silentname

Páni, tak toto bolo veľmi zlé. Veľmi, veľmi, veľmi zlé. Má to pramálo s atmosférou predošlých filmov, má to neskutočne a nezaujímavé postavy a výsledok je veľká pohroma vo svete "Votrelca." Viem, že som nebol výrazne nadšený z Alien³, no to bol film, ktorý na mňa pôsobil, ako keby sme boli ešte stále vo svete votrelcov. Toto je absolútne mimo všetkého. Miestami je to komické, väčšinou absolútna nuda, frustrujúca akcia, slabé efekty a nemám ani zo Sigourney Weaver, že by chcela byť v tomto filme. Nedokážem ani len popísať našich hrdinov, plus mám pocit, že ani film nevie čo s tými postavami vlastne robiť. A tak len jeden po druhom umierajú, nemá to žiadny náboj a nikto nám neprirastie k srdcu. Bolestivo zlý film. Je tu niečo pozitívne? Možno má film pár nápadov, za ktoré možno ho stálo spracovať, no myslím si, že to chce absolútne prepísať celý scenár, lebo to absolútne zabíja celý film. Pre mňa je to hrôza, kam sme sa s filmom dostali. Dúfam, že zajtrajší film nedopadne takto lebo neviem si predstaviť, kam by sa dalo po tomto ešte klesnúť. Hodnotenie: D ()

Bachy

Opět uslintaný alien trošku jinak. Je to sice nejslabší díl série, ale pořád má svůj styl a pořád má Sigourney Weaver. Průšvih je, že její vzkříšení trošku zabíjí úchvatný konec trojky, jenže bez Ripleyové by to rozhodně nešlo. Tentokrát se snižuje napětí a naopak se velký důraz dává na vizuálnost, což je právě to, co u mého hodnocení sráží dvě hvězdy dolů. Scéna ve vodě je sice ze zlatého vetřeleckého fondu, jenže to není nic platné, když dále se jedná o akční řežbu směřující k jasnému konci. Nápadů to má spoustu a hodně silná je scéna, kdy Ripleyová vleze do místnosti 1-7. Vetřelec 4 je rozhodně dobrý film, který bohužel strašně shodí čekatelný konec a alien-baby. Perlman se snaží hláškovat kudy chodí, ale moc se do téhle série nehodí (o pánovi, co střílí za roh ani nemluvě). Je to tedy zase trošku jinak. U prvních třech filmů jsem ale srovnával kulty, teď pouze průměrný film. I tak jsem velmi rád, že byl natočen a Vetřelec je pro mě 4dílný opus. ()

klerik

Aby sa dodržalo pravidelné striedanie, prichádza akčný votrelec. A je to žrádlo - scénu pod vodou môžu Jeunetovi závidieť všetci jeho predchodcovia, všetky postavy sú ako predobraz Riddicka - všetci sú zlí, pašeráci, alebo roboti - a sú bohovsky sympatickí. Čo však filmu podráža nohy je komercia. Pretože neviem z akého iného dôvodu, by sa tam dostala Winona a prečo musí mladý votrelec vo finále pokaziť výbornú atmosféru samoúčelnými krváčinami. Keďže však aj tohto votrelčeka režíroval poloboh, je to pecka. Predĺžená verzia je len doplnená o dve kratučké scény, ale ten posledný záber je skvelý a pomerne slušne zahladzuje pôvodné rozpačité finalé... ()

Chrustyn

Sice slabší než jednička nebo dojka ale poměrně zajímavé. Pochvalu si určitě zaslouží to jak si režisér poradil se "vzkříšením" Ripleyové, které se Fincher ve třetím díle zbavil. A navíc jsou ve filmu poměrně kvalitní akční scény (hlavně ta pod vodou má říz) + nový druh vetřelce (fešák:)) ()

iamek

Poslední díl slavné série je podle hodnocení nejslabší. Ano je, ale i přesto se mi to líbilo. Nejvíc mě dostali scény pod vodou. Byli skvělé natočeny. Musím souhlasit, že spojení Riplyová + vetřelec bylo až moc přehnané a kazí to celkový dojem. Snad už nikoho nenapadne natočit patý díl. ()

SeBig

Teda jako o hodně lepší než předchozí nudná trojka tohle už má husté postavy a akci! Ron Perlman zase hláškuje, krásná Winona a dalších pár zajímavých osobností jako ten z kriminálky :-D ()

Scalpelexis

Od výborné jedničky, k perfektní dvojce, přes traumatickou trojku se dostáváme k finále (AvP sérii nepočítám a nikdy nebudu), které asi mělo být bombastické. Mělo. Takhle: Pokud Alien: Resurrection nebudete brát jako následovníka legendární série, tak si užijete dobrý akčnák, ve kterém se i trochu (ne)chtěně zasmějete. Jenže smích, to není zrovna obecná vlastnost vetřelčí ságy a to je celý kámen úrazu. Na můj vkus je i málo lekaček a všechno je takové nějaké očekávané, bez nápadu. Samozřejmě, netřeba moc komentovat, Sigourney táhne film a Ron Perlman je pašerák k pohledání. Efekty jsou solidní (ano, podvodní akcička je vymazlená) a klasičtí vetřelci vypadají vskutku hrůzostrašně..říkám klasičtí, protože závěrečný "bad guy" není z kategorie povedených, natož, aby naháněl hrůzu. Za pochvalu stojí i kamera. Shnuto, měl jsem čest vidět bídnej horror ale ok thriller. "What a waste of ammo! Must be a chick thing.." ()

heyda

Zajímavé a ctnostné ukončení celé neuvěřitelné hororové série. Myslím, že každý si zde najde nějakou tu scénu, která mu utkví v paměti. Mě osobně závěrečné vycucnutí vnitřností té šedé prapotvory. :-) Vetřelec forever !!! ()

mcb

Po dvou skvělých a jednom průměrném díle, přišel tenhle zbytečný film, který se až po krk topí ve své vlastní brakovosti. Atmosféru vystřídala béčková, až céčková linka, uměle na sebe roubující další a další klišé. To ani nemluvím o velmi špatně vybraném komparsu a nesmyslných kolapsech v ději, který čítá jen dostat se z bodu A do bodu B. Sečteno a podtrženo, mými slovy: Je to nudná a nechutná sra*ka. ()

Stanislaus

Jeunetův Vetřelec je oproti třem předešlým opět zcela jiný a je zde znát vliv nového režiséra. Po vizuální stránce jde o (na svou dobu) dost dobře zvládnutý filmový kousek, ve kterém mě nejvíce zaujala a napnula "podvodní scéna". Kdyby na konci nebyl ten strašný vetřelčí hybrid, tak bych přemýšlel i o krásných 4*, ale takhle jde jen o průměrné sci-fi, které se snaží přiživit na svých předchůdcích, jak jen to jde. Zkrátka je dobře, že tady to vše skončilo, protože pokles kvality je už dost znatelný. ()

Nettrass

Děj filmu je velmi jednoduchý. Z naklonované Weaverové se porodí dcera, která je vlastně Matkou a tato dcera, která je Matkou, porodí Vaverové syna, který je jednak synem Weaverové, ale zároveň i jejím bratrem, protože ho porodila Matka. Do toho se tam motá plno vetřelčat, které jsou jednak vnuky Weaverové, ale zároveň i bráškama. Koukám, že už se v tom začínám sám ztrácet, tak se Weaverové vůbec nedivím, že syna i bratra v jedné osobě vyfoukla přes sklo a zbytek příbuzenstva pobila...No a pak si někoho klonujte... P.S V příštím díle chci vidět Taťku vetřelce, aby se to vrátilo trochu do normálu... ()

MontyBrogan

Tu bolo krásne vidieť tú evolúciu trikov a efektov, ktorá prichádzala postupne s časom. Len škoda niektorých vecí. Málo logiky, zbytočne veľa hlášok (z ktorých ani zďaleka všetky neboli vtipné) a iné veci, ktoré by som už musel označiť ako spoiler. Každopádne musím uznať, že Winona je strašne zlatá, keď sa snaží chovať príliš vážne. :) ()

Ivoshek

Kdyby měli tvůrci trochu soudnosti, nechali by tuhle sérii už spát. Zvlášť vzhledem k celkem jednoznačnému konci Fincherovy trojky. Takhle vzniknul naprosto stupidní a zbytečný film. ()

anais

Jeuneta mám jinak rád, ale k předchozím dílům (včetně trojky) se zachoval podobně, jako Schumacher k Batmanovi. Přestylizoval ho. Nejde jen o to, že prošpikovává skoro každý záběr bizadními vtípky, které jako by vypadli z Delikates, ale on nastrojil Sigourney Weaver do podivného fialového oblečku, za který by se nemusel stydět ani Kirkův úhlavní nepřítel Khan! Jeunet postavil do té doby temný a realistický svět na hlavu, utopil ho ve zbytečnostech a zapomněl na postavy. Ripleoyová tu tak poprvé pobíhá nemajíc prakticky žádnou motivaci. Je jen proto, aby byla. O ostatních postavách darmo mluvit, je to jen vata. A přitom tehdy v kině se mi to docela líbilo - s přibývajícími lety je však jasnější a jasnější jak zbytečný tento díl byl. ()

honajz

Musím přiznat, že i když to nemá tak velkolepou výpravu a jde v podstatě o malé, psychologické drama, zvládl to pan režisér skvěle, včetně atmosféry celého příběhu. Nejde o nic úchvatného dějově nebo akčně, ale ve svém minimalismu a určitém vyznění je to skoro dokonalé. ()

Othello

Není to populární tvrzení, ale dle mě z původní série Alien do celého konceptu nezapadá akorát díl druhý, který rezignuje na jednu z nejdůležitějších deviz vetřelčího univerza a to zasadit celý příběh na periferii lidské společnosti v budoucnosti. Zatímco první díl je zasazený do umouněné hornické lodi, třetí díl na zapomenutou vězeňskou planetu a čtvrtý díl na okraj galaxie do vyřazené vojenské lodi, kde se dělají pololegální pokusy, druhý díl dělá tu chybu, že nás seznamuje s tehdejší společností ve větší šíři. Vždycky mi totiž přišel u této série zajímavější ten druhý plán, který nám naznačuje, že ať se již budoucnost lidstva vyvine jakkoli (zřejmá nezastavitelná hegemonie Weyland-Yutani v prvních třech dílech je v díle čtvrtém nahrazena patrně všemocným Federativním státním zřízením, které se Weyland-Yutani vysmívá už jenom kvůli tomu, že ho před lety koupil Walmart), výsledek je vždy stejný - jakýkoli systém snažící se obsáhnout tak monumentální prostor pro své aktivity logicky roztrousí své síly natolik, že vzniknou obří zapomenuté, rozpadající se periferie a na ně navázané společenské třídy. Návštěvy těchto neutěšených míst pro mě byly vždycky zajímavější než samotný boj s vetřelci a proto mě potěšilo, že čtvrtý díl na styl najíždí též.______ Alien: Resurrection je zajímavý úkaz toho, kdy se musel spojit velmi americký scénárista (Joss Whedon) s velmi evropským režisérem (Jeunet), což nabízelo velmi třaskavou kombinaci, ze které nemohla vyjít spolupráce, ale pouze vítěz. Díky bohu to byl Jeunet, který dostal překvapivě poměrně velkou tvůrčí svobodu (narozdíl od gestapáckého dohledu Foxů na tvorbu třetího dílu), díky čemuž je on sám doposud s filmem celkem spokojený, zato Whedon ho není schopný vystát. A to i přesto, že jeho scénář zůstal ve větší míře zachovaný i včetně dialogů. Prý to ale bylo všechno proneseno jinak zahraně než mělo být, s jinou intonací, než chtěl, kamera u toho dělala jiný věci než si představoval, o hudbě nemluvě. Jako argument o tom, jakou vládu nad celkou filmovou vizí má svébytný vizuální cit režiséra i v takto zavedené značce, to vypovídá dostatečně. Bohužel Whedonova ruka je pořád tou nejslabší částí celého filmu, kterému bohužel spadne řetěz potom, co se do příběhu aktivně vloží Ripley a začne nesnesitelně machrovat a přehrávat, jakkoli myšlenka toho, že ona zde vlastně zastupuje onoho alienovského fanouška znalého předchozích dílů a vysmívajícího se tomu, jak všichni kolem ní opakují ty stejné chyby, není úplně špatná.______ Rád bych, aby mi někdy někdo vysvětlil, proč v 90. letech měly holky v pokojíčkách vylepený plakáty DiCapria, Harnetta a Damona namísto plakátů Michaela Vincotta. Kdykoli se tenhle bůh objeví v záběru, provlhnu sedačkou, gender negender. ()

eraserhead666

Spolu s jedničkou Vetřelce to soupeří o nejhorší díl série, není to tak nudné jako jednička, je tady pár fórků, občas dobrá scéna (podvodní), ale zase oproti jedničce je to takový nuceně líbivý, a to místy až tak, že to vadí. Snaha něčím zaujmout a překvapit je zde spíše kontraproduktivní, což se týká hlavně mutanta v závěru filmu, to si (možná jako celý tenhle díl) mohli klidně odpustit. Na zkouknutí to je, nenudí to jako jednička, ale po shlédnutí chybí takový ten pocit jako u dvojky a trojky. Shrnul bych to asi tak, koukat na to jde, ale kdyby to nebylo natočeno, kinematografie by o nic nepřišla. 2,5* ()

SOLOM.

Tak tohle je bezesporu nejslabší díl celé série. Kvalita hereckých výkonů i samotné atmosféry šla směrem dolů, ale i tak nemůžu říci, že bych si zde nenašel několik světlejších okamžiků. Dlouhou dobu jsem říkal, že trojka je ještě horší, ale nedávno jsem změnil názor (po shlédnutí prodloužené verze). Zde už jde o fantasmagorii tvůrců a jejich zbožné přání oživit Vetřelce i Ripleyovou se jim moc nepovedlo. Nelze si však nevšimnout jisté morbidnosti, která místy skutečně zafungovala a udržela přijatelnost snímku v rámci průměru. 5,5/10 ()