Wulz

Tak tohle už ne !! Jako tak hrozný to zase není... Ale pro mě byl Vetřelec zakončen 3 dílem.. Nejslabší z Vetřelců. ()

only_serials

Na to že je to už 4. díl série, tak se z vetřelčího tématu pořád ještě vytřískalo docela dost... Příběh mě zaujal a naprosto souhlasím s tím co píše v komentáři POMO: "Film u kterého netušíte co se bude dít za 10 minut"... což je občas fajn.. ()

blondboss

Hmm....mám pocit, že tu mám do činenia s celkovo dosť podhodnoteným filmom. Nech si každý hovorí, čo chce, aj toto "vzkriesenie" si jednoducho zaslúži 5 hviezdičiek. Tento film má tú smolu, že je porovnávaný so Scottom, Cameronom a Fincherom, avšak vo svojom žánri to skutočne skvele zvládol aj Jeunet a opäť to bol o niečo inak poňatý diel ságy o votrelcoch. Sigourney Weaver podala vo všetkých častiach konštantne skvelé výkony a vizuálne efekty boli takisto bravúrne. Ľudia, nehádžte tento film do priemerných hodnotení len preto, že už má svojich predchodcov. Treba ho brať v inom kontexte a v rámci sci-fi to jednoznačne patrí medzi klenoty. Dajú sa vytknúť nejaké veci a určite ide o najslabší diel z kvatrológie, avšak celkový dojem nemožno hodnotiť inak ako pozitívne. 85 % ()

PaTeXx

Čtvrtý díl kultovní hororové ságy nabírá na obrátkách. Hororová atmosféra úplně vymizela, ale nahradila ji ta akčně-komediální, což znamená dočasně konečnou stanici vlaku Alien. Noví herci, scénář polovičně dobrý a nová Ellen Ripley, která je jen pouhou "maketou" té staré. Film ovšem po akční stránce působí dokonale a opravdu by se přiblížil spíše k akčnímu typu než horovému, což znamená, že pokud hledáte akční film, ve kterém se zasmějete a nehledáte žádnou akční filmovou hvězdu (snad vyjma Rona Perlmana), to by měl být lék na vaši nudu. Poslední díl více lidí zklamal. Mě však příjemně překvapil, ale nezařadil bych ho do vetřelčí série. ()

koza3

Po několika letech jsem to shlédnul v televizi a ten film nezestárnul ani o chlup. Je pořád plný napětí, akce, vizuálních efektů, šíleného mutanta, kterého Riplyová vycucne oknem...zároveň zůstalo odklonění od hororových prvků, které jsou zde realizovány spíše akčním charakterem, klišé hláškami některých "hrdinů" a neinovativním příběhem. Někdo tady v komentářích napsal, že se jedná o nejslabší díl vetřelčího frančízu...budiž, souhlasím, ale nejslabší v porovnání s konkurencí je pořád obstojný. Za mě solidní průměr vhodný pro dlouhé zimní večery s popkornem :-) 2020: Další shlédnutí po letech mě utvrzuje v názoru, že to není tak špatný díl. Vetřelec to skoro dotáhne až na Zemi, Ripleyová dostala boost všech atributů a je z ní solidní milfka, je tady hromada peckoidních hlášek a zapamatovatelných scén jen ta horrorovost zůstala u Scotta. Škoda že s Ellen není další díl, ale těším se na Covenant, snad to bude dostatečná záplata. ()

eMeMko

Poslední ze série a rozhodně nejhorší. Nejedná se o vyloženě špatný film, ale taky žádný zázrak. V čem má toto dílo oproti svým předchůdcům navrch je "odpornost". Dávat si oběd u Ripleyové, která olizuje vetřelce, popř. u lezoucích střev a vybuchujících hlav nebyl dobrý nápad. Akce je však stále dosti, příkladem budiž relativně dlouhá podvodní bitka, takže není důvod tento snímek ignorovat. Pokud však chcete opravdu kvalitu, tady ji nenajdete. Finální hodnocení: tak průměrné, jak jen průměr může být. ()

vodkasesemte

I walk in the valley of darkness, I shall fear no evil. Thy rod and thy staff shall comfort me. Bible nás provází celou kinematografií - United Systems Military - New vaccines. Nothing like this we have ever seen on any world before - Wondrous - Roll over. Play dead - You cant teach it tricks - Little princes plaing pirate - Mi casa es su casa - How about little one-on-one? - Nejlepší scena z filmu (jinak to za moc nestojí – zábava pro malý ucha) - You got some moves on you, girl - Well, if you dont wanna play basketball, I know some other indoor sports - Hodí se k sobě - Come on, now. Give me the ball - Ripleyová se očividně baví - Its too late - You cant stop it - Its inevitable - Ill-advised - If we are gonna survive this mess, we all stick TOGETHER - Pokemon is more im than perv - Make a nice souvenir - Killing your own kind - Was in my way - Earth, what a shit-hole - Whats the big deal? Fuckin waste of ammo. Must be a chick thing - What inside me… - Disposable - Split points give you a good hole even at the smaller caliber - No human being is that humane - They were supposed to revitalize the SYNTHETIC industry - Great. Shes toaster oven - Bible na čtečce? To je jako zpátky do minulosti - Time to crash 43 min, 8 sec - Intruder on Leveel 1. All aliens please proceed to - You got a mean streak - At least, theres part of you thats human. Look at me. Im disgusting - Programmed to be asshole. New asshole model - I couldnt let them annihilate themselves - What burns? Us - Shit, you right - To nevíš, jestli je to komedie nebo horor - So this is Earth - Im a stranger here myself ()

Bercuss

Opět shlédnuto v roce 2017 a po paskvilech Prometheus a Covenant jsem prostě musel hvězdičku přidat. V porovnání s nimy je totiž Vzkříšení mistrovské dílo. ()

x_ander

Na Alien: Resurrection se sice pravidelně snáší vlna hatu, ale já s ním nemám problém. Uznávám, že některé scény jsou trochu za hranou, ale je fajn, že je to zase něco trochu jiného, než předchozí filmy. ()

Bilky

Francúzsky šmrnc sa konal iba prvú 1/3, potom nasledovalo pár logických kotrmelcov, ale pochoval to až alienohumanoidný zlepenec. Mne osobne chýbala aj výraznejšia hudobná zložka a možno viac hlášok, miesto fatalistického posolstva. 68% ()

Nikolas__

Nebudu vám lhát a řeknu to na rovinu. Je to skvělý film. Herci to zahrály hodně dobře, atmoška je zase hustá jak sníh! Soundrack trošku nevýrazný, už si ho moc nepamatuju ale dá se to odpustit, protože film jako takový je nabitý energií, doslova. Nebudete se tam nudit, akci tento díl splňuje, efekty jsou dle mého úžasné na ten rok. Pro mě je tak čtvrtý vetřelec velmi povedený film, a byť lepších postav tak by útočil na příčky minimálně jedničky a trojky. Vizuály jsou pastva pro oči, kameraman by si zasloužil oskara. Scény jsou propracované a na tento film se dá dívat pořád do kola, v rozmezí měsíce samozřejmě. Je to pravé nefalšované Sci-fi. Vzhled vetřelců a některé scény jsou dechberoucí. Bohužel v závěru přežijí nesympatické postavy (hlavně příšerná Ripleyová), a zemřou nejvíce sympatické. Každopádně ta celková akčnost, ujetost, mi nevadí, ale byl bych radši kdyby se finální díl této série bral trošku více vážně, a on nebere. Scénář je slabší než v předchozích tří filmech, ale vynahrazuje to skvělá královna, a nový Newborn. Ve finále to pak dostane dost velký švih a říz a zase to film trošku nadzvedne. Režijně dost dobře zvládnuté. -každopádně je celkem škoda že tentokrát Director's Cut nepřidává filmu tolik jako třeba přidával u dvojky, trojky, tady máme navíc jen takových 10-15 minut, a troufám si říct, že tohle je jeden z mála případů kde je kinoverze lepší. Protože ty všechny přidané scény jsou jen zbytečné blbosti. Jako závěr série to moc nefunguje, ale jako samostatné Sci-fi fakt skvělý! Nejslabší z prvních čtyř Vetřelců. ()

J.Mayen

Ajaja, tohle se nepovedlo, tak moc nepovedlo az se mi chce brecet, jak nekdo muze tak ukrutnym zpusobem zpackat kultovni film. Ja osobne tyhle dva svety oddeluji, Vetrelce do tretiho dilu, kdy zemre Riply (ne ze bych z toho mel radost,ale tak to bohuzel je) a pak tuhle vecicku Vzkriseni, kdy jsem byl na filmove premiere v kine a uz od prvnich 5ti minut az do konce filmu nevericne kroutil hlavou. Tohle muze natocit opravdu asi jenom frantik bez spetky vkusu. Ty dve hvezdy davam jenom za Sigourney, protoze jsem do ni byl svym zpusobem zamilovanej a uplne me svou pritomnosti ve vsech filmech uhranula. Ostatni nema ani moc cenu komentovat, staci si precist par komentaru hodnocenych pod 2 hvezdy a celkovy dojem a obrazek je na svete. V kultu se zkratka nema uz nikdo stourat!! A to plati jak o tomhle filmu tak o Prometheovi, jinak je pruser na svete. Jen doufam, ze nikoho,ale opravdu nikoho nikdy nenapadne natocit Remake! ()

hrumsrt

Ach jo tohle bylo jako co?! Vůbec jsem se nebavil. Jednoznačně nejhorší z Vetřelců. Nakonec i Riplyova byla hrozná, jak se pak mazlila s tím vetřelcem, no prostě hrůza. Příběh prakticky žádný. Tenhle projekt měl zůstat u ledu. Velké zklamání... Aspoň 2 hvězdy za výkon Perlmana a Ryder. 40% ()

Dukekuky

První díl Vetřelce jsem viděl nějak před rokem a hrozně mě to chytlo! Vydrželo mě to do trojky a pak jsem si dal menší pauzu. Poprvé jsem Vetřelce vzkříšení má Coolu nebo kde to bylo a nějak mě to ne chytlo. Poté uběhely nějaké ty čtyři měsíce a já jsem tomu dal šanci, že začátku jsem si myslel že se bude jednat o nejhorší díl na který se nebude dát dívat, přece jenom ve trojce Ripleyová umřela a že jí oživí? To mě přišel jako nejhorší nápad ale byl jsem na omylu. Film začíná na velice zajímavém místě, ano bylo to i v minulích dílech ale zde to opět fungovalo! Poté jsme se dostali k těm Vetřelcům a to bylo tak skvěle strašidelné, nemyslím to tak že bych se bál ale že z nich šel strach a tak to má být! Nebyl by to skvělý akční film kdyby se něco ne pokazilo a i přesto že už to je celkem ohranné téma tak to fungovalo velice dobře, teda... spíše výborně! Pomalé objevovaní lodi jsem si tak neuvěřitelně užíval že mě na konci mrzelo že to nebylo delší! Zároveň musím pochválit zpracování protože na ten rok ty efekty byli úžasný! Scény objevovaní byli tak skvělé že se to snad nedá ani popsat! A musím říct že když jsem viděl co to v ty laboratoři dělali tak to byli fakt velký svině! Tak brutální pokusy jsem ještě neviděl a to je další plus protože to tak výborně fungovalo.... Sakra! Neuvěřitelné udělané! Poté jsme poznali skvělé postavy které fungovali také velice dobře! Bylo zde vidět že musí držet při spolu ale někdy se to tak vyhrotilo že např. jeden doktor z ty laborky střelil jednoho robota a já jsem si celou dobu myslel že je to člověk! To bylo tak velice zajímavé překvapení že jsem do říkal: sakra, jak jsem to nemohl poznat? Musím říct že postavy si mě tak neuvěřitelně přitáhly že každá smrt jednoho člena mě fakt hodně mrzela a pokud plačete u filmů, tak vás každá smrt bude nějakou tu slzu stát! Takže postavy neuvěřitelně skvělé udělané. Když si teď vezmu ty Vetřelce, ty mutanty co dělali v těch laborkách, jak i jeden mutant prosil aby ho zabili bylo tak skvěle zahrané že to fungovalo více než skvělé ale výborně! A to není vše, překvapila mě kreativita režiséra že to nebyl jeden a ten stejnej Veterelec ale bylo tam konečně více druhů! Z vajíček kde to teprve začíná jde strach a fakt bych nechtěl zažít to aby ta zrůda se mi přilepila na ksicht! Potom tam byli ti klasičťí Vetřelci které známe a i když už je známe tak pořád to fungovalo zábavné a strašidelně! A to pořád není vše! Asi nejvíc jsem měl strach z té druhé fáze Vetřelce který vám roste na hrudníku, sakra! Ta operace na začátku kde braly toho Vetřelce z hruďi Ripleyové bylo fakt děsivá a jenom to pomyšlení že by se vám stalo je hrozné! Musím říct že těch Vetřelců a mutantů tam bylo hodně ale nesmím zapomenout na královnu která byla na konci! To její hnízdo do kterého Ripleyová spadla bylo fakt děsivé! A ty vězně, ty lidi co tam byli uvěznění... To bylo něco neuvěřitelného, čekal jsem boj mezi Ripleyovou a královnou ale nebylo to tak! Královna porodila a zmutovaný Vetřelec který vypadal opět děsivě. Já jsem si začal myslet že už jdou po ní dva ale zas ne! Zmutovaný Vetřelec zabil královnu a šel za Ripleyovou. Jeden člověk tam byl uveznenej a snažil se pomoct odlakat na sebe tu zrůdu ale marně. Hned ho zabila, Ripleyové se nepodařilo uniknout ale stalo se něco co jsem nečekal. Vetřelec si myslel že je jeho matka, a i když byl celkem nechutný a děsivý tak emočně to fungovalo fakt dobře! Takže mutanti a ostatní výborně udělané! Posádka která přežila, se snažila utéct ale trochu se to vyhrotilo. Vetřelec byl na palubě a Ripleyová ho musela zabít. A to byla velice výborně zahraná emoční scéna! Ripleyová prostřelila kousek plachty a Vetřelce to pomale rosekávalo a to utrpení co Vetřelec zažíval bylo fakt hrozné! Scéna kde smutné křičí její "syn" byla tedy skvělé udělaná ale zas tak mě nedostala, přece jenom je to Vetřelec ale někoho by to fakt mrzet mohlo. Jestli to někdo pochopil tak že mi byl úplně.... Vy víte kde tak ne, prožíval jsem ten smutek s Ripleyovou a až bylo po něm, tak jsme si řekl že to bylo tak výborně udělané že se to nedá ani popsat! Pardon že se opakuji ale fakt je to skvělé! A máme tu návrat na zemi, opět skvělé udělané! Film jsem si extrémně užil a musím říct že s hodnocením pod čtyři hvězdy nesouhlasím protože se za mě jedna sice o slabší díl než první tři ale ti dopadli na 9,5/10 a tohle jenom o půl bodů dolů! Film si nenechte ujít protože s procentama na ČSFD to nemá podle mě nic společného! 9/10 () (méně) (více)