší sourozenci, a kdo říká že ne, ať si vyndá hlavu ze zadku. ()

MikO_NR_1909

Niektoré scény musíte brať s veľkým nadhľadom, ale kto by to bol povedal, že to nebude najhorší diel zo série?? A kto by to bol povedal, že najlepšiu vizáž bude mať Weaver(ová) práve vo štvorke (dávno po štyridsiatke)?? ()

Pirkaf

Scénář sice napsal můj oblíbenec Whedon, ale to nic nemění na tom, že čtyřka je jednoznačně nejhorším vetřelčím filmem. Film zachraňuje pouze brilantní výkon Signourney Weaver a i ta Winona se koneckonců celkem snažila.. ()

Laxik

Vetřelec je marnivá příšerka, jen co je pravda. Čtyři filmy, tři žánrové kabáty. Tentokrát si ten ozubený lilek rozhodl vyzkoušet háv béčkový, a to včetně všech nutných i dobrovolných doplňků jako jsou upnuté kožené kalhoty Sigourney Weaverové, náušnice z Rona Perlmana, kabelka značky Dan Hedaya, parfém se svěží vůní genetických modifikací (který pak v Prometheovi zrecykloval i samotný Scott) či jako pěst na oko hnusná růžová mašle z explicitních a co nejujetějších způsobů umírání. Kdyby to nebyl Vetřelec, nebo kdyby se aspoň jednalo o sebeironizující travestii/parodii, možná by se dalo jít výše, ale tohle bohužel Vetřelec je a navíc je to docela suchá nuda. A výborná Wionna Ryder zde působí jako z jiného světa, respektive z jiného filmu. PS: Z těch smutných skoro až lidských očí nového vetřelčího pamutanta mi bylo chvílemi docela teskno. ()

PKD

Je to příjemná, poho podívaná, nemající ovšem se žánrem SF/H nic společného. Králem tohoto žánru v tomto a dalších letech je bezesporu,Horizont Události a kulervoucí hra, Alien-isolation+Dead Space, proti které je všechno od 3 dál, jen dětská šaškárnička. Pro mě osobně je důl.fakt, že tam mám Winonu a výbornou vizualitu. Zvláště, co se týče Aurigy (interiér/exteriér). A kvalitní score. Tento film má bohužel 2 zásadní vady (a žádná z nich není režisér,jak si spousta lidí myslí) - scénář od nedospělého puberťáka (dodnes nedospěl) a tuny zcela zbytečného slizu (jak tehdy vtipně psali recenzenti). A ano, toho dementního hybrida, či co to má u všech slizoňů, znamenat. Nedivím se, že po takové školácké šaškoidní scénaristické onanii, šla značka Cizince na dlouho k ledu. Nebo v případě Aliena, do hybernátoru. P.s.co byste taky chtěli? Ve stejném r. též vznikl paskvil Batman a Robin. Ještě, že tam je ten Horizont a 1.Pěchota. ()

Vojcl

Naprosto zbytečné pokračování.. Kdybych to hodnotil jako průměrné akční sci-fi béčko na jedno podívání tak to není úplně nejhorší..ale v porovnání s předchozími díly opravdu slabota a marná snaha producentů vyždímat ještě pár miliónů navíc... ()

zipper111

Rozhodně si tento film zaslouží více než 66%. Příběh je vcelku dobrý, u pokračování vetřelce není jednoduché být 100% originální a tady se to povedlo tak na 80%. Výkon herců je podle mě velice dobrý a tak nevidím důvod proč bych nedal 4* ()

Freemind

Ne, ne, ne. Pro mne má série Alien jen tři díly. Každý z nich měl svou nezaměnitelnou atmosféru i nebanální prvky scénáře. Čtyřka je nevydařený slepenec, v němž je navíc poprvé odhalena holá skutečnost, že Sigourney je dost chatrná herečka. Tady není zač dávat hvězdičky. Ty dvě chudinky jsou jednak z úcty ke zbytku série a druhak za vcelku vydařenou vizuální stránku a pár fajn efektů (alieni ve vodě, mmmhm). ()

Macejko

Vzkriesenie nie je doslova o ničom inom, ako o opájaní sa "krásou" votrelcov. To vďaka stále kvalitným trikom funguje niektoré scény sú vďaka tomu veľmi pôsobivé, čo je pozitívum, ale akosi sa zabúda na to, čo robí votrelca votrelcom, a to na atmosféru. Už v trojke to absolútne nefungovalo, a tu takisto. Nekladiem to ale za vinu režisérovi, podľa môjho názoru je už votrelčia téma jednoducho vyčerpaná a pochybujem, že aj prípadná Scottova päťka (ak ju skutočne bude točiť on) na tom niečo zmení. Skrátka už všetci veľmi dobre vedia, čo votrelec dokáže a čo sa od neho dá čakať. Tým pádom nám tu zostalo len zaujímavé experimentovanie (votrelci pod vodou, kríženec votrelca s človekom a pod.). Avšak najpodstatnejšia otázka je: prečo Vzkriesenie vlastne vzniklo, keď je každému jasné, že aj keď hlavná hrdinka vyzerá ako Ripleyová, nie je to Ripleyová, ani keď sa tvorcovia na hlavu postavia. Je to len klon, ktorému ani tie záblesky spomienok skutočnej Ripleyovej skóre nevylepšia. ()

Lucina84

Vetřelec: Vskříšení není špatně zpracováné dílo. Po stránce efektové a trikové je to dobře udělaný, ale spíš mi tady nejvíc chybí to napětí a hororová atmosféra jako byla v předchozích dílech! U tohohle dílu jsem se ani jednou nelekla! Příběh je sice zajímavý, ale vzhledem k celé vetřelčí trilogii je možná příliš fantasktní! Máme tady klony, mutaci vetřelců...už to prostě není horor. Škoda, že už tam aspoň není ta hudba, která dokáže nabudit tu správnou atmosféru. ()

erased

Téměř televizní forma propojení akce, dialogů a vtipu dala vzniknout mému nejoblíbenějšímu dílu série. Ano, Ressurection má chyb jako much, ale to vzkříšení "modernizací" značky si mě získalo. Země je v troskách, pryč je Weyland-Yutani a přesto se stále někdo snaží vytvořit dokonalou zbraň. Že se tomu tak podařilo díky postavě, kterou vetřelec z planety LV-426 pronásleduje už 250 let, je tou nejkrásnější ironií. Ripleyová je téměř stejně děsivá jako její příbuzní, kterým se konečně dostalo takových efektů, jaké si zaslouží. Jejich pronásledování povedené skupinky vesmírných exotů je ale pouze předzvěstí té nejintenzivnější půlhodinky, jakou jsem u Vetřelce zažil. Nově zrozený albín možná není tak děsivý ani vražedný, jako jsou jeho starší bratříčci. Je však tím pomyslným i doslovným dítkem, krásným motýlem, o jehož zrod se všichni čtyři režiséři podílející se na sáze tak dlouho starali. Vrchol lidské evoluce i série. Zároveň s ním však umírá i potenciál na sérii náležitě navázat. Vetřelec je mrtev. ()

numi

Ještě brakovnější než trojka, ale Vzkříšení se alespoň nebere tak vážně. A nebýt scén, které předchozí mé tvrzení popírají (především pálení předchozích klonů), tak by šlo akceptovatelné béčko, které vetřelčí sérii neposouvá hlouběji k odpadu. Takhle jde jen o udržení, resp. lehké popostřčení laťky vzhůru. ()