poster

Pan Smith přichází

 • USA

  Mr. Smith Goes to Washington

Drama

USA, 1939, 129 min

Režie:

Frank Capra

Scénář:

Sidney Buchman

Kamera:

Joseph Walker

Hrají:

Jean Arthur, James Stewart, Claude Rains, Edward Arnold, Guy Kibbee, Thomas Mitchell, Eugene Pallette, Beulah Bondi, H.B. Warner, Harry Carey, Astrid Allwyn, Ruth Donnelly, Grant Mitchell, William Demarest, Maurice Costello, Dub Taylor, Alec Craig, Jack Carson, Lloyd Ingraham, Russell Simpson, Ann Doran, Dorothy Comingore, Evalyn Knapp, Lorna Gray, Craig Stevens, John Russell, Chester Conklin, Dave Willock, Robert Sterling, Byron Foulger, Porter Hall, Walter Sande, Charles Sullivan, Philo McCullough, Donald Kerr, Lester Dorr, Mary Gordon, George Chandler, Edmund Cobb, Lafe McKee, Henry Roquemore, Pierre Watkin, Harry Tenbrook, Edward Earle, William Worthington, Dick Elliott, Gino Corrado, Al Bridge, Sam Ash, Harry Hayden, James Millican, Stanley Andrews, William Newell, Ferris Taylor, Louis Jean Heydt, Larry Steers, Harry C. Bradley, Harry Strang, Lynton Brent, Wade Boteler, Neal Dodd, Arthur Loft, Robert Middlemass, Frederick Vroom, Milton Kibbee, Emma Tansey, Frank Puglia, Joe Devlin, Charles Lane, Frank O'Connor, Brooks Benedict, Bert Moorhouse, Jack Gardner, Frances Gifford, Arthur Thalasso, George McKay, Hank Mann, Allan Cavan, John Dilson, Eddy Chandler, Eddie Kane, Wilson Benge, Olaf Hytten, Florence Wix, Edward Biby, Margaret Mann, Fred Toones, Anne Cornwall, Helen Jerome Eddy

Producenti:

Frank Capra

Kostýmy:

Robert Kalloch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  *****

  Tak tohle je opravdu filmová klasika jako hrom. Demokracie, patriotismus, naivita, víra v pravdu a já nevím co ještě, ve smrtící epické kombinaci, která ale zázračně nepůsobí pateticky ani trapně. Naopak. Nedá se nic než fandit a užívat si tuhle Stewartovu naivní jízdu až do velkého finále. A to finále je opravdu, opravdu obrovské. 9/10(26.11.2014)

 • HellFire
  ****

  Moje první setkání s Jamesem Stewartem. Po It´s a Wonderful Life jsem si ho dozajista zamiloval.(5.11.2008)

 • Madison
  ****

  Keď sa bezbranný jedinec postaví proti dokonale vytvorenému systému skorumpovaných panáčikov, myslíte si, že to nemôže dopadnúť dobre. Napriek tomu, že sa vo mne miešali predstavy o tom, ako tento zložitý spor dopadne, naivný James Stewart si ma získal a držala som mu palce takým spôsobom, ako by som v Senáte pri jeho naliehavej a únavnej reči namiesto povzbudivej a po uši zamilovanej sekretárky Jean Arthur stála ja :-) Veľmi poučný, veľmi otvorený film, ktorý predostrel tak veľa, že sa právom stal hrozbou pre mnohé politické presvedčenia. 90%(10.6.2010)

 • kyselina
  *****

  Musím souhlasit s Dougem a možná bych šla ještě dál než on, protože tenhle film je lepší než výborný. Je třeba jen přimhouřit oko a uvědomit si, že Pan Smith se natáčel na konci 40. let. Nejsem žádný americký nadšenec, spíš naopak, ale i tak mě dokázal snímek o americkém patriotství vytáhnout do těch největších výšek.(25.3.2006)

 • RHK

  Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.(18.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace