Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Paan

Na to, že Marhoul nikdy předtím neseděl v křesle s nápisem Rejža a nikdy předtím nenatočil ani decimetr filmu, na to, že celou tuhle absurdně nadsazenou záležitost nafilmovali ve studiu, je to až neskutečně zdařilé, vtipné a originální dílko. ()

Podhorsky

Sehnat na to peníze, herce a natočit to, že by se za to ani Chandler nemusel stydět, to chtělo odvahu. Díky V. Marhoulovi a spol. Mj. kouzelná Vilma Cibulková s jednou sklenkou denně. ()

Kahoš

"Pach prachu v pokoji byl tupý a fádní jak rozhovor se slavným fotbalistou" potěší, ale podobného humoru je ve Filipovi spíš nic než moc. Protože jsem se těšil málem na Sklepní bestof, zklamání jako vrata. Ad narážky na Limonádového Joea: ono dost dobře nejde parodovat parodie, nota bene ty vydařené. ()

gerojmanus

Tak jedna hláška za druhou, výborný obsazení a hodně zajímavá výprava!! Rozhodně to patří k tomu lepšímu, co český filmaři vyprodukovali za posledních 15 let. A jsem skutečně rád, že i komedie může bejt v českých poměrech docela vtipná a ne trapná.. ()

Mestrey

trapné, nudné, zbytečné. Škoda, plejáda top herců , ale výsledek i se zavřenýma očima i ušima silně pokulhává. ()

Honey007

Navzdory mnohým zde přítomným "fanouškům" divadla Sklep musím říct, že Mazaný Filip mě baví :) Možná je to o smyslu pro humor, možná o divadelní stigmatizaci tohoto souboru, ale mě se to rozhodně nezdá vůbec špatné! Ztřeštěna gangsterka, která paroduje co může (vrcholem snad parodie parodie Limonádového Joa ;)) a je nabitá hláškami (Tak do tohohle prostředí jsem se hodil jak cibule do šlehačky s ananasem (...) nechte si ty ki(y)dy (...) roztrhni si kušnu hákem :). Je pravda, že ztvárnění by více slušela pevnější režisérská ruka a rychlejší tempo, ale i přesto se vždycky u filipa nasměju až až. 80% ()

Nalzim

jaj... já se bavila JAKO malé dítě poprvé na kolotoči...trochu se mi z toho motala hlava, ale musím to zkusit znova... >>>vyzkoušeno<<< tak pořád mě to baví, možná je to tím, že neznám ani divadelní hru, ani knížky Raymonda Chandlera, v tomhle ohledu - tabula rasa...víte co? já se jdu ještě svézt... ()

sbinda

Jsem překvapen relativně nízkým hodnocením, protože já se pokaždé náramně bavím. Výtečná parodie postavená na slovních hříčkách a suchých bonmotech, u kterých (asi) více než u jiných záleží na vkusu. Je to jiné, ale je to výborné. A já říkám, že má potenciál nad 75%. Pokud vás napoprvé nechytne u srdce, dejte Marlowovi čas a nebraňte se repete. Mých objektivních (jak jinak) 80%. Pěkná recenze od Blue.Shark. ()

Daura

Ale áno, prečo by nie? Bizarný humor pod taktovkou Václava Marhoula, to je to pravé sústo na príjemný večer s popcornom a vínkom. Veľmi inteligentne spracované vtipy i obrazová stránka filmu. Na tak malý rozpočet naozaj pôsobivé dielo. ()

corrimson

Všem, kdož zde tento film hodnotí negativně, říkám:"Roztrhněte si kušnu hákem!" Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, hlášky suché jako drn se valí jedna za druhou, dokonale pošahaná atmosféra a postavy, prostě fajnová detektivní parodie. ()

Indio

Velice vtipná pocta všemožným detektivkám, filmům noir a ganksterkám. Jasně je to brakovy horem dolem ale nejsou původně výše zminovany taky? ()

indyka

Celý ten film je jedna velká nadsázka, a nadsázku, tu já můžu. Tudíž oceňuji všechny ty hlášky, které už snad znám zpaměti a výkony mých oblíbených českých herců. Chechtám se i po několikerém zhlédnutí a tleskám :) Dost lidí nad Mazaným Filipem kroutí hlavou, ale pro mě je to perla. ()

leucanthemum

Uznávám, že Mazaný Filip není film pro každého; děj se docela vleče a postav se na plátně objeví tolik, že se v tom trochu těžko orientuje. Pro člověka, jehož smysl pro humor se autorům blíží, ale tyto nedostatky vyrovnává spousta skvělých hlášek; břicho mě od smíchu bolelo ještě hodnou chvíli po dokoukání. Rozhodně doporučuji dát Filipovi šanci; jestli vás po dvaceti minutách nechytne, asi to vzdejte. Bude to pro vás jen ztráta času. ()

tekket

Ty dvě hvězdy jsou za nádhernej kýčovitej vizuál. Příběh je odpad, herci hrají jak po platíčku valetolu, který zapili flaškou tuzemáku. Marhoul udělal dobře, že se vzdal režisérských ambicí. ()

SONNY07

Výborný film se skvělími herci a výkony a těm kterým se to nelíbí doporučuji sehnat peníze, napsat scénář a jít na to !!! ()

Dorry

Skvělý, od začátku nadupaný film hláškama, na které se nedá zapomenout a vše korunují herci, kteří předvádějí neuvěřitelné věci. ()