vesper001

Slizka potká slizku, slizka zblbne, a žijí slizce až do smrti. Ale aspoň na ně bylo konečně dobře vidět a Ripleyová má konečně trochu šmrnc. Ovšem biologické hodiny tikají pomalu, ale jistě – bohužel. Hlavně pro diváka. ()

Columbus

Ani tento dil nezatratim, ac je oproti predchozim URCITE nejhorsi. Chaby scenar, divna zapletka a kratka stopaz zachranuji vyborne scenky Ripleyove v laborce s klony, ci valeni se v doupeti a nebo zaver filmu az dojemny, kdy musi sveho "syna" odsat ven.... nadherne zpracovana rozpolcenost Ripleyove ditete, kdy se v nem biji dve identity... lidska-lidstejsi a vetrelci-drava a likvidacni. Taky to neni spatny. :) ()

Decker

Tento dil je zrejme nejslabsi z cele sagy. U teto sagy se mi libi jak u kazdeho dilu vidite presne kdo se pod tim podepsal. Jeunet vsak mohl do tohoto dilu vlozit trochu vice (jako to predvedl v Amelii), ale myslim si za podivani to urcite stoji. Uz jen kvuli nekolika nezapomenutelnym scenam do toho jdete. ()

eJacques

...Jak vidím, hodnocení se nepřehouplo přes červenou laťku, s čímž nesouhlasím... 4. pokračování Aliena by si určitě zasoužila více... Jean-Pierre Jeunet se zhostil nelehkého úkolu navázat na tuhle kultovní sérii docela slušně, nechybí náboj i mezi průměrnými i dokonce skvělé herecké výkony, zejména Dominique Pinon a Ron Perlman (zde super narozdíl od Hellboye)... Weaverová nezůstala pozadu... Tento díl jistě nesrazil již nastavenou laťku série ani o stupínek níže... ()

COF_666

V tuhle chvíli tady na CSFD 66%....Hmm. Zrovna tomuhle filmu to trochu křivdí. Myslim že nebylo tak lehký vymyslet něco originálního do dalšího pokračování a (zatím) poslednímu Vetřelci se to i podařilo. Některé scény sou navíc velmi hezky natočené např. scéna pod vodou...Přesto si ale myslim že Fincherův třetí Vetřelec je lepší. Slabší 4 hvězdy. ()

matezzz

Není to vůbec špatný film, to ne, ale když uvážím, že 1ce a 2ce jsem dal 5*, a 3ce 4*, tak 4ka musím mít ještě méně... ale je to tak 3 a půl, neboli 70%. Královna je celkem nepovedená, její pototmek také, a pár logických chyb se taktéž najde, ale pořád je to ještě slušná zábava. No a ještě dodatek, Winona Ryder nakrátko ujde ;-) ()

Triple H

Práve som videl AvP 2 a rozhodol som sa spraviť si chuť. Opätovné (už neviem koľké) pozretie Votrelca 4 len opäť upevnilo neotrasiteľnú pozíciu tejto série ako môjho obľúbenca. Každý diel skrátka žeriem aj napriek početným chybám. Tento konkrétny má azda najväčšie diery v scenári ---prekotne rýchla inkubačná doba a následné dospetie Votrelca, v kontraste s postavou Lelanda Orsera, ktorej to pre zmenu trvá celý film; Kráľovná teda rodí, alebo kladie vajcia?; ako sa tie posraté vajcia dostali do lokality kde naši hrdinovia vylezú z vody?; príliš dlhý pobyt pod vodou, aby bol vierohodný; doslova IDIOTSKÁ smrť Christieho... Napriek tomu však nemôžem ísť pod štyri, pretože film je zase raz niečo z iného súdka ako predošlé diely. Koľko filmových sérií je natoľko experimentálnych? Koľké sú zakaždým režírované výbornými režisérmi, avšak s úplne odlišnými rukopismi? Mne na sérii o Votrelcoch najviac imponuje práve táto ich odvážna diverzita, kedy naozaj každý diel prináša úplne novú atmosféru. Prvý diel-- jasný horor s malou skupinkou ľudí v malom priestore a neznámym monštrom čo im ide po krku. Druhý diel- drsný, nadupaný akčný vojnový film s perfektnými postavami (ktorých charakteristické črty sú už dnes stokrát prevareným klišé- ale tu boli originál). Tretí diel (hodnotím rozšírenú verziu)- ťažká, dusná depka, z ktorej sála beznádej a prehra priam z každého obrazu (a koniec toto ladenie len potvrdí). Štvrtý diel- presýtený bizarnou a úchylnou atmosférou, scénami (miestnosť 1-7 napríklad), postavami (po androidovi bažiaci vozíčkar s tvárou Dominiqua Pinona, slizký Dr. Wren, Ripleyová obohatená o vlastnosti Votrelcov, šialený vedátor s tvárou Brada Dourifa, nový Votrelec, ktorý je kombináciou človeka a starého "modelu"...) a poriadne hutnou dávkou nekompromisnej brutality. To všetko je navyše krásne natočené jedným z mojich najobľúbenejších kameramanov Dariusom Khondjim, ktorý štvrtému Votrelcovi dodal mimoriadne pôsobivú vizuálnu stránku (všetko je ladené do zlato-hnedých odtieňov). Plus ona scéna pod vodou, nech je akokoľvek nerealistická, je natočená brilantne a pre mňa osobne sa radí k tomu najlepšiemu z celej tetralógie. Mierne nedotiahnutý je bohužiaľ samotný záver, kde je zrejmé, že tvorcovia nevedeli ako svoj príbeh efektívne zakončiť. Nie je zlý, ale chýba mu údernosť. Mierna výtka tiež bude smerovať k novému modelu Votrelca, ktorý jednoducho nesiaha impozantnosti a obludnosti Gigerovho monštra ani po päty. Ale nechutný je poriadne. Rovnako ako v prípade Scotta, Camerona a Finchera, aj zverenie réžie do rúk Jeana-Pierrea Jeuneta bolo celkom odvážnym krokom, ktorý sa vyplatil. Škoda, že sa štúdio neodhodlalo v sérii pokračovať, zveriť ďalší diel do rúk niekoho neortodoxného, ale miesto toho už iba žmýkať z franchisu peniaze vo forme výblitkov, akými AvP 1 aj 2 rozhodne sú. Takto mi neostáva nič iné, len dookola pretáčať už obohrané DVDčka s celou tetralógiou. Ale nesťažujem si. :-) ()

Gonzi

Akční film to není nejhorší a je celkově zábavný, pro sérii je to však mnohem níž, než předchozí díly... oproti prvním dvoum je to opravdu slabé. ()

Mr.Ripley odpad!

Můžete mi někdo racionálně vysvětlit co tohle mělo znamenat?! Tento paskvil nesahá svým předchůdcům ani po malíčky u nohou a 67% je žalostně moc! O to více zamrzí, že je pod scénářem podepsaný můj BŮH Joss Whedon, ale což, každý velikán nějak začínal. Vždyť se podívejte na Camerona. Whedonův typický humor, který mám obvykle velice rád mi v tomto Alinsovském světe vůbec nesedl. Naopak, působil jako pěst na oko. Samotným hřebíkem do rakve není fůra nelogičností, ale rozšíření mytologie samotné. Nikdy jsem nebyl proti pokroku, občas se evoluce v mytologii povede (Predators), ale tady to fatálně selhalo. Vetřelci nepůsobí děsivě tak jako dříve a naopak ze sebe dělají klauny v jednom velkém černohumorném cirkuse. Dříve inteligentní bestiální královna Matka budící strach a respekt spadla do té největší žumpy, jakou si dovedete představit a odnesla to ze všech zúčastněných nejhůře. O Ripleyové na steroidech nemluvě. Mutant mezi člověkem a Alienem je výsměchem celému děsivému vesmíru a kopancem do původní série. Jinými slovy. Joss si zahrál na Camerona a chtěl být akční, vtipný a mít svého Hickse, Hudsona, Bishopa, Vasquezovou, Burka a především kulervoucí konec. Bohužel všechny pokusy marně vyhořely a zůstal jen pláč pro škody. U závěrečné "megabitvy" jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet. Jediné co by se dalo jakžtakž pochválit byly ucházející triky a Ron Perlman, jehož charakter jsem zpočátku nesnášel. Nakonec zůstal on tím jediným pozitivem. Málem bych zapomněl na skvěle zrežírovanou podvodní sekvenci, která kupodivu nepůsobila jako pěst na oko. Stále je to na jednu hvězdu, ale proklatě málo. Doufám a ze srdce si přeji, že nikoho nenapadne v budoucnu natočit nějaké přímé pokračování či Supervzkříšení kapitána lodi Nostromo z první části. Hanebné, smutné, odporné. Get away from that, bitch! ()

chelseaman22

Jakékoliv, jen ne špatné. Ryplijová v nejlepší formě, Vetřelec lítá po vesmírné lodi (doslova) jako pštros po Velké Viktoriině poušti a mrzák má v rukou sílu jako Arnold v době té největší konzumace steroidů. Kravin byla k vidění spousta, ALE bohudíky to malinkaté kouzlo z předchozích dílů zůstalo. Spekulace nad závěrem, kdy královna "Vetřelkyně" zrodí SKORO člověka vybízí k dlouho trvající diskuzi, ALE nebylo by hezké, kdyby jsme hanili již ČTVRTÉ a (zatím) poslední pokračování kultu od Ridleyho Scotta. 75% ()

LeoH

Jeunetovu komiksovou variaci na vetřelčí téma řadím rozhodně výš než Fincherovo vězeňské drama; nadhozená relativizace, zjednodušeně řečeno, lidskosti v člověku je ve čtyřce hlubší a přesvědčivější (možná proto vyvolává negativnější reakce než puberťácky temná trojka) a to, že se nebere smrtelně vážně, jí v mých očích jen přidává. ()

filmmovier

Čtvrtý Vetřelec je sice nejslabší z celé série, ale na druhou stranu je to neuvěřitelná pecka. Ne vždy se stává, že je čtvrtý díl série tak dobrý, ale že až tak, to se opravdu nevidí každý den. Takže předně - chyběla mi tam ta depresivní, hustá atmosféra předchozích částí, ale bylo tady dostatek akce a občas to zacházelo i do úplně jiných žánrů, takže to bylo fajn. Nikdy jsem neviděl žádný film Jean-Pierra Jeuneta, ale zase je vidět jiný rukopis režiséra a vlastní, nové pojetí série. Občas už to bylo moc přenané, ale po většinu filmu to byl ultra skvělý nářez plný nezapomenutelných chvil a vlastně mě někdy bavil víc než trojka. Zacházelo se tady i do komedie (skvělý Ron Perlman), z obsazení je tradičně výborná Sigourney a úžasná Winona Ryder. Takže abych to shrnul: čtyřka je velmi epické sci-fi, je humorná, akční, napínavá, skvěle obsazená a neskutečně kvalitní. Navíc funguje nejen jako pokračování Alien sagy, ale i jako samostatný film. A abych nezapomněl - ty scény pod vodou mě fakt dostaly, ty opravdu stály za to a budu na ně dlouho vzpomínat. Ucházející (slabé slovo) závěr série. 85%. ()

Remivsremi

Šílení vědci, šokující experimenty, hromada upgradovaných Alienů, zábavná banda desperádů a další vlna vyvražďování. Některé prvky se opakují již počtvrté, ale snímek je naštěstí dost zábavný i akční. Někdy hlášky nepadnou na úrodnou půdu, ale to nijak nekazí tempo. Ripley je znovu správně badass a celkově se jedná o kvalitní akční jízdu. ()

Magneto

Pre tento film som sa rozhodol Jeunet nenávidieť...Ale možno to nebola jeho chyba,štúdio si proste povedalo,že sprístupní tento film aj detičkám :-) ()

Honzíno

Totální pohřbení Alien série. Ano, tak mě to zklamalo. Z pověstné atmosféry nezbyl už ani vyčpělý parfém. Jen stupidní dialogy, špatné herecké výkony a malá míra zábavnosti, kterou se autoři pokusili vykompenzovat mírou hnusu, jež, jak víme, někdy nemusí znamenat automaticky napětí (viz první -nejlepší- díl). S Alien sérií má film společné jen výtvarné (perfektní) ztvárnění, vesmír, potomka společnosti a Sigourney alias Ellen Ripley, jež sice místy ve Vzkříšení přehrává a zbytečně říká: "Koho tady mám vopíchat...", avšak stále je to ona. Zachraňuje ty dvě hvězdičky. Škoda, čtyřka leží příběhově někde mezi dvojkou a trojkou, ale kvalitativně pod nimi. I pod Vetřelcem na třetí přes mnohem lepší triky. Naštěstí to není zbytečně dlouhé, potěší pokusy o pár zvratů, přítomnost androida od C. Bohužel vetřelec-člověk na konci je spíše k smíchu. Zbytečný film, který Vetřelce nikam neposouvá a z části pohřbívá všechny klady dosavadní série. Nejslabší finální zmrtvýchvstání-zjevení Vetřelce v sérii. Ronu Perlmanovi sedne více Hellboy. ()

Sfinkter

Jeunetovu režii mám rád, ale do zpracování vetřelce se pouštět neměl. Jako pocta či zakončení série je pro mě vzkříšení naprosto nepřijatelné. Exteriér vetřelců je parádní, ve filmu je i dost mých oblíbených herců, některé scény úchvatné..ale ten příběh, zklamání. Představuji si moderního Aliena v nejbližší budoucnosti, poctu kultovní bytosti. ()

JimmyII

Kdyby nebylo té srandovní příšery na konci (a ani mi nevadí, jak vznikla a co dělá, ale jak vypadá), možná by mě Jeunetův Vetřelec bavil ze všech nejvíc. Je tu ale zmíněná příšera a místy přílišná hollywoodskost, která čtyřce brání zastínit jedničku s dvojkou. Než Fincherův počin mě ale Vzkříšení přišlo mnohem lepší. ()

Mrkvič

Nejujetější vetřelec. Vůbec nedbá na první díly. Na spoustě míst je to děsně pitomý, ale je to i děsná prdel. Otřesný závěr je vtipný. Když přijde debilně natočená střílečka s nadneseným přeháněním, přijde po ní úžasný vtípek s pavoukem. Díky hereckému obsazení ten mix humoru, nadsázky a akce celkem funguje. ()

skrblik007

Scott, Cameron, Fincher a teď Jean-Pierre Jeunet, který zase udělal vetřelce trochu jinak. Vzkřísil a vylepšil Sigourney Weaver i vetřelce samotné. Co se akce týče, Alien: Resurrection se nachází někde mezi prvním a druhým dílem. Atmosféra je zase podobná jako ve trojce, ale přibylo suchého humoru. Efekty vetřelců jsou v tomhle díle asi nejlepší (dvojka je možná na stejné úrovni). Čtvrtý Alien je o chlup horší než trojka, a tudíž drží titul nejhoršího ze série. Stále se však jedná o slušné pokračování. ()