PanTumnus

ruku na srdce, existuje i spousta mnohem, mnohem horších pokračování. jena-pierre jeunet tomu dal osobitý styl, ostatně jako tři režiséři před ním, a proto je tato série tak výjímečná. každý díl je prostě úplně jiný. ()

Mindrot

Bude sa to rovnať kacírstvu, ale posledného Votrelca radím v tejto kultovej sérii najvyššie. Alebo ho mám jednoducho najradšej. Alebo jednoducho čím je Sigurney staršia, tým je krajšia. Každopádne, Votrelčiská nikdy neboli slizkejšie a rafinovanejšie, žiadna iná vesmírnopirátska posádka sa nevyrovná partičke v tomto filme (Ron Perlman má zase raz rolu pekného hovada), žiadny iný android nie je tak ľudský ako Winona, žiadne genetické nepodarky nie sú tak odporné ako čísla 1 - 7...je to film, ktorý môžem vidieť tisíckrát a stále sa budem pri ňom skvelo baviť, čo mi pripomína i humorné vsadky, hlášky či perly, hojne použité vo filme. Pamätihodné scény, ako sú zatvárajúce sa dvere na evakuačnom plavidle plnom vojakov, v ktorých mizne votrelčí chvost...cuc-cuc "malého" parchanta cez centimetrový otvor v okne do voľného vesmíru...(pod)vodné hrátky s votrelcami... K tomuto filmu jednoducho treba pristúpiť bez predsudkova a užívať si ho, pretože nemá prakticky žiadne hluché miesta. ()

joudas

"There is always going to be a shitty Alien movie out there. A shitty Alien movie with my name on it." - Joss Whedon. Má pravdu. Už samotný nápad, oživit Ripleyovou, je zoufalost a závěrečný alien tomu všemu dal korunu. Ne, tohle se nepovedlo. ()

Brusíček

No, tohle se opravdu nepovedlo, tedy vezme-li se v úvahu že je to 4 díl Vetřelců, samostaný film by byl asi dobrý. Do poloviny filmu jsem byl docela nadšený, potom mě to už začalo nudit s tím, že konec s " mutantem" je opravdu dost pokažený. 60%. ()

drozdy1

Čtvrtý Vetřelec v pořadí a pořad stále baví ! Už to sice nemá čím ohromit,ale je to zábava , to se filmu upřít prostě nedá. Hodnocení: 65%. ()

pipapa

Prvních ca. 40 minut za vlasy přitažené sci-fi, které se pak mění v totální sci-fi frašku, již je nutno brát s velkou rezervou. Vizuálně opět velmi dobré a zajímavé. Příšerka, která se narodí jako poslední "běžným způsobem", není podle mě vůbec k smíchu - zákeřná, nevypočitatelná a ve-smyslu-lidské-krutosti krutá ohava, z níž naskakuje husí kůže. Pro změnu je to úplně jiný typ příšery než více či méně modifikovaní vetřelci během celé Alien-tetralogie. ()

sirien

Ten Whedonův "kecací" styl se s Alienem nějak nekamarádí - a fakt že je všechno najednou různě přehnané nebo divně zeslabené nebo prostě samoúčelně zdivněné... prostě už to trpí příliš mnoha prázdně-sequelovými syndromy. Pořád se na to dá nějak dívat, ale už to prostě nic moc neni. ()

zdeny99

Takže Ripleyová přece jen umřela v minulém díle, když spadla do roztaveného železa. Tohle je její klon. Ale že to je povedený klon! Konečně vypadá jako ženská! Hlavně v těch kožených kalhotách a vlastně v celém tom hnědém oblečku (někde vinou světla je černý) vypadá jako pořádná rajcovní milfka. Kromě toho je naklonovaná jako dokonalý predátor. Je extrémně rychlá, silná, má dokonalé reflexy a do dálky odhadem skočí devět až deset metrů, což je nový světový rekord. Upřímně to jak Ripleyová, tedy Sigourney Weaver ve filmu vypadá, je to nejhezčí z celého filmu. Děj už jde absolutně stranou. Je to nehorázná slátanina, která se odehrává na vesmírné lodi, kde se klonují vetřelci a rodí noví. Do toho všeho přijmou cizí posádku obchodní lodi, která je proti tomu. Nastává boj a zmatek nad zmatek.Rozhodně tomu ani nepřidají samotní herci. Spíše naopak! Kromě Sigourney Weaver a Rona Perlmana byl vybrání těchto herců absolutní chybou. Vždyť oni se do tohoto filmu vůbec nehodí! Jenže to vše zachraňuje precizní grafické vyobrazení lodi do absolutních detailů společně s vetřelci a také jejich matkou. Vetřelci jsou zde ze všech dílů nejvíce nechutní. Jsou slizcí a mokří. Líbí se mi snad i nejvíce, ačkoliv jsou již dělaní CGI technologií. Celé tohle grafické ztvárnění lodi, kokonů a matky mi přijde jako hodně bizarní podívaná. Snad nejbizarnější podívaná ze všech možných filmů a tomu všemu vévodí porod obrovské matky vetřelců v závěru filmu. Úžasnou graficky ztvárněnou scénou je i ta pod vodou, kde se objeví vetřelci křížení s rybou. [324660. hodnocení, 917. komentář, 67%, 767. nejoblíbenější film] ()

Darren98

Tam, kde měl navázat Prometheus prequelovou trilogií na uzavřenou původní, se vetřelo Vzkříšení příběh-degradující inovace předešlého dílu s očividně zbytkovým množstvím fungujících nápadů pro daný vesmír (androidka, xenomorf ve vodě, a status Země). Po kreativním zvířecím xenomorfovi a ždímání postavy Ellen ke smrti nemůže být divu, že ve vykrádání Critters 4 diváka akorát znechutí odporností Mouchy 2 příbuzný hybrid i ždímání postavy Ripleyové až za hrob. ()

bozka10

Tento diel mi evokuje vodu,trošku iný Alien ako sme boli zvyknutí,Ripleyova je ale Ripleyová a aj keď to nebolo presne ono je to votrelec a hotovo.3 až 4 ()

peetrejr

Diel ako sa hovorí: do počtu. Niečo extra plus ten biely humanoidný alien, ktorý je fakt úlet. Ako Rippleyová je klon, má super silu, scény pod vodou pecička. Efekty fakt na houno. No myslím že dvojka bola lepšia. ()

Aurus

No ano je to slabší než předchozí tři díly ale není to vůbec špatnej sci-fi akční horor, je to spíše docela dost podařený kousek. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, akce tu je skvělá, vraždy jsou dobře a kreativně udělané, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě hodně velké překvapení které nemůžu ohodnotit méně než 4*. Za mě 7,5/10. Jsem zvědav na další díly. ()

Fidel.

Tak tenhle film byl pro mě zatím největším zklamáním. Nápad na oživení Ripley není zas tak nejhorší, android v podání Winony Ryder také ne, ale hned v úvodu mi rozčarovala komunikace lidí s mateřskou lodí "father". Komediální prvky některých herců jsou spíše smutné a narození "zase nového" vetřelce doprovázel v sále spíše smích nežli děs. Naopak jeho smrt byla k pláči, mě ho snad bylo líto jak brečí. No, ale na obhajobu zase původní vetřelci válečníci jsou dobře udělaní a "Alien Queen" má také svoji důstojnost. Podvodní honička je velké plus, no tak za tři. Johner: "What, like, did you do?" Ripley: "I died" ()

Gediman

Mnozí lidé tento díl považují za nejhorší... ale já k nim nepatřím - a mám pro to spoustu důvodů. První Vetřelec si zakládal na strachu z neznámého. Divák nevěděl, co proti hrdinům stojí, jak to vypadá a co to všechno umí. Vetřelec vypadal jako nezastavitelné monstrum. Druhý díl ovšem ukázal přesný opak. Vetřelců tam bylo habaděj a padali po desítkách. Navíc tam byla ukázána Královna a tím pádem i jejich rozmnožovací cyklus. V podstatě veškerá tajemství a překvapení odpadla. Vetřelec 3 se možná snažil vypadat jako první díl, ale už mu to jaksi nefungovalo - právě proto, že Vetřelec už nebyl vůbec tak záhadný. V mém případě tímto dílem skončila "horrorovost" série... Vetřelec už vůbec nezpůsoboval strach. Ovšem ve čtvrtém dílu tohle scénárista skvěle napravil - právě oním zrozením Newborna. Opravdu, přistihl jsem se, jak se skutečně bojím... Zrod Newborna byl záměrně "pomalý" a nejprve se ukazoval jen jeho obryz skrze kůži. Když se pak kůže protrhla a Newborn pomalu vylézal ven, to byl skutečně děsivý moment. A i Newborn samotný byl opravdu odporný a náležitě horrorový... což je jakási ironie, když uvážíme, že Giger navrhl Vetřelce úmyslně bez očí, aby vypadal zlověstně. V prvním díle to fungovalo, ale potom už ne. Ale oči a další lidské prvky na těle Newborna právě způsobovaly jeho neobvyklost a zrůdnost. A pak ten jeho řev, ne jen to známé syčení, ale hluboký řev... opravdu strašidelné. Dále - ty nepovedené klony v nádržích. Opět odporně-strašidelná scéna, která mi uvízla v paměti na hodně dlouhou dobu. Konec filmu byl pro mě víceméně očekávaný, protože opět jel podle standardního vzorce: První film - na palubě se nachází hlavní monstrum, přeživší před ním utíká do záchranné lodě, ale ono se tam dostane s ním. Hlavní loď mezitím vybuchne jadernou explozí a přeživší si oddychává, že monstrum je mrtvé. Ale není - a nakonec je vysáto do vesmíru. Druhý film - na stanici se nachází hlavní monstrum, přeživší před ním utíkají do záchranné lodě, ale ono se tam dostane s nimi. Stanice mezitím vybuchne jadernou explozí a přeživší si oddychávají, že monstrum je mrtvé. Ale není - a nakonec je vysáto do vesmíru. Čtvrtý film - na palubě se nachází hlavní monstrum, přeživší před ním utíkají do záchranné lodě, ale ono se tam dostane s nimi. Hlavní loď mezitím vybuchne jadernou explozí a přeživší si oddychávají, že monstrum je mrtvé. Ale není - a nakonec je vysáto do vesmíru. :) Dávám 100 %... skělý film se skvělou atmosférou. Má to prvky horroru jako jedničky, prvky akce jako dvojky a prvky deprese jako trojky. Hudba výrazná a snadno zapamatovatelná (což se o předchozích dílech říct nedá). ()