čidlo

Souhlas ze Sidym! Trapné! Já jsem zastánce Vetřelců 1,2,3 a když šla do kin 4 těšil jsem se, ale po zhlédnutí jsem byl zklamán jak nikdy před tím! Inovatívné, exotické? Největší chyba!! Jean-Pierre Jeunet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dvě hvězdy za??? ani nevím proč jsem je dal. :-( ()

WolfR

Poslední díl vetřelčí tetralogie je jakž takž povedeným kouskem, ale z vetřelčích filmů je nejslabší. Na dokonalé první dva filmy a výbornou trojku nemá už z principu. Už to není ono. Atmosféra je taková komiksová, což se mi k vetřelcům moc nehodí, ale budiž. Postavy jsou vcelku sympatické a herci to hrají dobře. Film je dobře zrežírován a obsahuje bravurní scénu pod vodou. Ovšem scéna "Alien baby" ke konci je spíše trapná a celé finále filmu se mi moc nezamlouvalo. Celé je to prostě takové horší opáčko všeho, co už tu bylo. Ale přesto dávám hodně dobré 3 hvězdy. ()

majo25

Tiež celkom kvalitný alienovský kúsok. Zápletka určite ujde, teda až na toho bieleho aliena na konci filmu. Hodnotenie: 70% ()

dr.fish

Já si naopak na rozdíl od ostatních myslím, že poslední Vetřelec je zábavnější než ten třetí. Má větší spád a je zajímavěji natočený. Fincher ještě neuměl točit, kdežto Jeunet je zkušený matador a to, co dokázal vymáčknout ze Sigourney Weaver-klobouk dolů. To charisma, ta dvojakost, napůl člověk, napůl Alien. Skvělé. Je to možná vaření z vody, ale pokud se takhle dá z vody vařit, nebál bych se ani dalšího dílu...85% ()

animaxis

Pro mě je Vetřelec: Vzkříšení katasfrofa ve všech ohledech. Jako pokračování Vetřelce to radši ani neberu, nějak k tomu nemám důvod a ani to nechci. Scénář je otřesný a sám sebe ani nebere vážně, kamera a střih působý skoro až amatérsky, herecké výkony chabé, i když jiné scénář ani neumožňuje. Efekty vypadají oproti předchozím třem dílům nejhůř, hudba nevýrazná a celkově vypadá film dost nedůstojně (slušně řečeno). Bylo lepší, kdyby se tento film vůbec do vetřelčí série neřadil. ()

mortak

Typické pokračování. Vybere se to, co fungovalo v předchozích dílech, nahodí se nějaký další nápad, a pak záleží na scénáristovi, jak to pospojuje.Bohužel Whedon postupuje dopředu jen tím způsobem, že se všichni chovají jako naprostí debilové a úspěšně kandidují na Darwinovu cenu. Na druhou stranu to v jednotlivých scénách funguje a dá se na to dívat bez problémů jako na slušné vetřelčí béčko s perverzně sexy Weaver. ()

Flyer

Jeunetovo pojetí Vetřelce mně docela sedlo, krom toho je zde nemalé množství nezapomenutelných momentů a vtipných hlášek, vizuální zpracování je taktéž na skvělé úrovni. Pokulhává však scénář (upřímně řečeno navázat na konec 3. dílu nemohlo být lehké) a herecké výkony mi přijdou trochu vlažné. A onen vetřelčí mutant? Radši bez komentáře... ()

Aquarius

Odvážne, inovatívne, miestami až umelecké sci-fi so skvelými dialógmi a a streštenou Jeunetovskou atmosférou. IMHO lepšie ako dvojka. Za odvahu dávam bod naviac! ()

Radiq

Nevím, jak mohl režisér tak závažnou věc, jako je vetřelec tak zlehčit, například rádobyvtipnými průpovídkami, které nepřekvapují, situacemi, které jsou absurdní (kapitánovo vytáhnutí kusu mozku z vlastní lebky a až poté smrt nebo zastřelení vojáka odrazem kulky atd.) až po divnej děj, kterej je místama dost divokej. Prostě to spojení Jeunet + Vetřelec mi od začátku nějak neseděl. Na druhou stranu, akce je tam dost a je udělaná pěkně a nápadů je tam tolik, že to úplně změnilo atmosféru starších dílů (celkem se mi líbili vetřelci plavci). Ale podle mě chybou je hlavně to, že vetřelce je tady až moc vidět. Už to nemá tu správnou napjatou atmošku. Moc se mi nelíbil nápad s klonem - teda klon ok, ale mohli vysvětlit, proč potřebovali zrovna klon Ripleyové. A když už teda klon, tak se mi nelíbilo, že Ripleyová měla vzpomínky na vetřelce a že absorbovala část vetřelčí DNA, takže teď měla kyselinovou krev a různé nadschopnosti. No a pak ten její poločlověkovetřelčí potomek, ten byl úplně, ale úplně trapnej... a měl nos jak Michael Jackson. Herci mi přijdou střešně béčkoví nebo aspoň béčkově hrajou. Bohužel i Sigourney, ale za to může i ta blbě napsaná postava... nebo spíš klon postavy. Sestupná tendence pokračuje: 5-4-3-2 musím přeskočit a jdu rovnou na 1. Horší snad může být už jen Alien vs. Predátor (a to taky je). PS: V second edition jsem si ani nevšiml scén, které by tam byly navíc (i když tam určitě někde jsou...) ()

Scratt

Vetřelec: Vzkříšení svým předchůdcům ostudu určitě nedělá. Každý vetřelčí film je něčím jiný než všechny ostatní a jinakost čtverky mi naprosto sedí. K příjemné atmosféře, kvalitním hercům a vždy připraveným vetřelcům přibyli i dobré hlášky. Na rozdíl od ostatních nemám problém ani se závěrečným člověko-větřelčím mutantem a beru ho jako zajímavý nápad. V mém interním žebříčku se toto zpracování řadí o vlas před Vetřelce 3 a je dle mého názoru důstojným zakončením série. 90% ()

E=mc2

Vizuálne podmanivé tak ako prvý Votrelec. Dej je však poslabší a prvému votrelcovi a votrelcom sa nevyrovná. Príde mi však o niečo lepší než Votrelec 3 ()

Sabrewulf

Mám rád zástupy vetřelců (viz komentář Vetřelec). A po trojce a jedničce jsem se opět dočkal. A v plné parádě. "Coolovitá" posádka pašerácké lodi v čele s Perlmanem, křížená Ripleyová, dynamická kamera, famózní scéna pod vodou a na žebříku........ Tenhle díl mě prostě dostal. A to nemluvím o scéně s nepovedenými klony, kterou považuji za jednu z nejbrutálnějších celé série. (9/10) ()

okkac

Nejslabší z vetřelčí ságy, ale špatné to ne. Director's Cut, ale bohužel nic zásadního (snad kromě konce, kde se podíváme na Zemi) nenabízí. ()

reky

Chtělo by se říci - konečně jsem viděl 4.díl, ale nevim, jestli slovo konečně je na místě, protože kdybych se na film nepodíval, o nic bych vlastně nepřišel. Jediný, co je na tomhle pokračování dobrý, je Ripleyová, její vstup do místnosti s nepovedenými klony a scéna ve vodě, jinak nic. Napětí žádný, atmosféra žádná, přitom námět je trochu podobnej dvojce - vojáci ("mariňáci") proti tlupě vetřelců, rozdíl je však v tom, že zatímco v Aliens byli mariňáci rozmanité osobnosti, o které se divák bojí, kterým fandí, tady mi byl jejich osud úplně ukradenej, možná s výjimkou Perlmana, kterej sem tam prohodí nějakou dobrou hlášku. Závěr snad ani nemá cenu komentovat, od zde často zmiňovaného k smíchu vypadajícího alien-baby jsem čekal leccos, ale takovouhle hovadinu teda ne, tipoval bych, že vyloudění ironického úšklebku na tváři diváka asi nebylo záměrem tvůrců. Co závěrem? Předchozí díly si rád pouštím znovu, baví mě pořád a trojka čím dál víc, tohle však u mě neobstojí ani jako samostatné akční sci-fi, ani jako součást vetřelčí ságy. ()

AdaMM

Dobré zlomy v zápletce, ale celková poetika taková... nic moc. Film imho trpí neukotveností - ani ryba, ani rak. ()

tomeek

Po nedávném zhlédnutí musím jít ještě o hvězdičku níž. Je to slabé jak čaj, nesympatické postavy, všichni jsou blbě napsaní, Ripleyová se celý film tváří jak idiot, vetřelců je tam minimum, postava kapitána je tam snad z nějaké špatné komedie a akce pořádná žádná. Kam se to hrabe na dvojku v režisérské edici! Nebýt hláškujícího Pearlmana, tak je to bída jak prase. ()

Nivenx

Díl po díle jiný režisér, čtvrtý díl dostal Jean-Pierre Jeunet a jsem zato rád, protože navázat na třetí díl, kde Ellen Riplyová zemřela nemohl být lehký úkol. Z mého pohledu je Alien: Resurrection skvělým filmem, i když z celé série nejslabším, ale s parádní atmosférou, dobrým obsazením a zdařilou pointou, která je slabší jak v předešlých dílech, ale stále uspokojující. 75% ()

otík

Pamatuju si jen to, že se mi to líbilo kvůli mírně vtipných a až nadsazeným scénám. Jinak ale asi nejslabší díl série, kterou vcelku uzavírá, ale ne definitivně. ()

SeanLSD

Extrém na opačnom konci spektra od Fincherovej schematickej trojky. Absolútne nepredvidateľný film, ktorý spojil výrazné tvorivé osobnosti Jossa Whedona s jeho trýskajúcim gejzírom nápadov a obrazoboreckou hrou s kánonom a výrazného, až úchylne dekadentného výtvarného štýlu Jeana-Pierra Jeuneta. Výsledkom je totálne šialený úlet, na ktorom najviac prekvapuje, že ho producenti, robiaci toľko problémov pri trojke, boli ochotní schváliť. Akoby si povedali, že skúsia presne opačný prístup, vyberú čo najbizarnejšiu kombináciu hlavných tvorcov, podľa možnosti excentrických vizionárov a uvidia čo z toho vzíde s backgroundom kvalitných technických pracovníkov. Áno, je pravda, že to nemá tú "správnu votreleckú" atmosféru, ale aj doba sa zmenila, alien vyliezol z anonymity a stal sa celebritou - a aby ako taká prežil, musí obetovať svoju tajomnosť a nahradiť ju zábavnosťou. A V4: VZKRIESENIE rozhodne zábavné JE a na rozdiel od trojky ani chvíľu nenudí. A zadosťučinenie, ktorého sa dostalo Ripleyovej, je skutočne gustiózne, hoci by sa dalo vnímať aj ako pokračovanie jej stáročia trvajúcej tortúry a nekonečné peklo. Ešte aj istotu smrti jej zobrali, hnusné experimenty na nej robili a aj ten vytúžený návrat na zem má v sebe horkú pachuť... - aj keď zase je tu nový život a superschopnosti ako bonus k tomu. S aspoň trochu odmeranejším prístupom sa dalo vyťažiť ešte mnoho silných emócií zo všetkých tých šokov a kontroverzií, ktoré Whedon vo veľkom nadhadzoval, takto zostala len radosť z toľkej nápaditosti a trochu drzej, ale predsa len mimoriadne plodnej neúcty k predchodcom. ()

Deyw

skoda..byla to zabava, ale ten hnus co vyleze z kralovny je fakt ulet a komedie..nastesti efektivne vycucnutej, ale to proste srazilo celej film..skvele temne (klonovani,lidsky vezni..) hlasky rona..dabelska weaver..skvela podvodni scenka,nadherni alieni..ale to miminko to cely posralo! se na to vyseru! ps: zlatej covenant vole! ps2: pod repete musim pridat hvezdu, ikdyz je to fakt vprdeli tak nostalgie pracuje a newborn me uz tolik nesere..asi meknu 🥺 ()