joker.george

Stylem se tento Vetřelec nejvíce přiblížil jedničce, kdy je mimozemský nepřítel stejně smrtící jako inteligentní, což bylo v předchozích dílech lehce omezeno, a přesto zůstává většinu času v anonymitě. A v jediné části, kde to tak neplatí, je strhující souboj ve vodě, který měl být mimochodem závěrečným vyvrcholením... Hybrid byl dost bizarní a zajímavý element, ale v celkovém pojetí naprosto zbytečný... 3,5* ()

Rocky88

Nebýt toho vetřelčího albína a všech těch mateřských procitnutí Ripleyové, dalo by se tomu máloco vytknout (třeba smrt dredaře pádem do vody). Jedná se totiž o atmosférou naplněný film, doplněný o opravdu osobité postavy, neotřelou akci a dokonalý vizuál. Navíc je zde nejvíc rozpracované mísení vetřelčí DNA se svým hostitelem. Ovšem ten albín je fakt přešlap. ()

starbrejkr

Opravdu to není špatný film, jak se dá podle všech indicií původně očekávat. Je tu řada zajímavých nápadů - rozpolcenost Ripleyové (avšak nedostatečně využitá), postava Winony, scéna pod vodou a mistrnou léčkou a krásný post-apo pohled na Paříž v závěru...Zároveň však musím souhlasit i s tím, že ten film je v podstatě zbytečný...i když...pokud mám být trochu kacíř a hovořit s hodně velkou nadsázkou, tak to se dá říct o všech pokračováních:-)) Alen zpět přímo k filmu - rozhodně jsem se nenudil a přestože nějaké napětí z Vetřelců už je dávno pryč a člověk už se spíš jen baví. Čtyřka je v tomhle ohledu rozhodně nejobyčejnější a nic nového nepřináší, pominu-li tedy příšerně pokus s tzv. Alien Baby, u nějž se při pohledu do jeho "Innocent eyes" opravdu nejde nesmát. Onen výcuc-závěr s ním má asi být emotivní, ale taky působí trochu parodicky, naštěstí to aspoň trochu napraví ta Paříž. Rád bych tenhle komentář využil i jako celkové zhodnocení celé série, která určitě patří mezi nejlepší ságy, jaké kdy byly natočeny. Především jsem naplno poznal mistrovství Sigourney Weaver, kterou zařazuji do oblíbených hereček a stejně tak jsem objevil asi svojí neojblíbenější "zlou" scifi, kterou je první Vetřelec. Jak jsem viděl pokračování, tak jsem se jen utvrdil v jeho jedinečnosti. Přesto na něj budu ze všech dílů (vyjma čtyřku) koukat nejméně, bude to takový skrytý klenot. Naopak u dvojky a hlavně trojky bude myslím pořád co objevovat.... ()

C0r0ner

O kousek lepší než Fincherova trojka, ale opravdu o malý, nehledě na to, že platí argumenty z recenze trojky + je tu navíc dobrá atmosféra, ale zápletka jako taková je dost vycucaná z prstu. Zbytečný, i když ne špatný film z univerza Vetřelců. 60% ()

Wormboy

Jeunet pojal latku votrelca velmi svojsky (vlastne ako kazdy zo styroch reziserov), avsak miestami mi jeho styl nesedi. Niektore sceny (najma tie pod vodou, ale aj znetvoreni Ripleyovej predchodcovia) su vyborne, ine zas zbytocne (predovsetkym explicitne zobrazovanie votrelca, ktore je prehnane). Celkovo nie zle, avsak oproti predchadzajucim trom filmom najslabsie. ()

lakikaki

Najpohodovejší a najviac odľahčený Votrelec, ale predovšetkým režijne i scenáristicky výborne spracovaný pohyblivý komiks. A ako všetci dobre vieme, nie všetko z komiksov na plátne funguje. Mne to ale nijak zvlášť nevadilo, na pravidlá hry som pristúpil a bola to zábava. ZÁBAVA. [84%] ()

Martrix

Některé filmy potřebují čas, aby jim člověk mohl přijít na chuť. Dal jsem tedy Vetřelci: Vzkříšení šanci a podíval se na něj dokonce už potřetí. Jenže předtím jsem se mrknul na Vetřelec a taky na Vetřelci a pro jistotu i na Vetřelec 3. Ve srovnání s jedničkou a dvojkou, povzbuzuje čtyřka pouze k útrpnému pousmání. Béčkový scénář a místy zesměšňující režie, jsou hlavním důvodem, proč není čtvrtý film o vetřelci horor. Další věc, která filmu škodila, byla překvapivě hudba. Resp. některé momenty, které měly podtrhnout rádoby dramatickou scénu, vyzněly právě díky hudbě směšně. Triky byly buď vynikající, nebo hrozné...speciálně posledních 10 minut. Jinak bylo obsazení fajn a Sigourney Weaver konečně dostala možnost ukázat, že je dobrá herečka. Její role Riplyové, přerostla ze studené mrchy, přes neohroženou bojovnici a zdeptanou fatalistku, v dramatickou a nejednoznačnou osobnost. Ostatní herci jí vcelku slušně sekundovali. Škoda jen, že Jeunet neobjevil Audrey Tautou dřív, aby jí mohl nahradit divně hrající Winonu Ryder. Ron Perlman perlil jako vždy, skoro to vypadá, že si dialogy pro své postavy píše sám. Přestože nápad jak vrátit Ripley do hry nebyl špatný, tak Vetřelec: Vzkříšení, do rodiny filmů o alienech moc nezapadá a fanoušky tohoto věčně se usmívajícícho fešáka, jistě nenadchne. ()

asinus

Tak tohle bylo...už jen nechutný. Scéna pod vodou a Perlmanovy hlášky jediný světlý momenty, jinak to bylo divný, rozstřelený, neuspořádaný a hlavní hrdinka mi oproti ostatním dílům, kde vládne, spíš vadila a nevěděl jsem, co od ní vlastně čekat. No a jestli jsem něco čekal, rozhodně to bylo víc, než co se nakonec uďálo. Celkový dojem nelibě ošklivý. ()

pakobylka

----- "Ripleyová, já slyšel ... prý 's na ně narazila už dřív." ----- "To je pravda." ----- "Pane jo. A ... jak to skončilo ?" ----- "Umřela jsem." ----- Po všech stránkách skvělý, ale bohužel HODNĚ špatně realizovaný nápad. Otřese kultovní pozicí Vetřelce a degraduje ho na úroveň, na jaké se nikdy neměl ocitnout. Navzdory tomu ho lze vzít na milost a zařadit po bok všech předchozích filmů: Už kvůli samotnému "Vzkříšení" - kvůli hrátkám s genetikou, kvůli Ripleyové a jejímu "dítěti", kvůli lidskosti těch, kteří nejsou tak docela lidmi ... S trochou přemáhání 3* ... P.S.: Patřičná atmosféra nevznikne sama od sebe jenom tím, že zhasnete a stvoříte blikající tmu. ()

kvasiva

Bohužel nejslabší díl o Vetřelci. Ale na druhou stranu jedná se už o 4. pokračování veleúspěšné ságy, takže ve finále mi to vychází jako obstojné dílo, které zas tak moc oproti předešlým nezaostává a přináší nám navrch něco nového. Akorát závěrečný mutant člověka-vetřelce se mi nelíbil. Zbytek filmu byl rozhodně lepší. Scénky s Riplyovou, když zjišťujeme, že je taky částečně vetřelec a ještě nevíme, na jaké stojí straně zda na lidské nebo na straně vetřelců jsou parádní. ()

PavelVanekArt

Postupně jsem se během dvou dnů prokousal pěkně chronologicky až ke Vzkříšení. Poprvé jsem tenhle díl viděl asi někdy rok po vydání na VHSce, takže let už to bude. Pamatuji si ho ze všech nejvíc a i přes hroznou kvalitu (ve všech směrech) ho mám rád. Do universa už je sice ,,vnásilněn" ale i tak se to drží zaběhnutých kolejí a vybočuje jen málo. Potěšil Ron Perlman. Ripleyová je už kompletní kříženej badass a ztrácí dech. Je dobře, že plánovali s Bloomkampem pokračovat zase od druhého dílu, tady už by nebylo kam navázat. I přes debilní Whedonův scénář je to ale moje srdcovka. Ale je to prostě spin-off. Bohužel. 5*. Viděna režisérská verze na BR. ()

Juto

Nie tak dobrý ako klasickí Votrelci, ale je to stále trochu podceňované pokračovanie. Najlepšia scéna je pod vodou je úžasne natočená a je strašidelné vidieť, ako votrelci plávajú. 6,5/10 ()

Davosh

Film, který sice nedělá vetřelecké sérii ostudu, ale není to už ono. Fincher dokázal ságu 3.dílem ukončit a tak to mělo nejspíš již zůstat. Ripleyová už není to, co bývala a spíše bych řekl, že mi v tomhle díle byla nesympatická. A ten konec s tím "vetřelcem" byl spíše ke zasmání, což se nejvíce zapříčinilo k nizkému hodnocení. Jediným plusem jsou tak nakonec efekty a Ron Perlman. ()

BoXBe

Čtverka Aliena je dobrý film, ale už to není ono. Triky jsou super. Jenže kila slizu a nechutností na závěr v čele s geneticky modifikovanou příšerkou pokazí, co se dá. Jeunet na rozdíl od ostatních borců nepřichází s inovacemi, ale vrací se k osvědčeným schématům. Nechybí umělý člověk, nechybí sliz, nechybí vyvražďování hlavních postav a schématický (jako přes kopírák) závěr, nějaký ten překvapivý moment, ale z mytologie bych čtyřku vyřadil a dal bych ji bokem do jiné kategorie: "nastavovaná kaše". ()

Jermann

Vetřelčí série je jaká je především díky vizionářským režisérům a přiklepnout Vzkříšení právě Jeunetovi byla výborná volba. Vizuálně je to opět o něčem jiném a vcelku to i funguje. Bohužel finální scénář není z nejnápaditějších a design toho slizkého "motýlka" na konci se taky příliš nevydařil .. trochu se mi zvedal žaludek. Jinak jsem spokojen .. Siggy to i na stará kolena moc sluší a obsazení celkově je výborné .. Brad Dourif prostě ve Vetřelci nesměl chybět. ()

c.tucker

Určitě nejhorší ze série, ale jinak nelkově docela obstojné, ale trochu moc digitáních triků a příšera nakonec to byl fakt vopruz a výsměch celé serii. ()

messiah

Jednoznačně nejslabší díl serie. Všechny předešlé hodnotím maximem hvězdiček, avšak tohle je již pouhé pokračování a trochu vaření z vody. Nic nového ve filmu není vneseno a navíc se zde nachází spousta nepřesností. Také vyrovnání se se smrtí Ripleyové z předchozího dílu nepovažuji zrovna za nejlepší. Každopádně je to stále dobrá zábava s oblíbenými potvůrkami. ()