poster

Pan Smith přichází

 • USA

  Mr. Smith Goes to Washington

Drama

USA, 1939, 129 min

Režie:

Frank Capra

Scénář:

Sidney Buchman

Kamera:

Joseph Walker

Hrají:

Jean Arthur, James Stewart, Claude Rains, Edward Arnold, Guy Kibbee, Thomas Mitchell, Eugene Pallette, Beulah Bondi, H.B. Warner, Harry Carey, Astrid Allwyn, Ruth Donnelly, Grant Mitchell, William Demarest, Maurice Costello, Dub Taylor, Alec Craig, Jack Carson, Lloyd Ingraham, Russell Simpson, Ann Doran, Dorothy Comingore, Evalyn Knapp, Lorna Gray, Craig Stevens, John Russell, Chester Conklin, Dave Willock, Robert Sterling, Byron Foulger, Porter Hall, Walter Sande, Charles Sullivan, Philo McCullough, Donald Kerr, Lester Dorr, Mary Gordon, George Chandler, Edmund Cobb, Lafe McKee, Henry Roquemore, Pierre Watkin, Harry Tenbrook, Edward Earle, William Worthington, Dick Elliott, Gino Corrado, Al Bridge, Sam Ash, Harry Hayden, James Millican, Stanley Andrews, William Newell, Ferris Taylor, Louis Jean Heydt, Larry Steers, Harry C. Bradley, Harry Strang, Lynton Brent, Wade Boteler, Neal Dodd, Arthur Loft, Robert Middlemass, Frederick Vroom, Milton Kibbee, Emma Tansey, Frank Puglia, Joe Devlin, Charles Lane, Frank O'Connor, Brooks Benedict, Bert Moorhouse, Jack Gardner, Frances Gifford, Arthur Thalasso, George McKay, Hank Mann, Allan Cavan, John Dilson, Eddy Chandler, Eddie Kane, Wilson Benge, Olaf Hytten, Florence Wix, Edward Biby, Margaret Mann, Fred Toones, Anne Cornwall, Helen Jerome Eddy, George Cooper, Ralph McCullough, Wyndham Standing, Dickie Jones, Walter Soderling, Frank Mclure, Vera Lewis

Producenti:

Frank Capra

Kostýmy:

Robert Kalloch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aidan
  *****

  Vyprávění skoro pohádkové, ale ve své pohádkovosti opravdové, věrohodné a strhující. Pan Smith nadchne a dodá sil, povzbudí dospělácky zcyničtělé srdce a oživí skomírající ideály. Snadno pak filmu odpustit tu trochu naivity a vlasteneckého patosu. Za onu koňskou dávku naděje rád přimhouřím nad nějakým nedostatkem oko.(30.6.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: Sidney Buchman .. Idealista Frank Capra šťouchá do pilířů americké demokracie a politického systému, který prožírá korupce, manipulace s médii i veřejným míněním. Naléhavosti obsahu neubraly léta ani trošku, naopak. Jde o stále aktuální a téměř po celém světě aplikovatelný "problém." James Stewart jako vždy výtečný.(18.10.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Začátek nic moc. Jestli něco nemám rád, tak to jsou přespříliš uvědomělé děti. A o těch, kteří přesně vědí, koho jmenovat za nového senátora, to platí obzvlášť (i když to je jejich vedoucí). O hlouposti s mincí nemluvě. Pak mě však film konečně začal pořádně bavit a nadšený naiva si mě postupně naprosto získal. A konkrétně jeho zprvu plamenný později už zoufalý projev strhne snad každého a divák mu s jiskřičkami v očích visí na rtech. Ale přestože se mu z mé strany dostávalo bezmezného fandění, neignoroval jsem naivitu, která se do filmu pomalu začala vkrádat (jejím vrcholem je senátorův „vstup“, jenž pochází z žánru sci-fi). Poselství snímku rozhodně důležité je, avšak jak píšu výše, několik "ale" mi brání ten plný počet dát, proto "pouze" silné 4*.(12.8.2013)

 • HellFire
  ****

  Moje první setkání s Jamesem Stewartem. Po It´s a Wonderful Life jsem si ho dozajista zamiloval.(5.11.2008)

 • jonyyy
  *****

  Nelze jinak než si postavu idealisty pana Smithe zamilovat. 95% Pro zájemce Pan Smith je parodován v Simpsonových v díle S11E01.(5.2.2010)

 • - Ani republikání ani demokraté nejsou ve filmu zmíněni. (HellFire)

 • - Film byl zakázán v Německu, Itálii, Sovětském Rusku a Španělsku. Podle Franka Capry byl film také zakázán v mnohých dalších evropských zemích, protože nevyznával oficiální ideologii. (HellFire)

 • - Levá strana Jean Arthur byla považována za její "lepší". Kamkoli tedy přišla, musela být snímána pouze z levé strany. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace