Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Looser

Strašná slátanina, bohužel polovina vtipů je úplně mimo mísu. Je až s podivem kolik zajímavých herců se nechalo ukecat k takovýmu kočkopsu. ()

padmé

Možná se tohle hodnocení někomu nebude líbit, ale vzhledem k tomu, že jsem velký sklepácký fanoušek už hodně dlouho (i když ne tak dlouho jak bych chtěla být), tak se to dá pochopit...Filip je skvěle udělnaý film přesně ve stylu velmi drsných chandlerovek, který paroduje až překvapivě mnoho filmů (včetně Matrixu:)...prostě bych FIlipa tak neodsuzovala.. ()

NALBERTik

Noo i prez prevladajici zaporne hodnoceni se mi toto docela libilo... clovek musi mit naladu na velmi absurdni humor, velmi absurdni scenky a sqely vykon Tomase Hanaka.... A scenky s Milanem Štajndlerem bezchybne... :D ()

vitekpe

pláč, pláč, pláč...! tak rad bych, aby to byl dobry film, ale proste nemuzu jinak nez za dve...jednu za Hanaka a jednu za Cibulkovou :-) ()

Arius

Bratia český natočili okulahodiacu paródiu. Skvelá myšlienka,výborné zahraté...prekonalo očakávania! ()

tempus

I když o filmu nemůžu říct, že má dějovou kostru, pořád jí je víc, než u nejslavnější parodie Československa; a to Joeho: koňská opera. Ale proto, že je to parodie na noir filmy, tak to neberu za mínus (Hluboký spánek taky neměl pořádnou kostru). Všechny postavy se mi vesměs líbily (nejlepší byl V. Preiss a jeho nechytitelné martiny), výhrady mám pouze ke Šteindlerovy, když jeho šílenost budí antipatie místo sympatií. ()

Kejdlo

Herci můžou hrát sebelépe, jak už je u sklepáků zvykem, ale totálně nudný příběh nezachrání. A přesně tím trpí jinak ambiciózní Mazaný Filip, vypadající na český film až moc dobře. Velká škoda. 5/10 ()

herr_carter

Nechybělo málo a označoval jsem toto "veledílo" za odpad - může mi někdo z hodnotících (jež dal dvě a víc) vysvětlit, za co proboha svatýho??? tu jednu uhnilou hvězdu jsem dal kostýmům a poměrně povedenému dobovému prostředí, jinak to byla ale naprostá slátanina...................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Red Meat

Kromě povedené výpravy a kamery a snad i Tomáš Hanáka, který sic neumí hrát, ale na roli se hodí, nestojí za pochvalu vůbec nic. A taky mě tento snímek nadobro přesvědčil, že Česi prostě neumí "product placement". ()

misstake

Tento film jsem naprosto nepochopil, šlo to všechno mimo mě. Nikdy jsem nebyl příznivcem detektivek typu Phila Marlowa, jak ten hlavní hrdina vypráví, jak je ten svět děsný. Když je velkej drsňák, nic se mu nedaří a pak to všechno zvládne. Pro mě byla tahle parodie nezkousnutelná. Dokonce jsem ani nevydržel do konce. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...to je zase jednou taková naše "hezká česská patlanice"... Marhoul je ale opravdu hodně mizerný režisér... U tohohle se nedá vydržet ani v TV... ()

BluT

Mě se to neskutečně líbilo. Chlámal jsem se u toho, jako u žádnýho jinýho českýho filmu. Pár věcí co prolítlo mou myslí: Hanák se na roli neskutečně hodil a už od začátku brutálně suše hlásil. Moh' sice ubrat s přirovnáníma, ale jelikož tipuju, že to bylo naschvál a ne z nedostatku soudnosti, tak mě to bavilo. Taky Liška byl dokonalej, asi nejvtipnější herec z celýho filmu. Nehodila se mi tam Vi(e)lma, ale co nadělám. Po konci jsem byl překvapenej, že film není ve větším pop-kulturním povědomí. Asi je to tím, že Sklep byl, je a asi bude "underground" a film je takovej trochu moc "jinej". Ale jsem rád, že jsem do tohodle filmu spadnul bez větších znalostí o něm, a proto jsem si ho moh' maximálně užít. Musim vidět divadelní hru. "Sršet vtipem můžeš i v sedě" ()

Finskej

Dost smutný neúspěch. Neobstojí ani jako vážně míněný film, ani jako parodie, ani jako parodie parodie, zkrátka jako nic. Na to, jaké možnosti to mohlo mít, je to děsivě nevtipné, křečovité, duté a v důsledku nudné, nudné, nudné. Že to neomarkuji jako odpad, za to může jenom fakt, že existují ještě mnohem horší hrůzy, což ale tomuto snímku na kvalitě nijak nepřidává. Do zlatého fondu skutečně vtipných českých filmových komedií a parodií nepatří tento film ani náhodou a ani ve snu. ()

SjamK

Nějak jsem si Filipa nechala odležet a tentokrát mi přišel na chuť mnohem víc. Málokterý film u mě dostává třetí, natož čtvrtou šanci, ale někdy se trpělivost vyplácí. Já věděla, proč to dělám. :-) __Jakousi dynamičnost by zde sice člověk hledal marně, pár trapností vás potrápí, ale Filip se za těch X let konečně dočkal: zvedám ze tří na čtyři. (26.8.2010) ()

Wally

Ze začátku jsem si nebyl úplně jistý na co to koukám a myslel jsem si, že si ze mne někdo dělá srandu. Můj názor na tento film nebyl zrovna nejlepší... Nevzdal jsem to a koukal dál a postupně se adaptoval na styl humoru prezentovaného v tomto filmu a musím říci, že jsem mu přišel na chuť. Film je plný současných českých hereckých hvězd a hezky jim to tam sluší. ()

Zagros

Mazaný Filip se mi moc nelíbil. Už před začátkem jsem to trochu čekal, sklepáci mi ve filmu nikdy extra nesedli a fanoušek parodií rozhodně také nejsem. Přesto jsem se nechal zlákat povedeným trailerem, originalitou a slušnou výpravou. Bylo zajímavé sledovat jednotlivé části. Kamera, vizuál, herecké výkony a jednotlivé postavy a charaktery. Občas se povedl brilantní vtip, občas trapas, často nuda a jako celek to nebylo nic moc. Nicméně je to na české poměry originální dílo a někomu může sednout lépe. Proto nakonec nechám tři slabší hvězdy, ač se s Mazaným Filipem sám pravděpodobně už nikdy nesetkám. ()